Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139451) 4Grider válasza rasotamas (#139449) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bármilyen hazai wifin, ahol fel tud épülni a VoWiFi ipsec vpn csatornája. A külföldi ip címek tiltottak, az csak a vodás kártyákkal müködik.

(#139452) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!
Számhordozással jövök a Telekomhoz havi díjas csomagba.
5 perc alatt el lett intézve az üzletben és a kezembe nyomták a SIM kártyát. Ez kb 17:15-kor volt, tehát már bő 2 órája.
Az lenne a kérdésem, hogy a SIM kártya működésbe lépésének van-e valami átfutási ideje? Csak mert már bele tettem két telefonba is és egyiken sincs szolgáltatás. Ez normális így és kell neki egy kis idő még, vagy elírhatták a SIM kártya számát a "regisztrációkor" és menjek vissza?
A szám hordozás 11-én lesz, de azért előtte is használnám, mert elegem van már a csodafon hálózatából.

(#139453) rasotamas válasza 4Grider (#139451) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! Tehát a céges wifin nem működik ha német ip van?
De ha meg a német kolléga van nálunk a német telekomos telefonjával akkor meg lehet hogy pont megy neki :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139454) yogibear válasza zelikocc (#139452) üzenetére


yogibear
addikt

van-e valami átfutási ideje?

Megválaszoltad...A szám hordozás 11-én lesz,
Vagy azt hitted csak viccből adták meg a dátumot?
A számhordozás napján kb 20 óra körül szokták megejteni elvileg max egy óra, de annyi nem szokott lenni...

[link]
A számhordozás a kiválasztott munkanapon 20 és 24 óra között történik, ebben a néhány órában előfordulhat, hogy időszakosan nem fogod tudni használni a szolgáltatásodat. Ebben a néhány órában kell majd a régi SIM-kártyádat kicserélned az új, Telekomos SIM-kártyádra a készülékedben és ezt követően már használhatod is a Telekom mobil hálózatát.

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139455) Ace Ventura válasza zelikocc (#139452) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, minimum 72 óra. Ezt nem mondták el az üzletben?
Ott kb órára meg tudják mondani mikor van a váltás. Az után él a simed.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#139456) gyulaszu válasza rasotamas (#139453) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ezt meg tudom erősíteni.
Nekem is vagy egy német telekomos kártyám is, ami simán működik VoWifi-n, mikor Magyarországon vagyok az otthoni wifin.

gyulaszu

(#139457) 4Grider válasza rasotamas (#139453) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tőlünk hanyatlóbb országok szolgáltatóinál simán előfordulhat, hogy egyáltalán nem tiltják a külföldi ip címeket a VoWiFi használata során. Nálunk is ez csak két szolgáltató szokása.

(#139458) zelikocc válasza yogibear (#139454) üzenetére


zelikocc
senior tag

Félre értesz. Nem a hordozás idejét kérdeztem, hanem a szolgáltatás működését.
Már többször hordoztam az elmúlt 10 évben valamilyen számot (kivéve a T-hez) és mindig élt a SIM kártya és a szolgáltatás már a számhordozás előtt is egy ideiglenes telefonszámmal.
Itt nincs ilyen? :F

ebben a néhány órában előfordulhat, hogy időszakosan nem fogod tudni használni a szolgáltatásodat

Akkor csak kellene legyen előtte itt is…

[ Szerkesztve ]

(#139459) csaszi75 válasza zelikocc (#139452) üzenetére


csaszi75
senior tag

Sztem ez nem olyan, mint a Vodás.. hogy egymás mellett él a két SIM.
Ez majd pontosan akkor történik, amikor írták.

(#139460) szabonagyur válasza csaszi75 (#139459) üzenetére


szabonagyur
félisten

De attól a SIM kártyának már most is van egy száma, ami használható, amit fizetsz, aztán majd az megszűnik, pár éve így volt még :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139461) zelikocc válasza szabonagyur (#139460) üzenetére


zelikocc
senior tag

Na ez az, eddig nekem mindig így volt, ezért nem értem a jelenlegi helyzetet.
Anno Telenornál is kaptam ideiglenes számot és már ahogy kijöttem az ajtón egyből használhattam a mobilnetet.

(#139462) szabonagyur válasza zelikocc (#139461) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerzodes mit mond? Azon rajta van ez is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139463) barnibooo válasza zelikocc (#139458) üzenetére


barnibooo
tag

Mindent is ki lehet játszani, így ezt is. Vannak kiskapuk.

(#139464) zelikocc válasza szabonagyur (#139462) üzenetére


zelikocc
senior tag

Digitálisan írtam alá, nincs meg papíron. Telekom fiókba pedig csak telefonszámmal tudom felcsatolni az előfizetést, de ugye így, hogy nincs szolgáltatás, így nincs szám se.

Továbbra se tudom 100% biztosan hogy ez most hiba vagy sem?
Én azt mondanám igen, mert még nem találkoztam ilyennel.
Ha hiba és a számhordozás után se működne a SIM kártyám akkor az már azért nagyobb probléma lenne.
Abban a reményben írtam ide, hogy hátha tudjátok, hogy ez normális jelenség, avagy sem. De nem lettem meggyőzve. Biztos ami biztos utána érdeklődök majd a T-nél is valamilyen formában.

Nem gondolnám, de annak lehet köze ehhez a jelenséghez, hogy előzetesen jeleztem, hogy vállalati flottába lesz hordozva a szám? Így csak egy ideiglenes legkisebb csomag lett kötve és fizetnem sem kellett semmit, se hűség se semmi. Azt mondták, hogy majd utólag a céggel lerendezik az anyagiakat, ha megtörténik a szám átírása a cég nevére.

[ Szerkesztve ]

(#139465) Ace Ventura válasza zelikocc (#139458) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A T-s kártya 11-én este 8 után fog élni, addig a régi kártyádon a régi szolgáltatódét használod, és a számlát is ők állítják ki addig a napig.
Telekomnál nincs ideiglenes szám.
A számhordozás sikerességéről/sikertelenségéről 24 órán belül kapsz értesítést a T-től.
Ha sikeres, örülsz, és várod a 11-ét. Ha nem sikeres, akkor irány vissza mert valami adatod nem stimmel.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#139466) zelikocc válasza Ace Ventura (#139465) üzenetére


zelikocc
senior tag

Tehát akkor itt nincs ideiglenes szám. Érdekes.
Köszi az infót!

(#139467) Cs1csó válasza zelikocc (#139466) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ismerős Yettelről ment át NetFone-ra (Vodafone hálózatra) és egy kora hajnali órában történt meg a számhordozás addig még a Yettelnél volt Talán hajnali 2-3 óra között már a régi SIM kártyán nem volt elérhető - korábban postán megküldték az új sim-et - azt betette és kész is volt.
Nyilván egy hét vagy egy-két nap úgy hogy ne legyek elérhető nem jó de pár óra azért bőven belefér főleg ha ez a hajnali órákra esik.

[ Szerkesztve ]

(#139468) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Samsung Galaxy A52s készülékben váltottam Yettelről Telekomos sim kártyára.

A váltás óta nem jelzi ki a telefon a VoLTE opciót és hívásnál sem a "HD hívás" feliratot, viszont a 4G aktív hívás közben, tehát ha jól értem (korábbi hozzászólások alapján), az előzőektől függetlenül működik nálam a VoLTE, ez azt jelenti?

Ami furcsa, hogy a SIM beállításoknál Yettel esetén megjelenik egy volte kapcsoló is, amivel lehet engedélyezni, Telekom SIM-nél viszont még ez is hiányzik.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#139469) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egyébként a pár hete nyomott, szép, magyar szóra kiélezett "ez a magyar tuning" promó takarna többet mint a weboldala hosszabb távon? Vagy a "kereső" vagy "blog" szavak és funkcionalitás összevonása marad?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139470) martonl válasza tuto558 (#139468) üzenetére


martonl
senior tag

Szolgáltatói profiltól függ a kijelzés és ezek szerint bizonyos szoftververzió óta a kapcsoló megléte is. A Telekomé ilyen. A kijelzésről tudtam, a kapcsoló újdonság nekem. Ha van mobilnet és 4G kijelzés hívás alatt, akkor aktív a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#139471) 4Grider válasza tuto558 (#139468) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom-féle VoLTE profil ilyen. Nincs kapcsoló és VoLTE kijelzés Samsungokon, mint ahogy azt már a yetinél/vodánál megszoktuk.
(Mondjuk a VoLTE kapcsoló One UI 6.1-nél a másik két szolgáltatónál is eltűnt.)

(#139472) tuto558 válasza 4Grider (#139471) üzenetére


tuto558
tag

A fő előfizetésem (Yettel) egy A55-be költözött, amin One UI 6.1 van és van VoLTE kapcsoló.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#139473) yogibear válasza zelikocc (#139458) üzenetére


yogibear
addikt

Nincs... az adott napon történik a váltás, addig az előző él, tavaly hoztam át 2 számot és a megadott napon este 8kor még a yeti élt, mikor kinyomtam a telefont és kicseréltem a SIMeket... reggel már éltek...
Úgy néz ki, hogy kb 3 nap, mire életre keltik... én is hétfőn rendeltem meg boltban és csütörtök este 8 után valamikor történt meg a váltás... addig a régi élt...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139474) Cs1csó válasza yogibear (#139473) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legfontosabb hogy minél rövidebb ideig legyen az ember aktív szám nélkül, szinte csak egy éjszaka.

(#139475) martonl válasza tuto558 (#139472) üzenetére


martonl
senior tag

Ezek szerint ez még típusfüggő, nekem az S23-on eltűnt, tudtommal 4GRider is ilyen készüléken nézte.

(#139476) 4Grider válasza Cs1csó (#139474) üzenetére


4Grider
nagyúr

A számhordozás időablaka fix, hétköznap 20 és 24 óra közé esik. Jellemzően este 10-ig befejezi mind a két oldal, mert utána már senki nem szeret dolgozni, hajnalban meg főképp nem, mert addigra már otthon horkol mindenki.

(#139477) Pttypang válasza Pttypang (#139430) üzenetére


Pttypang
veterán

Tévedtem, a cég nevén van, ez csak a hozzáférést jelentette az alap adatokhoz.

A cég irányából kell kezdeményezni a váltást, hogy lakosságiba visszarakják és a felhalmozódott kötbért át kell helyeztetni más hívószámra a flottában.
Azért eltelt egy kis idő, mert 300+ ezer forint kötbér jött össze az évek alatt.

Everybody lies.

(#139478) zelikocc válasza Ace Ventura (#139465) üzenetére


zelikocc
senior tag

A számhordozás sikerességéről/sikertelenségéről 24 órán belül kapsz értesítést a T-től.

Ez a 24 órán belül ez kőbe van vésve? Csak mert nem jött semmi SMS (26 óránál járunk).

Megint csak korábbi hordozásaimra tudok gondolni. Volt amelyiknél már 5 perc múlva jött az SMS hogy egyeznek vagy nem egyeznek az adatok.

Csak azért vagyok ennyire értetlen, mert eddig egyáltalán nem így működtek a hordozásaim és könnyebb itt kérdezősködni, mint az ügyfélszolgálatot zargatni ilyen kérdésekkel.

(#139479) simpley válasza zelikocc (#139478) üzenetére


simpley
őstag

én egyáltalán nem kaptam SMS-t mikor a vodától a T-hez hordoztam, az adott napon megtörtént a hordozás és kész. :)

signed by simpley.

(#139480) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lettek új Telekom mobil csomagok
Több nettel, meg persze ha jól látom drágábban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#139481) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#139480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És már a domino day is elmarad? Ilyenkor szerintem már rég meg szokott jelenni az alkalmazásban.

(#139482) Nikaré válasza Intruder2k5 (#139481) üzenetére


Nikaré
őstag

Pár perc és lesz az appban.
Állítólag :B

[ Szerkesztve ]

(#139483) rasotamas válasza enginev3.0 (#139480) üzenetére


rasotamas
veterán

Viszont mostmár van korlátlan nethez Netflix is, nem csak HBO GO.
Van Mobil L + korlátlan Net csomagunk, eddig okosSIM-eket kértem hozzá.
Múlthónapban az egyiket átváltottam HBO GO-ra, most szerintem át fogok váltani egy másikat meg a Netflix-re.
Így is elég jó, mert az új árakkal 20-ra jön ki egy ilyen díjcsomag, így Magentában meg 3 egyforma előfizuval 11-12 közt van darabja.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139484) Landsmann


Landsmann
addikt

Az appban reklámozza a 300 megát+30 percet, mikor aktiválnám, akkor meg vinnyog, hogy nekem nincs kiegészítő szolgáltatásom. Az utóbbi időben kezd vodafoneosodni a Telekom is.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#139485) Nikaré válasza Intruder2k5 (#139481) üzenetére


Nikaré
őstag

Domino Day
300 MB és 30 perc (lesz)

(#139486) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. Tudom, hogy rossz topik. Ma reggelre vártam egy GLS csomagot, jött egy sms a trackinggel. Amint megnyitottam vettem észre, hogy ez valami kamu sms mert valami gls rtt volt a webcím, nem sima gls. Gyorsan bezártam a linket, töröltem minden böngésző előzményt, bezártam mindent és újraindítottam a telefont, az smst töröltem. iPhone 15 Pro-ról van szó, legújabb szoftverrel.
Így ellophatták az adataimat? Mit tudok még tenni? Bocs ha hülyeség, ebben tök laikus vagyok.

(#139487) 4Grider válasza abrtom87 (#139486) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, holnaptól a telefonod sem fog már elindulni. De ma még megveszem tőled 10e Ft-ért. :D
Komolyra fordítva a szót:
1., Van ezzel foglalkozó topik.
2., Az adataidat akkor lophatják el, ha azokat megadod a linken. A telefonodból egy oldal semmilyen információt nem szed ki.

(#139488) abrtom87 válasza 4Grider (#139487) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi. Nem találtam azt a topikot sajnos.

Arra gondoltam, hogy települt valami malware a telefonra és az lop adatot.

(#139489) Intruder2k5 válasza Nikaré (#139485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, már megvan.

(#139490) Zsolt,72 válasza abrtom87 (#139488) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

Ettől ne tarts, az a lényeg, hogy még időben reagáltál, az adatok megadása előtt.

(#139491) dzf007 válasza Nikaré (#139485) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nem is tudom, korlátlan hívás+100GB+100db sms mellé aktíváljam? :DD

(#139493) kovacsmi_74 válasza enginev3.0 (#139480) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Ez is új. 1990 Ft / 30 nap (megújuló)

5 GB net és 50 perc Magenta 1-es Dominosoknak!

(#139494) Cs1csó válasza kovacsmi_74 (#139493) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehát kell hozzzá egy előfizetés.

(#139495) Nikaré válasza dzf007 (#139491) üzenetére


Nikaré
őstag

Feltétlenül és azonnal!
:B

(#139496) chuck91


chuck91
tag

Sziasztok!

Picit hosszú, de hátha más valaki is fut bele ilyen "hibába".

A történet tavaly nyáron kezdődött, amikor is 1-2 hetente kaptam hívásokat hogy mikor érkezik a pizza,miért nem hozzák még, stb. Elsőnek azt gondoltam biztos a számom valahol megvan adva ehhez a pizzériához, napokig keresgéltem a google és társaiba de semmi. Míg egyszer egy nem fogadott hívást vissza hívtam, és a vonal másig végében lévő úriember közölte hogy igen hívott pár perccel ezelőtt egy számot "mikor ér ide a pizza" miatt, de nem az én számom volt, sőt még a közelébe se.
Ekkor már Október-November lehetett.
Felhívtam az ominózus pizzériát hogy hát mégis mi lehet a hiba, amire azt a választ kaptam hogy kivizsgálják majd 1 héten belül vissza hívnak.
Hívni nem hívtak vissza, de úgy voltam vele hogy sikerült megoldani a problémát, egészen Januárig, akkor ugyanis megint keresték rajtam a pizzát,
Így megint telefonáltam, sajnos az előző telefonos hívásról nem volt "bizonyíték" ezért újra kezdődött a herce-hurca, annyival előrébb lettem hogy írtam e-mailt hogy legyen "nyoma".
Én ez idő alatt 3 szor beszéltem a Telekom ügyfélszolgálattál, akik mindig hárítottak hogy a pizzéria rendszerével lesz a probléma, én hiába adtam meg a pontos időpontot és a számot ahonnan hívtak.
Megint jöttek 1-2 hetente a telefonok akár este 10!!! órákkor, de mindig csak az ígérgetéseket kaptam a pizzéria ügyfélszolgálatától.
Majd amikor már heti szinten hívogattam őket akkor azt a választ kaptam hogy az ő rendszerükbe minden rendben, és tudják hogy elég frusztráló hiba, de sajnos nem tudnak segíteni.
Így megint telefonáltam a Telekomnak, azt most skippelnél hogy "Vanda" nem nagyon értette a problémámat egyszer se, össze vissza akart minden hova kapcsolni, de szerencsére elég hamar kapcsolta az ügyintézőket.
Most szerencsémre olyan illető vette fel a telefont aki meg próbált segíteni..... ÉS SIKER.
Kiderült hogy a tavaly tavasszal aktiválásra került órámba lévő muti sim virtuális száma ennek a Pizzériának egy panasz bejelentési belső száma volt, igy amikor az a szám foglalt volt ,nálam csörgött a órán lévő multisimen keresztül a telefonom.
Az ügyfélszolgálatos se értette hogyan történhettet meg ,hogy azt a telefon számot osztotta ki a rendszer, de ingyen át változtatta egy másik telefonszámra.
És végre úgy tűnik megoldódott a probléma.

(#139497) 4Grider válasza chuck91 (#139496) üzenetére


4Grider
nagyúr

A multisim valós számára érkezett hívás nem csöröghet ki a főkártyán.

(#139498) chuck91 válasza 4Grider (#139497) üzenetére


chuck91
tag

Akkor valamit nagyon elronthattak a központba, mert kicsörgött, sőt fel is vettem jó párszor. És a telekom fiokba kiküldött dokumentumom ott a multi szim régi telefonszáma,
és bizony az a szám 303888XXX az én számom pedig 309507XXX. Szóval elég nehéz lenne elgépelni több alkalommal is.

(#139499) joey04


joey04
titán

Hali!

Jelenleg még Mobil S 2020 + Gigaerős Net 2021díjcsomagban vagyok, aminek a havidíja az emelés után 12090 forint. Kell a sok net, de a korlátlan nem. Telefonálni szinte soha nem szoktam klasszikus mobilhívással. Ha az alpcsomagra váltok, Net 15GB + Mobil S, ami 6690 forint és mellé kérem kraft ajánlatban a 90gb netet, ami 2590, akkor lenne elég netem (és így már 5g képes is a csomag) és a 2021-es ársávba tudnám visszalökni a havidíjam. Kérdésem az lenne, hogy ez a 90gb minden hónapban kérhető? Valamint ezt a kraft ajánlatot nem szokták variálni, hogy majd egy olyan konstrukció lesz, ami kevesebb netet ad, vagy korlátlant de jóval drágábban, stb? Extra kérdés: Ha mégis nagyon ritkán kellene ezen felül is net, akkor az eseti bővítőket pluszban is be tudom nyomni? pl korlátlan egy napra 990 ft.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#139500) vence válasza kovacsmi_74 (#139493) üzenetére


vence
junior tag

Éa más dominósoknak miért is kell több, mint a dupláját fizetnie?!

FY Telekom!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.