Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) canniball válasza Bogyó bá' (#67845) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha megnézed a dátumot láthatod, hogy már két hónapos a cikk (bár gyanús mintha már korábban is olvastam volna) és azóta nem özönlöttek a hasonló beszámolók, így nem hiszem hogy különösebben rá kéne parázni. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67852) Archer válasza runner 125 (#67835) üzenetére


Archer
őstag

"Nem fogok turkálni a zsebekben, csak a véleményemet osztom meg, nálam pontosan egy motor lenne az utolsó, amit hitelre vennék meg." - Nekem is egyből ez jutott eszembe. Lakni valahol kell, autóra is még azt mondom ok ha munkaeszköz és nincs más út de motort csakis zsebből vagy inkább sehogy. Persze mindenkinek más az értékrendje.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#67853) Geresics válasza Archer (#67852) üzenetére


Geresics
addikt

Van, aki TV-re, vagy épp telefonra vesz fel "jófajta" hitlet, és nem ritkán egy motor árát fizetik vissza. Az sem jobb. Kinek mi a fontos...
Én 4 évig raktam félre havi 20eFt-ot, és utána vettem motort. Így a pénzem kamatozott, nem kamatot kellett fizetnem rá. De én türelmes barom vagyok, van aki nem ér rá ennyire, és nem akar minden tavasszal sírni, amikor meghallja az első motorosokat...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#67854) emre válasza Geresics (#67853) üzenetére


emre
veterán

1992 dec 19-én vizsgáztam, és hipp-hopp 2009-ben meg is vettem első nagy motoromat. :DDD

Más:

North West 200 live stream-et nem tud valaki?
Találtam is. :))

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67855) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#67838) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem ez kamu. Ahogy én tudom - legalábbis büntettek meg már párszor - a műszereknek van egy 3km/h-ás hibahatára. Tehát 1km/h az még ebbe simán benne van. Egyrészt.... másrészt szintén úgy tudom,hogy helyszíni bírság esetén 5km/h -val kell túllépni, nem helyszíni esetén 15km/h -val... Tehát ez sehogy se állja meg a helyét. Szerintem ez a egy rohadt nagy trollkodás. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67856) Kolondrum válasza V.Stryker (#67855) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor engem soha nem kapnak el. Ilyen hiba határokkal...

(#67857) sqpp válasza FIREBLADE78 (#67820) üzenetére


sqpp
őstag

Tökéletes állapotút keresek, nem akarok 2 hónap után új blokkot venni :D

Az újak is másfél milla körül mozognak

[ Szerkesztve ]

(#67858) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes téma...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67859) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Magas csizmában mennyire számít a motoros zokni viselése?
Milyet érdemes venni?
Sisak alá milyen maszkot érdemes ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#67860) BoB válasza DonThomasino (#67859) üzenetére


BoB
veterán

Motoros zoknit milyet érdemes? Ez most valami sznob kérdés, ugye? :D

Én sima pamut zoknit hordok.

Maszkot nem veszek. Ha hideg van akkor is csak nyakvédőt.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#67861) tboldi válasza Bogyó bá' (#67858) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már csak azért is érdekes, mert vannak olyan gyárilag DRL-lel szerelt motorok, amin az a tompítottal együtt világít. :F

DonThomasino: Zokniból sima pamutot, maszkból a Lidl-öset preferálom.

[ Szerkesztve ]

(#67862) canniball válasza tboldi (#67861) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is ott vettem maszkot és nekem is bevált.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67863) FIREBLADE78 válasza sqpp (#67857) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Új drz? Hol? Nem is gyártanak. Jogos. Én is vettem volna drágábban. Elbasztam. De blokkal semmi bajom. Kötelező dolgokat kellett.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#67864) Lipton válasza Lipton (#67850) üzenetére


Lipton
őstag

Direkt jo aron tettem fel a motort, idosebb kulfoldiek mennek dragabban szervizkonyv meg minden nelkul de a telefonban latatlanul mar megy az alkudozas... Aki ilyet akar venni ott nem 50k lesz a kerdes... Komolyan beirom lassan, hogy alkudozoknak +100k az ar, hogy legyen sikerelmeny;)

[ Szerkesztve ]

(#67865) sqpp válasza FIREBLADE78 (#67863) üzenetére


sqpp
őstag

Úgy értem külfdön átszámítva ennyi :)

Külföldön gyártanak, miért gondolod, hogy nem?

Volt 2015-ös is, és lesz 16-os is.

Egyébként valószínűleg pest lesz belőle.. nem fogom akkor se megvenni előre feleslegesen :(

(#67866) -Mike- válasza Lipton (#67864) üzenetére


-Mike-
addikt

Akkor rakd fel 50k-val többért. :)
Olyan vevő nem lesz, aki nem fog alkudni. Csak a tudat miatt is, hogy csak azért sem veszi meg annyiért, már elégedettséggel tölti el. Eladó oldalról sem az az 50k fog a földhöz vágni egy 1,8-2,0millás motor esetén.
Persze ha a telefonban már egyből az alkuval nyit, az más de azt le lehet kezelni 2mondattal.

[ Szerkesztve ]

(#67867) Lipton válasza -Mike- (#67866) üzenetére


Lipton
őstag

Pontosan ez tortent :)

(#67868) kisninja


kisninja
őstag

Valószínűleg ugrott egy darabig a motor vásárlás.... Kurv@ kocsi elvisz legalább 150k-t :W

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#67869) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azért voltak ma is fanatikusok. Jött a zuhé előtt egy bömöwö csoport. Hát ők sem maradtak szárazak.

(#67870) zeon.hu válasza kisninja (#67868) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mázlista, nekem a turbó többe fog fájni... :)

#?*@&!

(#67871) runner 125 válasza Lipton (#67850) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az egy fényképes, 23k km-es a tiéd?

Pont most küldte át haverom, ha az a tiéd, csak a szélvédelemben bizonytalan. Soha nem mentem naked bike-kal nagy tempót, 130-150-nél mennyire problémás? Kis plexivel lehet rajta javítani? Lábak?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67872) Lipton válasza runner 125 (#67871) üzenetére


Lipton
őstag

Az biza. Ott (szerintem) teljesen jo. 180 felett kezd talan jobban de nem jellemzo, hogy annyival mennek plane nem hosszabb tavon. Max mondjuk egy m1/m7 bevezeton huztam el de olyan rovid tavon fel sem tunik az adrenalin miatt. Engem abszolut nem zavart a szel rajta.
Plexin gondolkodtam de nem a szel miatt hanem mert tetszik.
Labak? Semmi gond veluk de gondolom ez alkat/magassag kerdese is.

Bob.zxr: nekem 140 meg abszolut nem rossz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#67873) BoB válasza runner 125 (#67871) üzenetére


BoB
veterán

Az én tapasztalatom naked motoron a széllel:

Elviselhető tempó:
Hosszútávon max 120km/h (egész napos autópálya)
Középtávon max 140km/h (ez nekem egy Budapest - Balaton táv autópályán)
Rövidtávon bármennyi

Természetesen ez más ha az ember felgyorsul - lelassul, ezek a számok arra vonatkoznak, ha állandó a sebesség.

Az egyetlen ami rossz nekem, hogy a homlokomra annyira ráfeszíti a sisakot a szél, hogy a sisakbélés mintázata belenyomódik a homlokomba :D Ez egy idő után értelemszerűen fájdalmat okoz.

De ezen kívül sem a nyakam nem fáj, sem a felsőtestemnek nem rossz. Nekem van egy kis szélterelőm a lámpa felett.

Lábnak nekem nincs különösebb különbség idomoshoz képest.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#67874) Khaosz55 válasza BoB (#67873) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen nekem is ez van 120 tartós 140 rövidebb táv naked gépen. Szerintem ez teljesen jó. A szélterhelést egyenletesnek érzem mindenhol. Nekem a bukómat nem terheli, nem érzem fárasztóbak. 160 körül inkább a karom terhelését érzem soknak.

Az RB-hez vissza térve. A közelünkben lévő RB-ben volt egy 3000Km-t futott MT07 ABS-el. 2,4 -ért lehetett vinni. AZ új ár akkor 2,45 + reg adó 200K. Szóval elengedték a reg adót és ennyi. Én 1,6-ért vettem az ABS-es MT07-et 6000KM-rel. Szóval szerintem a egyszerűen túlárazott a RB. Én értem hogy fenn kell tartani magukat mert gondolom az új motor eladás nem megy annyira.

(#67875) TommyGun válasza Bogyó bá' (#67858) üzenetére


TommyGun
őstag

Ez érdekes, most nem azé de sok új típúsú motoron van már menetfény és a tompítottal együtt világítanak, azokkal mivan? Merugye a joszabály azt írja - legalábbis a cikk szerint - hogy a menetfény nem éghet a tompítottal együtt :F Micsoda marhaság ez? Mellesleg nekem a burgmanon volt menetfényem, ráadásúl olyan helyre és úgy volt felszerelve hogy az akár gyárinak is simán elment, honnan kéne tudom hogy nem gyári? És most nem arra gondolok ha vki 3M kétoldalassal felrakja de vannak igényes megoldások...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#67876) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

lehet bármilyen számottevő különbség a Metzeler M7rr és a Pirelli Diablo Rosso 3 között?
Összehasonító tesztet nem igazán találtam, mert a Rosso 3 elég új gumi. Viszont a M7rr-rel tették egy kategóriába. Továbbá van e tapasztalat a M7rr futásteljesítményében? Állítólag az m5 utódja és attól is jobb futásteljesítményt írnak rá. azzal pedig 8-10K-t el lehetett menni állítólag.

Valami sportosabb utcai gumiban gondolkodom, az esőben való viselkedés nem annyira érdekes, max akkor ha útközben elkap véletlenül. Nem szeretnék és nem is szoktam esőben motorozni.
Jövő hónapban megyek műszaki vizsgára, addigra kéne döntenem.

Symbi: alapból ilyen konstrukció. Ezek az utcai sport gumik nem mennek el 10K-nál sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

(#67877) Kolondrum válasza AndrewTdi (#67876) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mármint a tiéden megy el csak 8-10k-t vagy alapból ilyen konstrukció? Nagyon kevés. Sztem.

(#67878) Something_ válasza AndrewTdi (#67876) üzenetére


Something_
őstag

Keress ra a topikban, en sokszor irtam az m7 rr-rol, valami hihetetlen kategoria, hogy mennyit elmentem vele es meg van benne boven (foleg most, hogy all a motor).
A kovetkezo gumim is ez lesz.

(#67879) Lipton


Lipton
őstag

Elment a honda. Erdekes, hogy ugyan annyiert adtam el amennyiert 2 eve vettem.

(#67880) Kolondrum válasza Lipton (#67879) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tehát csak úgy van ember aki kiránt közel 2 millát a zsebéből hipp hopp? :D Esküdni mertem volna rá, hogy itt öregszik meg a motor nálad.

(#67881) BoB válasza Something_ (#67878) üzenetére


BoB
veterán

És milyen gumijaid voltak eddig, amik nem voltak ennyire jók?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#67882) -Mike- válasza Lipton (#67879) üzenetére


-Mike-
addikt

Ez nem tartott sokáig. 2nap? Én most többért tudnám eladni mint amennyiért vettem 1éve.

(#67883) AndrewTdi válasza Something_ (#67878) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, egyelőre a m7rr-ről sokkal több teszt és vélemény van mint a rosso3-ról.

(#67884) bigdady válasza Shad0w (#67563) üzenetére


bigdady
nagyúr

M5 Ócsa nem veda csak ekáer kamera ;)

(#67885) HSM válasza Lipton (#67879) üzenetére


HSM
félisten

Akkor az egy jó vétel volt. :) Bitang hamar el is ment....

(#67886) bigdady


bigdady
nagyúr

Elég hangos a sisakom, van vmi olcsó ajánlott füldugó amiben azért még hallom a forgalmat? Kösz

(#67887) polimorf válasza Lipton (#67879) üzenetére


polimorf
tag

Gratula!
Jó hamar el tudtad adni.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#67888) V.Stryker válasza bigdady (#67886) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Alpine Worksafe.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67889) BoB válasza bigdady (#67886) üzenetére


BoB
veterán

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#67890) Something_ válasza BoB (#67881) üzenetére


Something_
őstag

Elso motorom, elso (uj) gumim, de mindenhol azt irtak, hogy sportmotor, sportgumi, 8.000 km es elkopik.

(#67891) BoB válasza Something_ (#67890) üzenetére


BoB
veterán

Azt értem, csakhogy mindenki máshogy vezet. Ezért mindenkinél máshogy bírja. Honnan tudod hogy egy másik, X fajta nem megy el ugyanennyit alattad vagy többet? Vagy az kevésbé tapad?

Nem támadásnak szánom, de nem ritka hogy valaki vesz valamit, aztán boldog-boldogtalannak azt ajánlja mert hogy ő milyen jót választott és az mennyire jó és mennyire tökéletes. Holott nincs is viszonyítási alapja. (kognitív disszonancia)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#67892) bigdady válasza V.Stryker (#67888) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van belőle motoros is szuper és mint kiderűlt árulja a Geers ami a munkahelyemen a fal ami mellett ülök annak a túloldalán van (szomszéd) :)
:R

[ Szerkesztve ]

(#67893) Bogyó bá' válasza bigdady (#67892) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A motoros a duplájába kerül, és állítólag ugyanaz (csak adnak még egy pár, másfajta szűrőt is hozzá).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67894) Lipton


Lipton
őstag

Nem gondoltam, hogy ennyire gyors lesz. Lehet, hogy kicsit alacsonyra araztam de igy is buko nelkul ment el 2 ev utan, talan +50k lett volna benne. Azt is latom, hogy ha dragabban szeretned akkor hetekig/honapokig ott all. Februarban kocsit nezegettem. A "jok", azaz ar/ertek aranyban jok 1-2 nap alatt elmentek, a tobbiek kozul van ami meg most is ott all a kereskedesben.
Elso telo kicsit mar eresztette az olajat es a lanc lassan cseres lesz - ezek voltak rajta "velemenyesek", ezeken kivul viszont tenyleg rendben volt.

SymbianOS: 10 millio emberbol relativ sok van aki siman kitesz ennyit egy motorert (250-300-at egy telefonert, 10+misit autoert, sok10k-t ruhaert, stb.).

Mike: pentek ejszaka tettem fel. 2 valoban komoly erdeklodo volt, elso vitte.

[ Szerkesztve ]

(#67895) Archer válasza AndrewTdi (#67876) üzenetére


Archer
őstag

Nekem is ilyen van 600RR-en, a hátsó olyan 7-8000 alatt kopásjelzőig lement, első még bírja, remélem kibírja az új hátsó futásteljesítményét. Jól tapad de cserében kopik is, nincsenek itt csodák.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#67896) bigdady válasza Bogyó bá' (#67893) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hm :U Akkor inkább az olcsóbb?

(#67897) tboldi válasza bigdady (#67896) üzenetére


tboldi
nagyúr

Worksafe = Motosafe erősebb szűrővel. Ha nem kell a gyengébb szűrő, akkor jó az olcsóbb.

(#67898) bigdady válasza tboldi (#67897) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem mind1, de ha ti ezt használjátok és hallatok azért benne akkor nekem is jó lesz :)

(#67899) tboldi válasza bigdady (#67898) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem Motosafe van, a gyengébb szűrővel használom/tam. Az erősebbet még nem próbáltam, mert úgy ítéltem meg, hogy bőven elég az is. A szélzajt remekül kiszűri, de nem szigetel el a környezet többi zajától. A telefonomat is meghallottam menet közben. :D

[ Szerkesztve ]

(#67900) Something_ válasza BoB (#67891) üzenetére


Something_
őstag

Annyit irtam, hogy a kovetkezo gumim is ilyen lesz.
Tessek, pl Archernek 8000et ment el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.