Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136651) molnarpeter válasza BigBlackDog (#136650) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Passz, nem csináltattam még. Biztosan hasznos, bár relatíve drága az egyedisége miatt.

(#136652) elistvan válasza máyköl (#136637) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszönöm.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#136653) molnarpeter válasza molnarpeter (#136651) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ellenben mindenképp olcsóbb, mint venni egy másik autót :) Autóhifis szerintem megcsinál ilyet is, pár helyről érdemes lenne ajánlatot kérni motor felőli hangszigetelésre. Általában ajtót szoktak hifi miatt, zaj csillapítására sárvédőbe is szoktak plusz anyagot tenni, de elég változatos téma az igények függvényében :) Keress rá, totalcar is írt cikket a témában, stb. Ha gyárilag más motor több szigetelést kapott, olyat érdemes lehet szerezni bontottan, esetleg kiegészíteni alá pl hőtükörrel, vagy kettőt felrakni egy helyre egymásra.

[ Szerkesztve ]

(#136654) #94529552 válasza HookR (#136649) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vagy egy hosszabb váltót belerakni.

(#136655) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szóval a jelenlegi versenyzők:

Astra H 1.6 - 2009 - 112k - 1,8m.

Focus Sedan - 1.6 - 2010 - 93k - 1.9m

Focus Kombi - 1.6 - 2010 - 126k - 1.9m

Focus - 1.6 - 2009 - 112k - 1.9m

Astra H 1.6 - 2009 - 119k - 1,9m.

Astra H Kombi 1.6 - 2009 - 114k - 2.0m.

A kinézett SX4 már nincs meg, így talán a Focus és Astra felé vettem az irányt, bár utóbbi kissé hátránnyal indul (céges verdából is van ilyen).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#136656) aero. válasza Tothgera30 (#136655) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Akárhányszor H Astrába ülök, elfog a gyász. A középkonzol tetején az a kijelzőkialakítás gyötrelmes, plusz nincs tárolórekesz az autóban konkrétan. A Focus sokkal jobb kívül belül, szerintem.

(#136657) Tothgera30 válasza aero. (#136656) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezzel hasonlóképpen vagyok, elég sivár a belseje, de transzportálni éppen lehet vele. Viszont a Ford féle 1.6 Ti-VCT motorról semmit nem tudok, és a hátsó felfüggesztés szervizigényességétől is félek, bár ez tettszik eddig legjobban, pakolni is lenne hová, és egész autószerű a műszer.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#136662) Eagl3


Eagl3
veterán

Helló, hátha van valami jó ötletetek. :)
Max. 3M-ig keresek autót, sportosat, benzineset (ha jó, megbízható és erős dízel, az sem nagy gond).
Amikre eddig gondoltam:

3-as BMW E90 - nagyon drága, sokat futott, félek, hogy ami ebbe az árba beleférne a végén nagyon sokba fájna.

Subaru Impreza 2.0 benzin vagy 2.5 WRX - belül kicsit puritán, fogalmam sincs, hogy milyen lehet vezetési élményre, drága alkatrészek, 2.5 WRX ugy hallottam nem túl megbízható.

1-es BMW - egészen tűrhető ár, benzines motorjai állítólag hajlamosak a meghibásodásra. Egészen elfogadható korú és futásteljesítményű darabot is kifoghatnék.

Audi TT 2 2.0TFSI - szép :), talán nem túl lestrapáltak, nem tudom mennyire férnék el benne a 186 centimmel.

Renault Megan 2.0 TCe 180Le - kicsit tartok a francia autóktól, de a fentiekhez képest lényegesen fiatalabb és kevesebbet futott darab beszerezhető ennyiért, nem tudom mennyire megbízható és mennyire élvezetes kocsi.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, fiatalos, dinamikus, barátnővel kirándulós autót keresek amit jó vezetni, de munkába járni is ugyan úgy kényelmes lenne. Nem tolnám bele a sok tízezer km-t, arra van más.
Ha van fentiekről véleményetek vagy más alternatíva szívesen fogadom.

(#136663) Gergőke88 válasza Eagl3 (#136662) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha csak 2. auto es eleg 2 fo akkor mondanam az mx5-t.

(#136664) Eagl3 válasza Gergőke88 (#136663) üzenetére


Eagl3
veterán

Gondoltam ra, nagyon kicsinek talaltam, es ami beleferne a keretbe az nem tetszek (regebbi) illetve a teto nelkuliseg sem vont rulzottan. Valami szeria auto sportositott valtozatat sem zarnam ki egyebkent.

(#136665) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!
Tudtok Debrecenben megbizhato, korrekt szerelot? Tobb autot is neztem ott, ha valamelyik bejonne, lehet beadnam az egyikhez. Akar privatban is. Koszonom szepen! :R

[ Szerkesztve ]

(#136666) -v- válasza Eagl3 (#136662) üzenetére


-v-
addikt

Fapadabb, széria elejei 325i E90-esből 8e euró körül már szépet kapni kint, nem sok futással. Ilyesmik:
[link] [link]
Ez ha behozatod is kijön 3m-ból regadóstul.

[ Szerkesztve ]

(#136667) Eagl3 válasza -v- (#136666) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez igy nem hangzik rosszul

(#136668) MunezXBK válasza -v- (#136666) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Új hetest láttad tv-ben? :Y

(#136670) -v- válasza MunezXBK (#136668) üzenetére


-v-
addikt

Nem .. milyen 7est? Milyen tv-ben? :C

(#136671) MunezXBK válasza -v- (#136670) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lusta vagyok megkeresni. :D

(#136672) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Eredetiség vizsgás papír tartalmazza az aktuális km óra állását is? Ismerős vétett egy amatőr hibát és jó lenne tudni.

Köszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136673) barnam_ válasza szabonagyur (#136672) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szia,

Vizsgán kérik a km óra állást, szerintem a papíron is rajta van. (most nincs előttem, nem tudom megnézni :) )

Üdv.

(#136674) w333 válasza szabonagyur (#136672) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy tartalmazza ... sőt még le is fényképezik ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#136675) szabonagyur válasza w333 (#136674) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak mert családon belül vett egy kocsit és a km óra álláshoz egy 100-al többet írt be, mint a valóság...így gondolom az baj lesz ha az adásvételin mondjuk 75800 az eredetiségvizsgán meg kb 75700 van?

Sajna nincs lehetőség most új adás-vételit kitöltenie...

Legjobb megoldás akkor, hogy belerak a mai nap kb 100 km-t?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136676) nyogo83 válasza szabonagyur (#136675) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nincs jelentosege, nem fognak problemazni rajta.

(#136677) szabonagyur válasza nyogo83 (#136676) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát az itteni okmányról tudnék mesélni... mindenen problémáznak..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136678) footy válasza molnarpeter (#136653) üzenetére


footy
addikt

Olcsobb masik autot venni, mert a meglevot erdemben szigetelni csak futomuzaj ellen lehet. A motorzajt nem tudod erdemben csillapitani utolag(en a fabiam tuzfalat leszigeteltettem, de alig hozott valamit) ahhoz at kellene alakitani a tuzfalat (lasd VW dupla tuzfal - passatnal) es a szellozorendszert is.
A szelzaj pedig megint reszben tervezes kerdese (aerodinamika) es az ajto tomiteseke. Utolag ezekkel sem lehet erdemben kezdeni.
Amin lehet javitani, az a lemezek sajat rezgese es az ebbol adodo hangok, ezeket bitumenlappal, filcekkel es zart cellas szivacslapokkal jol lehet javitani. (Viszont ezt sem sokan vallaljak, mert a jo eredmenyhez szinte lemezig kell bontani az autot.)
A futomuzajnal pedig egy fokkal meg jobb a helyzet, belso es kulso szigetelessel szinte teljesen el lehet izolalni a kerektol erkezo jaokat. (Van korroziovedo es zajcsillapito anyaga az STP-nek, amit a kerekjarati ivekre kell felkenni, ezt valoszinuleg en is ki fogom probalni )

(#136679) HookR válasza footy (#136678) üzenetére


HookR
addikt

Mondom én, hogy a füldugó a megoldás. ;) Monoton autópályázáshoz tökéletes. Egyszerű, olcsó és működik. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#136680) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Megyünk megnézni egy Peugeot 208-at holnap. Semmit nem értek az autókhoz, mármint vezetek tizenpár éve de túlságosan vezetni sem szeretek, szóval távol áll tőlem. Szeretnék tanácsokat kérni mit kell nézni, hallgatni figyelni ennél a típusú kocsinál.

Amit tudni a kocsiról:
1.6 e-HDi 2013as évjárat
Fullextrás verzió, napfénytető, navi stb.
Céges autó volt, első tulaj a cég volt, 160000 kilóméternél eladták egy kereskedésbe a teljes flottát, márkaszervizben lett szervizelve végig, ez dokumentálva van.
Autóklubnál ismerős megnézte az adatokat, rendben vannak, elvileg óra sem volt csavargatva.

Tudom, hogy belsőre új állapotúra tudják hozni a kocsit, de nyilván céges kocsi volt, ezért igénytelenül vezethették ha olyan emberé volt.

Milyen dolgokat kell figyelni a motorban, mik az árulkodó jelek?
Mi az, amit biztosan cserélni kell? (vezérműszíj, kenőanyagok)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#136681) footy válasza HookR (#136679) üzenetére


footy
addikt

Inkabb egy jo hyundai I40 ;)
Vagy meg inkabb S90-es Volver, bar az arban egy masik dimenzio

Egyebkent a fuldogo annyira nem optimalis, mert ha nem hallod a szirenat akkor abbol azert gond lehet.
Nomeg ha van utitars, azzal sem art kommunikalni.

[ Szerkesztve ]

(#136682) rbalint88 válasza footy (#136681) üzenetére


rbalint88
addikt

Motorosoknak van erre fuldugo, ami csak a szelzajt szuri ki.

(#136683) Declare válasza footy (#136681) üzenetére


Declare
őstag

Füldugo, az am a tuti :DDD kombinalva ezzel, szelvedö sem kell

Amugy meg Tesla kell akkor :))

(#136684) w333 válasza szabonagyur (#136675) üzenetére


w333
félisten

Nem problémáznak az ilyenek miatt ... ez semmiség :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#136685) footy válasza Declare (#136683) üzenetére


footy
addikt

Amugy meg Tesla kell akkor :))
Kene :K
Viszont annyira durvan az sem csendes(az ADAC 69dB-t mert! amikor egy Golf7 mar 67-68 korul van a luxus kategoria pedig 64-65), az az oriasi elonye hogy motorhang nincs. (es igy sokkal kevesebb a rezges is)

(#136682) rbalint88
En meg az agybadugos fulhallgatot sem birom, nem hogy a fuldugot. Inkabb vennek valami csendes autot, de nem egyszeru megfizethetot talalni....

[ Szerkesztve ]

(#136686) szabonagyur válasza w333 (#136684) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bízzunk benne, sajna múlt héten én jártam ugyanazon az okmányirodában más üggyel és olyanba kötöttek bele, hogy hihetetlen és lehet csak októberre!!! tudják megoldani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#136687) Declare válasza footy (#136685) üzenetére


Declare
őstag

Attol függ ugye hol merik. Nyilvan egy bizonyos sebesseg felett, palyan mar nem a motorhang az elsödleges, hanem a szel es gördülesi zaj. Varosban/föuton viszont tutira van nagy kontraszt :) bar azert inkabb egy W8 duruzsolasat hallgatnam :D Egy ilyen AMG GT S hörgött/röfögött elöttem/mellettem multkor a dugoban....klassz a hibrid nema suhanasa, de azert hat na... :D

[ Szerkesztve ]

(#136688) mdani01 válasza Declare (#136687) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ennel nem zavarna milyen szel/gordulesi zaj lenne, nem hiszem ezzel foglalkozna valaki 250-nel. Szepen duruzsol a V8 eltudnam viselni :K

Silverstoneba esobe viszont tul lassu volt :D

iPhone 6S SpaceGray

(#136689) footy válasza Declare (#136687) üzenetére


footy
addikt

A fenti ertekek autopalyan vannak merve, varosban nem sok kulonbseg van az autok kozott. Sot a legtobb mai auto 90-100 ig kifejezetten csendes, utana jelennek meg a zajok.

Szerintem az AMG GT csunya, ha mar mercedes akkor inkabb egy CLS 63 AMG

Egyebkent pont ma neztem milyen aron mennek a C-Klasse-ek.
Fillerb*szas level 10

Egy majd 23e euros auto.

[ Szerkesztve ]

(#136690) #94529552 válasza daninet (#136680) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vétel után ilyenkor normál esetben a teljes vezérlést ha még szíjas motor van ezekben egyáltalán, ezt nem tudom. , vízpumpát, hajtószíjakat és az összes folyadékot és szűrőt(olaj, fagyálló, fékolaj, váltóolaj, és pollen, levegő, üza. szűrő)cserélni kell, minden mást pedig ellenőrizni, mint egy nagyszerviz esetén. Fékek állapota, futómű, stb.
Majd akkor meg lehet nézni a szervizfüzetben, hogy mi mikor volt cserélve, és mikor lenne ténylegesen esedékes. Ha úgy gondolod, hogy nem nagyon vigyáztak rá, akkor még futómű bemérést, meg kerék centírozást is csináltathatsz.

(#136691) HookR válasza footy (#136681) üzenetére


HookR
addikt

Autópályán így is, úgy is állandóan figyelni kell a mögöttes forgalmat, és a szirénát hátulról amúgy is csak akkor hallod meg, ha már közel van.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#136692) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ismertek olyan oldalt, ahol fel le vannak írva az autó típusokhoz tartozó sebesség/fordulatszám?
Pl 140-nél pörög 4600-at

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#136693) -v- válasza Speeedfire (#136692) üzenetére


-v-
addikt

Olyat nem, de ha tudod az áttételeket, akkor utána itt ki tudod már számolni.

(#136694) BigBlackDog válasza Speeedfire (#136692) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Itt 130 km/h-ra van kalkulálva, illetve az áttételek is meg vannak adva a legtöbb típushoz.

[ Szerkesztve ]

(#136695) rbalint88 válasza footy (#136689) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem fillerbaszas, hanem attol repul csak igazan a kicsike :DDD

(#136696) focvis válasza footy (#136689) üzenetére


focvis
veterán

Török tulaj / imaszőnyeg?

(#136697) Declare válasza footy (#136689) üzenetére


Declare
őstag

Jesszu :DDD az a szönyeg nagyon komoly. C klasse nekem nem igazan jön be...az uj az jol nezki. Szep a cls is, de a GT az masrol szol....az az igazi vadulas, nyersseg :) ez a cls re meg a csaladi kupe jelzö akaszthato talan :D

(Amugy milyen durva a videon, hogy a legrugo szepen csendben hogy felemeli a kocsit a melygarazsban a ferde rampan :) menö

(#136698) Speeedfire válasza -v- (#136693) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Más megoldást keresek. :))


BigBlackDog: Elnézve, hogy a golf-omhoz mit írtak, még reális adatok is lehetnek. Köszi az oldalt. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#136699) tomcsi23 válasza rbalint88 (#136695) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ráadásul egy rendes, kézi szőnyeg drágább, mint a gyári gumi körbe. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#136700) nesa


nesa
veterán

Eljött nálam az izzok cserélésének ideje, 1 kiégett és a többibe rongy már a izzószál szóval csere érett 6db H1 van, na most úgy gondoltam hogy az ideális 3 különböző fajta lenne de nem tudok dönteni,esetleg valakinek bevált kombináció?

tompítottnak gondoltam osram mbu vagy tungsram/ge MEGALIGHT ULTRA 120%

A ködlámpába gondoltam osram fog breaker h1 vagy osram allseason h1

de a refibe nem tudom mi kéne, a teli hónapokba sokat megyek sötétbe sőt inkább csak sötétbe nemi hegyvidék majdnem mindennapos köd reggel este..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.