Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) Bogyó bá' válasza vlevi (#67549) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az utolsó 2 km tényleg jó, de ami előtte van, az a nyáron még szinte járhatatlanul sz*r volt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67552) Something_ válasza FIREBLADE78 (#67550) üzenetére


Something_
őstag

50es tabla volt? Akkor nem, csak 65nel.

(#67553) -Mosquito- válasza vlevi (#67549) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Transzfogarast és mondjuk Parajd felett a (13b) Bucsin- Gyergyószentmiklós közti utat is megcsinálták már?
Mod,
5éve biztos nem aszfaltozták le, max kátyúztak. :N

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#67554) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#67553) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Bucsint vagy 5 éve megcsinálták, de már újra kátyúsodik. Kocsival még nem zavaró, de motorral már az.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67555) baboss


baboss
őstag

Én is kérnék egy Topiclakók motorjai közé beillesztést. Kawasaki Zephyr 400
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#67556) vlevi válasza -Mosquito- (#67553) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gyergyó környékén voltunk 2 éve. És igen, Gyergyó környékén rengeteg új aszfaltozás volt.

Ja, mellesleg felfér még a galériába egy szürke V-Strom?

[ Szerkesztve ]

(#67557) Burt1793 válasza Something_ (#67552) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem 69 felett büntetnek 50-es táblánál? Mondjuk mindegy, az óra is csak 1-2-t.

(#67558) Archer válasza Bogyó bá' (#67540) üzenetére


Archer
őstag

Kis Spurit öntsél bele, megcsíped vele a 2 kilót is :DDD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#67559) Something_ válasza Burt1793 (#67557) üzenetére


Something_
őstag

100 alatti tablaknal 15 km/h tullepesnel mar buntet, 100 es feletti tablaknal 20 km/h tullepesnel. Ha rendor megallit es ez alatti tullepessel mentel, akkor irhat csekket asszem 30.000-ig.

Nekem auto nem csal semennyit, motort meg nem neztem.

Multheten eppen toltam az arcomba a sajtburgert az m3 kivezeton szerencs utcanal, kivancsi vagyok, hogy a szupertraffi kuld e jutalmat :D

[ Szerkesztve ]

(#67560) Kolondrum válasza Burt1793 (#67557) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha n így lenne akkor milliókat fizettem volna már be.

Vlevi! Leér a lábad? Ez egy tank.

(#67561) Kroni1 válasza Kolondrum (#67560) üzenetére


Kroni1
veterán

De ha egyszer rákapsz az ilyen tankok ízére akkor utána már ez lesz a normális, a többi motorra meg csak kis gyerekjátékként fogsz tekinteni. :)

(Amúgy ez még nem is olyan nagy gép, szerintem..)

(#67562) PoLizei válasza Burt1793 (#67557) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én is úgy olvastam, hogy 69 már fizetős. Tegnap éppen pofázok-pofázok a kocsiban, egyszercsak előttem a kapu, ami alatt persze rendszeresen járok, ismerem. :Y Bázz! Órára nézek, 70. Utána próbálom, hogy az mennyi a GPS szerint: 68. Szóval rezeg a léc :W

P*L****

(#67563) Shad0w


Shad0w
senior tag

Ha már csodatrafi: szerintetek ha előtte 225-el megyek alatta/utána már csak 130-al akkor kapok csekket? (m5 ócsai leágazónál)

(#67564) kcsa válasza Shad0w (#67563) üzenetére


kcsa
veterán

Remélem minimum kerékbilincset.

(#67565) vlevi válasza Kolondrum (#67560) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szia!
Persze, hogy le. Nem olyan hatalmas ez, nem is túl nehéz (210kiló), nem is túl erős (70 ló alatt)

Mint mondasz akkor egy 1200GS Adventure-re?

[ Szerkesztve ]

(#67566) TommyGun válasza Shad0w (#67563) üzenetére


TommyGun
őstag

Előre és hátra is van kamera, totalcarosok írták hogy a motorosok sem ússzák meg, hiszen attól mert elöl nincs rendszám lefog fotózni, a seggét meg akkor amikor átmész alatt és jön a csekk elvileg, amin ugyan az látszik hogy a rendszámos "segged" 130-al megy de pár mp-el előtte meg 225-el...aztán ki tudja...
Mindenesetre elég felelőtlen 225el csapatni...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#67567) Burt1793 válasza PoLizei (#67562) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, én is pont így jártam most, a Budaörsi úton, mondjuk 100as táblánál, kihanhosítóval telefonáltam és nem vettem lejjebb a tempomatot. Mondjuk mindenki annyival ment, mint én.

(#67568) FIREBLADE78 válasza Something_ (#67552) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Igen. Lakott területen belül. Nem tudok speciális táblát ott. Akkor megnyugodtam.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#67569) dugynok válasza FIREBLADE78 (#67550) üzenetére


dugynok
senior tag

Mintha úgy olvastam/hallottam valahol, hogy a VÉDA rendszernél nincs tolerancia, szigorúan veszik és pontosra állítják. Olvass utána, esetleg van itt ph!-n rendőrös topic, hátha ott pontosan tudják.
Egyébként mi lett az orvosi vizsgálatoddal?

[ Szerkesztve ]

(#67570) BoB válasza Shad0w (#67563) üzenetére


BoB
veterán

Itt (olaszorsz.) autópályán átlagsebességet mérő kamerák is vannak. Azaz két kamera között között számolja mennyivel mentél átlag.

Arra én is kíváncsi lennék ilyet néz-e a veda.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#67571) Laraxior válasza dugynok (#67569) üzenetére


Laraxior
titán

Védánál is ugyanzok a szabályok érvényesek, van tűréshatás, és van a hibahatár. Ezért marad minden.
Annyiban módosul, hogy ha belemész, hiába lassítasz, mert az nem elmenőben rögzít, hanem videot rögzít, és hátulról azonosít, de előlről is bemér. Ezért nem biztonságos már a motor sem, kivéve ha sáros a rendszámtáblád, mert az előfordul ugye :D

(#67563) Shad0w: Kapsz bizony barátom, nem is keveset, mert ez nem 30ezer lesz, hanem 130ezer.

kalkulátor.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67572) KrAt válasza dugynok (#67569) üzenetére


KrAt
veterán

A Védánál is érvényes a tolerancia, azaz 50-nél 69, stbstb

(#67573) dugynok


dugynok
senior tag

Akkor lehet félreértettem valamit, vagy rosszul mondták.

(#67574) vlevi válasza KrAt (#67572) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tolerancia, csak ojjektív felelősség, szabálysertés, közig bírság.
A három dolog között az a kapocs, hogy 15km/ó sebességtúllépés alatt "csak" szabálysértésnek minősül, afölött közigazgatási bírság. A szabálysértésre nem vonatkozik az objektív felelősség, ezért azt nem küldik ki automatikusan az üzembentartónak.
Ezért van az, hogy ba***ák a rezet az 55km/h gyorshajtókkal, mert az csak felesleges papírmunka, ha nem tudják bizonyítani, hogy ki vezetett.

A 69 pedig úgy jön ki, hogy a 15km/órára még rátesznek 3-at, ami a műszer mérési hibatűrése.

(#67575) #79335424 válasza vlevi (#67574) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy, ha hivatalosan nem tudják kiértesíteni a tulajt, pl. azért, mert nincs lakcíme. :D Ilyenkor legfeljebb köröztetni lehetne, csakhogy szabálysértés miatt nem lehet kiadni körözést. Sakk-matt, ügy elévül, viszlát.

(#67576) Kolondrum válasza vlevi (#67565) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azt hittem az 1000-es. Mert azzal mentem és alig ért le a lábam, meg nem fordult a fejidom. Rögtön 2 ok amiért nem érdekelt. Viszont 3000-től nagyon ment.

(#67577) ath válasza vlevi (#67574) üzenetére


ath
senior tag

van erről egy totalcar cikk is, Mennyivel szabad menni Magyarországon?
nekem a kocsi (és általában az autók) 5 km/h-val felé mutatnak, ezért én is óra szerint 70-el szoktam menni.

(#67578) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kértem időpontot láncszett cserére. Az egy dolog, hogy hetek. Igazából egy furcsa eset a lánc ennél a motornál, mert lóerő határon van a teljesítménye. Az alatta lévőnek ez a plafon, a felette lévőnek meg ettől X lóerőig. Mindenhol ezt találtam, hogy két árajánlat van erre ami között olyan 10 rongy az eltérés. Hát mondom legyen az erősebb. 50 rongy hopp...

(#67579) mm89 válasza Kolondrum (#67578) üzenetére


mm89
őstag

Azért ahhoz a ~70 lóhoz nem olyan nehéz láncot találni.
Én annó az sv650-hez vettem egy JT szettet azt jónapot. Kijött 33 ból szereléssel együtt...
Nem kell arra D.I.D. meg aranyozott-gyémántozott fuksz...
De te tudod.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#67580) Kolondrum válasza mm89 (#67579) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát nem is a legjobbat kapja. 50k-ba beleférek, azt szabtam meg vagy nem lesz a hónapban. Mire időpontom van lassan a gumi is cserés.

(#67581) Lomha 8V válasza mm89 (#67579) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Na igen, de ott van ám 84Nm nyomaték. Az már rángatja a láncot rendesen, szerintem fontosabb adat mint a lóerő.

(#67582) Shad0w válasza TommyGun (#67566) üzenetére


Shad0w
senior tag

Köszi. Akkor most kicsi izgulás következik.

Ez így mindenkinek:
Alapvetően nem borul el az agyam, de pont elfogytak előlem az autók és tök egyenes volt a szakasz, hát kihuzattam, max meghalok, de sehol senki nem volt a közelben, csak én. Ennyit meg bevállaltam. Pont. Mindenesetre nem menőzni akartam, pláne nem másokat is erre buzdítani, hogy milyen fasza dolog ez... És ha még mindig fáj valakinek akkor ez van.

(#67583) canniball válasza BoB (#67570) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem.

SirKero, baboss, vlevi!
Megtörtént.

Lomha!
Gugli szerint 66Nm.

mm89!
Az sem mindegy hol szerelteted, gondolom felétek nem pesti árak/óradíjak vannak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67584) Kolondrum válasza Lomha 8V (#67581) üzenetére


Kolondrum
félisten

Most én is rángatom a nektek szerény 66Nm-el. Olyanná vált a gumi olyan 1 hete, valami holtponton eshetett át, hogy fordulaton elforog és lehet túráztatni közben meg táncoltatni a seggét. Ez a fehér aszfalton annyi, hogy lépésben nulla dőléssel vehető a kanyar. Ott váltani is tudok és egy pillanatra sem tapad meg. Még olyan 1000km belemegy így. Lánc meg a hátsó éppen nem lesz kerek 100k. Horror.
Addig meg nem megyek Balaton körül meg egyéb helyekre.

(#67585) HSM válasza Kolondrum (#67584) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes motorjaitok vannak, nekem nem a főtengelyen van a lánc hanem a váltó után. :DD

(#67586) #79335424 válasza HSM (#67585) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs ebben semmi különös. Nekem a főtengelyen van lánc, a váltó után viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

(#67587) FIREBLADE78 válasza dugynok (#67569) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hónap végén megyek vissza. Van valami kétes cucc,de nincs nagyobb baj elvileg.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#67588) #79335424 válasza FIREBLADE78 (#67587) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne tömjed magad kétes cuccokkal, és akkor nem lesz baj. A minőséget mindenhol meg kell fizetni. :D

(#67589) SirKero válasza canniball (#67583) üzenetére


SirKero
őstag

:C :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#67590) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Bocsánat Urak, 64Nm-t akartam írni, félreütöttem (nekem ez az infó a gyári papírjaiban volt, ilyen volt az előző motorom). A haver 600-as Hornet-e 100 ló körül van és 1-2 Nm-el kevesebb mint az SV650. Ezért nem tartom relevánsnak a láncnál ezeket a lóerő adatokat.

(#67591) Trub válasza Lomha 8V (#67581) üzenetére


Trub
tag

Teljesen mindegy mekkora a motor maximális nyomatéka. A láncnál a motor teljesítménye számít. Azt pedig lóerőben mérik. (vagy KW)
Ebben HSM-nek igaza van. :U

[ Szerkesztve ]

(#67592) vlevi válasza canniball (#67583) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi!

(#67593) Burt1793 válasza Trub (#67591) üzenetére


Burt1793
veterán

A nyomaték ugyanúgy számít, csak mivel a váltó után vagy, így simán lehet, hogy a láncon ugyanakkora vonóerő ébred egyesben pl 4ezres fordulaton az említett két motoron az áttétel különbözősége miatt.
Persze a teljesítmény a nyomaték és a szögsebesség (fordulatszám*2pí) szorzata, így eléggé összefüggenek. a vonóerő pedig a teljesítmény és a sebesség hányadosa.

[ Szerkesztve ]

(#67594) Trub válasza Burt1793 (#67593) üzenetére


Trub
tag

:)) Akkor gyakorlatilag csak a teljesítmény (lóerő) számít. Ugye?

(#67595) Burt1793 válasza Trub (#67594) üzenetére


Burt1793
veterán

Attól függ, hogy mit szeretnél, igazából.magában egyik adat se mondd el mindent a motorról. A vezethetőséghez jó a nagy nyomaték (mivel ha a motor sokat tud, nem kell a váltóval váltogatni annyit), a nyélgázas gyorsításhoz a nagy teljesítmény, de ehhez kell a jó váltó fokozat kiosztás (adott felhasználási területre optimalizált), ehhez jön még a kihajtás áttétele és a kerékméret, alacsony súrlódás és légellenállási tényező (nagy sebességnél fontos). Nagyjából ennyi már megadja körvonalakban a menettulajdonságokat. De itt akkor még csak az egyenesen menésnél tartunk. 😃

[ Szerkesztve ]

(#67596) FIREBLADE78 válasza #79335424 (#67588) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Úgy értve,h az alvás megvonásos eeg-n leleten írva vagyon,hogy két hullám nem frankó.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#67597) baboss


baboss
őstag

"Kétkerekű motorkerékpáron csak olyan hosszú tárgyat szabad szállítani, amely sem előre, sem hátra nem
nyúlik túl."
Ezt lehet, hogy megszívtam, hazafele 2 szuper kamerán is áthaladtam. Talán megúszóm. :F

(#67598) baboss válasza canniball (#67583) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#67599) Polemius válasza baboss (#67597) üzenetére


Polemius
aktív tag

Az a kérdés, min nem nyúlhat túl micsoda? Ha az a hosszú, barna izé ott a motor része, mondjuk díszítőléc, vagy merevítő, akkor nem szállítottad ugye. :)
Amúgy nem hinném, hogy automata kamera ilyesmit felismerne, és foglalkoznának vele. Pláne kétlem, hogy az ojjektív felelőtlenség alapján megbüntetnének.

(#67600) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Csak kiértünk szombaton a győri felvonulásra, baromi sokan voltak, 1000 motoros minimum, de inkább felette.
01, 02
_

Más. Lecseréltem a vékonyka tankpadot, mert nem sokat védett a fényezésen sajnos, körülötte folyton hozzáért a gatyám, a gyári viszont már frankó elfedi szinte az egész, kényes fekete részt.

_

Jah és a Lidl-be mától akciós a 216 részes szerszámkészlet, 26k br. Ugyanez a szett Mannesmann-ból 43k, és kb. ugyanaz a minőség. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.