Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) V.Stryker válasza Kolondrum (#67350) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bakker... kb. 3 perce hoztam be tető alá a motort. :D Itt a XIX-ben még nincs semmi.

Somatom: Csóró motoros lei-t visz. :)

Horvi: :) Egy csomag zsepi lesz nálam.

bogyo112: Elsősegély alapból van. Rendszámtábla ma átfúrva, önzárós anyával nem csak a kerethez, a konzolhoz is felfogatva. :)

Lomha 8V: Elemlámpa=teló, akkubank van. :) Kis kés...tényleg. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67352) canniball válasza V.Stryker (#67351) üzenetére


canniball
nagyúr

"Csóró motoros lei-t visz."
Csóró?? De hiszen (már az is) erősebb mint a Ft...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67353) -Mosquito- válasza V.Stryker (#67344) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Látszik, hogy nem Hondával mész.. ;] Láncsprayt is vigyed amilyen időjárás van mostanában.. Pot kesztyű ha van.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#67354) Xaels válasza V.Stryker (#67351) üzenetére


Xaels
félisten


Kis kés :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#67355) Horvi válasza V.Stryker (#67351) üzenetére


Horvi
őstag

Jha, hogy 3 naponta egyszer kell csak menni? :DD

Hello darkness, my old friend...

(#67356) tboldi


tboldi
nagyúr

Voltam a győri BMW szalonban (Leier). Sajnos F800R nem volt éppen, de ha kérem, akkor tudnak hozni egy másik városból és lehet tesztvezetni is. Azt mondták, hogy az éves szerviz kb. 50k Ft. Nem olcsó, de ha belegondolok, hogy az ETZ-re is ráköltöttem havi 4-5000-et minimum, már nem is olyan vészes. :D

[ Szerkesztve ]

(#67357) dugynok válasza V.Stryker (#67344) üzenetére


dugynok
senior tag

Én azért tankolnék is, nyál nélkül nem jutsz messzire :D

(#67358) V.Stryker válasza dugynok (#67357) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó az alap dolgok megvannak. :D

Horvi: Én a hazavivős fajta vagyok. :DDD

Mosquito34: Ha Hondám lenne, inkább busszal mennék. :DDD na jó nem. :P Pót kesztyű minek kéne? ha eltaknyolok, úgyis mindegy.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67359) Horvi válasza V.Stryker (#67358) üzenetére


Horvi
őstag

Mindenütt jó de legjobb otthon :DD

Hello darkness, my old friend...

(#67360) Xaels válasza V.Stryker (#67358) üzenetére


Xaels
félisten

Pótkesztyű azért ha elkap egy komolyabb eső akkor legyen utána egy száraz. Kellemetlen tocsogó kesztyűben vezetni amikor már szétázott a mancsod és a vizes kéz hamarabb is hűl át.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#67361) -Mosquito- válasza V.Stryker (#67358) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szakad az eső vagy meleg/hideg van.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#67362) V.Stryker válasza -Mosquito- (#67361) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

+Xaels Meg vagyok győzve. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67363) emre válasza V.Stryker (#67362) üzenetére


emre
veterán

Nem tudom hirtelen mi annak a fogónak a neve amivel egy törött fék vagy kuplung kart lehet ideiglenesen pótolni. Na abból egy jól jöhet. Ja kuplung bovdenes? :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67364) AndrewTdi válasza V.Stryker (#67358) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A sok szerszám és pótalkatrész helyett vigyél inkább mégegy motort. így ha az egyiknek baja lesz, mindenféle szopás és szerelés nélkül tovább tudsz haladni a másikkal. most mond, hogy nemjó ötlet!

(#67365) V.Stryker válasza emre (#67363) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bowdenes hát, de akkora sz.pás cserélni, le kell bontani az egész hóbelevancot....inkább hívom az assistance-ot. :D

AndrewTdi: Jól van, a hátamra csatolok egy kis rometet. :)
Apropó, tegnap mögötted álltam kocsival... a népliget előtt kanyarodtál el jobbra, asszem az Elnök utcába. Kivételesen kulturált sebességgel. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67366) AndrewTdi válasza V.Stryker (#67365) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Kulturált sebességgel? biztos én voltam? :DDD

Igen, én voltam, a Bláthy Ottóba mentem éppen. Motorozgattam délutánig. Akkora szerencsém volt, hogy ahogy leálltam a garázsba itthon, eleredt az eső. időzítésemtől csak a szépségem tökéletesebb!

(#67367) Gaboman válasza canniball (#67340) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Saját VTR1000.
Haver R6, R6 2.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#67368) home98 válasza V.Stryker (#67344) üzenetére


home98
csendes tag

Sziasztok!

Ez a zöldkártya mi is?Hol kell beszerezni?

(#67369) V.Stryker válasza home98 (#67368) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt a biztosítódtól kell kérni. Igazából nemzetközi formában tartalmazza a kötelező biztosítás meglétét. Legtöbb biztosítónál már a neten is lehet igényelni és postán megküldik egy héten belül. Azért zöldkártya,mert egy összehajtott zöld színű papír. :)

Nyugaton ha jól tudom már nem kérik, de kelet felé kell, ha másért nem, legalább ebbe ne kössenek bele.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67370) -Mike- válasza Gaboman (#67367) üzenetére


-Mike-
addikt

Szegény r6... ;]

(#67371) home98 válasza V.Stryker (#67369) üzenetére


home98
csendes tag

Értem.Olyanom van.Azt hittem bejött valami új baszogatás :)

Ilyenkor melyik példányt kell vinni?Van ugye 1 eredeti meg 1másolat.

(#67372) V.Stryker válasza home98 (#67371) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az az egész egy lap. Azt tedd magadhoz, azt kész.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67373) Lomha 8V válasza V.Stryker (#67365) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Legközelebb ha cserélni kell a bowdent, kapásból húzzál be mellé még egyet. Ha szakad, csak átakasztod és mész tovább.

(#67374) home98 válasza V.Stryker (#67372) üzenetére


home98
csendes tag

Értem.Köszönöm.Jó utat

(#67375) canniball válasza Gaboman (#67367) üzenetére


canniball
nagyúr

Most jó. A haverod nőtt az átlagnál nagyobbra vagy az R6-ot gyártották apró japók méretére? :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67376) Gaboman válasza canniball (#67375) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az R6 amúgy is kicsike, alattam is kicsi, a könyököm szinte beleér a térdembe.
Én 187 magas vagyok, hát igen, haver 2 méter és nem kevés súllyal bír.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#67377) Kroni1 válasza V.Stryker (#67344) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem tudom európai balesetbejelentő (alias kék-sárga, aka. betétlap) van-e a forgalmid mellett mert azt nem írtad, de az sem árt ha van az embernél..

Jó időjárást és széles utat kívánok neked a három napra! :C

(#67378) polimorf válasza V.Stryker (#67344) üzenetére


polimorf
tag

Tartalék kesztyű és zokni mindenképp, enni, innivaló.
A záróvonal átlépésre nagyon vigyázz nehogy úgy járj mint én.
Várunk vissza épségben. (Fárasztó lesz)
Széles utat! Érezd jól magad ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#67379) Polemius válasza Kroni1 (#67377) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ilyet egyébként honnan lehet beszerezni?
(bejelentőt)

(#67381) Something_ válasza Polemius (#67379) üzenetére


Something_
őstag

Én netről nyomtattam. De elvileg lehet kapni pár helyen indigósat.

[link]

(#67382) runner 125 válasza tboldi (#67356) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mi az az 50k? Mert van egy tippem: olajcsere. :D
Aminek a bekerülési költsége legrosszabb esetben is, prémium olajjal 15k.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67383) Shad0w válasza Ferdzsoo (#67335) üzenetére


Shad0w
senior tag

Köszi. :R

mrhero: Miért kéne gyakrabban kenegetni ha 1000 km a gyári ajánlás? (esőtől, sárdagonyázástól most tekintsünk el)

vlevi: Köszi ez meg van, de új láncot most látok először így itt nem voltam biztos benne.

(#67384) p87 válasza p87 (#67303) üzenetére


p87
senior tag

Sínen van a jogsim. :C
Sikerült kijutnom melóból átvenni a vizsgaigazolást.
Személyi, lakcím, jogsi és bizonyítvány kellett.
Délután kormányablakban meg bő fél óra után sorra is kerültem, 5 perc alatt végeztem utánna.
10 napot mondtak míg elkészül. Kíváncsi leszek, remélem nem csúszik.

(#67385) tboldi válasza runner 125 (#67382) üzenetére


tboldi
nagyúr

Prémium márkához prémium árak dukálnak. :D
Mondjuk, a Red Baronos olajcserém is került 33k-be.

[ Szerkesztve ]

(#67386) BoB válasza runner 125 (#67382) üzenetére


BoB
veterán

Kézikönyvben nincsen benne mikor mit kell csinálni :D

A motorolaj amit gyárilag használnak a F800R-hez nagy valószínűséggel a Castrol Power 1 4T 15W-50.

(kézikönvy a 15W-50 et írja elő, és a Castrol-t ajánlja. Ez a gyártó pedig ízt yrja erről a termékről hogy kifejezetten BMW motorkerékpárok részére készült)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#67387) runner 125 válasza tboldi (#67385) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont ezért nem viszek "márkaszervizbe" semmit. Madárnak nézik az embert... mióta az eszemet tudom otthon cserélek olajat mindenben.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67388) HSM válasza runner 125 (#67387) üzenetére


HSM
félisten

Én eddig két márkaszervízben is jártam (ugye az SV650), mindkét helyen abszolút korrekt, versenyképes árakon dolgoztak. De tény, hogy olvasni itt a topikban olyan árszabásokat néha, hogy csak lesek....

(#67389) kcsa válasza runner 125 (#67387) üzenetére


kcsa
veterán

Kia márkaszerviz adott anno egy 50ezres árajánlatot a nulladik szervizre. Amikor kicsit beleröhögtem a telefonba kibökték, hogy ez olajat és olajszűrőt tartalmaz. Itt már nem röhögtem, és amikor kicsit firtattam a témát, az is kiderült hogy a szervizvezető szabja az árakat, és tudják hogy ez van, de vihetek saját olajat. Hát kerestem másik helyet, kénytelen voltam, ha nem akartam garit elbukni.

(#67390) Kroni1 válasza tboldi (#67356) üzenetére


Kroni1
veterán

Vadiúj 800-as motort veszel első gépnek, vagy használtat keresel majd? Egyébként nem feltétlenül muszáj a BMW szalonban szervízeltetni. Nyilván az első 1000-es szervízt érdemes még ott, de nem vész el a garancia ha nem hozzájuk viszed, és töredékáron megoldható. Viszont mindenképp olyan szerelőhöz érdemes, aki ért a BMW-khez, mégjobb ha csak azokkal foglalkozik. Van ilyenből több is, én EKO-hoz járok, most megyek hozzá a 100.000km-es szervízre. Elég sokmindent kell cserélni ilyenkor, direkt rákérdeztem és azt mondta, hogy cakumpakk 30ezer lesz.

(#67391) tboldi válasza Kroni1 (#67390) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem első lesz (ha szigorúan csak a rendszámos motorokat nézzük, akkor a 3.), de igen, vadi újat szeretnék. Én is gondoltam erre, hogy a garancia lejárta után nem márka-, hanem szakszervizbe vinném, csak nem tudom, hogy itt a környéken (Mosonmagyaróvár és 50-60 km-es körzete) van-e megbízható szerelő. EKO nevével találkoztam már a neten, de egy olajcsere miatt nem szívesen mennék Dunaújvárosba.

Bár mire ebből lesz valami... Tegnap hívott a bíróság, hogy a május 18-i tárgyalást elnapolták, elvileg valamikor szeptemberben lesz.

(#67392) mrhero


mrhero
tag

"Új láncot be kell fújni lánc sprayel vagy az első 1000 km-t kibírja alapból is?"

Ebből nekem az jött le, hogy kapott a gép egy új láncot (normál esetben lánckereket is), de kenést nem és nem is fog az első 1k km-en. Amennyiben így történt nem értem, hogy a csere alkalmával miért nem történt meg a kenés. Ha valami súlyos oka csak van, akkor miért nem lehet elgurulni a legközelebbi benzinkútig/motorosboltig és venni egy flakon cuccot.

Gyári ajánláson túl, akkor már kell neki a nafta, ha fém fényes a felület 1k km ide vagy oda. Ha nincs kenés, nagyon erősen kopik a lánc és a lánckerék. Kibírni kibírja, elszakadni nem fog, de nem tesz neki jót.

(#67393) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Nekem idén még egy köztes szerviz egy olajcsere és betelt a szervizkönyv, kérhetek másikat. :)

mrhero:

Hány láncot cseréltél már? Új láncot nem fujunk,mert gyárban már megtették. Majd kb 800-1000km környékén, vagy ha esik akkor hamarabb is lehet/kell. Fényes a láncszem akkor fújni kell,pont.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#67394) Something_ válasza tboldi (#67391) üzenetére


Something_
őstag

Az komoly. Az én ügyem még előadót sem kapott, szóval elég lassú a folyamat :-)

(#67395) Ferdzsoo válasza mrhero (#67392) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Látszik sosem cseréltél még láncot... így legalább ne beszélj sületlenségeket. :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#67396) Kroni1 válasza tboldi (#67391) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát biztosan van feléd is olyan aki ért hozzá, de most hirtelen nem tudok nevet mondani. Az F800 nem is annyira spéci szerkezet, szerintem még te magad is simán ki tudod majd cserélni az olajat rajta! Nekem 10,000 és 20,000km-enként kell vinni kisszervízre, és 40,000-ként nagyszervízre a gépet, olajat is 10,000-ként kell cseréltetni benne, szóval nálam nincs olyan hogy csak egy olajcseréért kéne mennem hozzá..

(#67397) -Mosquito- válasza tboldi (#67391) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Győr elég közel van? :DDD [link]

kroni1:

Mennyivel, mihez képest? Akkor Fullgas jah` az meg messzi van/lehet. Ugyan annyi le/fel jutni, idő/pénz, ugyan ott van. Sosem értem ha van valakinek kerete vadi új 3-4M gépre akkor mit fogtechnikázik valaki a szerelőn. Majom&banán.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#67398) Kroni1 válasza -Mosquito- (#67397) üzenetére


Kroni1
veterán

pont arról beszéltünk, hogy a győri márkaszervíz nagyon drága..

(#67399) Shad0w válasza mrhero (#67392) üzenetére


Shad0w
senior tag

Természetesen első és hátsó lánckerék is cserélve lett. Alapból pedig olajos/zsíros az új lánc, csak nem tudtam, hogy az tárolásig jó vagy az első 1000 km-ig. Szerelő nem kent rá semmit és ott valamiért nem is volt gyanús, ezért nem kérdeztem meg ott helyben csak itthon gondoltam bele...

Btw, válasznál használhatod a válasz gombot a hozzászólásnál. Követhetőbb lesz tőle a fórum. :)

(#67400) tboldi válasza -Mosquito- (#67397) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem fogtechnikázok. Mint írtam is, az ETZ-re is elment ennyi, csak havi bontásban, és a CB500X sem volt sokkal olcsóbb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.