Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9297) kasza blanka válasza Beri (#9293) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Tehát a 60 vs 80Mbit WAN to LAN nagy különbség (542G-741ND), viszont a cirka kétszeres tempó wifin (741-941ND) fölösleges?

ha egyszer u.annyiba kerül - kb 6e mindkettő - akkor igen, akkor nagy különbség. főleg ha 80mbites neted van otthon.
2x tempo wifin 1.5x annyiért viszont fölösleges, HA nincs rá igényed, mert nincs olyan gyors neted, vagy a wifi kliensnél elég az 50-60mbit.

ha 120-as neted van, akkor ugyebár a 941 kevés lesz kábelen, marad a 1043. ha 80-as van, akkor elég lehet a 741 is, ha nem kell a full 80mbit wifin minden kliensnél külön-külön.

írtam, hogy lehetnek olyan igények, ahol kell a MIMO és a full n mód, de ez nem az 1-2-3 gépes, lakáson belüli, 80mbit-nél lassabb kapcsolattal való felhasználás. a 10-15e különbség meg olyan kicsi egy ilyen több évre szóló beruházásnál -főleg a többlettudást tekintve, hogy sztem aki ma 841/941-et vesz, az nem hoz jó döntést :)

Netán az 543-ra és a client módra gondolsz?
igen bocs, kevertem a kettőt, de a lényegen nem változtat. ha g-s elég volt neki, akkor ha van u.annyiért újabb lite n-es, akkor azt érdemes venni, de 1.5-2x annyiért full n-est már nem.

Az pedig, hogy (saját megfigyelésed szerint) sűrűbben jön fw a 741-re, csak annak tudható be, hogy frissebb modellről van szó.
nem is mondtam mást. a 741 tavalyi típus, az 5-ös sima g-s sorozat meg már jóval régebbi. a másik meg nem saját megfigyelés, hanem tény :)

http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL%2DWR543G&h=V2

több, mint 1.5 éve nem jött ki új firmware, már nem is nagyon fog. ha nem kell az ap router funkció, akkor hibás döntés volt 5-6e-ért ezt venni, ha 6ért 741-et kapni. ennyiről volt szó, de ez mint említettem nem neked szólt :)
megint elmondom :) neked csak arra az egy mondatodra reflektáltam, amit idéztem is.

"Ennyi erővel mért venne akár 741-et?"

mert szinte u.annyiba kerül, újabb, támogatottabb, wan2lan és wifin is gyorsabb, valamivel többet tudó típus. nem az a racionális döntés, hogy akkor azt veszem?

"folyamatosan arról írtam ebbe a topicba, olvass csak vissza."

ezért mondom, hogy alapjában véve egyetértünk, neked annyit írtam, hogy a 741is át fogja vinni a 60-as netet. a többi nem neked szólt, de persze válaszolhatsz rá. a vélemény szabad :)

"Csak rábökök a legolcsóbb megoldásra, aztán ha több belefér a keretbe, majd följebbről válogat."

hát azért nem egészen. azért ha van 5700ért egy 4 éves típus, ami csak g-s, támogatás ohne, meg van egy 1 éve piacra dobott, lite n-es, wan2lan is gyorsabb router u.attól a gyártótól 6200-ért, akkor nem biztos, hogy a szó szerint legolcsóbb megoldás a legjobb, akkor sem, ha a g-s jelenleg kielégíti az igényeimet. nem életszerű, hogy nincs mondjuk +500ft rá. sőt, aki mondjuk 941-et venne, ott se nagyon életszerű, hogy 5ezer forinton múlna egy olyan eszköz beszerzése, amit évekre vesz az ember.
nem mondom, hogy lehetetlen, de nem jellemző. ezért mondtam azt, hogy aki nem sajnálna 10rugót kidobni 941-re, az már valszeg mellé tud tenni 4-5e-t, hogy 1043-t vegyen.
főleg ha azt nézzük, hogy jövőre mondjuk sebességet növel a szolgáltatója, és akkor már tényleg nem lesz létjogosultsága a 941-nek...
arról nem is beszélve, hogy minden alaplapi lan már gigabites, és jól jön az az USB port is ám. +5e-ért ez szinte ingyen van. sokkal jobban megéri, mint 741 helyett 941-t venni...

életszerűtlen, hogy valakinek ne legyen egy ennyivel jobb routerre 10 helyett 15e forintja, ha olyan igényei vannak, amik a full n-t meg a MIMO-t indokolják. van 3-4 gép wifin? 80-as 120-as net? akkor lesz ott +5 egy routerre, ami mivel gigabit, full n-es és USB csati is van rajta biztos nem szorul fejlesztésre egy ideig.

én tartom azt a megállapításomat, miszerint a 941 a 1043 piacra dobása óta rossz vétel.

"Nem, nem tettem. Csak hittem benne, hogy nem veszed személyes sértésnek,"

nemis, csak ne keverjük össze azt, amit neked írtam, meg amit általánosságban vagy kalinak egy másik hsz-ben :) mondom, alapjában véve egyetértünk. csak annyiban vitatkoznék veled, hogy én nem ajánlanék már senkinek az 5-ös sorozatból, mert a 7-es u.annyiért jobb.

bocs ha hosszú voltam :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.