Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64572) LeadR


LeadR
csendes tag

Üdv!

Úgy gondolom eljött az új router vásárlásának ideje. :) Ebben szeretném segítségeteket kérni.
Eddig egy TP-Link tl-wr1043nd v1 volt használatban, viszont az új netet (500mbit) már nem tudja kezelni.

Két szintes kertes házban az alsó szinten lenne a helye. A ház 160-180 m2. Nem fontos, hogy egyedül lefedje az egész házat, a felső szinten eddig is volt AP, de nem hátrány ha jó a hatótávolsága. A ház elég nagy alapterületű, tégla és gipszkarton falakkal. Környező wifi 4-6 db.

Az internet sebessége jelenleg 500mbit de később lehet, hogy gigabites lesz, szóval a routernek tudnia kellene kezelni a gigabitet. Nem csak lanon, de jó lenne ha wifin is minél nagyobb sebesség használható lenne.

Általánosan 6 gép, 8 telefon/tablet, nas, meg még néhány eszköz, illetve az ideiglenes eszközök, szóval jó lenne ha normálisan el tudna látni jó pár klienst.

Felhasználási terület: Mindenes router lenne. Streaming, gaming, torrent, adatmegosztás, stb stb.
Funkciók: Usb. szimultán 2,4/5ghz meg ami hasznos lehet egy modern routerben.

Ha legalább annyit tud mint a régi tl-wr1043nd emellett gigabit, 5ghz, vendéghálózat stb. Akkor az már elegendő.

Ár: 20 ezerig. :F

Én ezeket néztem eddig, nem tudom melyik lenne jó választás, vagy esetleg másik. :F
-TP-LINK Archer C5
-TP-LINK Archer C1200
-ASUS RT-AC1200G+ Router

Előre is köszi a segítséget. :R

LeadR

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.