Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136801) xEon1337 válasza Declare (#136795) üzenetére


xEon1337
őstag

De azért azt vegyük hozzá, hogy egy autó nem csak a motorból áll.
Millió egy dolgot fel lehetne sorolni a kerékcsapágyaktól kezdve a lengéscsillapítóig, ami azért a sok-sok kilométer alatt biztos jobban elhasználódik, mint az ötöd annyi városi használat mellett. Lehet, hogy ezek kisebb tételek összegben kifejezve, de a sok kicsi sokra megy.

"Less but better" - Dieter Rams

(#136802) focvis válasza Declare (#136799) üzenetére


focvis
veterán

Benzineshez nincs DPF, se semmilyen partikel filter. Majd jövő évtől lesz először - talán VAG és MB.

"Kedvenc" fotóim egyike - ahogy figyelem - mindegyik direktbefecsis benzinesé ilyen. :(

[ Szerkesztve ]

(#136803) Declare válasza z123456789 (#136800) üzenetére


Declare
őstag

Persze...hasznaltauto mindig riziko....a dizel meg még nagyobb.

(#136801) xeon.Szabi ha Te kerekcsapagy, fek, felfüggesztes, lengescsillapito,kuplung, valto...... lennel, akkor kis hazank fö/mellekutjait es varosait szeretned inkabb jarni, vagy az autopalyait? :D (ugy nagy altalanossagban ;) )

(#136802) focvis akkor bennem is az volt, hogy olvastam ezt a hirt es ugy ragadt meg, hogy mar a tsi motorokban is benne van a dpf....de valoban nekem is suvickolni kell krom tisztitoval a kipuff vegeket ha az 1.4 tsi t mosom :) Adblue t a TSI kbe is! :D

(#136804) rbalint88 válasza focvis (#136802) üzenetére


rbalint88
addikt

Kb ket eve az uj s500-ban mar van dpf. Identol jon az uj tsiben is.

A varosi hasznalat az auto minden elemet 3-5x annyira veszi igenybe, mint a palyazas. Kerekcsapagy sem a forgastol megy szet, hanem a katyuktol... Talan a fek kap tobbet a palyan, de az is csak ha allat modjara mesz es 250-nel tolod aztan satuzni kell allandoan.

(#136805) xEon1337 válasza Declare (#136803) üzenetére


xEon1337
őstag

Az M1-et szoktam használni Győr-Bp között, az sok helyen kritikán aluli. :( :(((

"Less but better" - Dieter Rams

(#136806) focvis válasza Declare (#136803) üzenetére


focvis
veterán

A króm tisztító teljesen leszedi?
Nekem a baloldalira úgy ráégett a télen, hogy 5 db varázsszivacsot elkoptattam és nem jött le teljesen.

@rbalint88: nem tudtam az S500-ról; VAG-nál olvastam, hogy 2017-től jön részecskeszűrő.

(#136807) rbalint88 válasza xEon1337 (#136805) üzenetére


rbalint88
addikt

Kb hisz perce sikerult a Bocskai uton egy akkora katyuba beesni, hogy amekkorat csattant az auto, azt hittem kiesett a futomu. Mindezt kb husszal... Palya azert nem olyan gyasz, jartam rajta en is sokat, teljesen vallalhato. Nemeteknel se varazsszonyeg, pedig ok tempot is mennek rajta, megse hallasz onnan nyusszogest, hogy feszt szetkurja a futomuvet. Bezzeg a jo pesti utak, azok adnak a pofajara... :((

(#136808) Qru válasza rbalint88 (#136807) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyankor örülök, hogy XL-es a gumim. Legalább az nem hasad ki olyan könnyen.

#nincsbennetarcsi

(#136809) Declare válasza xEon1337 (#136805) üzenetére


Declare
őstag

Probald ki a Cseh autopalyat es utanna meg fogsz allni a kritizalt M1 en, kiszallsz es nyomsz ra egy csokot :D (jo a Csehek is szepen belehuztak, az elmult 2 evben a nagyreszet gyönyörüen felujjitottak) Teny hogy az M1 nem az autopalyaink zaszlos hajoja....mondjuk amilyen forgalom azon zajlik :U

(#136806) focvis en egy békebeli kromtisztito pasztaval szoktam pucolni (ilyen szürke kenöcs szerüseg :D ) az szepen lehozta. Valami hasonlo ujszerü kivitelben is müködökepes kell, hogy legyen. Esetleg talan kandallo üvegpucolot kellene megnezni, hogy nem bantja e az anyagat, mert az eleg szepen oldja az ilyen raegett kormot....üvegröl legalabbis.

(#136807) rbalint88 egy ilyen nekem is volt....cseheknel az is föuton....megalltam 5 percig nezegettem mi van, mert nem hittem el, hogy nem szakadt ki a kerek....fel volt telve vizzel pont a kereknyomon egy tenyernyi, de kb 200m mely lyuk :((( erthetetlen, de semmi baj nem szarmazott belöle

(#136810) Neoteric válasza Declare (#136809) üzenetére


Neoteric
addikt

Pár napja felcsillant a szemem mikor hallottam, hogy Győr-Bp 2x3 sáv lesz.. erre nem visszamondják az egészet? :(((

PSN: ne0teric_sAN

(#136811) Integrale válasza Declare (#136809) üzenetére


Integrale
veterán

Onnan gyogyviz tort fel, ha olyan melyrol jott. :P

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#136812) BigBlackDog válasza Neoteric (#136810) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jobb ez, mintha akkor mondták volna vissza, mikor a kettőből egyet már lezártak, feltúrtak a bővítés miatt. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#136813) footy válasza Declare (#136799) üzenetére


footy
addikt

Reszecskeszuro+ nagy nyomasu befecskendezes. A vicces az hogy a reszecskeszuro bizonyitottan tobblefogyasztast okoz, tehat kb ongol, viszont mivel a "tisztulasi folyamat" altlaban autopalyan kovetkezik be, igy lokalisan kisebb a kibocsatas. (magaddal viszed a kormot es az autopalyan kiokadja az auto, ezert nem is fustolnek a DPF-es autok)
En ugy tudom VW lesz az elso amelyik a benzines motorjaihoz rak reszecskeszurot.(Most nezem az S500-on tenyleg van BPF.) Az viszont BPF(benzin partikel filter) , nem DPF(diesel partikel filter) lesz.
Ja, meg a temahoz hozzatartozik, hogy a BOSCH-nak van olyan megoldasa, amivel lecsokkenti a koromkepzodest, tehat nem kellene reszecskeszurot alkalmazni. (viszont a gyartok nem valoszinu hogy hasznalni fogjak, mert akkor kevesebbet viszed szervizbe az autot, tehat bevetelkieses lenne.)

(#136800) z123456789
Azert mert keveset fogyaszt. Az UNIO ezt szorgalmazza, a gyartok meg ilyen trukkoket vetnek be hogy meglegyen az eloirt kibocsatasi kvota. Aki nem olvas utana az pedig csak orul hogy az auto 4L-t fogyaszt szazon. Mivel a user nem kap azonnal tudorakot, igy mindenki orul. Pedig mar eleg sok tanulmany bebizonyitotta hogy az apro koromreszecskek megragadnak a tudolebenyben es elvaltozasokat okoznak.
Aki hall rola, az is ugy van vele, hogy nem megy az olyan hamar. Ez mondjuk igy is van. Olyan ez mint a dohanyzas, ha egybol vert kopnel tole nem hiszem hogyan sokan dohanyoznanak....

[ Szerkesztve ]

(#136814) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nyamm.

#bimmerkell

(#136815) Declare válasza Integrale (#136811) üzenetére


Declare
őstag

A gyogyviz, magyarazza, h miert nem lett baja a guminak/kereknek :D

(#136813) footy nalam tegnap pont a varosban a piroslampanal araszolva "okadta ki magabol" 3l/h allohelyzeti fogyasztasnal, a mögöttem araszolo autos örömere :D

(#136814) SzlobiG plane ha ebböl az LCI utani verziot nezed (2007 masodik fele). Ott sokmindenben sokat javult ez a szeria...nem veletlen keveredik az ara a hasznalauto kinalatban sem az uj F10 elsö generaciojaval. :K Egy szep M packos 525/530D E60/61 LCI komfortülessel 15-20k euro. Siman vallanam, szedanban persze :B

(#136816) molnarpeter válasza footy (#136813) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hozzuk vissza a villanyadagolós TDI-t, tegyünk rá gondozásmentes DPF-et (aminek 200-250 °C körül beindul a koromtalanítása), és tegyünk a műszerfalra jelzést hosszú táv igényénél - tudom, nem stimmelne a katalógusban a ménes, de a többi szempontból megfelel :D

(#136817) Elektrosokk válasza rbalint88 (#136807) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szerinted én mit szóljak? ültetett vassal meg peres gumival? konkrétan szlalomoznom kell. de vannak olyan helyek aholszinte repül az autó :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#136818) rbalint88 válasza Elektrosokk (#136817) üzenetére


rbalint88
addikt

gyere már el a mai talira :) kíváncsi vagyok a vaZSra

(#136819) Qru válasza rbalint88 (#136818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végülis te jössz akkor, ugye?

#nincsbennetarcsi

(#136820) Elektrosokk válasza rbalint88 (#136818) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nagyon-Nagyon szívesen mennék, de ma nem jön össze. Meg még kell a fólia is a vasra hogy jól mutasson :) Pedig végre láthatnék egy jó Galantot is! :)

A következőn ott leszek!

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#136821) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Bocsánat az értetlenkedésért, de nem is olyan egyszerű autót választani manapság.
Hétvégén valószínű megyek fel a fővárosunkba autókat nézegetni, és ha nem találok továbbra sem megfelelő Mazda 6-ot akkor megnézném a C Vectrákat is.

Ez vagy valami ilyesmi mennyire lenne mellényúlás? Azt is figyelembe véve, hogy a Vectra azonnal is elhozható lenne?

(#136822) z123456789 válasza footy (#136813) üzenetére


z123456789
addikt

:(

(#136823) rbalint88 válasza Qru (#136819) üzenetére


rbalint88
addikt

Mar itt is vagyok, most erkezett BigBlackDog, eddig ennyi a letszam :) viszont ma f8kor lepek is, este mozizas

(#136824) HookR válasza SzlobiG (#136814) üzenetére


HookR
addikt

Ha jól látom, ebben pont fóliázott a dekor betét.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#136825) molnarpeter válasza smiti (#136821) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gáztartály nem gond a pótkerék helyén? Egyébként részemről inkább a Vectra, mint a Mazda a rozsdásodási hajlam miatt.

(#136826) akos727


akos727
senior tag

Clio sportokkal van itt valakinek tapasztalata? (169 vagy 172 lovasra gondolok)

(#136827) nesa válasza molnarpeter (#136706) üzenetére


nesa
veterán

Ma megvettem de végül amire gondoltam a refibe az épp nem volt, még egyszer emiatt nem akartam visszamenni, GE MU+120 bol vettem 4db ot, furcsán is néztek rám mert mellemet is H1 et vettek és vacilláltak hogy 350ft-os a jobb vagy az 500 as:)
A ködlámpába való H1 sem volt csak másnapra de az most ráér még talán.

[ Szerkesztve ]

(#136828) footy válasza SzlobiG (#136814) üzenetére


footy
addikt

272-kt futott 11 eves extrakkal telepakolt premiumnal mindig mosolyogva olvasom: "költségmentes"

(#136829) Declare válasza footy (#136828) üzenetére


Declare
őstag

Egy auto soha nem költsegmentes :) viszont az en olvasatomban ez azt jelenti, hogy müszakilag tökeletes. Az pedig miert ne lehetne? ;)

(#136830) footy válasza Declare (#136829) üzenetére


footy
addikt

Egy auto soha nem költsegmentes
Na itt alljunk meg mert pont ez a lenyeg. :K

-Szerk-
Ha annyit ir valaki hogy "tokeletes muszaki es esztetikai allapot" azzal szerintem le lehet fedni mindent.
Nem kell ez a wannabe nepper szleng hogy jeghideg klima meg kopogasmentes futomu...

[ Szerkesztve ]

(#136831) Declare válasza footy (#136830) üzenetére


Declare
őstag

jo de hat ha ez kell a nep egyszerü gyermekenek... :) tökeletes, meg jo esztetikai/müszaki allapot.... nem is tudjak ertelmezni ezt sokan, meg minden 3-ik hirdetesben ez van....egyszerü mondatok kellenek, amit felfog mindenki, kézzel foghato....hideg a klima es nem kell ra több pénzet költeni....ez átmegy :D

Amugy adom amit irsz :K

(#136832) oliwire válasza oliwire (#136793) üzenetére


oliwire
őstag

Nem akarom én ezzel telenyomni a fórumot, de nincs senki hasonló cipőben, hasonló igényekkel? :) azon is gondolkoztam, hogy maradok a G Astránál, csak inkább már jobb állapotút, meg plusz extrákkal felszereltet vennék. De tetszenek a Ford Focusok is, 1-2 Gen, abból az 1.6-osokat ~100 lóerősnek olvastam, vinne az annyira, mint az Astra 90 pacival?

(#136833) -v- válasza oliwire (#136832) üzenetére


-v-
addikt

Ja, talán kicsit jobban is. Jó az, vegyél abból egy normálisat :K

(#136834) Qru válasza oliwire (#136832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább a Fóka. Nagyságrendekkel jobb autó mint a G Astra. Nekem volt 2 G Astra és több havernak van 1-es Fókája... Minden szempontból jobb autó a Ford. :K

#nincsbennetarcsi

(#136835) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Végülis sikerült kifogni egy Lineát, hétfőn papirozzuk.

Annyi kérdésem lenne, hogy ha most még van egy másik kocsi a nevemen érvényes kötelezővel, de ezt eladom hétfőn, akkor köthetem már hétfőtől az új kötelezőt a kocsira? Kell hozzá valami plussz igazolás, adásvételi vagy ilyesmi?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#136836) Qru válasza Termi16 (#136835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akár már most is, ha több autód van akkor is több biztosításod van egyszerre. Neten megkötheted, pár perc az egész.

#nincsbennetarcsi

(#136837) Termi16 válasza Qru (#136836) üzenetére


Termi16
őstag

Ez a része oké, csak nem akarok emiatt többet fizetni. Ha jól tudom akkor drább lesz a biztositás, ha már van egy autó a nevemen, hiszen akkor a régihez számit a bónusz.
Olvastam olyat is, hogy ilyenkor utalóg visszaadják a különbözetet, de ez is elég macerásan hangzik. Szóval azt nem lehet megoldani, hogy hétfőn felmondom azonnal az előzőt, és akkor úgy kötöm az új autóra, hogy megkapja a bónuszomat is?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#136838) tboy93 válasza Declare (#136809) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kedvencem az a palyaresz :W Eleve kemenyebb a futomuvem mint az atlagnak, belso sav ami meg turheto de ott is kb 110-el max.

(#136839) nesa válasza Termi16 (#136837) üzenetére


nesa
veterán

Nekem úgy volt hogy a régi kocsim volt B10 be és mikor a másikat vettem az ugye A0 volt, több biztosítónál van második autó kedvezmény így a B10 7200ft/év és az A0 12800ft/év mind2 dízel 90le, ez 2 éve volt most megint csak 1 kocsi van a nevemen de most durván elszálltak az árak megint..

Ha eladod a másikat visszakapod a bennmaradt részt , meg a NAVtol is visszalehet igényelni a befizetett adó egy részét.

[ Szerkesztve ]

(#136840) oliwire válasza -v- (#136833) üzenetére


oliwire
őstag

És Qru,

Köszönöm a választ :)
Úgy vettem észre, hogy ebben az árban biztonsággal inkább egy jobb 1-es generációt érdemes. A Gen2-t mennyiért adják, a jobb darabokat?

(#136841) -v- válasza oliwire (#136840) üzenetére


-v-
addikt

Passz ..

(#136842) #94529552 válasza oliwire (#136840) üzenetére


#94529552
törölt tag

Inkább 2-est. Az 1-es fókának nagyon csúnya műszerfala van, persze olcsóbb.
(#136834) Qru: Sose tudjuk meg, hogy mi lett volna fordított felállásban. Nálad 2 fóka<<>> náluk G astra :) .

(#136843) NemProfi


NemProfi
tag

Volkswagen bora sedan szerintetek?
2003-as évjárat. 1.6-os benzines és 1M körül nézegettem eddig.
Átlagos napi használatra kell, néha családi bevásárlás, kisebb kiruccanások, stb.. Annyira nagyon hosszú táv viszont nem lesz vele járva.
Vélemény?
Esetleg más megbízható alternatíva? Kombi nem kell csak sedan.

[ Szerkesztve ]

(#136844) Qru válasza #94529552 (#136842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annak én örültem volna a legjobban mert a G Astra elég prosztó verda. Hozzá képest a Bora egy luxus autó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#136845) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Autóváltáshoz készülök nyár végén, kora ősszel

Megvan a kiválasztott tipus amelyek között vacilálok.
Aki érintet ebben a témában és alátudná támasztani a kocsi hibáit, előnyeit azoknak megköszönném!!

Tehát a két kiszemeltem :

Audi A4 2.0 dîzel.(sedan)
BMW 320D (sedan)

2010 es évjárattol kb 2012 ig nézegettem őket. Keretem 4 millió Ft.

Amik érdekelnének elsősorban azok a széria hibák , fentartasi koltsegek ... tehát mire figyeljek mielott megvasarolnam valamelyik modellt.

Köszönöm előre is :)

(#136846) Kornel válasza AsusBoy (#136845) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem is tetszenek az A4-ek.
Bár egy 3.0 tdi elkélne bele ;]

(#136847) ADAM1337 válasza AsusBoy (#136845) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én az A4-et javasolnám bmw tulajként.

(#136848) naot


naot
tag

Sziasztok!

Egy naiv, első autóvásárlását tervező hozzá nem értőként kérdezem: milyen autót vegyek 300 ezer magyar forintnál nem több pénzért?

Abszolút rögeszmék nélkül: mindegy milyen márka, milyen típus - csak minél tovább működjön hibamentesen.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#136849) AsusBoy válasza ADAM1337 (#136847) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Szia!

Miért ? :)

(#136850) ADAM1337 válasza naot (#136848) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

ezres suzuki swift.

(#136849) AsusBoy: megbízhatóbb jobb konstrukció, a bmw-nek a gyári halogen-je este borzasztó, bár ezekből már 4m körül csak xenont találni.
Sportosabb a bmw az tény, de hétköznapra én az audi-t választanám.
Próbáld ki mind a 2-t hiába egy kategória nekem mégis a bmw műanyagosabb hatást kelt nem az a régi minőség.
plusz ugye a fenttarthatóság, a bmw-ket inkább lerúgják főleg a 2 ezres dízlit, mert olcsó fenntartani, és már kicsit nyomatékosabb is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.