Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114851) parandroid válasza bitpork (#114848) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"a vektrán ha pl a fűtés radi elkezd csöpögni akkor a teljes műszerfalat le kell bontani, ami nem 2 filléres mutatvány."

Na ennél hülyébb érvet sem hallottam még egy autó ellen. Nyilván ez minden Vectrán probléma A-tól C-ig, ls kéthavonta előfordul.

Írtad volna inkább, hogy az még nagyobb, mint az Astra - persze nem tudjuk, hogy mekkora méretre van szüksége, no meg a kérdésfeltevés is legalább érdekes volt, tekintve, hogy kisautótől a kompakton át a középkategóriáig kérdezett három modellt. Miután mind a három teljesen másra való, más méret, más helykínálat, más pakolhatóság, más kényelem, más elérhető felszereltség, tényleg jobb lenne, ha kérdező átgondolná, hogy mit is szeretne, de ez az érv... Ez akkor is ütős.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#114852) roberto211 válasza enginev3.0 (#114847) üzenetére


roberto211
őstag

Punto. De Vmi élhetőbb darabot. 135 ert eltudom képzelni milyen lehet. 200ert lehet viszonylag normálisat találni.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114853) Kornel válasza parandroid (#114851) üzenetére


Kornel
veterán

Szerinted mit szeretne?
200k alatt autot venni, ami gurul, es lehetoleg nem rogton az arat kell rakoltani.
Szvsz vectra mjnd halott mar, astra is, talalan egy ilyen puntot kifoghat, de pl. A feliciakat is megneznem.

(#114854) tboy93 válasza enginev3.0 (#114847) üzenetére


tboy93
nagyúr

Punto 1.2 8v, f astra 1.4, felicia, mitsu colt, swift, corolla, ezeket nezegesd es ha talalsz egy elfogadhato muszaki allapotban levo autot akkor csapj le ra :)

(#114855) bitpork válasza parandroid (#114851) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amennyiben egy kb 200k értékű autón előugrik egy 100k javítás ( márpedig 2 vectra van ismeretségben egyet meg már emiatt kidobtak, és minden előjött) akkor az kívánatos, mi több cél? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114856) Kornel válasza bitpork (#114855) üzenetére


Kornel
veterán

Ugyan mar.
Csak szeretni kell, es akkor minden szep es jo lesz ;)

(#114857) roberto211 válasza bitpork (#114855) üzenetére


roberto211
őstag

Vectra télen be sem indul akkor minek fűteni ? :DDD :))

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114858) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Van egy Fiat Brava 1.9 TD 75 lóerős autóm. Leszeretném cserélni erősebb dízelesre. Kiszemelt példányok:
1. Fiat Marea 1.9 JTD
2. Ford Focus 1.8 TDDi, TDCi

Melyiket ajánlanátok? A fordnál gondot okazhat a rozsda? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#114859) szőröscica válasza ACAB95 (#114858) üzenetére


szőröscica
addikt

A Mareara.

[ Szerkesztve ]

(#114860) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ceed 1.6 crdi mennyire bírná, ha vegyesen kell 3km-es utakra, és 130kilóméteres utakra mennie?
mert ugyan kettőstömegű nincs benne, de van még benne bőven modern kényes alkatrész.
évi 15ezret menne.

amiket nézegettem, papiron min 150e km van bennük, 4-5 évesek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114861) szőröscica válasza bajnokpityu (#114860) üzenetére


szőröscica
addikt

Kapjon gyakori olajcserét (nagyon maximum 10 ezer km-enként, a legjobb szintetikus olajból, 0W30-asat), a 3km-es etapokon pedig csak simogasd a gázt. Semmi baja nem lesz így.

[ Szerkesztve ]

(#114862) bajnokpityu válasza szőröscica (#114861) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gond, hogy előző tulajok 10ezres olajcseréjét nem lehet ellenőrizni. ha újonnan vettem volna, is csak minden harmadik olajcserét pecsételtem volna be, a többit magam cseréltem volna.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114863) szőröscica válasza bajnokpityu (#114862) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez tény. Mi 2 éve vettünk egy Transitot, 50 ezres a csereperiódusa. Szervizkönyvében csak ezek szerepelnek, otthon meg kapott 25-nél és 75-nél meg 125-nél is cserét. Persze ezeket bizonyítani sosem fogjuk.

(#114864) bitpork válasza Kornel (#114856) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már feladtam hogy reklámozzam. Nálam ez megy, de:
1- nem várhatom el senkitől hogy így gondolkodjon , amikor default a fillérb@szás :B
2- a nincs-ből nehéz ennyit költeni :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114865) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Némi ismételt nézelődés után kilőttem a francia/olasz egyterűeket (Scenic, Espace, C8, stb.). 6-7 éves korukra eléggé kopottasnak, lelakottnak tűnt már mindegyik, szemben a megtekintett, hasonló idős Sharanokkal, Alhambrákkal. Még egy típus jött képbe, a Mazda MPV. Ezeknél a beltér relatív egyben volt, az áruk alacsonyabb, mint a Sharanoké, viszont az 5-6 megnézett egyed mindegyikénél megjelent már a rozsda (nem tudom, hogy mennyire természetes egy ~7 éves Mazdánál ez).
Érdemes Mazda MPV irányába elmenni, vagy inkább a Sharan/Alhambra lenne a megbízhatóbb, problémamentesebb választás?

Sikerült beleülni a C4-be is, de nem voltam elragadtatva. A hely nagy belül, viszont a pedálok is eléggé kényelmetlen pozícióban voltak, a váltó eléggé nehézkesen és hosszú úton járt (bár lehet, hogy csak egyedi eset volt) és a középső üléssor sem volt annyira kényelmes, mint a Scenicben, Sharanban. Hely szempontjából kellemes meglepetés, viszont kényelem, tartósság terén csalódtam.

[ Szerkesztve ]

(#114866) MunezXBK válasza BigBlackDog (#114865) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az egyik legnagyobb különbség francia/német autó között. Csak sokan ezt nem értik meg, vagy nem akarják tudomásul venni.

(#114867) Dorien válasza bajnokpityu (#114860) üzenetére


Dorien
veterán

Állapotfüggő. Haver Ceed dízelében 300k+ km van, régebben taxiként használták. A futóműre panaszkodott, de a motorra még nem. Dinamikus és jól fogyaszt.

MunezXBK: Igaz lehet.
A 8 éves Citroen Berlingo kormánya úgy mállott, mint a gyurma, a 11 éves Focus kormánya meg kb. újszerű. Az ülések is jobb állapotban vannak, a műanyagokról meg ne is beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#114868) trassher válasza enginev3.0 (#114847) üzenetére


trassher
addikt

Ebben az árkategóriában én inkább egy swift-et keresnék.

Redmi Note 7

(#114869) bajnokpityu válasza Dorien (#114867) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyébként mennyire féljek a crdi ceedtől?
mindenki mást mond. persze lehet, h csak a negativ tapasztalatok zaja elnyomja a hibátlan autókét, fene tudja. ott az 1.8TSI. ha a hireket olvasnám, soha meg nem venném, közben meg hibátlanul működik évek óta.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114870) Kornel válasza bajnokpityu (#114869) üzenetére


Kornel
veterán

crdi a legjobb dízel.

(#114871) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hasonló korú hatosokra is sokat panaszkodnak, remélem, az utóbbi időben megtanult autót csinálni a Mazda és az új modellekkel már nem lesz ilyen gond.

A citrók könnyen lelakhatóságát aláírom, a leírt problémák szinte mindegyikével találkoztam már én is, viszont becsületükre legyen mondva, a hírhedt elektromos problémákat egyik sem produkálta, technikailag nagyon rendben voltak.

Ha Mazda, akkor nézz meg egy-két ötöst is, Fordból meg S-Maxot.

Touran nem játszik? Túl kicsi, vagy túl VW?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#114872) BigBlackDog válasza parandroid (#114871) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ugyan nem válasz gombbal írtad a hozzászólást, de gyanítom, hogy nekem szólt. :B

Tourannal annyi csak a gondom, hogy alacsony az üléspozíció és kicsit kicsi a középső sor már (széltében és lábteret tekintve is).

(#114873) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Közben találtam egy viszonylag szimpatikusabb példányt. Ha esetleg valaki "megszakértené" (már amennyire lehet szöveg és képek alapján), megköszönném. :)

(#114874) bitpork válasza BigBlackDog (#114873) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A szürkét nehéz megszakérteni sajnos. Élőben kell látni.
Az 1.9 motornak jó a híre, Rick4 phórumtárs nemrégen vett ilyet. Szerintem egy megkeresést megér.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114875) Def26 válasza BigBlackDog (#114873) üzenetére


Def26
félisten

5BN2Q3 (még 7 napig él)

HD képek kód. Hátha többet látsz vele. :))

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#114876) 8th válasza Kornel (#114870) üzenetére


8th
addikt

Ne tegyünk ilyen kijelentéseket.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#114877) Kornel válasza 8th (#114876) üzenetére


Kornel
veterán

persze, a pd meg a cr tdi jobb :DDD

(#114878) TaaT válasza Kornel (#114877) üzenetére


TaaT
veterán

A JTD a legjobb...

;]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#114879) 8th válasza Kornel (#114877) üzenetére


8th
addikt

Örülök, hogy végre belátod ( ;] ) de én a Mazda 2.2 dízelére gondoltam. Soha semmilyen dízel motort nem hallottam még annyira finoman selymesen és halkan járni mint azt. De a Honda 1.6 dízele sem kutya.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#114880) BigBlackDog válasza Def26 (#114875) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R

(#114881) Dorien válasza bajnokpityu (#114869) üzenetére


Dorien
veterán

A bizonytalan előélet miatt használt dízelből vegyél minél jobb állapotú, minél fiatalabb példányt, minél kevesebb km-rel. Nekem a narancssárga fényben úszó belső tér nem jött be. Én biztosan Focusokat keresgélnék.

Mennyi a tervezett keret rá?

Szerk. Ja, látom 4-5 éveseket nézegetsz. Haveré 2007-es. Az újban talán már ízlésesebb a beltér...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#114882) bajnokpityu válasza Dorien (#114881) üzenetére


bajnokpityu
félisten

focus után nem lesz több focusom. félre ne érts, nem votl rossz, csak nem akarok európai autót :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114883) bajnokpityu válasza Dorien (#114881) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az ujnak pont olyan rusnya beltere van,mint a kiának :D
nomeg a diesel miért olcsóbb jelentősen,mint a benyás? nyilván nem véletlen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114884) Dorien válasza bajnokpityu (#114882) üzenetére


Dorien
veterán

Ez mit jelent? :)
Azért akarsz koreait, japánt, mert az kevésbé romlik el?

Most nézem, tényleg elég csiricsáré lett a Focus Mk3 beltere. Én valószínűleg faceliftes Mk2-ket nézegetnék.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#114885) bajnokpityu válasza Dorien (#114884) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen.utolsó soha el nem romló autóm a buzukim volt.
2es kivülről nem tecc, 3as belülről. akkor inkább legyen totálsemmilyen kivül-belül. valamint ismerősi körben elromlott kia, honda nincs.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114886) Kornel válasza bajnokpityu (#114885) üzenetére


Kornel
veterán

Kis kiterovel en is visszatertem a soha el nem romlo autokhoz ;)

(#114887) kk831228 válasza 8th (#114879) üzenetére


kk831228
addikt

Nem igazán hangos egy új béjemvé diesel se... :)

Ja meg egy új merci cdi se egy traktor valljuk be... ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#114888) MunezXBK válasza kk831228 (#114887) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

V6 TDI sem, ha rendben van. ;)

(#114889) Dorien válasza bajnokpityu (#114885) üzenetére


Dorien
veterán

Mik jöttek elő a Fordnál, ha megkérdezhetem?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#114890) bajnokpityu válasza Kornel (#114886) üzenetére


bajnokpityu
félisten

rájöttem, hogy igen, fontos, h jól nézzen ki belül, vagy legalább fogjon meg benne valami, mint az 1es fokában, de újabban még fontosabb, hogy ne kelljen rá költenem. és oké, buzuki rettenet kőbalta a mai autókhoz képest, de amit kapott tőlem, nemtom hány mai autó bírta volna ki.

8évesen vettük. első évben egy generátor, aztán központi zár, aztán komplett hátsó futómű, komplett hátsó fék, 2x kézifékkötél. most rohad, kéne neki új kipuff rendszer, aztán nemsoká jön az új kuplung, az első futómű, fék.

többször le akartuk cserélni, de végül mindig megmentette, hogy valamiért alig fogyaszt. erről többször beszéltünk, érthetetlen, de nálunk a nagy totál az olyan 6.2körül van 1.6 16V benya, télen,nyáron, naponta 2x inditva.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#114891) Kornel válasza bajnokpityu (#114890) üzenetére


Kornel
veterán

Ja.
De azert nem swift1-et vettem ;)

(#114892) 8th válasza kk831228 (#114887) üzenetére


8th
addikt

A mazda dízeléhez képest azért elég hangos mindkettő.

MunezXBK na az meg pláne. :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#114893) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Édesapám vállalkozásba keres valami kisebb teherautót. Először egy 1.9-es SDI MK2 Caddynk volt, amit cserélt másfél éve egy 2.0 PD SDI MK3 Caddyre, amiben elég sok hiba kezd előjönni (tandemszivattyú lett most cserélve, de a motortartó bakok is elfáradtak, PD elemek se az igaziak, futóműre ráférne egy frissítés - féltengelyeknél is) - mindez 275e kilométernél.
Felmerült most az, hogy lehet jobban járnánk egy cserével. Szívódízelt részesítjük előnyben, van amikor sok rövidtávot megy naponta. "Puttonyos" legyen, a Caddynél ne nagyon legyen kisebb, a megbízhatóság fontos szempont! Keretet nem írok, ár/értékben legyen jó.
Miket ajánlott nézegetni?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#114894) bitpork válasza LógaGéza (#114893) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet jobban járnátok egy használt SDIvel megint. Minden csak bonyolultabb lett sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#114895) !Overdose! válasza Kornel (#114891) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mit vettél?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#114896) t1 válasza !Overdose! (#114895) üzenetére


t1
addikt

Swift Sport.

(#114897) Kornel válasza !Overdose! (#114895) üzenetére


Kornel
veterán

SSS

(#114898) roberto211 válasza kk831228 (#114887) üzenetére


roberto211
őstag

Én BMW dieselt hallottam. Haverom e92 coupejat(20d) akkor most az új par éves 5 ös bömösét (30d) is hallottam. Valóban nem hangos,alig hallani.

Aztan volt egy kitérője a5 sportbackel az azert kicsit hangosabb volt de még határon belül :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#114899) 8th válasza LógaGéza (#114893) üzenetére


8th
addikt

Én maradnék a típusnál de 1.9 PDTDI motorral venném a következőt. Sűrű olajcsere + jó üzemanyag és örök az a motor mint a nyomorúság.

Ne értsd félre de elképzelni nem tudom, hogy voltatok képesek SDI motorral megvenni egy Caddy-t.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#114900) TaaT válasza 8th (#114899) üzenetére


TaaT
veterán

"nem tudom, hogy voltatok képesek SDI motorral megvenni egy Caddy-t."

Hámer a szívódízel örökélet +1nap. :D

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.