Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114651) Kornel válasza bitpork (#114650) üzenetére


Kornel
veterán

a ford magába is rohad, szerintem még vákuumba is.
;]

(#114652) userxy válasza bitpork (#114650) üzenetére


userxy
őstag

Azért nem rozsdás mert az alapozó réteg rajta maradt :) Csak, hogy tisztázzam.

(#114653) bitpork válasza userxy (#114652) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pont erre akartam utalni...milyen vastag az az alapozó ottan hogy egy lépcsőt kibírt?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114654) roberto211 válasza bitpork (#114650) üzenetére


roberto211
őstag

Mostani nem de a regi nekem is rozsdásodott.

Hogy a fiesta miert nem rozsdasodott...passz.

Gondolom nem volt az oldala totalkarra lebontva h az alapszín fehér volt és utólag fényezték. User mondta hogy nem volt törve. Bár bal eleje nekem is fura.

Szerk: na megtudtuk hogy az alapozó rajta maradt :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114655) userxy válasza bitpork (#114653) üzenetére


userxy
őstag

Ne fantáziáljátok túl.

0 km óta ismerem a kocsit a tulajt és a karc történetét is.

A kocsi meg azért nem rohad mert kábé az elmúlt 5 évbe még esőt se látott.

A leghosszabb út amire mentek vele heti kb 6 km a pennyig meg vissza. Az is csak napsütötte tiszta időben.

A tulaj kábé 6 hónapot van itthon nyáron és télen meg Franciao.-ban. Az elmúlt 2 évben meg haza sem jött semennyire.

És már nem is fog mert ágyhoz lett kötve 80 évesen :) Ezért akarná eladni :)

Ja amugy meg csak a képen tűnik fehérnek. Valóságban alapozó szürke színű a karc :)

Tehát a kérdésem még minidg fent áll.

Ha 200 ezer - ((a javítási + átírási + forgalomba helyezési költség)) árán megkapnám? Az úgy megérné ?

Vagy ti a 200 ezer helyére maximum mekkora számot írnátok míg megérné ?

[ Szerkesztve ]

(#114656) bitpork válasza userxy (#114655) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Megérné.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114657) Gergőke88 válasza bitpork (#114656) üzenetére


Gergőke88
addikt

ezt akarta úgyis hallani

(#114658) roberto211 válasza userxy (#114655) üzenetére


roberto211
őstag

Ha valóban szép állapotú lesz tehat hibatlan akk max 280 mert 350ért mennek kb olyan fiestak amibe akad szervo ,ez meg az ,stb.

Én helyedbe oldalt is megcsinaltatnam a húzást. Nagyon csúnya tud az lenni plane forgalomba ha elsőre az vehető észre rajta h "figyeld mar milyen lepusztult ...". Mert hiába h nem lesz lepusztult meg jo muszaki allapotban lesz de a húzás alapján ez szűrhető le. Ha veszel saját magad egy autót akkor nézzen is ki valahogy. Ápold,gondozd,stb. Hidd el meghálálja ;) Cserébe szep is lesz.

280at ér meg max úgy h tényleg csili vili. De 200 lenne a legjobb tehat annyit amennyit te mondtál. Minél olcsóbb annál jobb.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114659) userxy válasza roberto211 (#114658) üzenetére


userxy
őstag

Ja ez nem nekem lesz. :)

Én szervó és klíma nélkül kizárt, hogy vennék autót :)

Az öregem akarná magának.
Én meg akkor megkapom a megane-unkat :) Megane 1. classic 1.6 v8. 1999. 147k km első tulajdonos az öreg :)

Garázsban tartott, hibátlan. :)

(#114660) szőröscica válasza roberto211 (#114658) üzenetére


szőröscica
addikt

Szaladgálós verdának ki a fenét érdekel, hogy karcos? Inkább vegyen egy tank üzemanyagot a javítás árából, vagy vigye el a csaját egy normálisabb étterembe. :)

(#114661) roberto211 válasza szőröscica (#114660) üzenetére


roberto211
őstag

Hát nem tudom ... Nem vagyunk egyformák. :D

Én azt se tudom elviselni ha sokáig piszkos nem hogy még alapozóig lehúzott lenne :)

Hiába h szaladozós lenne a fiesta de azert akkor is nézzen ki valahogy.

Userxy: Megane az jó kocsi. Ha jól sejtem az a facelift előtti még ha 8v. De az sem rossz. Szép kis auto. Kenyelmes legfokeppen.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114662) userxy válasza roberto211 (#114661) üzenetére


userxy
őstag

Igen igen az. :)

(#114663) t1 válasza userxy (#114655) üzenetére


t1
addikt

Jó ez, le kell alkudni az árát ameddig lehet aztán hozd el.

(#114664) szőröscica válasza roberto211 (#114661) üzenetére


szőröscica
addikt

Bezzeg a klímádat nem akartad megcsináltatni. :U

Egy ilyen árkategóriás autónál teljesen felesleges az ilyen esztétikai hibákat javítgatni, néha le kell mosni, és biztosítani, hogy műszakilag kifogástalan legyen.

(#114665) roberto211 válasza szőröscica (#114664) üzenetére


roberto211
őstag

Klíma az nem befolyásolja se a műszaki állapotot se az esztétikait ;)

Amugy jovoheten ha otthon leszek elkezdek keresgélni kompresszort. Mire kesz lesz mar nem is kell használni....az a szép.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114666) szőröscica válasza roberto211 (#114665) üzenetére


szőröscica
addikt

Mégis mit befolyásol akkor az autóban egy hibás alkatrész, a lelki állapotát? :DDD

(#114667) roberto211 válasza szőröscica (#114666) üzenetére


roberto211
őstag

Szerinted mit befolyásol a klíma? :U
Az üzembiztos működést esetleg ? Vagy esetleg szétroncsolja a futóművet?

Vagy mit azon kívül hogy nem gyulladsz meg a 40fokban?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114668) rbalint88 válasza roberto211 (#114667) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem 35fok felett a klíma biztonsági extra, mert a napsütötte kis konzervdobozodban úgy lelassulnak a reflexeid, hogy naptárban lehet őket követni. na ezért nem mindegy, hogy van-e klímád vagy sem.
sőt, ha kint állt a napon pár órát, akkor lesz benne 70 fok is. utána frissiben egy autópályás menet, ahol nem annyira kellemes a lehúzott ablak és máris naaaagyon tudnál örülni egy működő klímának...

(#114669) roberto211 válasza rbalint88 (#114668) üzenetére


roberto211
őstag

Na ez igaz látod,így már mindjárt más. Ezért nem mentem kocsival múlt héten egy hétig :D

Egyszerűen nem vitt rá a lélek se semmi h beuljek ebbe a melegbe.

De csak szeptemberig tudom így variálni az idobeosztast utana mar nem en diktálok így kénytelen vagyok megcsinaltatni mindenképp mert városba fogok járkálni eleg sokat ha minden igaz , ott meg a melegbe 40+ fokba ülni 13ker fele eleg durva lenne. Plane délután.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114670) Kornel válasza rbalint88 (#114668) üzenetére


Kornel
veterán

ezres swiftemmel 110k-t nyomtam le klíma nélkül.
mégis túléltem :D
persze nyilván jó egy klímás autó, de én speciel az esetek 95%-ában nem használom, nem szeretem.

(#114671) aero. válasza roberto211 (#114617) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na ezt nem értem a flakon méretű blokkokban, arányosan elég sok az a 7,45 liter. Megkockáztatom, hogy ennyivel én is tartom a tempódat, ok, nagyon max legyen 8 liter. :D

(#114672) roberto211 válasza aero. (#114671) üzenetére


roberto211
őstag

Pont azert sok mert kis motorral rendelkezik. Vagyis, régi kis motorral.

Új kisköbcentis motorok ugye mar nem esznek ennyit.

De itt ahhoz hogy menjen hajtani kell.
Ha hajtod akkor meg eszik rendesen.

Egyszeru a történet :D

114673 aero: Hát legközelebb nem veszek literest az tény. De nincs vele amúgy bajom, meg motorjahoz kepest megy is csak hat igen. Ha nem 4esbe tolod az 50et akkor bekéri a 7,5et. De ezután se fogok 2literesnel nagyobb motorral rendelkező verdat venni :D Japánnál maradok az sztem tuti, max 1.6al. Ha mazdanal döntök majd akkor ott 2literes lesz.. De ez majd jövőre aktuális sztem :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114673) aero. válasza roberto211 (#114672) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Konklúzió: nagyobb motorral szerelt autót kell venni :D

(#114674) rbalint88 válasza Kornel (#114670) üzenetére


rbalint88
addikt

30 fokig nem használom, 30-35 fok között csak dugóban és tartós 70 feletti tempónál, 35 fok felett folyamatosan. nem azt mondom, hogy nem lehet élni nélküle, de azért bizonyos hőmérséklet felett segít a koncentrációban, mert ugye nagy melegben tompulnak a reflexek.

(#114675) t1 válasza Kornel (#114670) üzenetére


t1
addikt

Kb én is ennyit, lehet élni nélküle, Mazdában van egyik legjobb döntés volt, hogy nem vettem olyat amiben nincs, 25 fok felett be kapcsolom, sokkal nagyobb a komfort érzet nem zúg be a szél és hűvös is van .

Roberto:

Amúgy te nem tudom, hogy vezetsz, de katasztrófa a fogyasztásod, szintén 1.0-val járok dolgozni 5-5.3 között megyek vele kb 70%főút 30% város arányban 2x18km

1.0
Az 1.3-asom 1.0 váltóval se evett ennyit.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#114676) roberto211 válasza rbalint88 (#114674) üzenetére


roberto211
őstag

Ez eddig oké, de gondold el akinek nincs klíma a kocsijában mert még rengeteg olyan ember szaladozik akinek nincs klíma a kocsijában. És minden nap megy városban ,stb.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114677) lenox válasza ignorant (#114629) üzenetére


lenox
veterán

Ar/ertekben valoszinuleg a Duster a legjobb. Ha ar nem szamit, akkor en Land Cruisert vennek.

(#114678) Kornel válasza t1 (#114675) üzenetére


Kornel
veterán

ja, az meredek.
nekem egyszer evezz az ezres 7 felett, valami vizezett benzinnel 140-el pályán.
amúgy benyából 5,5-el ment el, de akkor kétállású kapcsoló volt a gázpedál.

(#114679) roberto211 válasza t1 (#114675) üzenetére


roberto211
őstag

Hát most mar en sem tudom,lehet valami baja van kocsimnak akkor :)
5,3at max akkor fogyasztana ha tolnám..

Aki épp összetörte 1.6 sedanjat Ő is mondta h 6,2-6,5öt evett az 1.6 sedan ami jóval erősebb. De mondjuk Ők joval enyhébben is tolták általában.

Te melyik kútnál tankolsz amúgy ?

Amúgy muteromnak régen 96elotti gl swiftje volt mikor tanuló volt, neki sikerült párszor levinni 4,8ra :D. De 5 ,5 fölé soha nem ment.

De mondjuk ezzel a 7,4el nincs sok bajom csak litereshez kepest sok egy kicsit.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114680) Dorien válasza oliwire (#114610) üzenetére


Dorien
veterán

Az is, meg kb. egy luxushotel a régi Swifthez képest. Egy kombiba pedig pakolni is lehet rendesen. Szerintem az F Astra az a szint, ami alatt nem érdemes autót venni, csak ha fillérb@szás megy a köbön. De akkor is inkább egy szívódízel F Astra. Lomha, de alig fogyaszt...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#114681) Dorien válasza roberto211 (#114676) üzenetére


Dorien
veterán

Manuális klíma minden autóban van. (Letekered az ablakot. :) )
Nekem soha nem volt igazán szempont. Azt a pár hét kánikulát kibírom, azt leszámítva meg nem számít sokat. Viszont a fűtés és a ventilátor működjön rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#114682) t1 válasza roberto211 (#114679) üzenetére


t1
addikt

Agip vagy Lukoil.

7.4 persze , hogy sok az 1.5 Mazda klímával nem eszik ennyit :F

(#114683) Kornel válasza t1 (#114682) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyivel egy sport is elmenne :)

(#114684) hobizoli


hobizoli
nagyúr

(#114685) Qru válasza t1 (#114635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az vagány. És megy is. Haver nézegetett ilyet. Kezdő autó kéne ami azért nem egy ványadt puding... Pont jó lenne.

#nincsbennetarcsi

(#114686) tboy93 válasza runner 125 (#114638) üzenetére


tboy93
nagyúr

A pajero nagyon jó kis verda, fater egyik ismerőse tavaly vagy azelötti évben vett egyet 500k-ért és azzal gyűrte le a bamakot családostúl. Jót ment a gép, semmi komoly baja nem volt az úton.

(#114687) Qru válasza bitpork (#114650) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is lesz rajta felületi rozsda ha sokat áll attól függetlenül, hogy garázsban van.

#nincsbennetarcsi

(#114688) DeFranco válasza Kornel (#114651) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ugye most nem az lesz, hogy hirtelen minden ford szar, mert egyszer vettél egy betegágyat az ársáv aljáról, ami érdekes módon addig volt állítólagosan hibamentes (már amikor nem prüszkölt nem füstölt és épp nem volt valami nyűgöd vele vagy nem akartál rajta épp beméretni valamit, adagoló, porlasztócsúcs stb.) amíg el nem adtad, utána meg kiderült, hogy már untál vele szerelőhöz járni? ;]

@Dorien: nekem sem volt szempont, amíg nem volt klímás autóm, meg amíg meg nem született a kisfiam.
letoltam 30 évet egy trabiban meg egy full fapad c corsában, de pont a hétvégén jelentettem ki, hogy nem vennék még egyszer autót klíma nélkül.
országúton még elvagy, ott kihagyható, de pályán már piszok zavaró a hiánya (és ha nem akarsz fül-orr-gégészetre törzskártyát kapni, nem is próbálsz ablakozni), pesten meg én nem szívatnám se magam se a családom azzal, hogy szívatom velük azt a mocskot ami a középső sávra jut a dugóban levegő címén. a szűrő legalább valamennyit megszűr ebből. plusz utóbbi esetben a kipufogógázok még tovább is forrósítják a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#114689) bitpork válasza DeFranco (#114688) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ugye milyen fontosak az apróságok? Én már így vagyok az automata váltóval meg egy rakat más piszlicsáré dologgal(pl tempomat)is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114690) DeFranco válasza bitpork (#114689) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem a klíma nincs egy lapon ezekkel az extrákkal de értem a gondolatmenetet, és részben igazat adok.

(a hsz-em viszont szándékosan volt on, lévén milyen autót vegyen vagy ne vegyek #ford #3f #bullshit illetve vegyek vagy ne vegyek klímás autót... :P )

[ Szerkesztve ]

(#114691) oliwire válasza Dorien (#114680) üzenetére


oliwire
őstag

És a ferdehátú vagy a sedan bír nagyobb csomagtérrel? A benzinesről már nem mondható el, hogy alig fogyaszt?

(#114692) DoubleFe válasza GoTReX (#114599) üzenetére

Jól érzed/látod, de nem a nyár miatt, hónapok óta folyamatosan mennek fel az árak... Nagyon sok ember ezt a kategóriát keresi (500 - 1.5M között), emellett eltűntek a jó autók az országba és ha valaki lecseréli - és ténylegesen jó az autó - akkor megkéri az árát. Ez az oka a drágulásnak. Egyébként nagyon nehéz autót venni ebben a kategóriában. Nemhiába hozunk be régi autókat is kintről.

(#114693) bitpork válasza DeFranco (#114690) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pont a 3f szabály mellőzése lenne a cél. ;) Lásd, Te is megélted a magad válságát az autóddal, de azért csak szereted, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114694) DeFranco válasza bitpork (#114693) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pont a 3f szabály mellőzése mellett érvelek ;)

milyen válságra gondolsz? én nem emlékszem válságra.

#114695: tény, hogy volt, hogy már nagyon untam, hogy minden szar összefutott, ez igaz, most kellene 1-2 olyan év, hogy ne kelljen semmi extrához nyúlni a szűk-kopókon kívül, annak nagyon örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#114695) bitpork válasza DeFranco (#114694) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Legyen, velem lehet beszélni, egy esetei érvnek elfogadom: a cél h ne legyen a 3f ből sem vita :B
Arra gondolok hogy volt egy időszak amikor a kopók összefutottak és kicsit szigorúbban nézted a kókuszt :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114696) roberto211 válasza bitpork (#114695) üzenetére


roberto211
őstag

Van aki még foglalkozik ezzel a 3f dologgal? :D Szerintem ez nem valami helytálló szabály mert ha megnézed rengeteg tizenéves francia ,és Ford járkál az utakon.

Mondjuk Fiatot nem vennék az tény de nem azert mert Fiat hanem azért mert csupán nem tetszenek ,nem az én stílusom/világom.

Fordot ,franciát igen de inkabb franciát. Jobban kedvelem az autóikat..

Facebookon autós postok alatt szoktak jonni az okos józsik a "FFF soha " kommentel. Na kb annyira ismeri őket mint én a Bentleyket élőbe :D. Semennyire.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114697) bitpork válasza roberto211 (#114696) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sajnos ez még ma is egy aktív, élő és létező előítélet. Pont azért van ez a topik is -na jó részben ezért- hogy el lehessen mondani nem csak azt /sikítva/ hogy rossz, hanem a pozitív tapasztalatokat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114698) roberto211 válasza bitpork (#114697) üzenetére


roberto211
őstag

Muteromnak 5 vagy 6 évig volt "franciaf*s" renaultja. 1.6 16v benzines scenic. Legnagyobb baja a riasztó volt , meg egyszer valami kábelt kellett cserélni.

Faternak 2 évig I es megane , annak se volt semmi baja. Egyszer tiltott le a comp. Megcsinálták azután semmi.

Most II-es megane 1.6 16v van neki. 850ert vette ismerőstől. Kezifeknel kellett asszem a bowdent cserélni de az elado megcsinaltatta es ugy adta el. Azóta semmi.

Pedig egyik se mai bárány. Mostaniakat mar nem annyira ismerem mivel magukhoz vonzottak a japanok ;] (aztán mutert is magammal rántottam :D ), de gondolom benzinesbe nem lehet nagyon mellélőni. Egyik kedvencem peldaul mai napig is a fluence.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114699) MunezXBK válasza roberto211 (#114698) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annál nagyobb f@stengerben még nem ültem. :DD

(#114700) roberto211 válasza MunezXBK (#114699) üzenetére


roberto211
őstag

Tudjuk hogy nem tdi meg Audi igy szar de speciel most melyik a "fostenger"? :U

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.