Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137551) B-L-A-C-K válasza barnam_ (#137550) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ebbe se 224 lehet...:) Bár lehet már csak bebeszélem magamnak is... :)

(#137552) haddent válasza barnam_ (#137550) üzenetére


haddent
addikt

Azért álljon meg a hegyi menet! Hogy kerültünk 3 liter fölé :DDD Azért szerintem ez már éhes fajta, főleg automata. Ja de megyünk tovább, hogy kerül ide a 5 literes V8 szívó benzin? Azért a kettő közel sem egy kategória, nem is lesz, hiába van annyi / több / 10x annyi nyomatéka :DDD

(#137553) barnam_ válasza haddent (#137552) üzenetére


barnam_
nagyúr

Elkalandoztam kicsit, mert én 5-ösből nem ülnék át kisebb autóba, ezért gondoltam a W211 szériára.

Amit a kollega keres, 3.2 AMG valószínűleg még éhesebb. Persze, valószínűleg sokkal fickósabb, de autópályázó családi kombinak szvsz totál értelmetlen.
Az 5 litert csak a nyomaték kapcsán említettem meg. Nem egy kategória, de akkor is :)

(#137551) B-L-A-C-K: a fene tudja :) Biztos behozatal előtt tekerik meg...

[ Szerkesztve ]

(#137554) Tothgera30 válasza footy (#137484) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig egy ilyen J Tourer Astra igen komolyan néz ki, az adott konfigurációval pont megfelelne, csak még az ára nem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#137555) BigBlackDog válasza Tothgera30 (#137554) üzenetére


BigBlackDog
veterán

2011-es évjárat, 140e km. Szerintem nem drága összességében a J Astrákhoz képest (és most nem az egyéni fizetési hajlandósághoz mértem).

De! Hátsó kurblis ablak, térdlégzsák nincs, középső kartámasz nincs. Ha már J Astra, akkor ezeket legalább igényelném bele. Persze, ha nagyon szép és megkímélt az állapota és nincs más, akkor valószínűleg nem ezek tántorítanának el.

Meg aztán ez a 116 lovas, Euro 6-os motor nem tudom mennyire életképes egy ekkora J Astrába... Egyébként ez az EcoTec még mindig az olajzabáló EcoTec?

[ Szerkesztve ]

(#137556) molnarpeter válasza SzlobiG (#137530) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hol lettek felújítva?

(#137557) Kornel válasza Tothgera30 (#137554) üzenetére


Kornel
veterán

Ez a gödöllői parton vajon felfele menne, vagy visszafele gurulna ezzel a suly / LE arannyal?

(#137558) Tothgera30 válasza BigBlackDog (#137555) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindenben előnyösebb lenne egy H Astra, de olyan sivár a beltere hogy azt nagyon szokni kell. Tempomat, digit klíma nem lenne rossz, és ezek lényeges dolgok, kurblis ablak nem érdekel.

A Z16XEP (105le) még néha csipegette, de az Z16XER (116le) motorok már nem eszik az olajat szervizes ismerős szerint.

#137557 kornelka: Feltolatnék vele. Amúgy elég lenne 90-110km/h országút, és 130-145km/h autópálya tempóhoz, felelőtlen előzések kizárva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#137559) rbalint88 válasza Jakab66[hun] (#137546) üzenetére


rbalint88
addikt

rámennék egy E61 535xd-re, automatával szigorúan. 272 ló, hegyomlásnyi nyomaték, AMG-hez képest békésebb fenntartás. (AMG kb 2x szorzó a "kommersz" Mercihez, BMW-hez képest) összkereket azért javasolnám, hogy télen is tudj közlekedni, vizes úton is elforgatja a hátsó kerekeket 100 körül padlóra, főleg chipelés után vagy kicsit is szar gumival. Ebből keresnék egy 2007 utáni faceliftest, sok hibát javítottak, beltér is finomabb lett, aztán egy M-pakett nélküli 535xd-vel lehet pirítani az emberkedők ellen :P

(#137560) BigBlackDog válasza Tothgera30 (#137558) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként K Astránál hogyan sikerült megoldani, hogy az 1.4 101 ló, az 1.4T pedig 125. Az a turbó csak 24 lovat jelentene pluszba? :U Látom, hogy van 150 lovas 1.4T is.

[ Szerkesztve ]

(#137561) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ez is túl szép ár, és km hogy igaz legyen. Azért meglesem a héten...

(#137562) focvis válasza B-L-A-C-K (#137561) üzenetére


focvis
veterán

Olcsóbb, mint egy vele egyidős, benzines Golf. :U

Ráadásul "FŐVÁROSI AUTÓPIAC"... csak az idődet - rosszabb esetben a pénzedet - pazarlod, a lábamat be nem tenném oda, laikusként végképp. Magukra valamit adó autófinanszírozók már 10 éve tiltólistára tették az összes ottani kereskedőt.

[ Szerkesztve ]

(#137563) Integrale válasza BigBlackDog (#137560) üzenetére


Integrale
veterán

Nyomatekban nagyobb az elteres, es a hozza tartozo fordulatszamban is.

"Bad reklám is reklám too"

(#137564) huliganboy válasza focvis (#137562) üzenetére


huliganboy
addikt

Érdekes, hogy ez a típus szinte mind neppereknél vagy kereskedéseknél van, privát eladó a sok közül csak 1-2,de azok is sok esetben külföldön élő személyek :(

(#137565) haddent válasza Tothgera30 (#137558) üzenetére


haddent
addikt

Nem csak az ismerősöd szerint, Z16XER -t nyúzok H -ban, 200 ezer km van benne, nem ritka, hogy tiltáson jár, de a 4000 sztenderd :DDD , és semmi baja, nem kér semmit, csak amit amúgyis kap: 10 ezrenként 4 liter folyékony, fekete aranyat :B

kornelka jajj azért ne túlozzunk már... nem lesz versenygép, megpakolva, klímával nem lesz élvezetes sem, de egyáltalán nem vállalhatatlan. A múltkor amikor linkelgettetek méréseket, hogy mi hány kiló már "megegyeztünk" (leírtam aztán arra nem jött válasz :DDD ), hogy az UFO is 1400 kg, igaz, abból van 140 lovas.

(#137566) BigBlackDog válasza huliganboy (#137564) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért magánember nem nagyon vett szerintem paszulyt 2.0 TDI-vel. Aztán lehet, hogy tévedek.

(#137567) Kornel válasza haddent (#137565) üzenetére


Kornel
veterán

UFO felszereltsegtol függően 1290-1390 kg elvileg.
Tegnap csak ránéztem az adac-ra, de ma vegigbogaraszom. Az executive-ra írták az 1400-at, ami pont megfelel a gyár által megadottnak. (Az a fullos változat, napfénytetővel, xenonnal, stb.)
A sport valahol a kettő között lehet, megpróbálok rá hiteles infót keresni, bár ugye azt elég nehéz.
Ebbe az 1.8 140 PS is kevés, es nem raktam volna bele a 2.0 alatt bele motort.

Egyébként nem a H astrarol írtam amit írtam, mivel ahogy említetted, az nem olyan nehéz, ellenben ha a J astra 1,5 tonnajahoz parositasz egy 1.6 116 PS motort, az már nem lesz túl nyerő páros.
Nalam képbe volt a J astra is, de nem volt egy értelmes benzinmotorral, amivel menne is rendesen.

(#137568) haddent válasza Kornel (#137567) üzenetére


haddent
addikt

A J egy elcseszett szeria. Nem azert mert baja van, csak borzalmas mehez.. A Civicbe meg keves a 140 es nem rsktal volna 2.0T alatt? nem Urhajo az te :DDD

(#137569) Kornel válasza haddent (#137568) üzenetére


Kornel
veterán

csak 2.0 szívót írtam...
vagy legalább akkor 1.4T ha lenne bele.
Lényeg, hogy az 1.8 is édes kevés egy ~1350 kg-os autóhoz, nemhogy egy 1.6 egy ~1500 kg-oshoz.
:R

(#137570) haddent válasza Kornel (#137569) üzenetére


haddent
addikt

valoban, boccs :DDD egyebkent ne felejtsjk el, hogy a valtozo szelepvezerles meg a valtozo szivocsohossz nagyon fincsi dolog am, eppen 1.4-1.6 kihozza egy regebbi 2.0 karakterisztikajat, erejet. Es nem kell ordogtolvalo turbo! Alapvetoen en isovel egy mim 2.5 de inkabb 3 literes szivobenzinre hajtok, szoval abszolut melletted allok, de ezek is tudnak szepen menni felteve hogy nem a legbutabb legelso sima 16 szelepesrol beszeleunk, kis kobcebtivel

(#137571) Kornel válasza haddent (#137570) üzenetére


Kornel
veterán

Hahó.
1.8 civic ugye változó szelepvezerleses is, meg változó a szivocso hossz is.
Mégse ér fel egy 1.4T-hez se.
Vagy max. ahhoz.
Kevés az az 1.6 egy tonna feletti kaszniba.
Egy 1 tonnás swiftbe pont elég az 1.6 szivo, de nehezebb autóba...

(#137572) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#137573) footy válasza B-L-A-C-K (#137572) üzenetére


footy
addikt

Ez valoban eleg melytorkos. Hamar el is lehet ilyenekkel venni az emberek kedvet a hasznalt auto vasarlastol.

(#137574) Alg válasza B-L-A-C-K (#137572) üzenetére


Alg
veterán

Nekem ebből az a legfurább, hogy ha egy "mezei" nyomozó némi dörzsölgetésre rájön hogy gyanús az alvázszám, akkor ugyanez miért nem tud feltűnni eredetvizsgán? (korábbi TC cikkben ugye azzal takaróztak hogy csak megbontásos vizsgálattal lehetne rájönni)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#137575) -v- válasza haddent (#137570) üzenetére


-v-
addikt

Hát ja, 1400-1500 kilóhoz ha szívót akarsz egy 3 literes kell, ami már csinál is valamit.

(#137576) rbalint88 válasza Alg (#137574) üzenetére


rbalint88
addikt

gondolom a dörzsölgetés a kosz miatt volt, hogy biztosan stimmeljen az alvázszám :)
amúgy ez tényleg nagy cumi. szomorú, hogy ráadásul semmivel nem is kárpótolják a vétlen felet...

(#137577) B-L-A-C-K válasza rbalint88 (#137576) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az lett volna a még nagyobb cumi ha a kocsit vissza se kapja....

(#137578) barnam_ válasza B-L-A-C-K (#137577) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát alvázszám nélkül sokra nem megy vele, az udvarban bürrögtetheti... :U

Papírokat még csak csak lehet pótolni, de honnan lesz neki új alvázszáma? Az Audi "csinál" neki?

(#137579) B-L-A-C-K válasza barnam_ (#137578) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt írták hogy kap hozzá (nem tudom hogy és mi a menete), de 2007-es helyett az eredeti 2006-os évjárattal.

(#137580) rbalint88 válasza barnam_ (#137578) üzenetére


rbalint88
addikt

NKH csinál neked szuperigényes alvázszám plakettet vagyonokért háztájiba'. Szaki kivágja lemezollóval a plakettet, majd kis kézi betűnyomóval kiüti, mint az ökörhugyozás.

[ Szerkesztve ]

(#137581) tboy93 válasza rbalint88 (#137580) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amikor trasher feltoltotte a kepet az opel topikba nem akartam elhinni, hogy ez tenyleg igy megy :C

[ Szerkesztve ]

(#137582) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#137572) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyenkor tényleg elgondolkodom, hogy akarok-e én ilyen világban élni, ahol az a módi, hogy ahol lehet, verjük át a másikat. A szerv pedig nem hogy megakadályozná ezt, hanem még szinte alájuk is dolgozik. Szégyen... :( :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137583) lenko válasza rbalint88 (#137580) üzenetére


lenko
aktív tag

Vagyon ugyan nem volt, inkább csak idő a rendőrségi üggyel együtt (9hónap), nekem is a toronyba ütötték be a G3-nál, mikor ellopták aztán 1 hét múlva meglett.
Ezzel nem tanácsos az országot elhagyni, ha netán megállítanak külföldön, és ránéznek, már veszik is el az autót.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#137584) huliganboy válasza tboy93 (#137581) üzenetére


huliganboy
addikt

Vicceltek ugye :F

(#137585) blt.62


blt.62
őstag

[link]

Erről vélemény?

MegtorloXp

(#137586) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ezekről ([link]) mit tudtok? Mi a vélemény?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#137587) Integrale válasza blt.62 (#137585) üzenetére


Integrale
veterán

Ezt mar linkelted egyszer. Szep es nagy auto, ebben elvileg mar a javitott V6 TDI van. Szerintem kicsit hangos, de az organuma szep, tobbet Munez es rbalint tud rola mondani.

"Bad reklám is reklám too"

(#137588) rbalint88 válasza blt.62 (#137585) üzenetére


rbalint88
addikt

ha 1.9pdtdi lenne, akkor hevesen bólogatnék, hogy hajrá, hajrá. így a V6tdi-vel azért óvatosságra intenélek, bár ez már egy javított verzió, de még azért lehetnek benne aknák és eleve komolyabb összeg a fenntartása és bajosabb konstrukció.

Speeedfire: elektronikai tréfákon kívül nagy gond nem kellene legyen vele. szomszédban van egy f1 team dizájnos cup csomagos (brembo fék, recaro székek, komolyabb futómű) darab jópár éve, szereti a tulaja.

(#137589) trassher válasza rbalint88 (#137580) üzenetére


trassher
addikt

tboy93 meginvitált egy bemutatóra. :DDD Valóban tök igényes és minőségi alvázszámot adnak a művelt nkh-sok. Az irodában a szemle előtt hülyének néztek, hogy nekem tuti f astrám van és nem g. Mondom neki menjünk már ki aztán nézze meg mit hoztam. Kimentünk, emberünk lesápadt, úgy hívott egy vizsgáztatót, hogy jöjjön már nézze meg mert ilyet nem látott. Hát ő is csak pislogott majd a tornyot megcsiszolta és beütötte a próbajelet. Mondta itt lesz az új szám. A vizsgasoron egy másik ember meg kérdezte, hogy ez mi akar itt lenni. Mondom a kollégája csiszolta le kint, hogy ott lesz az új szám. Hát ő oda nem tudja beütni, nem lehet mert gyenge az anyag. Mondom maga aztán jó erőben lehet. Mondták, hogy kis alutáblába beütik és azt rakják fel, addig várjak kint. Na a kis alutábla az valóban pléhlemezből lemezvágó ollóval kivágott darab szar. Egyiket a pótkerék öble mellé popszegecselték fejjel lefelé, a másik a zárhídra. :Y Megkérdeztem, ha mondjuk belém jönnek és megreccsen a híd akkor jövök új számért? Mondja akkor sajnos igen. Akkor kérem adjon már egy nevet - elérhetőséget mert azt maga fogja állni.

Mindezt 53.960 forintért.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#137590) haddent válasza Kornel (#137571) üzenetére


haddent
addikt

Igen, tudom, hogy az, épp azért mondom, hogy azért az nem olyan mint egy [helyettesíts be egy tök sima 16V mocit]. Hát ha neked nem elég, hát nem :DDD Nem tudom.. mondom, nekem is a terv 2.5-3 liter szívó benzin. De az a "bőven sok" kategória, amiben nem csak bugi van, hanem tartalék bugira, hegyre fölfele is. :DDD Ennél több a "felesleges" kategória, nekem. A másik álom a 2JZ turbo.

[rvilike] de mire? mert én azt már E36-E46 szedán kasztniba nézem állatkodni. Nagyon nem dinamikusan, élvezetesen eljutni A-ból B -re, nyaralni stb.. :DDD

trassher azt a kva tróger mindenségit :DDD :DDD

(#137591) MunezXBK válasza Integrale (#137587) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Munez nem akar véleményt mondani, mert tök felesleges. :D

(#137592) blt.62 válasza MunezXBK (#137591) üzenetére


blt.62
őstag

A V6-ról és a tiptronicról olvastam eddig,hogy a legtöbb extra van benne. Melyik motor típust és automata váltót ajánlanád amibe ezek az extrák mind benne vannak? Mindenféleképpen automata kell.

MegtorloXp

(#137593) Speeedfire válasza rbalint88 (#137588) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Uhh, az biztos szép lehet. Gondolom a szokásos kék-sárga színekkel. :)
Eléggé tetszetős a kocsi, jól megy, tágas belül és "van" csomagtartó is.

Esetleg a bmw e46 325ci/ti? Belül annyira nem tetszik, viszont sor6, hátsó kerék.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#137594) szilva01 válasza trassher (#137589) üzenetére


szilva01
őstag

Bazmeg ez hogy nez ki!? :O :DDD

(#137595) B-L-A-C-K válasza szilva01 (#137594) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egy 5 éves is igényesebben megcsinálná...

(#137596) trassher válasza haddent (#137590) üzenetére


trassher
addikt

Te már láttad képen mikor elkészült. :DDD

szilva01: Pont olyan szarul mint ahogy hangzik. :)) Eladásnál ha jól sejtem lesznek érdekes tekintetek.

B-L-A-C-K: Az biztos. Csak azt nem értem, hogy egy hatóságnál ahol ilyeneket csinálnak minden nap miért nincs előre legyártott adattábla. Azt pedig felrakhatnák teszem azt a b oszlop tövébe vagy a tűzfalra.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#137597) rbalint88 válasza Speeedfire (#137593) üzenetére


rbalint88
addikt

fekete, a matricázás f1 teames sárga-kék.
Vilike eléggé le volt törve 25i meg 28i próbája után, ezek ugye 192-3 lóerősek, 30i meg 231 lovas, de nehezebb, mint a megane, meg csak fent megy, szívómotor. és akik beleásták magukat a típusba, azt mondják, hogy inkább 3, mint 2 millió egy tisztességes példány.

(#137598) szilva01 válasza trassher (#137596) üzenetére


szilva01
őstag

De meg a betutipus is olyan magyar nepmeses, ilyet kitalalni sem lehetne... Mindig van lejjebb.

(#137599) blt.62


blt.62
őstag

Évi 6-7 ezer km-t megyek és 90%-át városban. nagyon fáj a bal lábam és sokat kell kuplungolni. Ennyi km-nél csak kibírja egy automata váltó 7-8 évig. Nem? Ha mondjuk veszek egy 10-11 éves Superb kocsit 200-230 ezer km-rel.

MegtorloXp

(#137600) Tsebacsi válasza trassher (#137589) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köpni-nyelni sem tudok. Ez még tőlünk keletre is oltári gáz-szánalomhegy lenne, erre itthon csinálják hivatalosan... :C Komolyan nem értem, hogy tud ez az ország még működni... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.