Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173851) tboldi válasza molnarpeter (#173850) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, amire gondolsz, az a turbós.

(#173852) soldi3r válasza fecus (#173845) üzenetére


soldi3r
veterán

Tudok egy 3-4 eves 1.6 CR-t, amit evi cirka 60-70 ezret fut, eddig kulonosebb problema nelkul. Talan meg tudsz venni olyat is, amire ervenyes lesz a gyari garancia, akkor talan nem olyan nagy lutri.

E30 (oo=[][]=oo)

(#173853) MunezXBK válasza theooracy (#173846) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

KIA. ✌

(#173854) molnarpeter válasza tboldi (#173851) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R Jól hangzik a 8 év/150k, de nem ültem még újkori Hondában, bár ha magasabb az éves átlag, akkor mindegy.

(#173855) Gombinyó válasza theooracy (#173846) üzenetére


Gombinyó
őstag

12-es céges 1.6 gdi sportagebe 250k km-t tekertünk különösebb hiba nélkül. Ha jól emlékszem volt egy bal első ablakemelő probléma és ennyi :)
Nekem meglepő volt hogy mennyire élhető azzal az 1.6-os szívó motorral és emellett a fogyasztás is baráti volt.

(#173856) Vesztor87 válasza freeknight (#173843) üzenetére


Vesztor87
senior tag

A legolcsóbb uj autók meg használhatatlanok két gyerekkel...balenot nézegettem, nemtom az am milyen

(#173857) H A M M E R válasza theooracy (#173846) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Én is hasonló autókat nézek, pár napja próbáltam ki egy Sportage Silver-t. Nekem nem tetszett a vastag A oszlop (rossz kilátás), ezt fórumokon is olvastam, meg az hogy egy 7 milliós autón az ajtón a könyöklő kopogós műanyag. Egy vászon darabot odatehettek volna 20 Ft ért. A ceedben ez prémiumabb, bár lehet az magasabb felszereltségű volt amit még néztem.. A féket nem lehetett finoman adagolni, bár lehet az bekopik. Minden más szempontból viszont nekem is tetszett. A fekvő rendőrt lényegesen nagyobb sebességgel bírja mint a mostani II es Focusom.

[ Szerkesztve ]

(#173858) theooracy válasza Gombinyó (#173855) üzenetére


theooracy
aktív tag

Értem, köszi! +1 Kia :R

(#173859) theooracy válasza H A M M E R (#173857) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszönöm válaszod. Az A oszlopot nem is figyeltem nagy izgalmamban. :D Igen, a tesztben is említették, hogy "össze kell szokni" az autóval, fékügyileg is... Hát, a könyöklő, meg no comment... Bár a jó előbb néztem a speedzone-s tesztet az új Audi A1-ről és 13 milláért is kopogós műanyag az egész beltér.....az ajtó is.. A Honda ajtaja a könyöklő résznél puha szövetborítású.

(#173860) NB2 válasza theooracy (#173859) üzenetére


NB2
aktív tag

Ha ennyire nem tudsz dönteni, irány mindegyikkel 1-1 tesztvezetés (már ha nem volt persze) és fogni egy lapot és a pro-kontra dolgokat írd fel és úgy válassz:)

[ Szerkesztve ]

(#173861) theooracy válasza NB2 (#173860) üzenetére


theooracy
aktív tag

Igen, valószínűleg az lesz a következő! :K Eddig csak "üléspróba" volt...

(#173862) prsq válasza theooracy (#173846) üzenetére


prsq
tag

A sima szívó motort kiegészíteném.

Mindkettő közvetlen befecskendezéses, és így - ha még talán nem is, de hamarosan - részecskeszűrős. (A német adatok szerint már mindkettő az, nálunk nem feltétlenül.)

Egyébként nem egy kategória a kettő, a Honda kisebb.

(#173863) bajnokpityu válasza prsq (#173862) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a most futó sportage 100%,hogy az utolsó facelift óta (2018.okt.) részecskeszűrős. akár benyás, akár diesel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#173864) H A M M E R válasza theooracy (#173859) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Érdemes megnézni a totalcar-on a népitéleteket, és ott azt is hogy mi volt az előző autója az embernek. Én úgy láttam, hogy akik nagyon régi vagy lényegesen olcsóbb autóból ültek át a KIA-ba azok elájulnak tőle. Viszont aki ült már prémium autóban az észreveszi a spórolást mindenhol. ÁR / minőségben én is jónak tartom. ami nem tetszik, hogy a 6 milliós indulóár full fapad (bár ez a legtöbb márkánál így van) és ha még egy digit klímát szeretnél akkor az a 800 ezerrel drágább csomagban megvehető csak.. Abban a szalonban ahol voltam sportageből nem volt nagyobb felszereltség, de ceed ből volt Launch felszereltségű, ott már bőr/műbőr volt az ajtó könyöklőn, sokkal élhetőbb volt számomra a belső. Persze sokan megmagyarázzák ezt hogy azért jó a műanyag könyöklő, meg a műanyag kormány, mert azt egy vízes szivaccsal lehet tisztítani, viszont pl szerintem a műanyag kormány kifejezetten balesetveszélyes, ha ráizzad a kezed és csúszik..

(#173865) theooracy válasza bajnokpityu (#173863) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. Én úgy tudom, hogy részecskeszűrőt csak a turbó motorokra raknak, mert a magasabb teljesítménnyel járó magasabb káros anyag kibocsájtást csak így tudják a megengedett értékig lecsökkenteni...
Valamelyik tesztben, azt hiszem pont a HR-V tesztjében mondta a Vályi Pista, hogy aki nem akarja a benzines autók jelenlegi "fehér foltját" a még ismeretlen részecskeszűrőt, az szívó motorost vegyen. Mondjuk ez a Hondára vonatkozott, a Kiát nem tudom....

(#173866) theooracy válasza H A M M E R (#173864) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. Azért egy tízmillió feletti prémium autót ne hasonlítsunk össze egy 7 millás autóval.. Ez azért 7 milla, mert spóroltak benne. :) Én most a héten voltam a fehérvári Pappasnál és a Sportage Silver Safety-re 6.814000ft-os árajánlatot kaptam. Jó, a Launch felszereltség a Ceednél is egy ilyen külön összeállított csomag, 1.4-es szívó motorral, drágább is mint a sima csomagok. Sajna ennyi pénzért ennyi jár....

(#173867) theooracy


theooracy
aktív tag

Jövő héten írok e-mailt a Kiának is, meg a Hondának is és rákérdezek erre a részecskeszűrő-befecskendezés dologra... Már csak azért is, mert valamelyik tesztben meg azt írták, hogy pl. a Ceed 1.4-es szívó motorja SZÍVÓCSŐ befecskendezéses! Lehet, hogy a Sportage 1.6-osa más??... Nagy itt a kavarc, de majd utána járok most már.... :K

(#173868) focvis válasza theooracy (#173867) üzenetére


focvis
veterán

Azt írtad, hogy a Kia Sportage Silver Safety 1.6 GDI típust nézted; ebből a GDI azt jelöli, hogy közvetlen befecskendezéses benzines.
Nem tudom, van-e benne részecskeszűrő; benzinesben talán nem akkora para.

[ Szerkesztve ]

(#173869) bitpork válasza theooracy (#173866) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azt viszont el kellene fogadni h valakinek a 6 millió is nagyon sok. Ez van. Nem a kocsi a drága hanem mi vagyunk csórók.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#173870) theooracy válasza bitpork (#173869) üzenetére


theooracy
aktív tag

Nálad a pont! :K Sajnos nekem is el kell majd adnom a "lelkemet" a banknak... :D

(#173871) theooracy válasza focvis (#173868) üzenetére


theooracy
aktív tag

Igen, lehet, hogy igazad van. A Sportage szívó GDI motoros, a Ceed turbós T-GDI, a sima szívó meg MPI. :)

(#173872) NB2 válasza bitpork (#173869) üzenetére


NB2
aktív tag

A SUV-ok ráadásul gusztustalanul. És ami dühítő, hogy kb egyik SUV alap változata sem ad semmit. Kia, Renault értelmes verziói 6,5, az ASX és a Kuga volt 6,2 ami már azért elfogadható.

Egyébként az autót csak úgy lehet eladni, hogy nincs rajta hitel? Picit mellbe vágott, hogy a 200e hitelemet 40e-ért zárnák le:)

(#173873) diegho válasza NB2 (#173872) üzenetére


diegho
nagyúr

Törzskönyv nélkül hogyan szeretnéd eladni?

(#173874) MunezXBK válasza diegho (#173873) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bejegyzett elidegenítési tilalommal.

(#173875) freeknight válasza diegho (#173873) üzenetére


freeknight
őstag

Van aki anélkül is megveszi simán ;]
Itt a topikban is volt már rá példa. :(

(#173876) theooracy


theooracy
aktív tag

Más téma. Hirdetem az autómat, egy 2002-es 1.6-os Golf 4-et. Erről az autóról tudni kell, hogy első tulaja vagyok, én hoztam ki a kereskedésből. VALÓS 88 ezer kilométer van benne, amit igazolni is tudok. A karosszérián és az alvázon egy pötty rozsda sincs, a belseje is patika tisztaságú, úgy is mondhatni, szinte újszerű. Törésmentes, még koccanásom sem volt vele. Semmi nincs elöregedve kirepedezve. Sok-sok extra, abban az időben az egyik legjobb felszereltség szintű volt. Minden működik, semmi gond nincs vele, karbantartások pontosan dokumentálva, most jelenleg semmi teendő nincs, bele kellene ülni és használni. Plusz jár hozzá ez-az (téligumi felnin, stb.) Tehát, nyugodtan elmondhatjuk, hogy szinte újszerű állapotban van.
Az hasonló évjáratú és motorú autókhoz képest 300 ezerrel drágábbért hirdetem, a fentiek miatt. (Meg kell jegyezni, hogy 140 ezer km. futás teljesítmény alatt nem nagyon találni hasonlót...)

És itt jönnek a bosszantó dolgok: Telefonál a madár, de még úgy, hogy az autóról szó sem volt, már alkudozik, hogy ez nem ér annyit, majd bemondja a háromszázezerrel kevesebb árat... Mert hát 17 éves, ó jaj! És ezt szinte az összes telefonáló eljátssza. Másik: Jönnek megnézni. Négyen. Közöttük egy autószerelő. Kiállok a garázsból, szájak tátva maradnak, "jesszus, de szép!" Mindent elmondok az kocsiról, szerelő atomra átnézi, tényleg az van, amit mondok. Egymás között beszélik, hogy nagyon patent a gép. Ígéri este felhív, hogy mi a döntés. Este telefon, majd közli, hogy sajnos ő úgy 300 ezerrel kevesebbre gondolt, de mivel látja, hogy nem adom ennyiért, ezért hagyjuk az egészet.
Az ígérgető "mennék megnézni" emberekről már nem is beszélve, akik már vagy azelőtt visszamondják a megtekintést, hogy eljönnének, vagy többet nem is jelentkeznek.....

Tehát az a nagy helyzet, hogy a magyar ember sajnos "ingyen" akarna újszerű autót venni és nem érti meg, hogy ami tényleg jó, annak ára van! Inkább megveszi egy-két százezerrel olcsóbbért az autókereskedésben az ismeretlen előéletű (visszatekert órájú, ropira törött-majd javított) autót, mert úgy jobban jár. Azután meg, amikor kiderülnek a dolgok és a gatyáját is rákölti, akkor meg sír mint az a bizonyos fürdős k..va.. :(

Nos ezt nem azért írtam le, hogy "fényezzem" az autómat, hanem azért, mert érthetetlen számomra ez a hozzáállás a "vevő jelöltek" részéről ... És sajnos szerintem ez általános jelenség a mai használt autó piacon.... :( Tudom, nem kevés pénz még egy használt autót venni is, de szerintem nem egy igazán jó autót megvenni drága, hanem a fentebb említetteket......)

(#173877) MunezXBK válasza theooracy (#173876) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dolgoztam pár kereskedésben, a patent gépek mindig sokkal nehezebben keltek el, mint a romok.

Az átlag magyarnak a csili-vili szar kellett inkább.

(#173878) theooracy válasza MunezXBK (#173877) üzenetére


theooracy
aktív tag

Bizony, így van! Az előbb is telefon, első kérdés:" Mennyire alkudható az ár"? Basszus, még meg se nézik, de már alkudoznak.. :( !

(#173879) Gergőke88 válasza theooracy (#173876) üzenetére


Gergőke88
addikt

Minden annyit ér amennyit adnak érte...

(#173880) vzsryl válasza theooracy (#173876) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 300 ezerrel olcsóbb autókból is alkudnak szóval a difi marad. Ha te ragaszkodsz ahhoz az árhoz, akkor az az autó nem eladó.
Emlékszem annó egyik ismerősöm vett egy Fiat Temprat 200k-ért, pedig a hasonlók 400-ért mentek. Kérdeztük, hogy hogyan sikerült megcsípni annyiért. Azt mondta, hogy amit vett, az eladó volt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#173881) Gombinyó válasza theooracy (#173878) üzenetére


Gombinyó
őstag

Szvsz irreálisan drágán árulod. 17 éves golfért, amiből rengeteg van eladó nem fognak 1m-t se adni. Azt kérdezted a szalonban, hogy az új autóba mennyiért számolnák be? Ha tippelnem kellene ilyen 400e körüli ajánlatot kapnál. :(

(#173882) diegho válasza theooracy (#173876) üzenetére


diegho
nagyúr

A Golf4-el az a baj, hogy már 2002-ben is 5 éve ott volt a piacon és hiába van csak 88k km, ez akkor is egy 97-es technika, ami ma már 22! éves. Ha jól látom 1,37M-ért raktad fel. Ez hihetetlenül magas ár! Szerintem gondold át, hogy árulni, vagy eladni akarod. 1,37-ért már annyi lényegesen jobb autót kapni és teljesen mindegy, hogy ebben 88k van, a másikban pedig lesz 150k, akkor is egy tágasabb, kényelmesebb, biztonságosabb, modernebb autó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#173883) hobizoli válasza theooracy (#173876) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ertem hogy a szived csucske, meg garazsban allt, de a 800k-ra tartott masik sem er annyit igazabol, csak 5-600-t...ugyhogy a diffi marad

vevo szemszogebol nezd a dolgot
kint ezek az autok 1000EUR alatt is vannak mar
behozatod papirozhatod is kb 8-900k-ban megall
ha van is vmi vele maradt ra 3-400k-ja
te megvenned magadtol ennyivel tobbert?

havercsavo lassan ket eve adta el a mk5 Golf 1.9TDI-t 1.1M-ert
de annyiert 3 nap alatt el is ment
meg az egy "slagermotor" amugyis

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#173884) MunezXBK válasza hobizoli (#173883) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1000€-ért jó állapotú 3-as vagy lepukkant 4-es van.

(#173885) Richard! válasza hobizoli (#173883) üzenetére


Richard!
addikt

Most gyorsan kerestem egyet, ilyen kevés futással 3650€-tól kezdődik a buli. [link] ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#173886) vzsryl válasza Richard! (#173885) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azokat senki se fogja megvenni annyiért. Ezt te is jól tudod. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#173887) Richard! válasza vzsryl (#173886) üzenetére


Richard!
addikt

Van piaca ennek is. Ezt te is jól tudod. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#173888) hobizoli válasza Richard! (#173885) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez automata meg kereskedonel van

meg kb osszel is fogjak arulni :DDD

több drón kell ;P

(#173889) Richard! válasza hobizoli (#173888) üzenetére


Richard!
addikt

Én csak arra akartam felhívni a figyelmedet, amit Munez is írt, hogy el vagy tévedve egy kicsit ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#173890) hobizoli válasza Richard! (#173889) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mindenbol lehet talalni elrugaszkodott aruakat, azokkal varjak a verebeket

mk4 VR6-t 1.65M-ert vette ismi 3 eve itthon

ez olyan, hogy kint ennel a kettonel tobb PuntoGT 5000EUR-ert is van hirdetve (de annak meg a dupljaaert is akad, es nem is csak egy)
itthon probalj mar el eladni egyet csak az 5k€ feleert :DDD

[link]

több drón kell ;P

(#173891) 8th válasza theooracy (#173876) üzenetére


8th
addikt

Ezt az idők végezetéig árulni fogod. A reális árat mondták be neked telefonon. Makulátlan sérülésmentes 2004-es 150lovas TDI 4motion ment el két éve 1.250M-ért. És az nem 1.6 benzin...

(#173892) theooracy válasza Gombinyó (#173881) üzenetére


theooracy
aktív tag

Beszámítás a piaci ár alatt megy jóval. Ők is el akarják adni haszonnal. Megkérdeztem.

(#173893) gaborbol válasza Gombinyó (#173881) üzenetére


gaborbol
őstag

Azert a szalon az kulon kategoria :N
Tobbet keresnek a hasznalt kocsin mint az uj auton es olyan arakat mondanak, hogy vicc.

Mikor a Kia-t vettem, az egyik szalon 1500 dollart a masik 2000 dollart a fuggetlen hasznaltauto nepper meg $4000-et mondott a 6-7 eves makulatlan Outlander GT-re.

Par nap alatt elment $7500-ert maganszemelynek.

(#173894) theooracy válasza 8th (#173891) üzenetére


theooracy
aktív tag

Meglátjuk... ;) Akkor inkább marad. Aki meg sokallja vegyen Dacia Logant szalonból 3 milláért... ;] Dízelt használtan? Ma már? Azt tényleg nem adnád el ennyiért.... Egyébként gondolom kevés kilométer volt benne...

[ Szerkesztve ]

(#173895) theooracy válasza vzsryl (#173886) üzenetére


theooracy
aktív tag

Akkor a németek is hülyék.....igaz?

(#173896) Gergőke88 válasza theooracy (#173894) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ezeken mindig annyit nevetek :D
“Akkor inkább marad.”

(#173897) Gombinyó válasza Gergőke88 (#173896) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ennyi. Meg kell tartani és 20 év múlva talán elmegy majd ennyiért :)

(#173898) diegho válasza theooracy (#173892) üzenetére


diegho
nagyúr

Pontosan, amennyit mond a szalon +200k és el fogod adni.

(#173899) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Amúgy ha már felmerült, én is tök kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mennyit ér az alábbi autó:
- Corolla 2003 legvége.
- Sol felszereltség(digitális automata klíma, elektromos ablakemelők, igazából fogalmam nincs mi említésre méltó még belőle).
- Benzin 1.6 VVTi
- 4 sebességes automata váltó.
- 268000 Km.
- Állapota: kisebb fényezés sérülések és horpadások vannak rajta kívül. Mindkét oldalt, meg hátul is.
- Hozzá hasonló verdák itt vannak: [link]. Bár ezek között csak egy automata van, de az 1.3M-ért, ami azért erősen túlárazott.
Szerintem elég nehéz belőni. Beszámításra mondtak egy árat látatlanban, de azt keveselltem(600K +/- 50K).

I am having fun staying poor.

(#173900) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nagyon nehéz jó árat találni egy olyan autónál ami érzelmileg fontos. Most tekintsünk el attól hogy itthon állapotot nem akarnak megfizetni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.