Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113601) Real_Necro válasza kenand (#113600) üzenetére


Real_Necro
veterán

Létezik helyette jobb választás? Ami Youtube-ra is tökéletes...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#113602) tobias40 válasza DJ. Ru$y (#113591) üzenetére


tobias40
veterán

4,3V,0,5W van ráírva!
Nincs meg a vég mert csak a készülék vn meg,elveszett komplett a töltő! :O

(#113603) KTU válasza Real_Necro (#113601) üzenetére


KTU
addikt

Igen

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#113604) Trabi TM válasza zoli03 (#113598) üzenetére


Trabi TM
csendes újonc

Ja, lehet, az angolom elég gyenge, a google szerint meg az a pontossága, de igen, lehet, hogy a felbontásra gondoltak...

(#113605) Real_Necro válasza KTU (#113603) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én egy konkrét készülékre gondoltam amit fél év múlva nem kell lecserélnem. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#113606) Dr.NX válasza kenand (#113600) üzenetére


Dr.NX
addikt

A legtöbb TV Boxon 100 Mbites LAN port van, szóval nem értem, hogy mennyivel vagy beljebb egy minimum 433 Mbit/s ac Wifihez képest (tudom hogy ez elméleti érték, de csak ha a fele megvan már jobb).

Elfogadom a sütiket.

(#113607) Real_Necro válasza Dr.NX (#113606) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hdmi kábellel csatlakozik vagy wifivel a tévéhez?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#113608) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Gearbest kuponok:

Telefonokra 9%
GBMBP

Computers & Networking 14%
GBCNA

Általános 8%:
GBAFF8%

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#113609) kenand válasza Dr.NX (#113606) üzenetére


kenand
veterán

Elméletben jó a Wifi gyakorlatban nem annyira... LAN stabilan tudja azt amit ígér, a Wifi meg ingadozik, szakadozhat. 2.4Ghzs Wifi-re nem bíznám a film nézést, 5GHz-s jobb, de az sem tudja stabilitásban azt mint egy 100Mbites LAN. USB-LAN adapterrel pótolható, de elfoglal egy USB helyet, meg egy jobb 10 USD+

[ Szerkesztve ]

(#113610) kigyi_23 válasza kenand (#113609) üzenetére


kigyi_23
addikt

És akkor már miért ne mehetne bele az USB-LAN adapter? :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#113611) KTU válasza Real_Necro (#113605) üzenetére


KTU
addikt

Nem vagyok napra kész belőle, :U
de ott segítenek.

kb. 1,5 éve vettem Beelink dobozokat, nem csak 1-et típusonként, még mindig mennek.
Volt még Sunwell és Nexbox, egyik félig meddig működik, másikat pár hétre vásárlás után eladtam, nem tettszett.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#113612) kenand válasza kigyi_23 (#113610) üzenetére


kenand
veterán

Mert kellhet másra is.... USB HDD, BT adapter, vezeték nélküli keyboard.stb...
Van néhány Xiaomi dolgom és jók, de ez a box LAN nélkül nekem nem kellene. 1/2 áron van jobb box...
De mindeni azt vesz amit akar...

(#113613) Real_Necro válasza KTU (#113611) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nézegettem a topicot, de annyira sok verzió van, hogy nem mernék csak úgy bele választani. Xiaomi minőségét meg már ismerem...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#113614) g4bb3r válasza kenand (#113612) üzenetére


g4bb3r
tag

Nekem kb fél éve van, tökéletesen működik. YT, Plex, Netflix (full hd) röccenés nélül megy. Hangalapú keresés is nagyon jó, pontos.

(#113615) sloja


sloja
tag

Felrobbant a kínai töltő, cikk itt:[link]

(#113616) kenand válasza sloja (#113615) üzenetére


kenand
veterán

Nekem egy LED kínai driver (2A-s 12V-os adapter) robbant fel egyszer 5 perc után...kivágta a főbiztit is...nagyobb baj nem lett.

(#113617) DeFranco válasza sloja (#113615) üzenetére


DeFranco
nagyúr

háde ez nem lehet mer a pistának is erről megy a stroboszkóp meg különben is vellanyszakkör és oá.

aminehamisazkínaihurrdurr galakszinót-e.

ON: ezért nem veszek semmit kínából amit hálózati áramba kell dugni vagy a testfelületemmel érintkezik vagy élelmiszerrel találkozik.

(#113618) tupacamaru válasza sloja (#113615) üzenetére


tupacamaru
veterán

Látom az esetből mindenki más tanulságot vont le, én azt hogy nem szabad Panasonic TV-t venni. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#113619) sambenez válasza DeFranco (#113617) üzenetére


sambenez
addikt

Én is mindjárt kidobom az összes Xiaomi cuccomat. :D

(#113620) M@rdel válasza DeFranco (#113617) üzenetére


M@rdel
őstag

és ezt, hogy oldod meg, ha a sarki boltban is kínai cuccok vannak?
vagy a műanyag áruknál elhiszed a made in EU -t? ;]

(#113621) Met válasza sambenez (#113619) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy is lejelentenek mindent, a töltő hogy mit, mennyit töltesz és közben az adatokat is elküldi, a toll hogy mit írsz stb. :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113622) spileraaa válasza Bec (#113526) üzenetére


spileraaa
senior tag

Elemet honnan és melyiket veted bele?

most van valami best buy?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#113623) Real_Necro válasza M@rdel (#113620) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vargánét kell venni, az made in eu. ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#113624) V/


V/
titán

Fontos tájékoztatás!
Tévedtem, téves információ alapján írtam véleményt, a vámolási értékhatár és vámolás témában. :R

Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése nem csupán a kereskedelmi forgalomra vonatkozik, így ennek alapján a kis összegű, 10 eurónál kisebb, vagy az ezzel megegyező terhet valóban nem kell fizetni. Ez a jogszabályi hivatkozás a NAV álláspontja szerint vonatkozik a magánszemélyekre is, valamint a külföldről érkező küldemények után fizetendő ÁFÁ-ra is.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta, hogy januárban 44 USD-ig adómentes a küldemény.

Ennek megfelelően módosítom álláspontomat és ezt javaslom én is mindenkinek, hogy ha a vásárolt dolog értéke 44 $ körüli, akkor emlékeztetve a fenti jogszabályi helyre az értékigazolást bekérőt kérni kell az áfa kiszabás, a vámeljárás vámmenteskénti elbírálását.

Ezek szerint az általuk mindenhol szajkózott 22 €-os határ így helyes:

22 €-ig áfa és vámmentes, a 22 € fölötti összeg esetén, ha a meghatározott közteher (áfa, vám) mértéke nem haladja meg a 10 €-nak megfelelő összeget, akkor azt nem kell megfizetni a 2017. évi CLII. törvény 162.§.(5) bekezdése alapján.

(#113625) anadroid válasza Real_Necro (#113623) üzenetére


anadroid
senior tag

Tajvan is EU-tag lett? :D

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#113626) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Ti honnan szeditek az Mi Store alkalmazást? Mert én a google playről nem tudom telepíteni, azt írja nem kompatibilis a készülékemmel, android 6-os van rajta.

(#113627) bertokl


bertokl
tag

Nem szoktam külön ajánlani semmit, ez most kivétel lesz, mert szerintem nagyon jó ez a fülhallgató, különösen az árához képest. :)
A kuponja volt már korábban, nem tudom vett-e belőle rajtam kívül valaki. Nekem a héten megérkezett 2 db, már megkértem egy kollégát, hogy rendeljen nekem egy harmadikat is.

A tömege ~17g, nem csúszkál ki a fülből, mert nem húzza le semmi, gondolom sportoláshoz is alkalmas lehet. Én rockzenét hallgatok, szerintem ahhoz nagyon passzol a hangzása. Kb. 5 méter körüli távolságban kezd érződni, hogy távolodik az adó. Hogy mennyi időt bír, nem teszteltem, halkabb hangerőn egy munkanap alatt nem merült le.

5 dodóért ingyen van, biz'isten nem gagyi! :)


Excelvan C6 Wireless Bluetooth 4.1 Sports Headset Earphone Headphone Bluetooth Earpiece Sport Running Stereo Earbuds With Microphone Hands-free Call / On-cord Control / English Prompt / Sweat Resista - BLACK / WHITE
GBBF121
$4.99 + $0.35 szállítás

(#113628) Janaboy válasza V/ (#113624) üzenetére


Janaboy
veterán

Egyszer már volt hasonló jogszabály amit eltöröltek, most csináltak még egymásikat?:D

Janaboy

(#113629) tobias40 válasza V/ (#113624) üzenetére


tobias40
veterán

Ez nagyon jó hír,akkor gyakorlatilag most már a 44$-ig lehet nézgelődni ha áfa és vám mentesen akarunk behozni uu-n kívüli országból cuccot? :C
Akkor akit eddig megvámoltak,áfáztak 44$ alatt az visszakérheti a különbözetet? :Y
Mi a pontos dátum amikor ez életbe lépett?

(#113630) fudi2002 válasza tobias40 (#113629) üzenetére


fudi2002
veterán

Ezt linkelték már többen is

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#113631) alázógyík válasza bertokl (#113627) üzenetére


alázógyík
őstag

:R

(#113632) Titmouse09 válasza sloja (#113615) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Voltak gondok már ezzel a márkával. Amikor a kedvenc hazai Xiaomi forrásunk forgalmazni kezdte a Redmi3-at akkor még ilyen töltővel adták. Ott is volt akinek kigyulladt, vagy megolvadt úgy tudom. Le is cserélték Tronsmart-ra..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#113633) bendess7891 válasza bertokl (#113627) üzenetére


bendess7891
csendes tag

Köszi a tippet! Jön nekem is egy :)

(#113634) tobias40 válasza fudi2002 (#113630) üzenetére


tobias40
veterán

OK,de mi van azokkal akik ezt nem tudták és kifizették a terheket,visszakapják a pénzüket? :U

(#113635) Donki Hóte válasza V/ (#113624) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez nagyon korrekt dolog volt a részedről, hogy nyilvánosan módosítod a korábbi álláspontodat :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#113636) V/ válasza tobias40 (#113634) üzenetére


V/
titán

Azt a..... Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya erről nem regél, de ez a 10 €-os kitétel úgy 2008-től különböző számon futó, de erre vonatkozó jogszabályokban benne volt és nem alkalmazták.
Hirtelen 2017-ben megvilágosodtak.

(#113637) agroman válasza bertokl (#113627) üzenetére


agroman
senior tag

a fules jol szol..de nekem szakadozik..
mar akartam is kerdezni, hogy kinek mi a tapasztalata. lehet csak a telom BT-je gagyi...
ha a kabatomban van a telo, akkor elvezhetetlen...

------

(#113638) V/ válasza Donki Hóte (#113635) üzenetére


V/
titán

Szerintem ez a természetes. Így most többünknek van olyan "papír" a kezében, nekem is, ahol máshogy alkalmazzák a leírtakat.
6 esetben fizettem áfát (+ eljárási költséget) úgy, hogy nem kellett volna az új értelmezés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#113639) fudi2002 válasza tobias40 (#113634) üzenetére


fudi2002
veterán

Japersze... Nem magyarországon élsz? :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#113640) ot93 válasza DeFranco (#113617) üzenetére


ot93
senior tag

Akkor mi az amit onnan rendelsz? ;]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#113641) tobias40 válasza fudi2002 (#113639) üzenetére


tobias40
veterán

Itt élek,érdemes volna vkinek bepróbálkozni,(ha van ideje,kedve)de gondolom elhajtanák mint a vizet... ;]

V/ :nem próbálod meg? :B

[ Szerkesztve ]

(#113642) Beni2360 válasza tobias40 (#113634) üzenetére


Beni2360
félisten

NEM, mivel a jogszabályban benne van, hogy nem fizetik vissza a 10 € alatti összegeket. ha már 1x kifizetted akkor már nincs visszaút. :DD
Max el fogják ismerni, hogy tévedtek de a jogszabályra való hivatkozásra nem kell visszafizetni a 10 € alatti befizetett sarcokat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#113643) tobias40


tobias40
veterán

Más: Litokala 500-as töltőnél ha benne hagyom az akksikat(miután feltöltötte) akkor ha lemerül bizonyos szintre,utána tölt vagy mindíg manuálisan kell elindítani a töltés funkciót mindegyik slot-ban?

Beni2360: sajnos ez Mo! :O

[ Szerkesztve ]

(#113644) Timyyy


Timyyy
őstag

Ha a termékoldalon a raktárválasztós résznél be tudom jelölni a G-W-5-öt, akkor tutira EU-ból jön és a vámon sem fog megakadni ugye?

(#113645) capafog23


capafog23
őstag

Tudtok valami forrasztás gyakorlós kitet?
Olyanra gondolok hogy megrendeled darabokba kapod meg és neked kell összeforrasztani a dolgokat.
Emlékszem hogy régen láttam ilyet, talán órát.

(#113646) quailstorm válasza capafog23 (#113645) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez elég népszerű. Kérdés milyen nehézségi fokra vágysz.

(#113647) kigyi_23 válasza Timyyy (#113644) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen, ha EU raktárból rendeled akkor ha a fejük tetejére állnak sem vámolhatják meg ;) Amennyiben mégis máshonnan érkezne akkor írsz a GB-nek, hogy te EU raktárból kérted mi a .. van és gondolom jóvá fogják írni, de nem szokott gond lenni ahonnan kéred onnan jön.

(#113646) quailstorm Elsőre ez lehet kicsit erős lesz gondolom kezdő lépések kellenének inkább :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#113648) Skullwipe válasza quailstorm (#113646) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Jó de ehhez van leírás is mellékelve? Én még azt se értem hogy ez még is micsodára való. Látom hogy van képernyő rajta. Ez oszcilloszkóp lenne? Mert ha lehet használni ténylegesen akkor ez nem rossz ennyiért.

(#113649) tomcsi23 válasza tobias40 (#113643) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem indul újra, de milyen akku az, ami ennyire lemerül?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#113650) V/ válasza tobias40 (#113641) üzenetére


V/
titán

Ahogy Beni2360 is írta.
Nekem sem kellett volna fizetni, de nekik sem ha befizettem és a Posta sem adja vissza a 3000 Ft-ot, mert volt vámeljárás. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.