Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47471) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Sziasztok!
Nos azt hiszem a mai nappal elszakadt a cérna és eldöntöttem hogy száműzöm a TP-link 1043ndv2 routeremet mert megannyi firmware kipróbálása ellenére sem sikerül vele normális stabil wifit létrehozni és az a gyanúm hogy ezeknek egyszerűen ilyen selejtes a wifi moduljuk márpedig ez nálam szempont hogy a legyen stabil egyszerre akár 6 7 eszközzel is de ez 1 eszközzel is szakadozik ingadozik stb...
Tehát a választott jelölt a helyére: Asus AC66U, specifikációk és tesztek alapján jó kis masinának tűnik.
Aki ilyet használ azoktól várnék tapasztalatokat főleg a wifi terén nyújtott képességeiről de egyéb téren is. Ez ha jól láttam Tomato képes tehát adódik is a kérdés hogy érdemes-e rá tenni? Nem ront a wifi stabilitásán az alternatív firmware? Csak mert az említett Tp-linkem gyárival nagyon szépen hasít wifin de akármi mást teszek rá használhatatlan lesz ráadásul a hatótáv kapásból a felére esik a sebességről meg nem is írok inkább. Kezeli a Tomato normálisan az AC Wifit ? Arra gondoltam hogy ha már veszek routert az legyen AC képes és itthon elkezdem a klienseket AC-s adapterrel ellátni így ez is fontos lenne mindenképpen de annó olvastam hogy az OpenWrt pl. nem képes normálisan kezelni az AC-t de legalábbis gyárival megegyező szinten sajnos nem, talán még ma se. Remélem ez a Tomatonál nincs meg mert akkor álom lenne. Gyárival meg nem tudom, nem hiszek a gyári szoftverekben tehát azt cserélném mindenképpen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.