Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172851) Fandango válasza NB2 (#172850) üzenetére


Fandango
veterán

Telefonra egy Google Maps vagy Waze még olcsóbb. ;)
És biztos mindig friss és naprakész infóval szolgálnak.

[ Szerkesztve ]

(#172852) HKorn válasza NB2 (#172850) üzenetére


HKorn
addikt

Android Auto/ Apple car play, ezeknél nem kell jobb, inkább ezért fizess, ha alapból nem adják.

Run&Ride

(#172853) 8th válasza NB2 (#172850) üzenetére


8th
addikt

Van értelme új autóba navit kérni Európa térképpel?

Nincs. :N

(#172854) AMD Power válasza eami (#172848) üzenetére


AMD Power
titán

Mondjuk szelepeket meg motor alkatreszeket nehez lenne. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#172855) OPiiPO válasza AMD Power (#172854) üzenetére


OPiiPO
addikt

szelep is van minden kerékpárüzletben, ne akadékoskodj már :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#172856) molnarpeter válasza NB2 (#172850) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legyen a fejegység CarPlay és Android Auto kompatibilis, és akkor lehet waze-t, maps-et kirakni. Külön gyári naviért nem fizetnék :)

(#172857) bitpork válasza Primary92 (#172849) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez és hasonlók vannak más nincs.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172858) Integrale válasza bitpork (#172857) üzenetére


Integrale
veterán

Ez szuper. Rákattintok a családi autókra, Aston Martin jön be, városi autóknál pedig 124 Abarth. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#172859) bitpork válasza Integrale (#172858) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pici pénz, pici foci ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172860) eami válasza AMD Power (#172854) üzenetére


eami
addikt

:DDD amúgy csak arra akartam célozni, hogy annál azért jobb. lánc talán hamarabb csörög mint szakad, igy jobb esélyed lehet megelőzni a bajt.

(#172861) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok! Kicsit rendhagyó kérdésem lenne, de néha ilyen is van.
Úgy hozta az élet, hogy a párom céges autóját meg tudnánk venni: 2017 őszi Ford Mondeo, nem egész 24k km van benne (csak mi használtuk,0 km -től), a felszereltségét anno én raktam össze. 2 literes 180 Lóerős dízel, Powershift automata, tolatókamera, navi, téli csomag (elöl-hátul fűtött ülések, fűtött szélvédő, fűtött kormány), hátul sötétített ablakok, sima szövet kárpit, nincs metálfény. Törve sosem volt, arról nyilván tudnánk, néhány kőfelverődésen túl nincs külsérelmi nyom rajta. Nézegettem a Hahun, de csak hasonlókat látok, némiképp drágábban, mint ahogy mi meg tudnánk venni. Szerintetek mennyi lehet a reális ára, amit érdemes lehet kicsengetni érte? (Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy egyrészt nincs szükségünk két nagy autóra (nekem van saját nagyvasam), másrészt eléggé felhajtották az árát a legutóbb jelzetthez képest (sanszos, hogy valami "cimbi" kinézte magának a kezelő cégnél), nagyon sokat nem szeretnék beleölni egy járműbe, főleg, ha nem lesz kihasználva)

(#172862) molnarpeter válasza Acheron (#172861) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nincs jó áron, fölösleges megvenni. Fura, amit írsz, szerződésben nincs megállapodás az árról? :F

(#172863) LuckyL válasza molnarpeter (#172862) üzenetére


LuckyL
őstag

nem feltétlenül van, sőt inkább azt mondanám gyakrabban nincs tartósbérlet esetén

cryptot minden termékemért elfogadom

(#172864) rayoliviero válasza rbalint88 (#172825) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez a V60 nagyon tetszik. Az 1,6-os diesel is öthengeres vagy csak a kétezres? Mi az előnye az öthengeres motornak?

(#172865) rbalint88 válasza rayoliviero (#172864) üzenetére


rbalint88
addikt

az 1.6 az a peugeot féle hdi, 4 hengeres. és baromi kevés lesz bele. unokatesómnak egy 2.0 D3 van, az 163 lovas, annyit azért kér ez a nagy böhöm kasztni. és Bp-Hévíz oda-visszát nem útakadályként lehozta tankolásból számolva 4,7l/100km fogyasztással, atommód klímázva...
öt henger: szép a hangja, nem az a buta kerepelés, mint egy négyhengeres dízelnél. nyilván alapjáraton traktor ez is, de forgatva szép a hangja, nem csak az a buta búgás van, mint az átlag négyhengeres dízeleknél. a 2.0 és a 2.4 is öthengeres.

(#172866) Acheron válasza molnarpeter (#172862) üzenetére


Acheron
őstag

Ez így van, ezért szeretném tudni, mi az, ami momentán jó árnak számít.
Elővételi jog van, előre definiált ár nincs.

(#172867) molnarpeter válasza Acheron (#172866) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor tudnám elképzelni, ha pl. egy-két év használattal nem buknék, magasabb futással, régebbi darabra keresnék rá - konkrétan passz :B

(#172868) bajnokpityu válasza molnarpeter (#172856) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vannak azért már jó navik. Nem egy indulaskor wifire megy adatokert.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#172869) gzbotii válasza AMD Power (#172846) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor ez kvázi második autó lenne, a szép F Astra mellé? Ebben az esetben tényleg jó választás lenne a Yaris, főleg ha a még az M0-ra sem akarsz felmenni vele.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#172870) Primary92 válasza bitpork (#172857) üzenetére


Primary92
senior tag

Mintha láttam volna egyszer egy belinkelt oldalt valahol, ahol két autó sziluettjét egymásra rakták, és látszódtak az üléspozíciók is.

Azon töprengtem, hogyha úgy sem fért bele a büdzsébe egy összkerekes kombi (mármint, inkább újabb, jobb állapotú legyen, mint összkerekes), akkor nem biztos, hogy szükség van nagy kombira.
Egyelőre úgyis csak ketten utaznánk benne, a hátsó utasok komfortja nem lényeges. Viszont a nagy csomagtér igen.

Van észrevehető különbség a fenntartási fenntartási költségek tekintetében (szerviz, alkatrész ár, üzemanyagköltség) egy egységnyi árú Focus és Mondeo, vagy 308 és 508, esetleg Golf és Passat kombik között?

Csomagtérben nincs nagy különbség köztük a nyers adatok alapján, a sofőr komfortja sem tér el nagymértékben, ha jól sejtem.

(#172871) AMD Power válasza gzbotii (#172869) üzenetére


AMD Power
titán

F akkor eladnam. Ket auto nem kell. M0 azert neha felmennek!:) Annyira azert nem kicsi a Yaris sem. Egy Clio I bejartam a fel orszagot. Pedig az sem volt nagy. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#172872) gzbotii válasza AMD Power (#172871) üzenetére


gzbotii
veterán

Clio 1-nel rosszabb nem lehet (bár abban csak egyszer ültem benne) :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#172873) Acheron válasza molnarpeter (#172867) üzenetére


Acheron
őstag

Ugyanebben gondolkodtam magam is, ha egy - két év használat után kb árában tudnék kiszállni belőle, akkor talán megérné. Eredetileg 6m alatti árról beszélgettünk (ezt megfontoltam volna), most toltak egy bőven 6 fölötti ősszeget, ennyit már nemigen lehet kiárulni belőle 3-4 évesen, bár akkor is kb 50e km lenne benne.
Mindenesetre köszönöm.

(#172874) bitpork válasza Primary92 (#172870) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Van , más kategória még gyártón belül is. Amúgy kategórián belül kevés a különbség. Olyanok pl h a passatban a lengőkarok száma több mint az egységsugarú felhasználó foga meg hasonlóak de alapvetően ha az ember jól körüljárja mindenre van elfogadható áron megoldás. Az egyetlen fix vakfolt a szerelő lesz - mert nem mindig van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172875) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Anno 300 körül kerestem autót, hát bárhogy néztem nem találtam ami "megfelelt" volna.
Aztán jött a tél,minden.
Inkább halasztottam a vásárlást tavaszra/nyárra.
Szóval,
600e körül keresek autót, nagyon max 700e. (Ebben nincs benne az átíratás, kötelező szerviz)
Ami szempont: Benzin, 1.6< , legalább 4 ajtós.
Az se baj ha tud menni.

Köszönöm! :R

Press "F" to pay respects.

(#172876) bitpork válasza Imilenni (#172875) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szia!
Picit kevés az input.
Hol és mire lenne elsősorban használva?
Hány emberre kell?
Csomagtartó mennyire fontos?
Van-e gyártói preferenciád?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172877) Imilenni válasza bitpork (#172876) üzenetére


Imilenni
addikt

Szia!
Mire: Első autó, vagyis autókázásra, inkább élmény (ennyi pénzből, ja :DDD ), nyaranta kirándulás: az ország területén.
Hol: Főutakon, városban nem sűrűn! Ritkán autópálya.
Kb- 5-6 évre kéne.
Hány emberre: Általában 2 emberre, néha-néha 4-5 ember (havonta).
Csomagtartó: Nem igazán számít. (Ha 2 autó között kell dönteni, akkor talán számít, de nem döntő tény)
Gyártó pref: Inkább ami nem: 2004 előtti swiftek!!
Nyugodtan fogadok akár több versenyzőt is, szombaton megyek kereskedésekbe szétnézni!

Köszönöm!

Press "F" to pay respects.

(#172878) vzsryl válasza Imilenni (#172877) üzenetére


vzsryl
nagyúr

1.8-as vagy 2.0-s Focus.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#172879) Imilenni válasza vzsryl (#172878) üzenetére


Imilenni
addikt

Melyik gen? I vagy II?

Press "F" to pay respects.

(#172880) Napfénysüti válasza Imilenni (#172879) üzenetére

700k-ért kötve hiszem hogy kapsz II-est...

Més que un club!

(#172881) Imilenni válasza Napfénysüti (#172880) üzenetére


Imilenni
addikt

Fogalmam sincs a Focus árakról, de közben megnéztem :B

Press "F" to pay respects.

(#172882) molnarpeter válasza Imilenni (#172877) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Golf 3 cabrio?

(#172883) Cyborg válasza Imilenni (#172881) üzenetére


Cyborg
őstag

Nemtudom ki hogy van vele, Nekem volt egy hétre focus 1 kölcsönbe, imádtam , de én hosszú távra nem ajánlom. Nincs kardánbox a Rádió alatt, nem tudtam minek neki támasztani a lábamat, és már 40km után fájt a bokám benne, uh mielőtt azt vennél országútra, ülj bele, és menj vele sokat, ha tudsz. Amúgy az ülés jó, a 185centimmel jól elfértem benne. Ezt az egy hibát találtam benne, de ez nagyon fájt :-)

(#172884) máyköl válasza Imilenni (#172881) üzenetére


máyköl
veterán

Én is 1 -es Focust vennék ennyiből, rozsdára kell figyelni nagyon. Esetleg Fabia.

(#172885) pècsimunkás válasza Imilenni (#172877) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én ezen a vonalon indulnék el .: [link]

1,6 - os benzinest néznék .Mai szemmel is kívül - bekül jól néznek ki ezek a Xarak ( szerintem)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172886) Imilenni válasza pècsimunkás (#172885) üzenetére


Imilenni
addikt

Focus 1-et akkor majd nézek párat!

A III-as gold nem lenne rossz, de csak 2 ajtósban láttam :(

A Xsara alkatrészek milyen árban lehetnek?
500 felett nézelődtem csak, ezt nem is láttam eddig. Tetszik igazából!

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#172887) pècsimunkás válasza Imilenni (#172886) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Igazából be raktam csak egyet . Nézzél esetleg fiatalabbat . Meg gondolom ha marad pénzed , az sem baj :D .
Méganom volt , ahhoz nem volt drága az alkatrész . Szerintem ehhez sem lenne . Ismerősömnek van egy ilyen 1,6 - os . Ő szereti nagyon .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172888) Imilenni válasza pècsimunkás (#172887) üzenetére


Imilenni
addikt

Alapvetően 900k-m van erre (átírással, kötelezőszervízzel).

A hidd el nézem, az 5-6-7 gen Civic amit magamtól keresnék, de ez felejtős kategória.
Szinte csak roncs van belőle, és megy fel az áruk.
Esetleg Accord, de az meg ritka.

Citroeneket meg nem ismerem :D

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#172889) diegho válasza Imilenni (#172888) üzenetére


diegho
nagyúr

Párom most vett 710-ért rozsdamentes 1-es fókát. A hétvégén ledobjuk az olajat, szűrőket, szelepfedél tömítést, pár héten belül megkapja az új vezérlést. Kell még rá 4 gumi, esetleg még 1-2 apróság és készen is vagyunk. Szerintem 900k-ban meg fogunk állni átírással együtt.

(#172890) 8th válasza Imilenni (#172877) üzenetére


8th
addikt

Fabia I 2.0 szívóbenzin még jó választás lehet. Olcsó, egészen autószerű, jól megy, stabil a futóműve, marha jól fogyaszt és kényelmi extrákkal is jól meg vannak szórva mert anno ezt a motort csak a magasabb felszereltségi szinthez lehetett rendelni.

mod: A gyári 116lovas 8v motor helyére 1:1 bemegy a 150lovas 16v motor (Golf 3 GTI, Ibiza Cupra). Konszern termék így rengeteg dolog csereszabatos a korbeli Polo GTI-vel és Fabia RS-el benne. Fillérekből össze lehet kalapálni belőle egy ütős budget sleepert és a legjobb, hogy mindenki 1.4 MPI-nek nézi, még a rendőr is.

[ Szerkesztve ]

(#172891) tibbike01 válasza Imilenni (#172888) üzenetére


tibbike01
őstag

Egy jó Seat Leon oszt csókolom. Vagy ez. Ezekkel élmény az autózás. A3, Golf 4 minőség.

[ Szerkesztve ]

(#172892) footy válasza 8th (#172890) üzenetére


footy
addikt

Nekem a Fabia 1 volt talan a legjobban utalt autom, olyan szar ules semmiben nincs ami abban volt. A futomu meg egy fos. Csak pattog, autopalyan pedig majd fel borul ha elmegy melletted egy kamion. Viszont legalabb a gazpedal is kesett egy "fel orat".
Volt egy Punto2-m utana, kb mintha trabantbolt mercedesbe ultem volna.

[ Szerkesztve ]

(#172893) rbalint88 válasza footy (#172892) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert egy fapados g astraval kostold ossze :D

(#172894) kisza25 válasza footy (#172892) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 ugyanez a tapasztalatom, a gyárinál eggyel szélesebb gumit raktam rá még téliben is, mert autópályán minden kanyarban sodródott, meg leakart esni az útról. A derekam 20-30km után beállt benne... egyetlen dolog miatt volt meg 5 évig, mert lízingre vettem :W amúgy elromlani nem romlott el benne semmi a ~70ekm alatt és 6-6,5 evett akárhogy tapostam, mert az 1,2 HTP-t azt taposni kellett, hogy menjen. 5700-ig lehetett forgatni, elég gyakran forgott 5000 fölé...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172895) 8th válasza footy (#172892) üzenetére


8th
addikt

1.2-1.4 alatt hokibb futómű van mint a 2.0 és az RS alatt. Ülés pedig relatív, nekem kényelmes volt az is.

(#172896) kisza25 válasza 8th (#172895) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tegnap rákerestem 2.0-át egy darabot sem találtam hahun, 1,9 131 lovasból akad pár

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172897) footy válasza 8th (#172895) üzenetére


footy
addikt

Az lehet, de az Ibiza es a Polo a hokibb futomuvel is elhetobb. Egy Punto2 pedig konkretan egy masik LVL volt.
Az ulesnel a derektamasz teljes hianya szerintem megbocsathatatlan. A testvermodellekben ez is jobb volt egy fokkal.(foleg Polo) Emlekszem valami webshopban meg derekparnat is arultak hozza :Y

(#172898) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Tudtok ajanlani valami regi tipusu diesel autot, ami meg megbizhato, de kozben a kaszni sem rohad szet. Evi 50k km -re kellene, csak munkaba hasznalnam, igy az se baj, ha nyugodt tempoban megelegszik 4-5l gazolajjal. Nem kell nagy kombi, akar jo lehet a seggberugott is. Olcso legyen, ne legyen ertekvesztese, valszeg tolem egyebkent is mar a roncstelepre megy. Egyebkent a Kopasz altal mindig odazott regi konszernes TDi -re gondoltam. De nem tudom, pontosan melyik az a motor. Aztan hogy ezen belul mi a jobb, a Seat, vagy az Octavia, esetleg regi Passat. Az automatat mar meg sem emlitem, ez mondjuk tan csak a Passatnal volt elerheto ezzel a motorral, de azt elviselnem. Mondnjuk az ules nem baj, ha kenyelmes, de nem akarom elvezni az autot, inkabb tojnek ra, nem kell az adrenalin, arra mar erkezett megoldas. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#172899) tboldi válasza MPowerPH (#172898) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is mi lett? Mazda 6 MPS? :)

(#172900) MPowerPH válasza tboldi (#172899) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szabad itt leirni? ;] Inkabb nem, mert meg leszek belyegezve, mikozben a nick -em is mar legszivesebben megvaltoztatnam az eloiteletek miatt. :D

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.