Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114751) roberto211 válasza FrankMonzano (#114748) üzenetére


roberto211
őstag

Alapfelszereltséget,96 körülit tudsz kapni olyan 250-ert ami normális viszonylag.

Ezalatt nem nézelődnék mert amennyivel olcsobb azt rakoltod mind.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114752) FrankMonzano válasza roberto211 (#114751) üzenetére


FrankMonzano
őstag

stiftEgy haverom 250ert vett 2000-es evjaratut, el.ablak,el.tukrok, gumin kivul nem koltott ra, es nincs kimelve, futarauto. Nem hiszem el, hogy 200-ert nincs hasznalhato stift, amire ne kellene meg 100-200-at kolteni.

[ Szerkesztve ]

(#114753) Kornel válasza FrankMonzano (#114752) üzenetére


Kornel
veterán

kinek mik az igényei.
én eddig a legtöbb autóba rögtön találtam vagy egy tucat javítani/kifogásolni valót, és itt nem 200k-s suzukikról beszélek, hanem ezektől újabb, és jobb állapotban lévőkről.
attól még, hogy valami gurul, nem lesz kevésbé bontószökevény.

(#114754) FrankMonzano válasza Kornel (#114753) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Leirtam, hogy mire kell. Nem szepauto kell, hanem egy futarauto, utni-vagni. Ne legyen szetrohadva es menjen. Tisztaban vagyok vele, hogy a patika mennyi. Olyan auto kell, ami gurul es nem, vagy minimalisan kell rakolteni. Apam szerelo, lakatos ismeros is van, de nem akarok ezzel foglalkozni pluszban. Uzemkepes legyen, nem feltetel, hogy szep is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#114755) roberto211 válasza FrankMonzano (#114752) üzenetére


roberto211
őstag

Attól,hogy gurul vagy nem költ rá az nem azt jelenti,hogy nincsen valami gondja-baja.. :)

Én amiket látok 200ért 96 utáni az mind ilyen bontóba való ami épp,hogy megyeget..

Nekem nem muszáj hinni.. Menj el pár ilyen 180-220 ezres swifthez, nézesd meg szerelővel például és ott fogja sorolgatni neked a hibákat..

Sokan azt hiszik attól mert régi swift és híres a legendás megbízhatóságáról akkor már nem kell rá költeni semmit, csak tankolja oszt jóóvan... Nem így van hidd el..

Mivel futárautónak veszed akkor gondolom termelni fogja neked a pénzt.. Akkor én nem sajnálnám rá azt a +40-50 ezret, és lesz@rnám,hogy most nincs benne semmi mert ga/gl de az se érdekelne,hogy 96 előtti mert tudom,hogy munkaautó de cserébe nem paráznék ha pld egy nap kapsz 25 címet,hogy vajon mi fog előjönni, vajon kibírja e nap végéig..

Én állandónak vettem magamnak a swiftet, legmagasabb felszereltség, 2000/02 es és 400k volt decemberben de még így is kellett költeni rá ami az idők folyamán elkopott,elhasználódott.. Lengőkarok,gömbfejek,gumiharangok,féktárcsa,fékbetét,fékpofa,kipufogó,és akkor még szóba se hoztam a használt autó utáni kötelezőt mint pld vezérlés,stb,stb...

Hidd el hogy 94-96 körüli stifttel jobban jársz mert ezekből lehet jókat kifogni ennyiért..

De sok szerencsét ha netán találsz fiatalabbat. ;)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114756) LuckyL válasza FrankMonzano (#114754) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem simán találsz jót, ha a fater szerelő akkor keress a környékről és át is tudja nézni
futár autónak tényleg jó egy szakadtabb darab is, csak műszakilag legyen rendbe
van bőven swift 200 alatt nézz körbe

cryptot minden termékemért elfogadom

(#114757) Kornel válasza roberto211 (#114755) üzenetére


Kornel
veterán

ha ritkán is, de most egyetértünk :)

(#114758) roberto211 válasza LuckyL (#114756) üzenetére


roberto211
őstag

Nem az a baj,hogy most kívül van 10 horpadás, vagy eltérő a fényezés, esetleg megvan húzva kicsit.. Futárnak jó ez bőven.. Én is a műszaki állapotról beszélek. 180-200 ezresek meg 95%ban olyan,hogy....sejted gondolom..Persze olyan swiifteknél amilyet Ő akar,az fl utánit.. Viszont az is lehet ,hogy beleesik abba a szerencsés 5%ba és kifog egy jót ennyiért de ennek kb 5% az esélye is..

kornelka: jaja :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114759) LuckyL válasza roberto211 (#114758) üzenetére


LuckyL
őstag

hja bocs nem láttam hogy a 96 utáni is feltétel
én 90 től néztem rá a használtautón

cryptot minden termékemért elfogadom

(#114760) LuckyL válasza FrankMonzano (#114754) üzenetére


LuckyL
őstag

mondjuk ha olyan futár fogja használni mint itt debrecenbe van néhány akkor nem árt ha egy jobb állapotút veszel tényleg mert ami roskatag azt kinyírják egy hét alatt
ha elég a 2 személyes akkor nézz "van" kivitelt, bár nem sok van a neten de még olcsóbbak mint a sima

cryptot minden termékemért elfogadom

(#114761) FrankMonzano válasza roberto211 (#114758) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Nem feltetel, max talan az ennel oregebbek meg jobban szet vannak dolve. 250 korul amugy ja, vannak pofasak. Itthon is van egy stift, akivel jarkaltam, de ez ki van lakatalva, par baja van, de nem veszes. Valami hasonlo kelleme nekem is. Nezelodok msx 250-ig, abbol jon egy kis alku meg.

(#114762) #03969024 válasza Gergőke88 (#114740) üzenetére


#03969024
törölt tag

Óraállás szerint 5X. Az enyém min. 12X, tehát van még benne tartalék. Csak ne legyen nagyon rohadt...

(#114763) hobizoli válasza LuckyL (#114756) üzenetére


hobizoli
nagyúr

fateret 80k-ert adtuk el, 1997.07 1.3 3D, mar a facelift-s
elol-hatul meg volt tolatva by szomszed iskolaba idejaro szulok altal
fenyezes par helyen karcos, meg lakk itt-ott lepattogva es volt rajta meg 2 honap muszaki

de amugy poccre indult, 1 eves akku volt benne

elozo muszakijanal meg lettek tunnerolva a kuszobjei meg a taposo is

felraktam este fel tizkor a hahu-ra, meg kepet fel se toltottem rola, mar csorgott a telo, hogy kene es vegyem le
masnap idejott a muki es el is vitte egybol ugy ahogy volt, nemis mentek vele egy metert se, csak beinditottak es annyi

több drón kell ;P

(#114764) LuckyL válasza hobizoli (#114763) üzenetére


LuckyL
őstag

féláron gyorsan elviszik az biztos :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#114765) hobizoli válasza LuckyL (#114764) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet hirdetgetni a 3-400+ masik kozott, de ha ne megy el gyorsba', akkor uj muszaki +30k egybol
es azt ugysem fizetik ki

több drón kell ;P

(#114767) enginev3.0 válasza roberto211 (#114741) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen úgy hallottam hogy egész nyuzhato a mitsu, a golfrol semmi?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#114768) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Ha egyterű (4-5 személynek hosszabb távokra), akkor melyik lenne az ajánlottabb az alábbi listából?
1. Renault Espace
2. Renualt Scenic
3. VW Sharan / Seat Alhambra (van valami különbség az emblémán kívül?)
4. Esetleg egyéb alternatíva
Olyan 5-6 éves példányok jöhetnének szóba, tehát a VW/Seat párosból még a régi dobozúakat nézegetem. A Scenic kívülről kicsinek tűnik, de beleülve volt azért benne hely bőven, a másik kettő kívülről és belülről is tágasnak tűnik számomra. A megtekintett 6-7 éves Scenicek, Espaceok már eléggé kopottasnak, használtnak tűntek sok helyen, ezzel szemben a VW/Seat páros példányai sokkal összerakottabbnak, minőségibbnek hatottak, kapcsolók nem recsegtek, jobban kézre álltak a kezelőszervek. Ezen felül a középső sor is kényelmesebb szerintem a VW/Seat párosban, mint a franciáknál. Ezek alapján mit javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#114769) roberto211 válasza enginev3.0 (#114767) üzenetére


roberto211
őstag

Azt nem nagyon ismerem sajna.

Bigblackdog: Espace. 5 személynek kicsi a scenic Esetleg még a sharan ami jó lehet méretre.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114770) kalmanchris válasza BigBlackDog (#114768) üzenetére


kalmanchris
tag

[grand picasso?]

[ Szerkesztve ]

(#114771) bitpork válasza BigBlackDog (#114768) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha kell a csomagoknak is hely, akkor a Sharan/Alhambra. Az 1.9tdi kicsit hangos, de alig eszik. Bődületesen nagy a béle. A különbség: a vw a családban mindig minőségibb mint a sportosnak szánt Seat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114772) thomeef válasza BigBlackDog (#114768) üzenetére


thomeef
őstag

Apósnak 807-es peugeotja van 5 éve kb. Nagyon szerethető autó, és műszakilag is elég komoly. A szokásos franciás elektronikai apróságok néha előjönnek, de semmi komoly. (Ablakemelő hiba stb.) Elég jó vélemények vannak róla neten is. És elég nagy árzuhanáson esett át mostanában, so elég jó áron hozzá lehet már jutni jó állapotban is.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#114773) DoubleFe válasza BigBlackDog (#114768) üzenetére

Egy jobb állapotú Sharan/Alhambra drágább, de ha megtudod fizetni, akkor inkább ezek. Próbálj keresni 1.9PD-t belőle bár az ilyen fiatalokba már inkább 2.0PD van, aminek vannak típus hibái.
Nem vagyok francia ellenes, de nehéz kifogni jót, főleg ilyen családi egyterűből, javarészt mindegyik le van harcolva, és hozzáteszem hogy a 2.0DCi motor hááát... :)

[ Szerkesztve ]

(#114774) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Köszönöm a válaszokat! Még szemügyre vételezés lesz a 807-tel, illetve grand picassoval (ez mondjuk már kicsit kicsikének tűnt az eddigi felületes nézegetés alapján) kapcsolatban. Francia dízellel mennyire kell vigyázni? 1.9-es VW dízel sok jót olvastam eddig, van valami hasonló ajánlott típus a franciáknál is?

(#114775) DoubleFe válasza BigBlackDog (#114774) üzenetére

Az 1.9Dci jó motor, de ha fiatalt nézel nem találsz csak 2.0Dci-t ( ez sem rossz, de nem egy PD TDi ).Ha esetleg van nagyobb 2.2Dci akkor azt kerüld, hengerfejesek szoktak lenni. Laguna/Espace-be sajnos csináltattam már, nem kéne soha többet... :((

[ Szerkesztve ]

(#114776) kalmanchris válasza BigBlackDog (#114774) üzenetére


kalmanchris
tag

2.0 hdi-vel sem lőhetsz nagyon mellé. Mindig az előélet a fontos. Milyen olajcsere periódussal, milyen távokkal, vezetési stílussal... Ez alól nem kivétel sem a hdi, sem a pd, sem a dci. VW topikban azért én elplvasnám az 1.9 vs 2.0pd motorokról szóló bejegyzést.
dci-ből a 2.2-t szokták említeni, mint nem jó konstrukciót.

(#114777) tresh válasza DoubleFe (#114775) üzenetére


tresh
addikt

2.0 dci láncos örök mint a nyomorúság és igen csak szedi a lábát a 150 lóvas verzió 2000-től 340Nyúmókus van jelen ;)

2.0 pd kerülendő erősen... 1.9 131 lovas vagy semmi ha pd..

[ Szerkesztve ]

(#114778) Laraxior


Laraxior
titán

1,9tdi nem pd, csak sima A6 Audi mennyi idő alatt van 200-on? 110LE asszem (98 vagy 99-es modell) Telefonrol vagyok nemigzan megy a keresés :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#114779) bitpork válasza Laraxior (#114778) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Soha? :U
Audi A6 1.9 TDI (4B,C5)

Karosszéria
Felépítés:
Ajtók száma:

4

Ülések száma:

5

Motor és erőátvitel
Hengerelrendezés:
Hengerszám:

4

Motorbeépítés:
Lökettérfogat (cm3):

1896

Furat / löket (mm):

95.5/79.5

Sűrítési viszony:

19.5

Hengerenkénti szelepszám:

2

Szelepvezérlés típusa:

ohc

Keverékképzés:
Feltöltés:
Teljesítmény (LE (kW) / 1 min):

110(81)/4150

Nyomaték (Nm / 1 min):

235/1900

Hajtás:
Kézi váltó fokozatai:

5

Automata váltó fokozatai:
Futómű
Elsőkerék-felfüggesztés:
Hátsókerék-felfüggesztés:
Fordulókör:

11.70

Fék elöl/hátul:
Abroncsok (szériakivitel):

195/65R15V

Méret és tömeg
Tengelytáv (mm):

2760

Nyomtáv elöl (mm):

1540

Nyomtáv hátul (mm):

1569

Hosszúság (mm):

4796

Szélesség (mm):

1810

Magasság (mm):

1452

Saját tömeg menetkészen (kg):

1415

Megengedett össztömeg (kg):

1995

Csomagtér (l):

0/551

Vontatható fékezett utánfutó tömege (kg):
Üzemanyagtartály (l):

70.0

Menetteljesítmények
Gyorsulás 0-100 km/h (mp):

12.6 (14.4)

Végsebesség (km/h):

194 (190)

Fogyasztás városban (l / 100 km):

7.5 (9.5)

Fogyasztás országúton (l / 100 km):

4.6 (5.2)

Átlagfogyasztás (l / 100 km):
Üzemanyagfajta:

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114780) MunezXBK válasza bitpork (#114779) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt reggelire. :D

(#114781) Laraxior válasza bitpork (#114779) üzenetére


Laraxior
titán

Köszi, meloban vagyok, nem nagyon van időm böngészni, meg nagyon a tipust sem ismerem, csak munkatarsam nyaggat... Bar nem tudom hogy ilyen ertekekkel mit szeretne, nem is a Laguna, hanem a motor ellen :DDD :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#114782) tresh válasza Laraxior (#114781) üzenetére


tresh
addikt

Bele locsol egy fél misit és akkor már használható lesz :))

(#114783) Laraxior válasza tresh (#114782) üzenetére


Laraxior
titán

Úgy gondolta megpróbálja így is... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#114784) akos727


akos727
senior tag

Szerintetek bírja egy benzines autó, ha a napon áll pár órát járó motorral és légkondi be van kapcsolva? (alvás lenne benne) Ventillátor működik, nem szokása túlmelegedni sem alapvetően.

(#114785) bitpork válasza akos727 (#114784) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen motor van benne, milyen autó?
Általánosságban a legrosszabb álló helyzetben nagy hőterhelést adni a motornak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114786) akos727 válasza bitpork (#114785) üzenetére


akos727
senior tag

Honda hrv 1.6. Bevallom fesztivalozas lesz par ora alvassal betervezve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#114787) Dorien válasza akos727 (#114784) üzenetére


Dorien
veterán

Nem az autó nem bírja, hanem te a CO mérgezést.

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#114788) BigBlackDog válasza kalmanchris (#114776) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszönöm a válaszokat! Most nézegetem még a Ford Galaxykat is. Ezek -2007-2009-es évjáratot tekintve- hol vannak a Sharanhoz, illetve Alhambrahoz képest (tudom, hogy kb. ugyanaz, de ahogy olvastam, a Ford saját útjára indult 2006-tól)?

(#114789) akos727 válasza Dorien (#114787) üzenetére


akos727
senior tag

Honda hrv 1.6. Bevallom fesztivalozas lesz par ora alvassal az autóban betervezve :DDD
Köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#114790) bitpork válasza akos727 (#114789) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Benzinessel nem biztos hogy bevállalnám. Pláne nem zöld parkolás esetén.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114791) roberto211 válasza bitpork (#114790) üzenetére


roberto211
őstag

Miért ,dízelessel igen ? :DDD :))

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114792) bitpork válasza roberto211 (#114791) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kevesebb a veszteséghője, így igen. Abból kiindulva hogy akármit is szülünk meg, meg fog történni egy kevésbé józan pillanatban :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114793) szőröscica válasza bitpork (#114792) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem egy jó állapotban lévő benzinmotornak sem kellene megártania, ellenben a fulladásos halál egyik motortípus esetében sem egy vonzó alternatíva, ezért én is inkább hanyagolnám ezt a jellegű pihenést. Vegyen ki egy szobát pár ezresért, ha meg csóró, akkor lehet izzadni.

[ Szerkesztve ]

(#114794) roberto211 válasza bitpork (#114792) üzenetére


roberto211
őstag

Hat nem tudom en több órát akkor sem mernek járó motornál egy autóba sem aludni :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114795) parandroid válasza BigBlackDog (#114788) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A régi dobozos az tök ugyanaz, az új meg tök ugyanaz a prémium egyterű szint. Ford motorokat nem ismerem ugyan, mi néztük, de csak 1,6-os turbós benzinmotorral, ráadásul kissé drága volt - mondjuk beltérre kb az egyetlen Ford, ami bejött.

Végül mi hasonló célra Mazda 5-öt vettünk, itt a facelift előtti és utáni modellek között nem sok különbség van sem beltérre, sem technikában, csak a doboz lett kicsit dizájnosabb, meg apróbb ráncfelvarrások voltak. Viszont ha a Grand Picassot kicsinek találtad (amit nem értek, szerintem az a sima Picasso volt, a Grand azért szerintem nem apró), akkor ez is az lesz (kb egy nagyobb kompakt kombi szint, csak oldalirányban is tágasabb, meg nincsenek az oldallemezek bucira fújva, legalábbis nem a beltér rovására, így több a hely a csomagtartóban is), ráadásul arra figyelni kell, hogy a középső sor középsú ülése az eléggé kényszermegoldás. Négy embernek hosszútávra viszont fantasztikusan tágas és kényelmes. Grand Scenic tesója egyébként a Pug 5008, az sem rossz autó.

Kompakt egyterű kategóriában amit említenék még, az a C-Max és a Touran, igazából itt is a konkrét motorverziónak kell utánanézni, meg végiggondolni, hogy mire kell.

Vagy ha a hely fontosabb, a dizájn meg kevésbé, akkor valami VW Caddy, Peugeot Partner? Németeknél meglehetősen divatos családos/kutyás autó ez a kategória.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#114796) akos727 válasza roberto211 (#114794) üzenetére


akos727
senior tag

Mindenkinek nyugi, le lettem beszelve :) Meg ugye fesztival, itt nem este lesz alvas, csak nappalra meg nehez kivenni szobat :DDD

(#114797) nesa válasza BigBlackDog (#114774) üzenetére


nesa
veterán

Pug 807, citrom C8, Fiat ullyise 2, es a lancia phedra mind ugyanaz a vas, ill jol felszerel tehrauto verziok is vannak igazan nagy csomagtartoval 2006 utantol Pug expert es fiat scudo neven ill ezek vannak citrom es Toyota proace neven is.
Euro van 2 a teher vonal is tokre valalhato es igazan nagy a csomagtarto plane a long verzio.

[ Szerkesztve ]

(#114798) Gergőke88 válasza nesa (#114797) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az a 670e km azert kemeny.

(#114799) nesa válasza Gergőke88 (#114798) üzenetére


nesa
veterán

Nem konkret ajanlatnak szantam, hanem csak minta, 670 az semmi 1M felett lazan lefutnak.

(#114800) LuckyL válasza nesa (#114799) üzenetére


LuckyL
őstag

persze hogy lefutnak
lefut 2 milliót is
kérdés hogy mennyit kell rákölteni
ha mostanában volt motor felujitása, akár jó vétel is lehet

cryptot minden termékemért elfogadom

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.