Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82651) korcsi válasza PredatorZoli (#82576) üzenetére


korcsi
veterán

"A háztartási napelemek NEM tudnak visszatáplálni a középfeszültségre (a trafóknál a kapcsolás jellege miatt erre nincs lehetőség, csak lefelé megy)"

Ezt kifejtenéd bővebben, légyszíves!

Kérném jóváhagyásodat, hogy bedobjam a hozzászólásodat a Napelem-es topikban, szerintem szakmailag érdemes lenne kitárgyalni.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#82652) korcsi válasza korcsi (#82651) üzenetére


korcsi
veterán

Ez alapján nem egészen helyes amit írtál, van probléma a trafókörzetekkel, de nem úgy ahogy te írtad és a megoldás sem olyan radikális. Én gyengeáramú villamos mérnök vagyok, ráadásul digitális technikát tanultam, de azért felszaladt a szemöldököm azon amit írtál.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#82653) Feriboy2 válasza smgy (#82643) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

az otp-nek van egy termőföld (erdő, legelő, szántó stb.) ár kalkulátora itt: [link]
irányítószám alapján megmondja, hogy ott mennyi az átlagár a NAV infók alapján, 2021-es árak a legfrissebbek

(#82654) paatrick válasza bigdady (#82648) üzenetére


paatrick
őstag

Ezt bárki igényelheti vagy egyedileg kaptad? Melyik bank ilyen jóságos, csak hogy tudjuk hova kell menni legközelebb? :)

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#82655) Gerzsi


Gerzsi
tag

Sziasztok ! TBSZ időelőtti megszüntetésénél a TBSZ számlán lévő értékpapírok átkerülnek a normál számlára?

(#82656) bigdady válasza paatrick (#82654) üzenetére


bigdady
nagyúr

A konstrukciók fele ilyen bankja válogatja.

(#82657) fokukac válasza bigdady (#82648) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ez az arány főként a kamat mértékétől, illetve a hitel hosszától függ...
Nekem pár éve 8 éves, 2,9% kamatú hitelnél már az első törlesztő 78%-a is tőke volt...

Kb. 6% felett teljesen meghülyül az annuitás képlet

Egy 10+%-os, 15-20 éves hitelnél az elején 80-90% a kamat aránya a törlesztőn belül...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#82658) Csabroncka válasza fokukac (#82657) üzenetére


Csabroncka
addikt

Majd alkalmazkodik hozzá az ingatlan piac! (hogyan?) az árakkal :))

"in medias res"

(#82659) szkorhetz válasza bigdady (#82656) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nekem ilyen egy 23,5 milliós, ~3,1% THM-es, 21 márciusában alíárt, 10 évig fix Fogyasztóbarát hitel esetén, csak hogy konkretizáljuk egy kicsit az elmúlt pár HSZ tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#82660) bigdady válasza szkorhetz (#82659) üzenetére


bigdady
nagyúr

Első 5 év korrekt

(#82661) tobias40 válasza 2007ath (#82636) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Tehát hosszútávon mindenképen érdemes átváltani arra mert ha jól látom abban 11,75% a kamat?

(#82662) axioma válasza szkorhetz (#82659) üzenetére


axioma
veterán

Mi ebben a meglepo v problema? Ha ugyanezt 10 evre vetted volna fel akkor kisebb az elejen a kamattartalom %-ban, ha 30-ra akkor tobb, de ez normalis.

(#82663) 2007ath válasza tobias40 (#82661) üzenetére


2007ath
aktív tag

A fordulónapig (2023. február 20.) magasabb a kamat 5.15%-kal (11.75% - 6.6%). Ez 4 hónapra (november, december, január, február) 1.72%. Onnantól számítva azonos feltételekkel kamatozik a két államkötvény.

(#82664) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Random károsult vagyok, még szoknom kell az Erstét, de az első tapasztalatok nagyon rosszak. Az osztalékok jelenleg 7-10 napos késéssel íródnak jóvá, az eddigi egyetlen levelemre ez ügyben semmit nem válaszoltak. A telefonos érdeklődésemre semmit nem tudtak mondani, csak annyit, hogy rengeteg probléma van az átállással legyek türelemmel.
Az internetes, mobilos felület még a Random tökéletesen működő, de elavult felületét is alulmúlja.
Jó szívvel több befektetést nem csinálnék náluk, de ugye nincs jobb és nincs más TBSZ-es lehetőség. A KBC-nél is van számlám, ott elégedett vagyok csak a BEVA határral nem tudok dűlőre jutni.
Sokat olvastam és ismerkedtem az IB felületével. Tudása, a rajta elérhető információk, rengeteg lehetőség össze se hasonlítható a korábban írt kettőjével, viszont nincs TBSZ.
Egyrészt nyilván jobban jár az ember a TBSZ-el, bár mint korábban írtam végeztem számításokat és azért elég durva különbség a díjakban, jutalékokban azért nem jelent óriási különbségeket, ha valaki nem 100 milliókkal játszik.
Másrészt itt-ott olvasott adózási problémák eltántorítanak az IB-től (nem teljesen egyértelmű, hogyan kell számolni, mit hova kell írni a bevallásban).
Fogjam be az orrom és toljam az Erstén tovább vagy ne féljek a KBC bedőlésétől, BEVA határától és inkább ott fektessek be vagy vágjak bele az IB-be, elvileg várhatók jobb kimutatások a magyar adózást segítendő?
Más fórumon is leírtam a dilemmámat, ti mit ajánlanátok?

(#82665) mokus1


mokus1
addikt

Néhány millió forintot hova érdemes tenni rövid távra? Jövő júliusban hozzáférhetőnek kell lennie. Viszonylag kockazatment sen. :R

(#82666) tomazin válasza mokus1 (#82665) üzenetére


tomazin
veterán

Dkj

(#82667) mokus1 válasza tomazin (#82666) üzenetére


mokus1
addikt

Az mi? Rakerestem ok

Hol érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#82668) Gézengúz válasza mokus1 (#82667) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#82669) axioma


axioma
veterán

Jol sejtem, hogy a 221018 penzeket mar csak majd az ujabb PMAP-ba lehet rakni? 17-eig van a regi ellenben 17-en zaras utan szabadul fel a DKJ.
[Ha igen, me'g mindig lehet szamolgatni, 1 nap buntije hany % kamatkulonbsege 1 honapnak - felteszem hogy 2029-ben mar nem lesz tul erdekes a kamatkulonbseg mas termekekhez kepest, visszavaltasnal meg egyertelmu.]

[ Szerkesztve ]

(#82670) ViceRoy


ViceRoy
kezdő

Államkincstár

(#82671) vnorbi válasza axioma (#82669) üzenetére


vnorbi
aktív tag

221018-as DKJ nincs, 221019-es van. Ezt már nem tudod visszaváltani, hogy 2029/I-t vegyél belőle, mert túl közel van a lejárat, ezért nincs már rá árfolyamjegyzés.

(#82672) axioma válasza vnorbi (#82671) üzenetére


axioma
veterán

Oh bocs elszamoltam magam, es ja, a -2nap kiesett (latszik nem jatszom sokat vele), akkor mar most 2029/J vagy marad egy ideig dkj aztan meglatjuk.

(#82673) attiati válasza aAron_ (#82516) üzenetére


attiati
veterán

közben felkerültek a BIRS fixingek is

(#82674) mauimagic válasza PredatorZoli (#82576) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Minden transzformátor állomás mellé kellene még1 transzformátok, valamint minden vezetéket még1x ki kellene húzni mindenhova, és a jelenlegi hálózaton csak vételezés folyna, az új hálózaton pedig csak visszatáplálás, és ebben az esetben már technikailag megoldható a középfeszültségre való visszatáplálás, feltranszformálás, bárhol felhasználható az áram.

Bocs, de linkelhetnél bármilyen országból ilyen megoldást, különben nekünk laikusoknak ez óriási bullshitnak tűnik.
Vagy szokás szerint a hanyatló nyugati és távol keleti országokban mindenki hülye csak mi vagyunk helikopter...

(#82675) tobias40 válasza 2007ath (#82663) üzenetére


tobias40
veterán

Jah hogy fordulókor automatikusan átvált a magasabb kamatozásra?
Ezt nem is tudtam,köszi!
Sztem maradok ebben ami van jelenleg ,nem akkor az összeg hogy érdemes legyen...(5M)

(#82676) sunavlys válasza mauimagic (#82674) üzenetére


sunavlys
senior tag

A másik bullshit meg hogy a napelemből a szomszédnak áttáplált áramért senki sem fizet rendszerhasználati díjat, kvázi a napelemes ingyen használja a hálózatot: nem, a szomszéd fizeti.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#82677) peetie1 válasza PredatorZoli (#82629) üzenetére


peetie1
aktív tag

Na, megnyitottam az értékpapír számlát a george-ból, tényleg csak pár kattintás, be se kell menni aláírni. Így viszont rábasztam, mert ahhoz hogy az online csomagba tegyenek, regisztrálni kellett volna előtte a weboldalon és utána nyitni. Így 0,45% a tranzakciós illeték nem 0,35% :( Most zárjam be a számlát (ezt javasolta az ügyfélszolgálat is), csináljam meg újra, vagy szarni rá, 1000€nál úgyis tök mindegy a minimum díjat fizetem így is úgy is?

(#82678) Dare2Live válasza Dare2Live (#82443) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Egész elképesztő az MNB, Matocsy, Virág Barnabás... inkompetenciája. Ez nem menti fel a kormányt.

más: sajt árak. [link] Az egész élelmiszer ágazaton ezt látom. MIndezt 416Fts Eurnál ami elvileg nagyon meg kellene drágítsa az importot.
És Pick szalámi. [link]
Ez így meg végképp nem tudom, hogy jön össze. Mindenesetre külföldön kell vásárolni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#82679) A Zéé válasza Dare2Live (#82678) üzenetére


A Zéé
addikt

az azért megvan, hogy Pick szalámiból sem csak a téliszalámi van, ugye? Csak ezt az összes ilyen összehasonlítós clickbait cikk szereti elfelejteni.
Mert pl. a Rákóczi szalámi itthon is 6500 körül van, ugyanaz Lidl-ös csomagolóban 5500. És simán el tudom képzelni, hogy exportra más cucc megy.
Nem azért írom, mert bárkit is védeni akarnék, de nem véletlenül nincs a cikkben sem említve a pontos típus.

Amúgy nagyon érdekes ez az élelmiszer árképzés. Mizo kakaót már emlegettem a jómúltkor. Intersparban 525 volt múlt héten, a Lidl-ben hetek óta 355. Sajtok valóban tragikusak, egyrészt szinte ehetetlen lett az összes magyar, másrészt valóban vetekszik az import cuccokkal az ára.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#82680) Ixion77 válasza Dare2Live (#82678) üzenetére


Ixion77
őstag

Az első link üres.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#82681) Attis7 válasza A Zéé (#82679) üzenetére


Attis7
tag

Nem clickbait cikk, hanem tény, hogy az külföldön egy tucat szalámi és van nála sokkal jobb is, így jóval olcsóbb, itthon meg a csúcsminőségűek közé pozicionálták magukat és azért ennyi. Uez a sztori a barilla tészta is, külföldön kb fele annyiba kerül, mint itt.

[link]

vs

[link]

(#82682) Hi!King válasza A Zéé (#82679) üzenetére


Hi!King
őstag

A Pick termékek Magyarországon jelentős felárral futnak, mivel a magyar lakosság prémium márkának tekinti, nemzetközi összevetésben viszont kommersz termékeik vannak, ezért külföldön fel kell venniük az árversenyt a konkurens termékekkel, ezért csak olcsóbban tudják eladni.

Szerk.: Tudom, igénytelen vagyok, de én szeretem a parizert. Nos, itthon a Pick és a Kométa számít a legjobb minőségűnek és egyben a legdrágább is, addig a német és osztrák extrawurst-ok (ugyanaz mint a párizsi) közül a legolcsóbb is jobb minőségű, finomabb, magasabb hústartalmú ezeknél, és szintén olcsóbb, sokszor importként is, de ott jelentősen olcsóbb.

A sajt, sonka egyébként saját tapasztalataim alapján jelentősen olcsóbb mostanában Ausztriában, mint Magyarországon, mindezt úgy, hogy ugye a forint jelentősen gyengült az euróhoz képest. De itthon is olcsóbb az import, szóval kb. nyugati országok sajtárai náluk < import nyugati sajt < itthon gyártott sajt van árazásban.

Azt mondjuk totál nem értem, hogy az hogy lehet, hogy csak Olaszországban gyártható prosciutto sonka hogyan lehet olcsóbb Ausztriában és Németországban jelentősen olcsóbb, mint Olaszországban, más kérdés, hogy Magyarországon nem csak a prosciutto kerül sokkal többe, mint bárhol máshol, hanem azon az áron, amennyiért prosciutto-t kapsz Ausztriában, itthon a legszarabb kommersz gépsonkákat kapod.

[ Szerkesztve ]

(#82683) SzGee válasza A Zéé (#82679) üzenetére


SzGee
aktív tag

Én úgy látom, hogy a magyar árak már-már a pofátlanság határát kezdik súrolni, amit nem magyaráz semmilyen áfakülönbség és euróárfolyam sem
Ráadásul főleg a hazai termékek kerülnek brutálisan sokba (zöldség-gyümölcs pld, értem hogy szar a termés meg minden)
Azt sem értem, hogy hogyan lehet, hogy az olaszoknál 10% az infláció, Svájcban 2% nálunk meg minimum 30%, értem, hogy alacsonyabb a bázis, de azért vicc, hogy drágább nálunk az élelmiszer mint Svájcban vagy a németeknél, akik 10x annyit keresnek mint mi
Ezért kellene az összes különadót meg árfolyamstoppot kivezetni, mert így gyakorlatilag összehasonlíthatatlanok ezek az árak és ezt ki is használják a kereskedők

If you leave me, can I come, too?

(#82684) SzGee válasza SzGee (#82683) üzenetére


SzGee
aktív tag

Egyébként csak annyi kellene, hogy 1-2 hétig nem vásárolni semmit, szépen visszamenne mindennek az ára
De amíg megveszik ennyiért, addig ennyiért is fogják árulni

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#82685) Attis7 válasza SzGee (#82684) üzenetére


Attis7
tag

Pont ezt szoktam mondani, amíg van aki 5000-es kilónkénti áron megveszi a tolle "sajtot" (tavaly még 1800 körül lehetett kapni), miközben ez ennél többet tudó cheddarok is 4000 alatt vannak , addig nem lesz olcsóbb, vajaknál uez a történet, a hazai tolle-s, alföld tejes vaj 5000 kilónkénti áron van kirakva, addig a német vaj 4000 körül.

(#82686) SzGee válasza Attis7 (#82685) üzenetére


SzGee
aktív tag

Mi a héten csak akciós terméket vettünk, abból főzünk ami akciós
Egyszerűen nem vagyok hajlandó dupla áron megvenni semmit, mégha tellik rá, akkor sem
Akinek meg nem tellik rá, azt nem is értem, hogyan fog élni a jövőben, elég siralmas a helyzet

If you leave me, can I come, too?

(#82687) Ringman válasza SzGee (#82683) üzenetére


Ringman
nagyúr

neta+kiskeradó (van ahol a tavalyi profitot meghaladja a mértéke!)+árstopos bukó kompenzálása is közrejátszik, valamint beárazzák a bizonytalanságot is. (éppen kit fognak államosítani/tönkretenni/ellehetetleníteni)

megéri kb bármelyik környező eu-s országba átmenni bevásárolni, ha a határ mellett laksz.

(#82688) blg válasza SzGee (#82683) üzenetére


blg
senior tag

Azt miből gondolod, hogy Svájcban olcsóbb az élelmiszer, mint nálunk?
Két hete jártam svájci szupermarketben és étteremben is, és nagyon nem úgy tűnt.
pl. itt lehet ellenőrizni a bolti árakat: Migros [link]

(#82689) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
November 1-jétől a 3 és 5 éves kamatperiódusú jelzáloghitelekre is kiterjeszti a kormány a kamatstopot, és 2023. június 30-áig meghosszabbítja az intézkedést. A gazdaságfejlesztési miniszter mai közleményében elárulta, mennyi hitelest és miként érint az intézkedés.
A közlemény szerint a kamatstop
350 ezer családot véd meg a kamatemelkedéstől,
284 ezret tesz ki a kamatstop hatálya alá eddig is tartozók száma - őket érinti a hosszabbítás,
valamint további 66 ezret az újonnan érintettek köre - rájuk vonatkozik a kiterjesztés.

(#82690) Dare2Live válasza Ixion77 (#82680) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kösz újra akkor
[link]

Amit Matolcsy, Virág, MNB csinált azt tényleg tanítani fogják.

@ringman Sztem költségvetés már nem nyer akár többet bukik azon, hogy 27% az áfa meg különadók mint amit nyer, annyira felfutott a megvesszük külföldről, külföldi államnak fizetjük a "19%"os áfát. Tipikus lose-lose ami van kormány részéről.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#82691) SzGee válasza blg (#82688) üzenetére


SzGee
aktív tag

Jogos, talán Svájcban még kicsit drágább a kaja, na persze nem a 10x fizetéshez mérve :U

If you leave me, can I come, too?

(#82692) julius666 válasza Attis7 (#82685) üzenetére


julius666
addikt

Békeidőben még elment a magyar élelmiszeripar totális versenyképtelensége, az alsópolcos cuccok (trappista, baromfirúd meg a többi okádék) hiába volt ár/érték arányban katasztrofális, de mivel az volt összegszerűen a legolcsóbb, miután a prolik és kosárba rakták megszokásból, nem érte őket meglepetés a kasszánál. A "márkás" cuccokat meg (Pick, Tihanyi, stb.) eladta a márka, akinek nem kellett alsópolcra rányúlnia az úgyis megvette, bármennyiért is adják, hiába volt Lidl/Aldiban gyakorlatilag ugyan az a termék (ugyanarról a gyártósorról lepottyanva!) sajátmárkásként 20-40%-al olcsóbb.

Mostani válságos időkben ez már kevésbé fog működni. 50%+ élelmiszer inflációnál nem veheti már meg ugyanazt/ugyanannyit az átlag hónapról-hónapra élő magyar. Vagy terméket/márkát vált olcsóbbra (ami gyakorlatilag egyre inkább a diszkontos import), vagy egyszerűen mennyiséget csökkent és a küszöböt rágja inkább. A keresletet mindkettő súlyosan csökkenti. Nekem meg az a gyanúm, hogy nem véletlenül kerül az ótvar aljadék magyar trappista többe, mint a rendes nyugati sajtok, olcsóbban adva esélyesen ráfizetés lenne már a sztori a gyárnak.

Jó sok haveri céget kell majd ebben a szektorban is kimentenie az államnak... A diszkont láncokra meg eddig is szúrós szemmel nézett a kormány, nekik most lesz majd félnivalójuk, lévén hogy ezekben szembesül az átlag magyar leginkább a valósággal, ezek rontják a legjobban a haverok üzletét...

Na nem baj, ha elrontják az Aldit/Lidlt, akkor max mi is inkább átjárunk Szlovákiába. A benzin ársapkával még támogatja is a kormány a bevásárlóturizmust. :U

[ Szerkesztve ]

(#82693) Dare2Live válasza SzGee (#82691) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Svájc-Magyaro összevetése sztem nem értelmezhető annyira más. Az életszinvonal is az egyik legmagasabb, még a németet is masszívan veri.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#82694) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Van némi megtakarításom, ami jelenleg a MÁP+-ban van, ami a mostani infláció melletti 5% körüli kamatjával nem túl baráti. Olvastam, erről a BMÁP-ról, aminek jóval magasabb a kamata. Gondolkodok, hogy átrakom ide a pénzemet, vagy ennél jobb alternatíva? Olyan kellene, ahol hozzá lehet férni a pénzemhez bármikor, ha valamennyi összegre szükségem van és nem az van, hogy évekig le van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#82695) IG55 válasza SzGee (#82684) üzenetére


IG55
senior tag

Sajnos nem ilyen kétbites a téma. A költségek mindenhol többszöröződnek, a dolgozókat pedig ki kell fizetni. Akkor inkább bezár, veszteséget nem akar termelni.

(#82696) ngaba válasza julius666 (#82692) üzenetére


ngaba
aktív tag

"hiába volt Lidl/Aldiban gyakorlatilag ugyan az a termék"

Sokszor tényleg ugyanaz, de ha már Picket emlekegetünk, akkor az Aldi saját márkás Pick parizerjének kisebb a hústartalma, mint a márkaterméknek.

(#82697) Hi!King válasza SzGee (#82684) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez így teljesen irracionális, nincs olyan, hogy 1-2 hétig nem vásárolni semmit. Az árakat a kereslet-kínálat alakítja, nem azért veszik meg ennyiért az emberek az élelmiszert, mert csak azért is, hanem mert enni akarnak. Pontosan emiatt emelkednek az élelmiszerárak többet inflációs nyomás alatt, mint más termékek árai, amiket könnyebben nélkülöz a lakosság.

Ha azt szeretnénk, hogy lassabban dráguljanak az élelmiszerek, az okokat kellene megszűntetni, a hazai élelmiszeripar és a mezőgazdaság egyre inkább olgarchisztikus jellegét, az élelmiszerekre is magas áfát, a különadókat, és persze ami még fontosabb, az állami túlköltekezést.

(#82698) Ra3 válasza SOAD19 (#82694) üzenetére


Ra3
őstag

MÁP+-nál gyakorlaitlag bármi jobb, diszkont kincstárjegy, prémium magyar állampapír is jó lehet, hozzáférés nincs korlátozva, bármikor kiveheted pl. a 7 évre lekötött pénzt is, jelenleg 1% büntetéssel (a bünti százalék mértéke változhat, a múltban is volt rá példa).

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#82699) DanielLong válasza Dare2Live (#82678) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ausztriából tudok nyilatkozni, a banán az annyi, mint otthon, jellemzően 1,8-2€/kg.
A Pick árát most már tényleg megnézem, mert otthon épp tegnap döbbentem le, hogy mennyibe kerül. A sajtokkal igazatok van, nem is kell kommentelni. Viszont amit nem értek, hogy itt kint a normál tej (3,6%) az továbbra is kb 1,2-1,3€, tehát több, mint otthon, akkor a sajt meg hogyan lehet olcsóbb?
Kenyér kint mindig drágább volt (bár a szortiment is más), de most érzésem szerint itt is kiegyenlítődtek az árak. 4-5€/kg-ért bio tönköly/rozs/stb kenyereket kapsz, tényleg kiváló minőségben. Otthon max helyi pékségnél van hasonló, az ugyanennyibe kerülne, de jóval kisebb a választék, inkább a tisztán búzalisztes termékek dominálnak.

(#82700) blg válasza Dare2Live (#82693) üzenetére


blg
senior tag

múltkor beszélgettem egy svájci IT-ssel Svájcban, és szegény panaszkodott, hogy mindennek emelkedik az ára.
Ja és volt egy előre be nem jelentett 1 órás áramszünet is, amikor ott voltam. Korábban már cikkeztek arról újságok, hogy ilyen gyakrabban lesz náluk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.