Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95501) Gaboman válasza Geresics (#95494) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem pont ma jött meg a szemüveg és a kesztyű.
Pont jó méretű lett mind a kettő, a szemüveg jobban is zár mint az előd, ami nagyon tetszik benne hogy szűri a fényt, napba nézve sem vakít.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#95502) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Nekem a Pro-Grip szemüvegek váltak be, több rétegű és fajtájú szivaccsal és ideig-óráig páramentes lencsével. De Kínából is van természetesen hasonló, pl. CRG feliratú szemcsókok nem rosszak :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#95503) tboldi válasza HornedReaper (#95500) üzenetére


tboldi
nagyúr

Beü!

Kerüljön ez is tiltólistára, mint a moci vagy az ABS. ;]

Javaslom helyette a “szemüveg” szót, ami érthetőbb is a köznyelv számára. :D

[ Szerkesztve ]

(#95504) runner 125 válasza Gaboman (#95501) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!

..én csak érdeklődni szerernék, h a töklámpás és a plüssmaci eladó?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#95505) Gaboman válasza runner 125 (#95504) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen sőt még a bukóban szereplő úriember is! :DDD :C

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#95506) Geresics válasza Gaboman (#95505) üzenetére


Geresics
addikt

miféle úriember? :F Egyet sem látok! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#95507) Gaboman válasza Geresics (#95506) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát nézd jobban a képet! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#95508) Geresics válasza Gaboman (#95507) üzenetére


Geresics
addikt

Megvan!
Ha elég közel hajolok, és lesötétítem a monitor háttérvilágítását, akkor tükröződő a felületben megláttam! Igazán fess úriember! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#95509) Gaboman válasza Geresics (#95508) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mondtam én! :C :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#95510) Topiccsendőr válasza HornedReaper (#95497) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

buvarkodasnal bele kell kopni a szemuvegbe, hogy ne parasodjon, ezt meg nem probaltam motoron :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95511) runner 125 válasza Gaboman (#95505) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt inkább valamelyik társkereső oldalon hirdesd. Pont ezekkel a képekkel! :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#95512) Pocee válasza Geresics (#95494) üzenetére


Pocee
senior tag

A helyedben inkább ilyet vettem volna és akkor nem kell a portól félni és az orrnyerged se nyomja :DDD
A hard offroad nem a kényelemről szól,hanem a túlélésről ;)

Mr.Brightside

(#95513) z123456789 válasza vendingo (#95495) üzenetére


z123456789
addikt

Nem megyek el németországig érte, és azért kell, hogy a mögöttem ülőnek legyen. Így kicsit paradoxon a dolog, mert vagy megyünk úgy, hogy valakinek nincs, vagy őt nem viszem, mert rajtam van az enyém, de akkor meg nem tud próbálni, szóval eeeeeeee. :D

(#95514) zgospel válasza z123456789 (#95513) üzenetére


zgospel
őstag

A gerincprotektorok méretezése mondjuk kivételesen egy olyan dolog, ami nem feltétlen igényel próbát (ártani mondjuk nem árt), elég ha a magasság alapján kiválasztod a megfelelő méretet a gyártó mérettáblázatából.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#95515) etnies válasza vendingo (#95475) üzenetére


etnies
senior tag

Én is ezt mondtam. Amikor cserélni kell az olajat, azt érezni fogod. Amikor naptárra cseréled, akkor nem fogsz érezni semmi különbséget. (kivételt képeznek ez alól a versenygépek és versenyfutóművek)

Persu kognitív disszonanciájával meg nem én fogok foglalkozni, vannak erre szakemberek.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95516) etnies válasza Novics (#95480) üzenetére


etnies
senior tag

Kappa-Givi valószínűleg közös cég valamilyen szinten, rengeteg "ikertermékük" van.

Általában igaz, hogy "A" gyártó konzoljára "B" gyártó cucca nem megy fel, de ezt általában lehet orvosolni némi fúrással

A Givi dobozok jók, semmi gond nincs velük, általában a legdrágábbak.
Ami nekem még bevált, az a Shad. Közepes minőség, közepes árban, napi használat mellett 5-6 évet bírnak ki, köztük elég nagy terheléseket is (a gyári megadott maximumának a kétszeresét is nyomtam bele már)

Nekem szerencsém volt, téli akcióban sikerült egy SH49-et behúznom 90 fontért, most a duplája.

Akkora dobozt vegyél, amibe belefér a bukósisakod meg a kabátod, megkönnyíti az életed. Ha utassal akarsz menni, akkor nem árt, ha mind a két bukósisak belefér.

Ha egyedül akkor 35 liter + (mérd le a bukódat)
Ha utassal akkor 48 liter +

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95517) Gaboman válasza runner 125 (#95511) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Túl nagy lenne a tolongás! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#95518) Topiccsendőr válasza etnies (#95515) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Khm. A kognitiv disszonanciat nem erre szoktak mondani :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95519) Novics válasza etnies (#95516) üzenetére


Novics
senior tag

Na igen, az tényleg praktikus, ha az ember be tudja zárni a bukóját, viszont szerintem ezek a topcase-ek önmagukban iszonyat bénán néznek ki a motorokon. :B
Viszont éppen azon agyalok, hogy ha motorral ugrok el gyalogtúrázni valahová, akkor csak jó lenne, ha valami zárható cucc a motoron.

Amúgy most ezeket nézem, hogy amúgy ha nem olyan helyre megyek, hogy a senkiföldjén kell hagyni a motort, akkor pont fasza lenne. Használ valaki ilyet, vagy mindenki dobozol?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#95520) -Mike- válasza Novics (#95519) üzenetére


-Mike-
addikt

Gyalogtúrázás motorral az milyen sport? :)

(#95521) Bogyó bá' válasza -Mike- (#95520) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amikor lerohad az MZ és tolod az út szélén. Szerintem fárasztó lehet.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95522) tboldi válasza Bogyó bá' (#95521) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

Szerencsére nekem nem kellett sokat tolnom az ETZ-t. Ha lerohadtam, általában az otthon 50 m-es körzetében történt. :DDD
Egyszer volt csak, hogy 6 km-ről kellett hazatolni. Akkor éppen a gyújtótrafó szívatott, ha túlmelegedett, nem működött tovább. És igen, mire hazaértem, lehűlt és simán beindult. :W

Viszont az elkopott berúgófogasívvel kiválóan megtanultam futva belökni. :D

[ Szerkesztve ]

(#95523) rwin5


rwin5
őstag

üdv!

Alábbi kérdéssel fordulnék hozzátok: nézegetem most a motorokat és sok kisebb ccm (enduro)-hoz oda van irva, hogy A1-es jogsival is lehet vezetni, de tudom, hogy az nem csak ccm-hez hanem teljesitményhez is van kötve, de gondolom a forgalmiban kevesebb? szerepel. Tavaly szezonkor szivatták főleg a robogósokat a rend urai, mérték padon a teljesitményüket. Ha belefutna az ember egy hasonlóba és képletesen teszi az ember a hülyét, hogy ő tényleg úgy tudta, hogy ez a motor tényleg csak max 11kW akkor mennyire ütheti meg az ember a bokáját? (tudom, hogy több sebből is vérzik már egy ilyen vásárlás, de nem tudom mennyire figyelnek erre Mo-n inkább ez a kérdés) köszi

jah, hogy érthető is legyen amiről épp beszélek az 125 ccm és 45 ló

[ Szerkesztve ]

(#95524) Novics válasza Bogyó bá' (#95521) üzenetére


Novics
senior tag

Pontosan. :P

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#95525) etnies válasza Novics (#95519) üzenetére


etnies
senior tag

Kriega R5 övtáskám van, nagyon prémium cucc, de baromi drága.

Az a baj a puha dobozokkal, hogy nem zárható, tehát nem biztonságos. Amikor nem voltak oldaldobozaim, akkor a nyeregtáskába csak a szennyest meg a hasonló értékes dolgokat tettem.

Egy motor nem lesz feltétlenül buta feldobozolva, sőt. Igazából csak az a fura, amikor kis motoron nagy doboz van és vica versa.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95526) Novics válasza etnies (#95525) üzenetére


Novics
senior tag

Ez a 70-es kombó ~100-ból meglenne, és nincsen vele más, míg ha valami komolyabb dobozt veszek, annak darabja lenne ennyi. (Mondjuk az vicces, hogy a 70-es pakk sem kerül kevesebbe, mint 1 db 30-as, pusz 2 db 20-as.)
Amúgy néztem a Shad dobozokat is, tetszik is az SH36, de 2007-es Versysre nem lehet felrakni. Esetleg még azt lehetne megnézni, hogy mennyire fifikás a tartója, le lehetne másolni, vagy sem. Bár az tényleg csak amiatt lenne érdekes, hogy az ember nyugodtabban hagyja ott a motorját. Ezt a Kriegát amilyen könnyen fel lehet csatolni, ugyanolyan gyorsan le is lehet szedni róla, és ha a vonalkódos fecskén kívül nincs is benne semmi, akkor egy 100-ast bukik az ember, ha lenyúlják.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#95527) Teasüti válasza Novics (#95519) üzenetére


Teasüti
nagyúr

275 font??? MI A F.SZ??
Mi kerül ebben ennyibe?? R&D???? Na röhögtessenek!

(#95528) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tudnátok segíteni egy alkatrész azonosításával?
Ideküldtek nekem egy Bömbi kuplungot Kawa váltókar helyett, de pontosan mi(k)be való ez?

[ Szerkesztve ]

(#95529) Geresics válasza Teasüti (#95528) üzenetére


Geresics
addikt

QR kódot próbáltad beolvasni?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#95530) Kolondrum

ez a jövő?

Ma én is kirepülök, képletesen. :)

(#95531) etnies válasza Novics (#95526) üzenetére


etnies
senior tag

Szerintem ez így nagyon drága.

Nem tudom Magyarországon mi a helyzet, itt Angliában nagy piaca van a használt dobozoknak. A hátsó doboz ajándék volt 90-ért újonnan, de akartam oldaldobozt is a motorra.
Elég ritkán van fent, csak amikor több napos túrára megyek, abból meg sajnos egyre kevesebb van, tehát nem akartam nagy pénzt költeni rájuk.

Lelicitáltam egy E35-t és egy E45-t összesen 80 fontért, majd vettem bele egy ikerzárat 15-ért, kicseréltem, így most egykulcsosak 95-ért.

Otthon nincs piaca a használt doboznak? Nyugodtan vehetsz, ha nem régi, akkor tudsz szerezni hozzá zárakat, stb.

Milyen évjáratú a mocid?

Kawasaki KLE 650 D Versys ABS 2011 Shad Top Box & Fitting Bracket:
37-es dobozzal 147 Font [link]

Nem hiszem, hogy a Versysre nincs doboz, túramotor elvileg.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95532) etnies válasza etnies (#95531) üzenetére


etnies
senior tag

Akkor járnál a legjobban, ha legalább egy zárható dobozod lenne. Nekem lopták már le bukósisakomat a motoromról (a gyári sisakrögzítőt valamivel lefeszítették, 10 percre hagytam ott).

A nyeregtáska miatt nem kell aggódni, meg kell venni a legolcsóbbat Louis-ból/Bázismotorból. Az esővel sem kell foglalkozni, beraksz pár nejlonszatyrot és ha esik, becsomagolod, ami nem vízálló.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95533) Teasüti válasza Geresics (#95529) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A lemezen lévő két cikkszámot adja vissza.
A sorozatszámokra viszont nem jön fel semmi.
Annyit már tudok, hogy 1200GS-be egy hasonló való, de nem tudom leszűkíteni pontos típusokra és évjáratokra.
A katalógusban lévő cikkszámok teljesen más formátumúak.

[ Szerkesztve ]

(#95534) -Mosquito- válasza Teasüti (#95528) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Küld vissza!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#95535) z123456789 válasza zgospel (#95514) üzenetére


z123456789
addikt

Hm. Na jól van, még megálmodom. :)
Köszi mindenkinek. :R

(#95536) Novics válasza etnies (#95531) üzenetére


Novics
senior tag

Szerintem sem olcsó. :N Szerencsére még van időm ezen törpölni.

2007-es. A Shad oldalán ehhez az évjárathoz nincsen rögzítési rendszer. Givi oldalán van, viszont ott meg a 3X literes dobozra azt írták, hogy egy zárt bukó nem fér bele. A topcase meg szerintem hülyén néz ki a motoron. Akármelyik motoron. :D

Néztem használtakat is, de azokból is inkább topcase-ek vannak dögivel, az ilyen innét-onnét rendelt dobozoknak meg utána kell nézni, hogy mennyire használhatóak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#95537) z123456789


z123456789
addikt

Tudna valaki segíteni, hogy 2004-es z750-nél kell-e leeresztő csavart vagy alátétet cserélni? Ha igen, hol lehet ilyet venni, és mennyi Nm-rel kell visszahúzni? :F
Angol használatim van, és nem találom benne az adatokat.

:R

(#95538) Topiccsendőr válasza Teasüti (#95533) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

1200 gs??? az szarazkuplungos.

ez olajfurdos.

a qr kod szamat be tudod irni?

z123456789
mindig le kell cserelni a tomitoalatetet. erdekes modon 20Nm t ir az olajleeresztore. ez a csavaratmero ennyire kicsi? csak mert az en motoromnal 45 Nm el kell meghuzni...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95539) Teasüti válasza Topiccsendőr (#95538) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha,
24G0517K230167

Fura, nekem ez jött fel rá pedig.

[ Szerkesztve ]

(#95540) Topiccsendőr válasza Teasüti (#95539) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

es baszki tenyleg, 2015 tol olajfurdos kuplungja van...
nincs valahol a szamlan egy olyan szam, hogy 21 21 8 529 xxx ?

ha vadonat uj alkatresz, egy picivel dragabb, mint a valtokarod, ugy 1000 euroval. szoval visszakuldod? :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95541) Teasüti válasza Topiccsendőr (#95540) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És tényleg ott van a számlán: 21218529450 :R
Váltókar árban küldték ki a majmok és nemzetközi vétel volt, így nem, nem küldöm vissza.
Jó hogy nem még nekem kerül pénzbe, mert ők elkúrták.
Kosár nincs hozzá, így azért nem 1000 euro, csak úgy a fele. :)

[ Szerkesztve ]

(#95542) Laraxior válasza Teasüti (#95541) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor irány az ebay szerintem, és passzold is tovább, vagy valakinek akinek kell. :D
Az idei motorozásod biztosítva van anyagilag. ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#95543) whited


whited
addikt

Sziasztok
A Gsr600 és a GSR600 Yoshimura edition között csak a kipufogó rendszer az érdemi különbség? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#95544) tboldi válasza Topiccsendőr (#95540) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem 2013-tól, amióta folyadékhűtéses a boxer?

(#95545) Topiccsendőr válasza tboldi (#95544) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

de, pontosan 2013 tol, ahogy mondod.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95546) Teasüti válasza Laraxior (#95542) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Intézem, csak szarakodik velem az Ebay.
Nem tudtam, hogy ilyen nehéz eladni ott vmit. Nem is sikerült felrakni, mert "nincs aktiválva a fiókom" amíg nem adok hozzá egy bankkártyát, amiről le tudják húzni a jussukat (ami 10% amúgy, kész rablás).
Persze vagy tíz éve van már Ebay-em meg Paypal-om, de úgy néz ki az eladáshoz és vásárláshoz különböző jogosultságok vannak, vagy nem tudom mi van most.

(#95547) z123456789 válasza Topiccsendőr (#95538) üzenetére


z123456789
addikt

Na jó, de az vörsönymotor. :D

Hol találtad ezt a 20 Nm-t?

(#95548) Topiccsendőr válasza z123456789 (#95547) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

pdf, felraktam. kereseobe: oil drain bolt. asszem 32. oldal lesz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95549) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

HORNET-eknél a kereklámpásokat nézegetem első motornak, (nyáron esedékes majd).
Ezeket ha jól látom, 2002ig gyártották.

a 2003-asok, amik már más lámpások, menniyben térnek el ettől?

olyan 6-800e ftos árban gondolkodom.

van amiben az újabb generáció nagyon más?

Köszi

illetve szükségem lesz egy

sisakra is, olyan 60e ft-ot szánnék rá,

csak új jöhet szóba, most hol érdemes szétnézni, ahol fel is lehet próbálni és összehasonlítani ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#95550) mm89 válasza Topiccsendőr (#95538) üzenetére


mm89
őstag

Miért kell lecserélni a tömítő alátétet?
Visszatekered és ha nem ereszt akkor tömít. Ennyi :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.