Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65693) Egon válasza Soma01 (#65692) üzenetére


Egon
nagyúr

Okoskodás, kioktatás rulez... :U :W

Micsodaaa? Nekem a N150-es WiFi-n több mint 100 Mbps jön át! Az az Asus meg 450-es (turbóval 600 Mbps). Ha van megfelelő kliens hozzá, N300-al tuti át megy 200 Mbps a routerhez közel.

Nem tudom mi a megfelelő kliens. Amivel én mértem: Acer Switch 10 tablet, Motorola Moto G 3, Huawey P9. Igen, csak 2 antennás, de bika routerrel (AC-56U), de 2.4 GHz-en ezekkel az eszközökkel fixen 50 MBitet mérek, mindkét irányba, a router mellett is. 5 GHz-en meg a P9-cel 200+ MBit-et, egy fallal odébb cca. 170 MBit-et. Nyilván vannak jobb kliensek, de csodát nem szabad várni. Ráadásul a kritérium az volt, hogy a gigabit negyedét tudja a router wifin, azt meg megnézem, hogy 250 MBit-et a gyakorlatban összehozol egy N18U-n... :U

Nem egy eszközbe kell beleölni több pénzt és erre biztatni másokat, ha nagyobb lefedettségre van szükség, hanem több eszközzel, AP-val lehet egy nagyobb területet és több klienst kiszolgálni normálisan. Igaz, ez némi kábelezéssel is jár majd.

Idézek magamtól, a hozzászólásból, amire válaszoltál:
ha egy nagyobb családi házat akarsz tisztességesen lefedni wifivel, arra más típusú eszközök ajánlhatók, masszívan 40K felett
Szerinted ez mire akart utalni? :U Súgok: jól elvagyok otthon az Ubiquiti routerrel és AP-vel... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.