Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127151) ANOka válasza DJGABI (#127149) üzenetére


ANOka
őstag

WD40-el még nem próbáltad: :D :DD :DDD

(#127152) EXIEZ válasza -secret- (#127148) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Anno vettem azt a "takony" állagú cuccot pl billentyűtisztitásra. 1db jó volt a másik 2 viszont valami nyálkás cucc. Vagy szállítás alatt lesz bajuk vagy alapból régi nem tudom, de azóta ilyet nem veszek.

(#127153) Krogoth válasza -secret- (#127148) üzenetére


Krogoth
senior tag

KB. jah, de legalább a mágnes faszányos :D

(#127154) -secret- válasza Krogoth (#127153) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hűtőn jó helye lesz az idők végezetéig. :D

(#127155) -secret- válasza Krogoth (#127153) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

0,5$-t refundolnak.

(#127156) fess


fess
őstag

Sziasztok
Alkalmibb viseletre karórát tudtok ajánlani? Melyik márkából érdemes válogatni.

(#127157) sagesz93


sagesz93
addikt

Hali,

nem tudom volt-e már 2db micro usb kábel 0,49 a JB-n
[link]

(#127158) EXIEZ válasza -secret- (#127155) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Hogy oldottad ezt meg 5p alatt? Live chat-be írok se akarnak válaszolni sőt ticketre sem.....

(#127159) Dr.NX válasza fess (#127156) üzenetére


Dr.NX
addikt

https://prohardver.hu/tema/kinai_es_egyeb_olcso_orak/friss.html
Benyar, Naviforce, SKMEI, Sinobi, Parnis, Megir, Curren...

Elfogadom a sütiket.

(#127160) fradi81


fradi81
veterán

Xiaomi borotvához képest ez vajon hol lehet?

moto g72, Ninebot d28e

(#127161) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

HP EX900 SSD, M.2, 256GB 64$ kb. 10k-val olcsóbb mint itthon.

Ikbc C87 mechanical keyboard,black,Cherry brown axis 69$

ue. blue 65$, red 119$

fehérben a silver kivételével minden 65-69$ [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#127162) dugesz77 válasza dugesz77 (#127103) üzenetére


dugesz77
őstag

Megpróbálom a vezeték nélküli fejes kérdését megközelíteni BT alapon egy BT transmitter-el. Létezik Ugreen-ben is de az egyenlőre drágállom( bár tuti nagyon jó de tv-hez felesleges a többlet tudása valószínűleg). BT fejesekből meg dömping van úgy is. Egy buktatója lehet, hogy picit késhet a hang.. Van ilyennel valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#127163) UberMutant válasza -secret- (#127148) üzenetére


UberMutant
őstag

akkor az valami hamisítvány / silány másolat. az igazi nem ragad

(#127164) Saccco válasza DeFranco (#127130) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezen gondolat mentén kiegészítettem az adatlapom. :R

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#127165) ANOka válasza dugesz77 (#127162) üzenetére


ANOka
őstag

Állítólag jobb (modernebb) TV-ken beállítható, hogy a hang késése miatt a kép is késsen.
Nekem nincs tapasztalatom erről, csak más olvastam itt fórumon ilyen hozzászólást.

(#127166) Dluinet válasza ANOka (#127165) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha aptx-es a fejhallgató és a Bluetooth adapter, akkor nem fog késni a hang

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#127167) petipetya válasza fradi81 (#127160) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt nem tudom, de itt csak 1 henger hajtja a 3 körképet, míg a Xiaomi esetén 3 henger hajtja a 3 körkést. A műszaki érzékem azt súgja, hogy ez így gyenge teljesítményű lehet. Ám mindezt tapasztalat nélkül írom, így a tévedés jogát fenntartom.

"nincs rá lezsóidő"

(#127168) atee_13


atee_13
őstag

Hozott a postás egy Egyszeri import vámkezelési megbízás papírost. Nem igazán tudom hovátenni, nem rendeltem semmit vámhatáűr felett de szerintem még környékén sem. És a nagyobb baj, hogy sok oldalról sok apróság jön így nem tudom melyikre gondolhat. Van egy MRN szám, de még nem volt ilyen gondom, hogyan tudom meg melyik csomagra gondolt visszakereshető valahogy ez az MRN szám?

Ha megtudom a csomagot küldök róla egy paypal képernyőképet és annyi?

(#127169) -secret- válasza EXIEZ (#127158) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ticketet nyitottam és jött válasz fél órán belül.

Amúgy itt a kép a puttyról.

[ Szerkesztve ]

(#127170) szabi__memo válasza atee_13 (#127168) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez jó :DD

(#127171) erdey_a válasza petipetya (#127167) üzenetére


erdey_a
őstag

mindegyikben egy motor van... az osztómű elhelyezkedése édesmindegy.
A xiaomi is túl van árazva, mert jó ideje megvagyok egy Kemeivel. Legnagyobb "baj" vele, hogy nem lítiumos, de háromezerér akkor is csoda.

Vérboci

(#127172) cidalain válasza -secret- (#127169) üzenetére


cidalain
veterán

ritka undorító egy guzmány ez.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#127173) st6969 válasza DeFranco (#127130) üzenetére


st6969
őstag

Anno késes topicban írták, hogy éles kést mosogatógépbe nem "illik" tenni, akkor megértettem, hogy a fiskars késeim miért életlenednek el igen gyakran. Ebből következtettem arra, hogy ez ugyanúgy igaz lehet a reszelőknél is. Én ezt a típust vettem, mert jobban szeretem, ha rögtön gyűjti is a tálba, nem szóródik szét, de sajnos ugyanúgy 20-30 mosogatás után érezhetően elkezd életlenedni, és még csak után sem lehet élezni, mint a kést (rozsdával ennél sem találkoztam).
Köszi a tippet, legközelebb biztos veszek ilyen reszelőt, amit linkeltél, ha ez tényleg így bírja a gépet. :K :R

(#127174) Batib válasza -secret- (#127169) üzenetére


Batib
őstag

A dobozban levő 4db gombszerű vmi, az micsoda? Áttetsző műa. félgömb,benne fekete korongszerű valami.
Amúgy én még nem mertem kinyomkodni a zacsiból a masszát.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#127175) Theory66 válasza dugesz77 (#127162) üzenetére


Theory66
aktív tag

Vegyél egy ilyet.
Én gyerek altatása mellett használom sorozat nézésre egy Excelvan bt fülessel, hang csúszást nem vettem észre. Annyi a galiba vele hogy ha tv hangszórót is akarod használni vagy beálltod a jack kimenetet alapértelmezettre, és kihúzod mikor nem kell a bt, vagy váltogatni kell a jack és a hangszóró közt a beállításokban.

(#127176) dugesz77 válasza Theory66 (#127175) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszi az infót. Belegondolva azért egy kicsit tartok ,hogy apumnak aki egy műszaki analfabéta (neki keresem a megoldást a családi békéhez :D ) mennyire menne ez a kimenet válogatós/párosítós /külön fejes töltögetős történet. Az elején azért gondoltam az analóg fm fejesekre,mert szög egyszerűek. Ott a töltés is nagyrészt letudva ha a dokkolóba teszi vissza a fejest.. Mindegy berendelek akkor egy ilyet amit linkeltél, ha nem tudná kezelni veszek egy fm-est ez meg elfér a többi kacat között nem pénz ez ennyiért. :R

(#127177) DeFranco válasza st6969 (#127173) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze, az Egy Szent Késeket mi sem tesszük gépbe, de azt elmosni egyszerű, egy éles reszelőnek ha elkerülhető, nem megyek neki, az ahhoz túl zegzugos, bonyolult forma sok kicsi harapós pengével. a gépnek meg mindegy.

jogos amit írsz de egyébként szépen tartja az élét, nem tapasztaltunk különösebb tompulást.

(#127178) -secret- válasza Batib (#127174) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szemek.

Ha kibontod a zacsit és ráragad a cucc a kezedre akkor nyisd is a ticketet!

[ Szerkesztve ]

(#127179) erdey_a válasza DeFranco (#127177) üzenetére


erdey_a
őstag

azért egy tudományos értekezésre kíváncsi lennék, hogy ugyan mi veszi el a kés / reszelő élét a mosogatógépben :F

Vérboci

(#127180) BB9000 válasza atee_13 (#127168) üzenetére


BB9000
senior tag

Azon az import vámkezelési megbízáson nem csak az MRN szám segíthet a csomag beazonosításában. Szokott rajta lenni egy feladási dátum, súly, érték és néha még a feladó neve is segíthet.
A papíron kapott levélben egy link is van. Nézd meg, ott le van írva minden tudnivaló. Az is, hogy e-mailben is válaszolhatsz.

Fentiek segítségével neked kell beazonosítanod a csomagot és az e-mailes válaszodban mellékelned kell kettő vagy három képernyőképet:
1./ a rendelési oldalon a megrendelés részleteiről szóló oldalt,
2./ a Paypal fizetés részleteit tartalmazó oldalt /ha paypalos a rendelés/
3./ a bankkártyád terhelését az adott tranzakcióra a netbankodból.

Ha 22 $ felett van az összeg, de még 44 alatt, akkor oda kell írnod egy sablon szöveget, hogy kéred a küldemény vámmentes továbbítását részedre a megfelelő törvényi hivatkozás alapján. Volt szó róla már korábban pl. itt.

[ Szerkesztve ]

(#127181) DeFranco válasza erdey_a (#127179) üzenetére


DeFranco
nagyúr

keress akkor egyet :)

(#127182) st6969 válasza dugesz77 (#127176) üzenetére


st6969
őstag

Toslink kimenet van-e a tv-n? Mert ott a tv hangszórójától függetlenül jön ki hang. Ergo, kell egy toslink bemenettel rendelkező BT transmitter, amit a tv USB portjáról táplálsz. Olyat vegyél, ami nem lép standby módba, ha megszűnik a BT fejhallgató csatlakoztatás, így nem kell minden alkalommal, amikor elmegy a család aludni, feltápászkodni a kanapéról és standby módból visszakapcsolni, hogy csatlakozhass a fejhallgatóval. Így csak annyi dolgod van, hogy amikor fejhallgatózni akarsz, akkor felteszed és bekapcsolod, azonnal csatlakozni fog. A tv-t meg lenémítod a távirányítóval, ha akarod.
Nem olcsó (Aliról talán 55 dodó körül van), de kezel 2 fejhallgatót is, gyártói support is kiemelkedő.

(#127183) erdey_a válasza DeFranco (#127181) üzenetére


erdey_a
őstag

kerestem... sokfélét találtam ami a "vallás" témakörébe tartozik, tudományosat egyet sem.

azt, hogy a kosaras mosogatógépben a kés más eszközökkel együtt mocorog, értem, de a fiókosban ez nincs, így ott kizárt, hogy jobban elvegye a kés élét a víz (még ha sziklákat morzsol is össze hosszú idő alatt), mint három húzás a fa / műanyag vágódeszkán

Vérboci

(#127184) BB9000 válasza erdey_a (#127179) üzenetére


BB9000
senior tag

A kés élét a felmelegítés/visszahűtés és a mosogatógépben használt vegyszerek veszik el. Nem kell hozzá tudományos értekezés.

(#127185) DeFranco válasza erdey_a (#127183) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok. nekem más a véleményem, utána is olvastam, megerősítették tényekkel és érvekkel hogy jó a gondolatom, nekem ez a valóságom.

a te valóságoddal pedig nem szeretnék semmit sem kezdeni :)

(#127186) fradi81


fradi81
veterán

Trendy Durable Men Backpack - ORANGE Nem nagy de munkába járáshoz jó lesz 5 dollárt megér. kép

AORON-Polarized-Sunglasses tényleg polarizált eltünteti a tükröződő fényeket szépen. kép

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#127187) Mr.Csizmás válasza fradi81 (#127186) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

990 ft - amikor a klón drágább mint az eredeti :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#127188) erdey_a válasza BB9000 (#127184) üzenetére


erdey_a
őstag

nem kétlem, hogy minden, ami a kés élével találkozik, csorbítja, de akkor is túl van dimenzionálva, mert nem hiszem, hogy egy mosás során többet életlenedik a kés, mint normál használat során. Ez is egy olyan legenda, ami azért igaz sokak szerint, mert sokak szerint igaz. (vö: lottósorsolásos parasztbácsis hatos kilences sztori)

nade off vége

Vérboci

(#127189) fateless válasza fradi81 (#127186) üzenetére


fateless
veterán

Tudom, hogy mi itt a fórumban betegesen kínai kacatosak vagyunk, de ez pontosan az, amit a Decathlonban 990-ért, alkalmanként a Lidlben pedig 790-ért kaphatsz meg.
Persze, nincs mindenhol Decathlon, de a nagy többség számára azért fontos ezt is megemlíteni.

Közben megelőztek - telefonról, gyerekkel a kezemben kifejezetten lassú vagyok.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#127190) Mr.Csizmás válasza fateless (#127189) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem ugyanaz, nézd meg a varrásokat. klónnak nevezném, mert elképzelhető, hogy jobb minőségű mint az eredeti - például a képeken látszik az eltérő varrási minta.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#127191) st6969 válasza erdey_a (#127183) üzenetére


st6969
őstag

Igen, én is úgy tudom, ahogy (#127184) BB9000, főleg a masszív vegyi anyagok miatt.
De szinte mindegy is, ez tény (az én esetemben), napi tapasztalat. Tegnap is újraéleztem egy alap 12cm-es Fiskars kést 3 hét után, mert már vajat sem lehetett vele vágni, most meg borotválkozni is lehetne vele. A nagy Fiskars séf kést meg kézzel mosogatjuk, nagyságrendekkel tovább bírja az éle.
Tény, hogy a "legdrágább" késem sem volt több 4eFt-nál, és valószínű, hogy a 20-30eFt-os profi kések jobban bírják a mosogatógépet.

(#127192) fradi81 válasza fateless (#127189) üzenetére


fradi81
veterán

nagy lehúzás azért nem volt, legalább nem kellett érte elmennem a bótba :DDD Majd legközelebb jobban figyelek :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#127193) erdey_a válasza st6969 (#127191) üzenetére


erdey_a
őstag

de akkor most a mosás, vagy a használat vette ki az élét? és ugyanolyan használat mellett vajon mennyivel rövidül az éltartam mosogatógépben mosva? na erre kellene valami értekezés, amit szüntelenül keresek, de nem találok... még a végén nekem kell elvégeznem a teszteket :DDD
tényleg ne offoljunk/jak már ezzel

Vérboci

(#127194) Theory66 válasza dugesz77 (#127176) üzenetére


Theory66
aktív tag

Annyira nem vészes a dolog, ha a tv elején van a jack kimenet akkor meg főleg. Bekapcsolja a fülest, megnyomja az adón a gombot és kész. Ha meg a tv hangszórója kell egyszerűen kihúzza a jacket.

(#127195) Mr.Csizmás válasza fradi81 (#127192) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet az útiköltséged se lenne meg az árából :D

5$ másik klón

de inkább 9 pénzért a xiaomi small backpack-et vennám [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#127196) Donki Hóte válasza erdey_a (#127188) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Interneten alaposan utána olvasva a témának, egyetlen okot találtam, ami alátámasztja azt, hogy nem célszerű a késeket mosogatógépben mosni. Ez az egyetlen indok pedig az, hogy ki és bepakoláskor könnyen belenyúlhatunk a mosogatógépben lévő késbe, ami komoly sérüléseket okozhat.

Az összes többi indok (a meleg víz árt a késnek, a vegyszerek koptatják a kés élét, a vízsugár hatására összekoccanó kések éle elmegy) vagy nem igazak (a mosogatógépben lévő 50 - 60 fokos meleg biztosan nem ártalmas a kés élére), vagy a kés összekoccanás mentes elhelyezésével megelőzhető.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127197) fateless válasza Mr.Csizmás (#127190) üzenetére


fateless
veterán

Előszedtem a Lidl-ös Crivit tatyót (790 volt), és ugyanaz a varrás. A Decathlonos épp feleségemnél van, most nem néztem meg, az lehet más varrással.

fradi81
Persze, ha olyan helyen lakok, és arra járok, ahol nincs lehetőség megvenni, akkot nem éri meg.
Mi pl múlt alkalommal nem találtunk megfelelő méretet a Decathlonban Győrött, Budaőrsre és Fehérvárra csak két héttel később mentünk, ezért megrendeltük inkább a cipőt online a gyereknek -690-ért. Van, mikor ez segítség, máskor pedig kintről éri meg jobban a rendelés.
Elvégre ami nem kínai, az hamisítvány :DDD

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#127198) BullZeye válasza -secret- (#127169) üzenetére


BullZeye
veterán

Próbáltad "használni"? Mert így képről pont olyan, mint amit gyúrni kell egy picit, és beáll a textúrája.

(#127199) -secret- válasza BullZeye (#127198) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Próbáltam gyúrni zacskón keresztül de nem lesz keményebb. Ha meg hozzáérek alig tudom lemosni a kezemről a löttyöt.

(#127200) Degeczi válasza Donki Hóte (#127196) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a tablettával van gond, az tartalmaz olyan anyagot (régebben pl klórt is, ma már azt többnyire nem) ami károsítja a pengét.

A kézi mosogatásnál sokkal kevésbé agresszív szert használsz (hiszen a legtöbben nem viselünk gumikesztyűt mosogatáshoz)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.