Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173801) Core2duo6600 válasza Qru (#173800) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nyilván erre is, ez így igaz.
Feltételezem, hogy egy vásásrlás elötti ellenörzésnél egy szervízben ez azért kiderül, illene kiderülnie.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#173802) Core2duo6600 válasza diegho (#173798) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát igen, az az árral komoly baj van, ez így igaz.
Újkori árával is, ebben valamennyire a Leaf talán a legelérhetöbb, ill. használtan is abból van a legtöbb.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#173803) Qru válasza Core2duo6600 (#173801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos erről nem szólt a cikk de nagyon tanulságos eset az biztos. :K

#nincsbennetarcsi

(#173804) diegho válasza Core2duo6600 (#173802) üzenetére


diegho
nagyúr

A magyar átlagfizetéshez képest van baj az árral. Svájci kollégám pont két hete ebédkor kérdezte, hogy miért nem veszek elektromos autót? Nagy nehezen megértette, hogy így hiába keresek többet az átlagnál, de egyszerűen nem realitás itthon egy új használható elektromos autó megvétele, ellenben ő a kinti fizetéséből floridai nyaralót vett.

(#173805) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Hát még a Mazdákkal szemezgetek.

(#173806) MunezXBK válasza fecaga21 (#173805) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyre jobb lesz. 👍

(#173807) molnarpeter válasza fecaga21 (#173805) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vennék valami ilyesmit, marad szervizre&áírásra, és van az elején négy karika, nem rohad, keveset eszik, már van benne ESP, stb stb.

(#173808) gzbotii válasza molnarpeter (#173807) üzenetére


gzbotii
veterán

Ugyan ilyet linkteltem, ha 1 millióból kellene napi 50km-re ingázós. :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173809) fecus


fecus
őstag

Milyen autót keressek az alábbi feltételekkel:
5 személyes, 5 ajtó, 400+ liter csomagtartó.
Hétvégi használat + évi 5-6 kiruccanás messzebbre, 5-8000km/év
Tolatóradar ill. kamera, tempomat, légzsákok, Bluetooth kihangosító
Keret: 2,5-3 millió összesen.
Megbízható.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#173810) focvis válasza fecus (#173809) üzenetére


focvis
veterán

Kompakt kombi, valami ~1.4-es turbóbenzin motorral (Astra, Golf, Octavia, Leon és társaik). Ha nincs benne Bluetooth, az utólag is megoldható max. 40 e. Ft-ból; de talán van élet anélkül is hétvégén. ;)

(#173811) fecus válasza focvis (#173810) üzenetére


fecus
őstag

Igen ezt sejtettem, csak egy kicsit pontosítani kellene! Most is van valamilyen turbós 1.6-os csak éppen THP.
Valami annál megbízhatóbb kellene.
Van élet a Bluetooth nélkül, de nem azért cserélnék, hogy ugyanilyenem legyen.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#173812) focvis válasza fecus (#173811) üzenetére


focvis
veterán

Astra K / Golf 7 / Octavia 3 / Leon 2014-től kombiban; az Octavia lehet normál 5 ajtós is. Mindegyik 1.4 turbóval.
+ Bluetoothszal és tolatókamerával / radarral. :) Reméljük, ez a kitétel nem szűkíti le nagyon a választékot 3 millióig.
Ha korábbi generációt választasz, akkor biztosan belefér a keretbe, ugyanakkor:
- VW Csoport 1.4 TSI motorjai nyűgösebbek lesznek (láncos vezérlés),
- az Astra lomhább és szomjasabb lesz (nagyobb önsúly), a motorja talán megbízhatóbb a újabb generációénál.

(#173813) Zozzz2000 válasza fecus (#173809) üzenetére


Zozzz2000
tag

Ezeket a feltételeket mintha én irtam volna, pont ilyet keresek én is .
Juttotál már valamire? Nekem a sedan J astra 1.4T jött be de sajnos az nem 5 ajtós .

(#173814) fecus válasza Zozzz2000 (#173813) üzenetére


fecus
őstag

Messze van az még...
A mostani Peugeot lánccserés. Utána tudom eladni. Akkor tudom mennyi pénzem marad.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#173815) diegho válasza focvis (#173812) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem lesz nehéz választani, konkrétan 0db autó van az általad ajánlottakból itthon ezen az áron!

Ha kiveszem a tolatókamerát, csak a radart rakom be és beállítok egy reális 200k km-es limitet, akkor szintén 0 találat!

Ha kiveszem a radart is, akkor viszont már 3db Octavia-t is bedob a kereső, abból már nem lesz nehéz választani.

[ Szerkesztve ]

(#173816) soldi3r válasza fecus (#173809) üzenetére


soldi3r
veterán

i30 CW?

E30 (oo=[][]=oo)

(#173817) focvis válasza diegho (#173815) üzenetére


focvis
veterán

Ez cumi; emlékeim szerint ~ 65-70 ezer Ft felárat fizettem a Golf 7 tolatókamerájáért. Ennyiért kár kispórolni.
A Bluetoothért nem kellett fizetni.

Ugyanitt parkradaros, Bluetoothos, benzines Golf 7 eladó. 5,8 M. (csak poén, nem eladó jelenleg :D )

[ Szerkesztve ]

(#173818) MunezXBK válasza focvis (#173817) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

G5-be beszámolom. ;]

Ma megdurrogtattam, kb. 2 hét után. 😍

(#173819) diegho válasza focvis (#173817) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha nem kell radar se, akkor 1db golf7 van 3m-ig, egy közel 300k-t futott. K astra 3m alatt egy sincs. Leon dettó.

(#173820) vzsryl válasza diegho (#173819) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kéne újra valami kis, finom GVV, aztán megint sz@ré'-hugyé' lehet venni pár éves, jó állapotú verdákat. ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#173821) fecaga21 válasza MunezXBK (#173806) üzenetére


fecaga21
aktív tag

ElvÚgy gondoltam a Mazda is jó japán autó, de most olvasgatom, hogy szeret szétrohadni.

A linkelt Audi bőven jó, hasonlóra gondoltam....

(#173822) MunezXBK válasza fecaga21 (#173821) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Végre, meg is van a helyes irány. 👍

(#173823) bitpork válasza fecaga21 (#173821) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy ilyesmi mennyire esne távol az elvárásaidtól? Olcsón karbantartható és van minden bontóban hozzá alkatrész.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#173824) fecaga21 válasza bitpork (#173823) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Elhiszem, hogy ilyen áron Audiban másra ne számítsak, köszi a linkelést, de nagyon nem tartom okos ötletnek venni egy kb 20 éves autót, azért köszi.

(#173825) bitpork válasza fecaga21 (#173824) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha a rozsda nem keseríti meg az életed az 1.9pd motor pici odafigyeléssel elnyűhetetlen. Szemben az újabb motorokkal. Különösen a dízel újabb motorokkal szemben.

Az általad nézett C6 szériából volt (meg C5-ből is de ugye az mindenképpen kizárt akkor a kora miatt) egy 2007-s dízel 3.0 allroadom. Az 1,5 év alatt egy azaz egy darab féklámpa kapcsolót kért nem tervezetten 6500Ft értékben. tervezettben éves szinten elment rá olyan 400k huf. (olaj, szilent, meg ilyen kopó dolgok) És én anno 4 millióért vettem 7 évesen 2014ben. Ez az osztály sajnos ilyen.

De Te látod :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#173826) molnarpeter válasza fecus (#173809) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondeo mk4.5 2.0 TDCI van ennyiért szép és jó, ha hosszú távokra mész vele, ahogy írod, dízel gondok miatt nem aggódnék, csak az értékvesztés lesz drága rajta.

gzbotii: ami jó, az jó :D

[ Szerkesztve ]

(#173827) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Véleményt kérnék, mennyire észszerű döntés 10+ évre megvásárolni egy fiatal párnak egy ilyen Auris-t? Városi közlekedés, két hetente hosszabb utazás a perspektíva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#173828) Mágus2 válasza Tothgera30 (#173827) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az attól függ, mennyi gyerek van tervbe. Két gyerekhez már kicsi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#173829) Doki16 válasza Tothgera30 (#173827) üzenetére


Doki16
addikt

Ez a hirdetés tele van hülyeségekkel. Egy csomó minden nincs benne ami fel van sorolva felszereltségnek.

Amúgy a kocsi nagyon jó de inkább kombiba ajánlom. Az 5 ajtós két embernek elég max.
Városba ezeknél jelenleg nincs jobb választás. (kivéve a tisztán elektromos) Hosszú utakra is kiváló, mert csendes és kényelmes. 10 évig hosszabbítható a hibrid garancia ami egyben assistance is. Ez mindössze évi 4800 ft. Nehéz ezeknél az 1.8 HSD motoroknál megbízhatóbbat találni. Egy nagyon kiforrott konstrukció. Gond nélkül elmennek fél millió kilométert is akár.

A konkrét linkelt példányt mondjuk nem venném meg. Ez egy valódi executive eleje tényleg ledes fényszórókkal. [link]

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#173830) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Közeljövőben úgy néz ki autót kell vennem, mert a jelenlegi Lacettinek menni kell. Van reális esély arra, hogy 1m körül kifogok egy megbízható autót? 2 gyerekkel kell beferni, inkább 5 ajtós vagy kombi kell. 2005-ös a Lacetti, ennél öregebbet nem szeretnék. Klimán abs-en kívül más extra nem erdekel, évente kb 25.000 km megy bele pályán (70%) es országúton (25%). E12 kombira gondoltam.

(#173831) bajnokpityu válasza fecus (#173809) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyetértek molnarpeterrel, 150-200ekm között egy trend mk4. 5 mondeo jó lenne,barmelyik diesel lel. 2m alatt vannak már a jók is. Hiába jó kocsi, hiaba magas a használati értéke, évi 500at bukik az ára, kb. Túl sok van belőle.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#173832) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Kedves Focus (2019), Ceed (2019), Astra K tulajok! Megtennétek, hogy pár mondatban megosztjátok tapasztalataitokat az autó komfortjával kapcsolatban? Első sorban az érdekelne, hogy hosszabb távon (3-400 km) mennyire kényelmesek az ülések, illetve pályatempónál mennyire zajos/fárasztó az utastér.
Vezetési élményről, motorteljesítményekről sokat olvasni, illetve azt tesztvezetésen fel is tudom mérni, de a kérdéses részek ott sajnos nem derülnek ki. A Ceed-del szimpatizálok (összhatás igényes, 7 év garancia), viszont a leírások alapján magasan a Focusé a legcsendesebb utastér, az egyik legjobb futómű, de azért ez önmagában nem lehet döntő tényező (na meg az 1.5 is 3 hengeres...).
Alapvetően kombiban gondolkodom, korábban még képben volt a Mégane is, de ültem egyben, és a recsegő-ropogú műanyagot egy szinte új autónak nem tudom elnézni. Egyelőre az Octavia is versenyben van, de szerencsére az van ismerősi körben.

[ Szerkesztve ]

(#173833) Gergőke88 válasza Bazsee71 (#173832) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az Octavia ezek közül a legöregebb, az Astra is már 3 éves technika.
Nekünk 2 db K kombi van a családban 1.4t (150le).
Alapvetően meg vagyunk vele elégedve, jól fogyaszt az automata is (szinte csak BP. és 8l körül az átlaga).
Az új focussal, ceedel egyelőre nincs tapasztalatom

(#173834) focvis válasza diegho (#173819) üzenetére


focvis
veterán

Ne bosszancsá' má'... :D
Most rászűrtem 3,3 millióig a 2014. utáni benzines VAG kompaktokra: 28 db eladó autó, van köztük pár db 1.2-es is, a tolatókamerával, bluetoothszal nem foglalkoztam.

Ugyanezen feltételek mellett, 11 db benzinturbós Astra: [link], igaz, egy K sincs köztük, mind J.

[ Szerkesztve ]

(#173835) Tothgera30 válasza Mágus2 (#173828) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Maximum egy, bár annyi a kombi vonzata hogy kerékpárt is szoktam szállítani. Tehát lehet érdemesebb lenne eleve azt keresni.

#173829 Doki16: Így átnyálazva tényleg nem kóser a dolog. Elsősorban tisztán elektromos lenne a cél, de ami tetszik (pl.: E-Golf) még brutálisan drága. De egyre inkább én is kombi felé húzok, már csak a sporteszközök szállítása vagy kirándulások miatt is. Viszont városban ez lehet hátrány, mivel nehezebb vele parkolni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#173836) diegho válasza focvis (#173834) üzenetére


diegho
nagyúr

2,5-3M-ig keresett a kérdező összesen, tehát átírással, első szervizzel együtt. Ez akárhogy is nézem 2,7M vételár, ha van olyan jó állapotú autó, amit 3,3-ról 2,7-re le tudsz alkudni, akkor ezentúl veled járok autót venni!

(#173837) focvis válasza diegho (#173836) üzenetére


focvis
veterán

Nekem ebből az jön le, hogy 3 M van a gépre. :) Sajnos én sem tudok 20%-ot alkudni kurrens használtautóból.

Ez az első szerviz itt annyira túl van misztifikálva... :U :DDD
Jelenleg max 5 éves, benzines, benzines, normális állapotú autókról van szó; ha nagy a para és nincs vezetett szervizkönyv (ennyi idősen nem vennék szervizkönyv nélküli autót, mert ott 99%, hogy sumákolás van) akkor lecseréli az olajat 20-25 ezerből (4 liter minőségi cucc 10 K, minőségi olajszűrő 3-4 K, légszűrő szintén + munkadíj).

De OK, értem, ha 2,5 milliós autó kell a fórumtársnak, annyiból momentán nem kap frankó 3-as Octaviat benzinmotorral.

(#173838) focvis válasza focvis (#173837) üzenetére


focvis
veterán

* Egy hete csorgattam a nyálam egy 26 éves autóra, ami az elmúlt 7 évben összesen 5 ezer km-t futott és 13 éves gumik voltak rajta.
Erre valóban el kellett volna költeni 250-300 ezer Ft-ot "első szerviz" gyanánt, mert ott kb. minden cserés, hogy nyugodtan használhassam: gumik, vezérlés, ékszíj, összes folyadék, fékek, stb. De 26 éves.

(#173839) diegho válasza focvis (#173837) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha 3M-ig nézed a kínálatot, ott már azért vannak 150k és felette futott autók. Simán lehet, hogy hosszbordás szíj, vagy vezérlés, gumik, fékek, stab pálca stb apróságok már cserések. Hogy konkrét legyek a céges octáviák pont 4 és 5 évesek, mindegyiken idén kell gumit cserélni, egyiken a klímával volt gond, másikon a DSG-nél volt valami kábel, fékek is lassan aktuálisak, pedig a legtöbbet futott is csak 110k-nál tart.

(#173840) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hejjhó! Hybridek érdekelnének, elsősorban károsanyag kibocsátást szeretném csökkenteni. De jó lenne, ha nem lenne túl hangos az autó, megbízható lenne. Lehet újonnan, vagy max. 4 évesen. A Toyotákat, meg a Lexusokat és a Hyundai Ioniqt már nagyjából megismertem. De mik vannak még amiről esetleg nem is tudok, de érdemes lenne, hogy felmerüljön. PL.: a mai napig nem is hallottam róla, hogy van Hybrid Mondeo. Pedig ez is ígéretesnek tűnik. Miket érdemes nézni még. Fogyasztást szeretném, ha 6L fölött nem nagyon járna soha.

I am having fun staying poor.

(#173841) molnarpeter válasza Drizzt (#173840) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Toyota HSD szvsz a leginkább kiforrott, én azok közül választanék - Lexus ugyanaz, Mondeoban is ilyen van. Fogyasztást nézd meg spritmonitoron :)

(#173843) freeknight válasza Vesztor87 (#173830) üzenetére


freeknight
őstag

A te cipődben jártam én is pár hónapja, sajnos arra jutottam, hogy 1 millióból nem tudsz feljebb lépni a Lacettitől. G astra kisebb, vag vonalon ennyiért jóval idősebb autók vannak.
Talán esetleg ha egy h astrát meg tudsz fogni, de az ott a kínálat alja, szóval nehéz lesz jót találni. Illetve még ott is kisebb a beltér - lacetti ugye vectra alváz és kb annak felel meg a mérete.
C vectra lenne kb ugyanott, de azok is drágábban vannak és isősebb példányok.
Szóval én arra jutottam, nem éri meg a csere, 2 milliós keretből majd visszatérek rá. Persze ha már a végét járja a kocsi és váltanod kell, az más kérdés :(

(#173844) Doki16 válasza Drizzt (#173840) üzenetére


Doki16
addikt

Jelenleg a Toyota-n kívül nem igazán létezik értelmes hibrid ami ennyire kiforrott és megbízható.
A Honda még említésre méltó. Most kezdi el csinálni az első értelmes hibridjeit. [link]

Ha esetleg egy Auris HSD mellett döntenél, akkor azzal nagyon nehéz megetetni 6L felett. Én télen végig 2x4km-el nyúztam de akkor is megállt valós 5,5 körül. Amikor nagyon hideg időben autópályáztam sokat akkor volt 5.96. [link] Most a melegebb időben már inkább 4.4 felé megy.

Ez egy mai átlagfogyasztás. [kép] Asszony tanulgatja a vezetést ami abból áll, hogy gyök kettővel megáll-elindul vagy százszor. Plusz még én autóztam körbe a várost jó kis szintemelkedésekkel. Ennyire jól fogyaszt ez a városban.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#173845) fecus válasza soldi3r (#173816) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Találtam ami beférne a keretbe és a kilométer is 100k alatt maradna.
Ha megbízható az i30, lehet ilyen kellene ha elmegy a Peugeot. :F

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#173846) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv. Két típusú új autó közül kellene választani, mégpedig az egyik a Kia Sportage Silver Safety 1.6 GDI, a másik pedig a Honda HR-V Elegance 1.5 manuális váltós. Mindkettő sima szívó motoros. Az a gond, hogy mindkettő tetszik és nagyon nehéz a választás. Egy árban vannak nagyjából. Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

(#173847) bitpork válasza theooracy (#173846) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szia!
Amelyikre szívesebben nézel vissza a parkolóban ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#173848) theooracy válasza bitpork (#173847) üzenetére


theooracy
aktív tag

Na hát, ez az! Én mindkettőre szívesen néznék vissza, de nem vehetem meg mindegyiket.... :D

(#173849) focvis válasza theooracy (#173846) üzenetére


focvis
veterán

Disclaimer: Egyik autót se ismerem.

Ha a Honda nem kisebb a másiknál, akkor azt választanám, mert mégiscsak egy Honda.

(#173850) molnarpeter válasza focvis (#173849) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem azzal a motorral volt nyűg új civicben?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.