Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172751) freeknight válasza bitpork (#172748) üzenetére


freeknight
őstag

Épp most újítottunk lakást, mindegyik szakitól kértem be előtte árajánlatot, és a legolcsóbbat választottam - kivéve villanyszerelő, mert tudtam, hogy a környéken csak ő végez értékelhető munkát. Pl a nyílászárók cseréjekor 2 emberke volt versenybe, az, aki hallomásból jobban dolgozik, egy 20-ssal magasabb összeget adott meg, csak ráírtam már, hogy a konkurencia ugyanezt a melót olcsóbban hozta ki. Elengedte az árat.

A fizetéses példádra meg csak annyit, hogy nyilván nem fog már veled alkudni a főnök ,mert köti a munkaszerződés, amibe benne van, mennyit kell adnia. Na de a munkaszerződés megkötése előtt, igenis fog alkudni nálad, ahogy te is nála.

A péknél csak azért nem alkudok, mert 10 forint nem éri meg a macerát, inkább átmegyek oda, ahol olcsóbb, ha minőségbe is hozza a másik szintjét (de ha belegondolsz, ez is egyfajta alku, mert ezzel elesik a pék a pénzemtől). A villanyból meg azért nem alkudok mert nincsen konkurencia és államilag szabályzott árak vannak.

És ez nem magyar sajátosság, így megy ez Németországban, Burundiban, meg Svédországban is. Ha te nem élsz ezekkel a dolgokkal, akkor az a te dolgod, de ettől nem leszel úr, ahogy az se lesz szarevő alak, aki alkuszik.

[ Szerkesztve ]

(#172752) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

Erről mi a véleményetek?
Ezek a C4 Picassok vannak 1.6 , és 1.8 benzinessel is, ezeknek vannak tipushibái, vagy megbízható konstrukciók?

Előre is köszi!

(#172753) LuckyL válasza Cyborg (#172752) üzenetére


LuckyL
őstag

nem jó a link vagy már eladták

cryptot minden termékemért elfogadom

(#172754) Cyborg válasza LuckyL (#172753) üzenetére


Cyborg
őstag

Oh, bocs, elszúrtam szerintem.

C4 PICASSO

(#172755) #94529552 válasza NB2 (#172734) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nézz utána, hátha van náluk orvosi, jogász vagy pl. ilyen őstermelői, esetleg közalkalmazotti, stb. kedvezmény.

(#172756) NB2


NB2
aktív tag

Köszi mindenkinek így utólag is!

Alkudozás: ha az ember tudja, hogy benne van az árban, hogy ebből leszednek valamennyit, akkor tényleg lehet alkudni, csak nekem meglepő egy autónál:) előbb alkudnék egy piaci kofánál
Egyébként azért kérdeztem az alkudozást, mert több autó is bent van a pakliban, de én nem akarom magam túlvállalni. Az eddigi 2 autóm hitelét is úgy vettem fel, hogy maradjon bőven másra is. Baromira nem mindegy, hogy 6,2, vagy 5,7 vagy 4,8, mert ha az utóbbi már vágnék is bele:) Ár-érték arányban a legjobb a SUV-oknál a Vitara, de beleültem és nagyon puritánnak tűnt. Ha nem SUV akkor a Ceed-et és a Megane-t is csipáznám. Ceedet egész jól felszerelve kaphatok annyi pénzből amibe a leggyengébb Kadjar kerülne.

kisza!

Mikor árajánlatot kértél mindent leírtál részletesen? Motor, felszereltség, extrák? Vagy neked nem voltak extra igényeid?

(#172757) Cyrin


Cyrin
addikt

Főnököm tegnap hozta el az új Toyota Raw 4 hibrid-jét. És bizony abban is kézi pálcás a motorháztető...

(#172758) pècsimunkás válasza Cyrin (#172757) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Sokszor nem kell majd felnyitni . Ráadásul a pálcás motorháztető kitámasztó nem fog elromlani.
Persze látványosabb , modernebb a teleszkópos , ezt nem vitatom.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172759) Cyrin válasza pècsimunkás (#172758) üzenetére


Cyrin
addikt

múltkor pont erről volt szó a toyota gagyi megoldásairól (csomagtartó meg ez) azért írtam be.

(#172760) Gombinyó válasza NB2 (#172756) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha kérsz ajánlatokat látni fogod, hogy nincs akkora különbség árban a ceed és a kadjar között. A kia listaárából jellemzően nem tud már sok lejönni, míg egy renaultból igen. Ehhez nem kell különösebben alkudozni, elég bekérni pár ajánlatot a környező szalonokból.

(#172761) pècsimunkás válasza Cyrin (#172759) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èrtem .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172762) bitpork válasza LuckyL (#172749) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hamis az allitasod. Nem minden listaarba van beepitve , nem feltetlenul 10-20%. Azon gondolkodtal mar h ha es amennyiben benne van, az miert kerult bele? Nem joszantabol es valoszinuleg nem azert mert az erre porcosodo embereket akarja egesz nap hallgatni.
Erdekes nekem vasarnap is felveszik a telefont a szakik - gondolom semmi koze egymasnak :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172763) bitpork válasza zoo8800 (#172750) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lasd feljebb : szerinted barki is azert epiti be mert nincs jobb dolga? Amikor ugy kezdodik egy ingatlanos tanacsadas h az arnal muszaj fole loni mert a magyar rosszul van ha nem alkudozhat? Bocs en meg az alkudozastol vagyok rosszul.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172764) bitpork válasza freeknight (#172751) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jo, oke megyek es lehuzom 20 ev tapasztalatat a wcn meg 6 ev erre epulo kereskedelmi gyakorlatomat! Szia!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172765) zoo8800 válasza bitpork (#172763) üzenetére


zoo8800
veterán

Irreleváns, hogy miért van beleépítve az árba. Ott van, és (szerintem) egy ilyesmi összegért már érdemes megejteni egy kérdést.

rip and tear, until it is done

(#172766) bitpork válasza zoo8800 (#172765) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kérdezni ingyen van az tény!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172767) kisza25 válasza bitpork (#172763) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Alma körte, egy élelmiszerboltba bemész nem fogsz alkudozni. Bár sok helyen adnak törzsvásárlói kedvezményt 1 vásárlástól, ilyen pl. a pontgyűjtő kártya, vagy kisebb boltok adnak 2%-ot és adnak kuponokat és hasonlók. Meg alapból vannak akciós termékek, tehát nem kell alkudni, ha rendszeresen jársz valahova.
Egy házat nézel meg, vagy autót, akkor fogsz alkudni, mert tudod, hogy az árak mindig irányárak.
Szerinted miért van új autóknál mindig egy lista ár és egy akciós ár?
A fizetéssel kapcsolatban meg kb 90% nekiállnak alkudni a szerződésben rögzített jutalékból, ami szerződéskötéskor át lett beszélve.
Alkudnak az ügyvéd munkadíján és a földmérés, értékbecslés, energetikai tanúsítvány árán.
Aki mindenre csak rábólint és fizet az legyen az ő baja.
Amúgy sok esetben csak elmondod, hogy mit szeretnél és már mondja is a kereskedő, hogy milyen kedvezményt tud adni, vagy milyen extra felszereltséget abban az árban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172768) bitpork válasza kisza25 (#172767) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A lista és akciós ár nem azért van hogy alkudj, ez egy közkeletű tévedés. Az akciós már neked van lealkudva - pont ahogy a HAn szokták írni. Ha valaki a hirdetésben azt írja h irányár, megértem h alkudni fog valaki. De itt arról van szó hogy az alkura való igény miatt már nem megfelelő az árazása egy rakat dolognak mert egyesek élvezik lopni más idejét. Csak az hogy valaminek nagyobb az ára nem alap arra h irányárnak kezeljük. Ha több darabot veszünk, netán több ezret ahogy én szoktam akkor van mire elővenni a fapofát különösen ha előre egy összegben fizetünk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172769) kisza25 válasza bitpork (#172768) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sok helyen csak a listaárat látod, pl. a suzukinál, vw, skoda, opel és amikor bementél egyből engedtek egy nagyot, ezzel elébe menve az alkunak. De vannak gyártók akiknél az akciós ár is ki van írva a listaár mellett pl kia, hyundai, na abból az árból már nem nagyon lehet alkudni.
Ezek miatt a gyártók miatt akik kiterítették a kártyákat (látható az akciós ár) már pl. a suzuki is kiírja az akciós árat és abból már nem enged. Az akciós árakból a kia akkor enged, ha kia-t cserélsz, vagy kia van a családban azonos lakcímen és bizonyos foglalkozási körök ( doki, egyéni vállalkozó, őstermelő...
Most van egy átmenet a piacon, régen a valós árakat nem tudtad, csak a listaárakat (eddig 12db új autót vásároltunk faterral) Amúgy hahun aki akciós árral és nem lista árral hirdet új autót az szabályt is szeg pár szalonos elmondása szerint, de most ilyen a piac, így lehet érvényesülni.
A házaknál itthon elfogadott az 5-10% alku, hülyeségnek tűnik, mert pont ennyivel fölé is vannak árazva. Ez így alakult ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172770) bitpork válasza kisza25 (#172769) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Te magad írtad : ".... elébe mennek az alkunak." Tehát nem maguktól teszik, nem azért mert ez volt az eredeti szándék. A házas áraknál meg megint kimondtad amit kell - csak a vevők hülyesége miatt. Ennyi. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172771) kisza25 válasza bitpork (#172770) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hülyeségnek hülyeség, erre van igény, ezt kell adni.:)
Autóknál is mekkora hülyeség a listaár, egyedül euro6d átálláskor láttam olyat, hogy nem volt akciós ár, de csak azért, mert autó se volt, mert még nem tudtak átállni a gyártással.
Lehetne csak az akciós ár, de akkor az mihez képest akciós tetszikérteni?
Az alku arról szól, hogy mindenki úgy érezze jól járt, az akciók is erről szólnak, az egyiknél leértékelésnek, vagy akciósnak hívjuk, a másiknál meg alkunak.:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172772) bitpork válasza kisza25 (#172771) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tudod mit? Én akkor érzem jól magam ha meg tudom venni amit szeretnék mindenféle közbülső izé-mizé nélkül :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172773) kisza25 válasza bitpork (#172772) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amit kihagytam a történetből, hogy régen autót akartál, be kellett menned egy kereskedésbe, hogy tudj árakat.
Ma leüllsz a gép elé, felcsapod a hahut, meg megnézel pár honlapot és készen vagy, pontosabban nem minden esetben, mert sok helyen még mindig csak lista ár van. Amúgy ezek a kereskedések szerintem hátrányból indulnak.
A fiat oldalán a konfigurátor arra jó, hogy megnézd mennyibe kerülnek az extrák, meg milyen csomagok vannak, mert az én autóm az szerint 4,2M. A szalonba befáradva és elmondva mit szeretnék 3,775M alku nélkül, de hahun fellelhető volt a 3,49-3,59M akciós ár

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172774) LuckyL válasza bitpork (#172762) üzenetére


LuckyL
őstag

engem nem zavar, ha valaki hülye, csak azért szóltam közbe, mert próbáltad burkoltan bebeszélni másnak, hogy legyen balek :D
mondassz valami nyílvánvaló hülyeséget, aztán pedig mindenféle ferdítéssel, félremagyarázással próbálod elvenni az élét
ki a f@szom beszélt a vízszerelőről, meg a pékről

az én passatom amikor vettem 10.5 volt listaáron és 8.5 ért ideadták
nehogy már attól legyen valaki uriember hogy eléget 2 millát :DD

szerk:
ja és még annyit hozzátennék, hogy ráadásul nem is magaddal szúrsz ki, hanem ismeretlenül akarsz valakit rábeszélni a millás bukóra..képmutató dolog, legkevésbé sem úriemberhez méltó

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#172775) Csabroncka válasza Cyrin (#172759) üzenetére


Csabroncka
addikt

Így biztosan nem vág fejbe! Az egy dolog, hogy már nem feltétlen az örökkévalóságnak készülnek, de jó látni, hogy törekednek rá :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#172776) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
2012-es, első tulaj, garázsban tartott 1.4 benzin KIA Ceed ( nem kombi ) mennyit érhet?
Hölgy tulaj, ténylegesen brutál szép állapot, 26.000km!!! fehér. Ismerősé, a srác még a céges autót is brutál módon kíméli.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#172777) kisza25 válasza FR33 (#172776) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2012-ben volt modell váltás melyik ez?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172778) diegho


diegho
nagyúr

Szerintetek összetörték a kereskedés előtt az Opelt, amíg átvettem a fókát? Bingó!

[kép]

(#172779) kisza25 válasza diegho (#172778) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:( És megvan ki volt?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172780) diegho válasza kisza25 (#172779) üzenetére


diegho
nagyúr

Persze! Egy fiatal csaj bátran akart kitolatni egy háztól, csak elfelejtett kormányozni közben. Kitöltöttük a kárbejelentőt, holnap hívom is a szervizt, ahol intézni fogják.

(#172781) FR33 válasza kisza25 (#172777) üzenetére


FR33
aktív tag

Igen az ujabb, húzott lámpás de nem ledes hanem ilyen opálos a teteje a lampanak de nem a régebbi pufibb lámpás hanem a vagányabb amit küldtél olyan.

[ Szerkesztve ]

(#172782) bitpork válasza LuckyL (#172774) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nézd: ennek itt nincs helye. Ha úgy érzed hogy mindenképpen minősítened kell engem vagy az általam képviselteket, akkor tedd. De attól mert te megszólítva érzed magad egy kérdés kapcsán, még korántsem biztos hogy más a hülye. Tudod, pont mint az új autó vásárlásnál feszt a céget emlegetni ;)
Az meg hogy nem akarod megérteni amit írtam (lásd kisza25 tudja a saját szakterületéről miért írom amit) csak a te dolgodat nehezíti.
Részemről itt abbafejeztem. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#172783) kisza25 válasza FR33 (#172781) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

projectoros
és melyik felszereltségi szint?
olyan 2,5-2,75M kb
gari van még rá?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172784) Fandango válasza Fandango (#172747) üzenetére


Fandango
veterán

Tegnap linkeltem egy Mazda 6-ot, ami felett szerintem elsiklott a figyelem. :))

Illetve a kérdés továbbra is áll, mi a vélemény erről a Mazda szériáról?

(#172785) vzsryl válasza Fandango (#172784) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sógoromnak 2012-es kombija van ebből a szériából. Kicsit feszes és hangos a futóműve, de kényelmes. Szerintem az 1.8-as motor nagyon lomha lehet, mivel a jóval erősebb kétezres sem túl acélos. Rozsdának nyoma sincs, pedig osztrákba jár vele dolgozni. Ha viszel magaddal egy hozzáértőt, átnézitek, és jó állapotban találjátok, akkor ennyiért simán jó vétel lehet, de csak óvatos közlekedésre, előzéseket jól átgondolva.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#172786) LuckyL válasza bitpork (#172782) üzenetére


LuckyL
őstag

bocs lehet kicsit erős volt, nem akartalak megsérteni vele
engem nem zavar, hogy néha olyan mintha alternatív univerzumban lennél, te dolgod, csak az nem tetszett hogy egy jószándékú kérdezőt akartál butaság felé terelni :U

cryptot minden termékemért elfogadom

(#172787) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, egy kérdéssel fordulnák a hozzáértő topkilakókhoz, a feleségem 4-éves kocsijára ráejtettek valamit a tetejére, 4 napja mostam akkor még nem volt rajta ez a kb: negyed centis sérülés, égetés:

mi lehet ez csikk vagy valami petárda maradvány nem tudom.......szerintetek? Gondolom kell foglalkozni vele! :(

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#172788) Qru válasza 33as (#172787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez nem friss sérülés, a fényezős topikba nézz be.

#nincsbennetarcsi

(#172789) 33as válasza Qru (#172788) üzenetére


33as
senior tag

Pedig tuti nem volt rajta még egy hónapja mivel akkor waxolták géppel! Persze oda is beteszem! :R

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#172790) Qru válasza 33as (#172789) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Barna... látszik, hogy a karosszéria már elkezdett rozsdásodni.

#nincsbennetarcsi

(#172791) kisza25 válasza Qru (#172790) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet bentről jött kifele ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172792) Qru válasza kisza25 (#172791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mint az Alien. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#172793) LuckyL válasza kisza25 (#172791) üzenetére


LuckyL
őstag

transitom teteje tényleg rohadt belülről kifelé, de az 10 éves volt :U

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#172794) sumsang válasza Qru (#172790) üzenetére


sumsang
aktív tag

Az is lehet, hogy a csikk, vagy petárda, stb. égéstől lett barna.

(#172795) eami válasza sumsang (#172794) üzenetére


eami
addikt

mi szkúzi

[ Szerkesztve ]

(#172796) Fandango válasza vzsryl (#172785) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi! :R

Jelenleg egy 1.4-es 90 LE Opel Astra H van, az se egy gyorsulás bajnok. :DD

(#172797) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Használt autót keresek 2,5-3 millió között. 2010-nél ne legyen öregebb.

Peugeot 508, 308 CC, Renault Megane. Opel Antara is tetszene, de belül puritán. Mit tudtok még ajánlani, ami kívül és belül is normálisan néz ki?

(#172798) kisza25 válasza rayoliviero (#172797) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk a kinézet mindig szubjektív, de 2012 utáni i30,

kia ceed

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172799) Integrale válasza rayoliviero (#172797) üzenetére


Integrale
veterán

Mire szeretned hasznalni? Mert a kozepes szedan, az alsokozepes kabrio es hatch, kozepes SUV meritesbol erre nehez rajonni.

"Bad reklám is reklám too"

(#172800) rayoliviero válasza Integrale (#172799) üzenetére


rayoliviero
veterán

200 km-t megyek vele naponta munkába járni, hétvégén kirándulni, külföldre stb.

Inkább nagyobb méret jön be, a 308 CC az annyira tetszik, hogy nem zavar hogy kisebb autó.

Kia Ceed és i30 az nem felel meg.

508 is nagyon tetszik, de még 3 millióért is sok bennük a km, vagy amiben kevesebb, az valami alapabb változat. Egy-két darabot láttam csak, amiben 200 000 alatt van a km és jól felszerelt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.