Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95901) etnies válasza Teasüti (#95898) üzenetére


etnies
senior tag

Könnyű mondani, hogy hogy az ember vezeti a motort és nem fordítva.. Egy kezdőt simán behúz a "sötét" oldalra egy SS, mert a 100 alatti menést vánszorgásnak fogja érzeni.

A biztosítók is hülyék, mert a fiatal/tapasztalatlan sofőröknek sokkal nagyobb díjat számítanak fel. (Angliában a sofőrt és a járművet együtt biztosítják) A statisztika sajnos nem hazudik.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95902) etnies válasza Doki16 (#95899) üzenetére


etnies
senior tag

Ja, ha valaki 10 km-t akar rajta ülni, akkor mindegy, arra a bicikli is jó. Azt hittem motornak kell.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95903) V.Stryker válasza zgospel (#95900) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Olyan, mint a becsületesnepper, csak nem egy a stílus. Az Honda buzi, ez Suzuki buzi és csak a régi gixer, mert az körbefingik mindent. :DDD A vallás az vallás. Miért csak a hondának meg béjemvének lehet ? :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#95904) Doki16 válasza etnies (#95902) üzenetére


Doki16
addikt

Arra mint írtam ott van egy 2017-es Intruder 800. Az motor :)

A bringával megint ott a gond, hogy főút veszélyes :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#95905) -Mosquito- válasza zgospel (#95900) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Lehet jobb lett volna ha Persu sz@rolaszt vesz. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#95906) Topiccsendőr válasza zgospel (#95900) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Csak a 4. et neztem meg, mert faraszto. Ezert nem megyek demens kordagyuri koncertre sem, mert tenyleg lehet rohogni egy hulyen, de engem inkabb elfaraszt :D

Es van igazsagtartalma, pl a kurvadraga hozza minden. Aztan ennyi. :D

A tasnernek meg a kis jollakott, halkszavu, sarokbol dudogo feketemunkas fiunak a koridejere azert kivancsi lennek, hogy ennyire kepben vannak :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95907) Teasüti válasza etnies (#95901) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha ez igaz lenne, akkor nekem már halottnak kellene lennem.
Sosem ültem 600-nál kisebb gépen, és sosem volt sport(os) motoron kívül semmi másom. És szeretek gyorsan menni is, előzgetni is, meg kanyarokra vadászni is, de ugyanakkor nagyon-nagyon ritkán szoktam intenzíven fékezni. Na ezt rakd össze! Hint: bevállalós habitus, de alacsony kockázatvállalási hajlandóság. És igen, a kezdőnek is ott kell lenni fejben, ha nem: meghal. Ennyi.
Statisztikának meg majd akkor fogok hinni, ha én készítettem. ;)

Az angol példád meg pont nem állja meg a helyét, hisz első kézből tudok ellenpéldát hozni rá.
Egyik kedves barátom decemberben rakta le az A jogsit itt kint, amit én asszisztáltam végig.
ER6-ot vett és a 0 km-es jogsijára (első jogsija ráadásul) évi 180 fontos ajánlatot kapott. Én a CBR600 F4-emre és a 4 éves motoros jogsimra + a 12 éves autós jogsimra kaptam majdnem 400 fontos ajánlatot. Miről beszélsz?? :N
És a két motor majdnem ugyanolyan erős. Enyém többet forog, ennyi a különbség.
Persze tudom külön kategóriában van a gépem, az ER6 meg egy igen kedvező biztosítási szinten van, de azért mikor megláttam a 180-as ajánlatot egy totál kezdőnek, majdnem lementem hídba.
Jah és mielőtt kiragadnád ezt a részletet gyorsan hozzáteszem, h a saját nevemen is volt biztosítva az ő gépe egy időben. És az én jogsimmal ugyanarra az ER6-ra nem volt látványosan olcsóbb, mint a sajátomra. Tény. Pedig makulátlan jogsim van.

[ Szerkesztve ]

(#95908) zgospel válasza Topiccsendőr (#95906) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor arról is lemaradtál, hogy azért (is) szar az R1, mert az MZ-hez meg Ladához szokott szerelő nem tudja összerakni. Ezt ő mondja az egyikben, csak már nem emlékszem melyikben :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#95909) Topiccsendőr válasza zgospel (#95908) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megneztem gyorsan. Az elsoben mondja. :D

Es meg amit nem ertek:
Egy szerelonek miert baj, ha valamit nehezen lehet szerelni? Mi annak idejen tobb penzt elkertunk, ha valamivel tobb munka volt. Nem kezdtunk el sirni, hogy ez huu nemjo, ezt nagyon szet kell szedni.
Ez a kuncsaft problemaja a kasszanal. Nekunk semmikepp nem. Munka az munka. Mit kell hisztizni?

Amugy meg a vezetekek elhelyezeset az ugynevezett manualban meg lehet talalni, es igy a lada szerelo is tudja, hogyan kell elvezetni gyarilag a kabelkoteget...
Agysebeszek ezek :D
Nah ezert nem nezem, mert ezek hulyek mint a fszom.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95910) tboldi válasza zgospel (#95900) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha én lennék az R1 tulaja (és nem persu :D), akkor qrvára nem örülnék, hogy egy gyökér szerelő mindenféle szarnak elhordaná a motoromat. Oda se vinném többet. :DDD

szerk.: Ha odavinnék egy desmós Ducatit szíjcserére, vajon mit mondana? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95911) Teasüti válasza Topiccsendőr (#95909) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy az tényleg a te motorod? :F

(#95912) Topiccsendőr válasza Teasüti (#95911) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

:DDD
Nem, az enyemet en szervizelem, es ez az:
[link]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95913) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

kitoltam a sisakra szánt keretet 60-ről 100e ft-ra, ezen nem fogok spórolni.

ilyesmire gondoltam, agv k5

[lhttps://www.shox.hu/motoros-olvasnivalo/imadom-az-agv-k5-osometL]

mi az ami hasonló szóba jöhet, miket próbáljak meg szerintetek?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#95914) V.Stryker válasza seadrone (#95913) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Milyen motor, milyen felhasználás? 100k-nál Shoei is befigyelhet már.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#95915) seadrone válasza V.Stryker (#95914) üzenetére


seadrone
őstag

szia!

kezdésnek egy hornetet néztem, eseti hétvégi motorozás városon kívül.

hogy mi lesz belőle később, még nem látom :)

(#95916) demars válasza z123456789 (#95892) üzenetére


demars
addikt

Nem. Fehér por cucc, erősen lugos kémhatással. Pár hónapja már nem zsákban hozzák, hanem műanyag kannákban, de ugyan úgy 25 kg -os kiszerelésben. Mi 1000-1200 kg vízhez adunk kb 10-12 kg anyagot, aztán 95-100 fokon melegítjük, közben megy a gépben a keverő. 20-25 perc után leenged, sterimobbal átnyomják az egészet a fiúk. Aztán ha Fasza tiszta, újra víz, bele 10-12 kg citromsav. Ezzel is forralják kicsit, aztán öblítés (c sav kell a semlegesítés miatt, meg hogy fényes, ápolt maradjon a kór masina).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#95917) Kolondrum

Ha egy márkát a forgalmazó alapján kéne megítélni akkor soha többet kawát.
Egyelőre ők állnak az én rendelkezésemre és ha valami nem kell még a hangnemben sem megengedett az arra utaló magatartás, hogy "döntsd már el mi kell". Én tudom, hogy itt mindenki milliomos, de ami drága az drága. Előre látom, hogy baki lesz abba a két tételbe is amit rendeltem, de szokásomhoz híven akkor nem leszek kedves.

[ Szerkesztve ]

(#95918) Geresics válasza Kolondrum (#95917) üzenetére


Geresics
addikt

Helyes. Ja, és jó szokásodhoz híven, véletlenül se fejtsd ki, hogy miért... Mondjuk amit nem írsz le, azt legalább nem nehéz értelmezni!
[Napig@ci OFF] ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#95919) Gaboman válasza Kolondrum (#95917) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sajnos ez elmondható volt 2010-ben a Husqvarnara is, ott is a hazai hálózattal voltak gondok.
Ez volt ez egyik oka hogy szakítottam a márkával.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#95920) Kolondrum

Most tettem le a telefont. Nem tudom hol kezdjem, meglepő és egyben nem, rám jellemző. A szaki első kérdése ki nyúlt ehhez már hozzá. Mondom Uram ezt most bontottáki ki először. Jó akkor ez egy gyári hibás alkarészt. A 3-ból van gyári méretű alkatrész, sőt minden gyári küllemre, de mivel század mm-re ismerik mi mennyi kell ennek lenni, azt mondta az alap a 0.5mm-es difi, erre jött rá a csúszás miatti. Ez soha új korában sem volt jó, de eddig tűrte a 0.5mm-es difit. Fizikailag kisebbek az alkatrészek. Héten vissza is kapom. Ilyet ritkán látni.

(#95921) V.Stryker válasza Kolondrum (#95920) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És jól vagy rosszul kapod vissza?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#95922) demars válasza V.Stryker (#95921) üzenetére


demars
addikt

Jól kapja vissza, az árától lesz rosszul. :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#95923) Topiccsendőr válasza Geresics (#95918) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azert jo, mert megtornasztatja az agyadat :D
Eddigi elbeszeleseit figyelembe veve, a tippem: Megrendelte az uj alkatreszt, majd elment a felujitohoz, aki kulonos modon olcsobban megcsinalja, mintha uj alkatreszt venne -> visszamondta a rendelest, nem tetszett a kawasnak. Mivel mar leirt par vasarlos sztorit itt a topicban, annak ellenere, hogy arcizmom sem randulna egy ujabb telefonalas miatt, ha en lennek az alkatreszes, az ilyesfajta nehez vasarloktol menekulnek, mert csak a baj van mindig.
Ne vedd magadra kolondrum, de hat ez van baszki. :D
Ettol meg lehetsz aranyos... Ha alszol.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95924) emre válasza Topiccsendőr (#95923) üzenetére


emre
veterán

Ja, így már értem. :D
Megzavart az a csomó állitmány alany nélkül.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#95925) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#95923) üzenetére

De engem meg nem érdekel, nézzenek csúnyán. :)
Megél ebből a fazon, nem hiszem, hogy rossz lesz. Sőt ha lett volna még kesh akkor megcsinálja a 2009 utáni verzióra is csak irreálisan drága lett volna. Biztos vagyok benne, hogy örökre vasalva lesz és menni fog.
És igen fele áron mint az új. ;) Nekem jó így is. Ettől is egyedibb lesz. ;)

V.Stryker! Jól, sokkal durvább kopásra számított, itt semmi extra nem lesz a történetben.

[ Szerkesztve ]

(#95926) V.Stryker válasza Kolondrum (#95925) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bezzeg a jó kis GS500. :) Azzal nem kellett ennyit szenvedni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#95927) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#95925) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es honnan tudod, hogy senki nem nyult hozza elotted?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95928) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#95926) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt meg széthajtotta, meg összetörte....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95929) z123456789 válasza demars (#95916) üzenetére


z123456789
addikt

:D
Ah! Egy kicsit otthonbarát felhasználású az enyém, de hogy erős lúgos hatása van az tuti. Elég nehéz a tüdőnek ha véletlenül az öblítés során sikerül benyelned kicsit. :DDD
A citromsav tippet viszont köszi, ez jól jöhet. ;)Ö
Carwax Duplex amúgy ennek a neve, egy fazon árulja, valami értékesítő. Autós topicban kaptam a címet még anno.

[ Szerkesztve ]

(#95930) Lajkó


Lajkó
őstag

Sikerült "jó áron" hozzájutnom. Csak rendszám kell rá! ;]
Kawasaki ZR-7S, 2003-as.

(#95931) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#95927) üzenetére

Ez kiderült bontáskor, ahogy a szelepfedélnél is anno. Gyári a cucc nem mókolt, egyszerűen kisebb.

V.Stryker! Ja azzal kevesebb baj volt, de ott is volt szabadonfutó témám. ;)

Bogyó bá'! Többször is, nekem más kell ahhoz ,hogy jól érezzem magam a motoron és az autóban, nem tötymörgök, ezzel nő az esély a bukfencre. Széthajtva meg már szét volt, olyan km volt benne.

Még valaki? Még találjátok ki én tettem tönkre. :D Sokan, nagyon sokan nem is hallották a hangot csak én, mégis igazam lett.

[ Szerkesztve ]

(#95932) Topiccsendőr válasza z123456789 (#95929) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Karbinal en olyat hasznaltam, amit egy kis ecsettel vittem fel a fuvokara. Nem beleraktam a karbit, vagy nem nagy feluletre vittem fel. Na az az erosen lugos. Aluminiumot, rezet elszinezi. Otthoni tisztitasra alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95933) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#95931) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kiderult bontaskor. De HOGYAN?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95934) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#95928) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vagy TK-ra töri vagy széthajtja vagy szar a motor. Az ő helyében inkább legoznék.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#95935) demars válasza -Mosquito- (#95934) üzenetére


demars
addikt

Azt is szokott. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#95936) zgospel válasza seadrone (#95915) üzenetére


zgospel
őstag

Nekem K5 van, 3 szezont letoltam vele. Mivel ez az első sisakom ezért nem tudom semmihez sem hasonlítani, de azért leírom hogy szerintem milyen, hátha segít neked:
- az első hogy a Shox kurva sokat rátesz az AGV árakra, szinte sehol Európában nem kerül ennyibe az AGV. Az enyém 82 ezer volt + 5 ezer a szállítás, Olaszországból, olyan mintával amit itthon nem is árult a Shox.
- a beépített napszemüveg jó hogy van, de lehetne jobb is, 1-2 óra használat után megfájdul tőle a fejem. Anélkül vagy rendes napszemüveget használva nincs ilyen bajom.
- egyébként se a plexi se a beépített napszemüveg nem torzít, mindkettő optikailag korrekt
- a szellőzése tényleg jó, még talán sok is. Az arc előtt lévőt ki se nyitom, mert túl nagy huzatot csinál, kiszárad tőle a szemem, és behozza a port is. Amik felül vannak azokból is főleg a középsőt szoktam csak használni, a két szélsőt csak a nyári kánikulában, lassabb menetnél, pl városban.
- szerintem kényelmes, simán elvagyok benne egy napot, nem nyom sehol, mégis szorosan fog
- a bélését kivenni és visszarakni relatíve egyszerű, elsőre nehezebb volt mert nem tudtam hogy hol vannak a patentok a héj alatt, másodjára már könnyen ment
- a Shoxos eladó állította hogy ez egy csendes sisak és nem kell hozzá füldugó. Én nem tudom hogy mi számít csendesnek, de városon kívül meghülyülök benne a szélzajtól, szerintem ez nem csendes, persze biztos van ennél rosszabb is.
- dupla D gyűrűs, nekem ez fontos szempont

87 ezerért szerintem jó vétel volt, de 115-ért biztos nem vettem volna meg, annyiért már magasabb kategóriájú sisakot lehet venni. Egyébként jól néz ki, jók a funkciói, egyszerű kezelni menet közben is.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#95937) BoB


BoB
veterán

#napivideó

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#95938) Bogyó bá' válasza BoB (#95937) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mer' mennek mint a zállatok..... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#95939) z123456789 válasza Topiccsendőr (#95932) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, én ennyire nem szerelek szét semmit, csak takarítgatok vele. :D Arra tökéletes ez a cucc.

(#95936) zgospel
A körül láttam én is ezt a típust. Szállítással is olcsóbb mint 115 000 Ft.

(#95940) XFishboneHUN válasza BoB (#95937) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Erre szokás mondani, aki hülye haljon meg! :Y :W

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#95941) Kolondrum válasza -Mosquito- (#95934) üzenetére

TE is itt vagy? Mond már meg nekem mi a k francért kell neked mindig vauzni? Minek hiszed te itt magad? Te vagy a bszjba? 1x lennél normális.

Mindig kötöd ez ebet a karóhoz és belém kötsz, mintha mindig neked lenne igazad többek között. Azt hiszed ettől nem jövök ide vagy valami? Semmi sem változik szunyi, semmi. Ha neked ettől jobb igazán sajnállak.

[ Szerkesztve ]

(#95942) demars


demars
addikt

Most láttam először.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#95943) -Mosquito- válasza Kolondrum (#95941) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Naa finomabban szépfijú. Mi a hamis amit leirtam? Nem is neked címeztem, csak hangosan gondolkoztam, úgy ahogy te szoktál. Így szeretünk ahogy vagy. Csak ne csuklanék. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#95944) Topiccsendőr válasza demars (#95942) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jol nez ki az NC :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#95945) Tarill válasza Topiccsendőr (#95906) üzenetére


Tarill
őstag

Az nagyon lol :D a fiút jól körbeírtad :DDD

(#95946) zgospel válasza Topiccsendőr (#95906) üzenetére


zgospel
őstag

"a koridejere azert kivancsi lennek"
A tippem hogy a Hungaroringen 1:50 alá beférne a kivezető körön, gumimelegítés közben, kímélő 7-8 ezerig forgatva max.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#95947) etnies válasza Teasüti (#95907) üzenetére


etnies
senior tag

Most nem igazán értem, hogy mit akartál bizonyítani.

Írtam, hogy a kezdő sofőrök gyakrabban baleseteznek, ha SS gépet kapnak a kezük alá.

Erre leírod, hogy a haverod, aki kezdő, de nem SS gépe van, hanem egy túramotor/naked (ízlés szerint), annak olcsóbb a biztosítása, mint neked, akinek SS gépe van.

Ezzel nem cáfoltál, sőt.

Továbbá: http://a.te.ervelesi.hibad.hu/anekdotikus-bizonyitas [link]

Aztán: milyen biztosításról beszélünk? Third party? Third party, fire and theft? Comprehensive? Melyik biztosító? Mert mondjuk az MCE mindenkinek olcsót ad, de 1000 meg 1500 önrésszel, míg mondjuk a Bennet 2X drágább, de csak csak 300 önrészt kér.

Itt van néhány tény a fiatal sofőrökről: [link]

Egy részt kimásolok, a többit elolvashatod:
"Common risky behaviours
Speeding
Excessive or inappropriate speed is known to be a key contributory factor in crashes involving young drivers in the UK [16] and elsewhere. Research has found that a third of fatal young driver crashes in the USA are speed-related [17]."

Felhívnám a figyelmed a "Key" szóra.

Bemondták a rádióban egy hónapja talán, hogy éppen kidolgozás alatt van a törvény, a B kategóriát is szétfogják szedni, ahogy a motoroknál megtették, mert a kezdő sofőrök erős autóval annyira felülprezentáltak a baleseti statisztikában, hogy elfogadhatatlan.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95948) etnies válasza zgospel (#95936) üzenetére


etnies
senior tag

"a beépített napszemüveg jó hogy van, de lehetne jobb is, 1-2 óra használat után megfájdul tőle a fejem. Anélkül vagy rendes napszemüveget használva nincs ilyen bajom."

Érdekes, vajon mi okozhatja, ha nem torzít? Megváltoztatja az áramló levegő frekvenciáját?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#95949) zgospel válasza etnies (#95948) üzenetére


zgospel
őstag

Nem tudom eldönteni hogy a kérdésed komoly vagy cinikus :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#95950) etnies válasza zgospel (#95949) üzenetére


etnies
senior tag

Nehéz, mert tényleg paraszt a stílusom gyakran, de most a kezem a szívemen, tényleg érdekel, hogy mi okozhat fejfájást.
A torzító lencse és a zaj is. Ha nem ezek, akkor mi?

"önmagam hite vagyok magamban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.