Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) vnorbi válasza aujjobba (#68250) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Aha, és a VISSZADO nem nullázta ki az SZJA keretedet? Mert ha igen, akkor nincs miből az EP számlára pénzt kérned. Csak tippelek, voltak ilyen ajánlások még tavaly év végén, miszerint önkéntes pénztárba nem feltétlenül érte meg pénzt fizetni, mert a gyerekek után eleve járó kedvezmény, és utána még az idei extra pénzosztás után nem marad befizetett SZJA, amiből a pénztárakba lehetne kérni visszatérítést.

(#68252) geleati válasza aujjobba (#68244) üzenetére


geleati
tag

Én is így március környékén adtam be és meg is érkezett április elején a jóváírás az EP-re (Generali).

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#68253) Lex Icon válasza avl (#68246) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem a kondíció a lényeg, mert ha alapot veszel, az már eleve átverés ktsg. terén. Onnan meg ingyen is lehet maga a számla.
Azt is nézd, hogy mit tudsz megvenni. Mennyire tudják azt kínálni, mint egy brókercégnél. Pl. olcsó ETF-ek, részvények.
A lényeg, hogy nem fog ingyen foglalkozni veled egy bankár se. Attól, hogy nem veszed észre a rejtett ktsg-eket, még lehúznak.

[ Szerkesztve ]

(#68254) aujjobba válasza vnorbi (#68251) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem nullazta ki, sokkal tobb SZJA ment be, mint a VISSZADO.
A NAV altal keszitett tervezetben is mar a VISSZADO figyelembevetelevel lett szamolva minden.

Egyelore irtam a NAV-nak, valami felremehetett naluk.

Egyebkent egy nagyon furcsa dolog tortent iden, mar azelott jott egy uzenet az ado1% egyhaznak kiutalasarol a NAV-tol, mielott beadtam volna egyaltalan a rendelkezest.

(#68255) aujjobba válasza aujjobba (#68254) üzenetére


aujjobba
addikt

Tavaly volt olyan a szituacio, hogy az EP visszakuldte a NAV-nak a jovairas osszeget, mert elozo evben nem fizettem a tagdijat (ezt addig nem is tudtam, hogy emiatt elesek a jovairastol). Akkor megoldottuk ugy a NAV-nal, hogy modositassal atkertem az ONYP-be.

De iden ilyen szituacio nem all fenn, fizettem be boven a minimumon felul is az EP-be.

(#68256) tomazin válasza aujjobba (#68244) üzenetére


tomazin
veterán

Leadas utan pontosan 30nappal utaljak,ha nincs tartozasod. Ha nem utaltak, akkor vagy nem konyveltek vagy rossz helyre ment amit kuldtel vagy mas tartozasod is van.

(#68257) boti19871125 válasza aujjobba (#68255) üzenetére


boti19871125
kezdő

Nálam ugyanez. Március elején beadtam, április elején teljesítettem a keletkezett SZJA kötelezettségemet, mondjuk nekem a bevallás "csak" beadott státuszú.

68256 tomazin
én még a 30 napon belül vagyok, 04.08. volt a befizetés

[ Szerkesztve ]

(#68258) vnorbi válasza aujjobba (#68255) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor szerintem is csak a NAV marad, ők majd megmondják.

Tudtommal egyébként nem szükséges EP-re befizetni az adóévben ahhoz, hogy oda kérhess visszatérítést. Ha lekötést indítasz a már benn lévő egyenleg egy részére, az is teljesíti a feltételt. Nekem legalábbis volt olyan évem, amikor befizetésem nem volt, csak a lekötés utáni 10%-ot kértem. ÖNYP nálam nincs, ilyen összevonást nem próbáltam.

(#68259) aujjobba válasza tomazin (#68256) üzenetére


aujjobba
addikt

Amit az eSZJA portal kiszamolt tartozast azt ott helyben befizettem kartyaval, az adoszamla kivonaton latszik is.
A gepjarmuado tulfizetese szinten latszik.
A VISSZADO mindket oldalt szerepel (+/-) nullas vegosszeggel (nincs tartozas/tulfizetes), a SZOCHO megintcsak nullas, egyeb tetel meg nincs ott.
Szoval latszolag minden klappol, ha a NAV-tol lekerdezett adoszamla kizarolag tulfizetest mutat, akkor nem tudom milyen tartozasom lenne.

Rakerdeztem, a feluletukon kuldtem nekik uzenetet, majdcsak elmondjak mi a banatuk.

(#68260) tomazin válasza boti19871125 (#68257) üzenetére


tomazin
veterán

Mivel utolag fizetted igy ahhoz kepest indul az 1honap.

68259: nekem se kuldtek tavaly, felhivtam oket es gyorsan felhomalyositottak mi a baj. Nem tudom irasban mennyire gyorsan valaszolnak.

(#68261) avl válasza Lex Icon (#68253) üzenetére


avl
aktív tag

persze, bef.alapnal igy van
.
de epp azert a kondicio (is) a lényeg, mert - gondolom private banking bankja valogatja azert, ez (is) sajat tapasztalat - ott is "bármilyen" ETF-et felvehetünk a kereskedhetö listara (Xetra, london, swiss, US tözsdek, ..), egyedi reszvenyeket is stb.

a "rejtett" költség ezeknel ugyanaz, mert ugyanazok az eszközök

a kondicio: veteli/eladasi jutalek, allomanydij mint kondicio elemei a mások
(pl. mikor en kezdtem private banking-et ...nem mostanában ;-) akkor semmire sem volt még állomanydij, aztan jött allomanydij a nem HUF-os eszközökre, stb. es persze van a hivatalos kondi lista es van, amit el lehet érni ..néhány dologtól függöen)

"A lényeg, hogy nem fog ingyen foglalkozni veled egy bankár se" nyilván ez is így van (de a fizuját nem az ügyféltöl direkt vonják le :-))) ...hanem szépen eloszlik a többi ("birkább" ? kevésbé vagyonos ? stb.) bankügyfelek felé is

másrészt épp mert maga valaszthatja ki a befektetesi eszközt az ügyfel, olyan marha sok foglalkozást nem is igényel (már ha így akarja ..és ugye így is érdemes; nyilván ha az ajánlatokra hallgat csak, akkor úgy jár; de az is igaz: néha jó[nak tünö] ajánlatok, gondolatok is jö[het]nek)

(#68262) SzGee válasza avl (#68261) üzenetére


SzGee
aktív tag

PB csomagok nem érik meg, többezer forintos havidíjakkal, csak a balekoknak való meg a sznoboknak

If you leave me, can I come, too?

(#68263) vnorbi válasza vnorbi (#67311) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amikor ezt írtam, akkor egy napig voltak 7%-os EHM-mel vásárolhatóak a fix kamatozású kötvények. Aztán visszakorrigáltak olyan 6,6%-ig, és holnap lesznek elvileg megint 7-7,2%-on vásárolhatóak a még 4-7 évig futó sorozatok.

(#68264) avl válasza SzGee (#68262) üzenetére


avl
aktív tag

mi nálad a "PB" ? premium banking vagy private banking ?

en private banking -röl irtam;

pl.itt megtekinthetö egy hivatalos listarol, hogy kinek mennyi a hivatalos (!!!) havi dij: https://www.raiffeisen.hu/kondiciok/private-banking

Számlavezetés 70 millió forint alatti kezelt vagyon esetén 17 796 Ft / hó
Számlavezetés 70 és 100 millió forint közötti kezelt vagyon
esetén 4 153 Ft / hó
Számlavezetés 100 millió forint feletti kezelt vagyon esetén Díjmentes

(#68265) SzGee válasza avl (#68264) üzenetére


SzGee
aktív tag

embertelen drága, részvény vétel 1% :O ne már... 0.1% állománydíj az is évi 100 000 Ft 100 millió esetén
felejtős

If you leave me, can I come, too?

(#68266) avl válasza SzGee (#68265) üzenetére


avl
aktív tag

a reakciokbol ugy latom: eddig nem olyanok reagaltak, akik olyan pozicioban voltak, hogy a hivatalos kondi lista még csak nem is alap, eleve a bank is ajanl jobbat + lehet tovabb alkudni ;-)

csak az irjon a temaban, aki 10+ eve private banking-os es direkt "kicsikart" a listanal jobb kondikat :-)))

a kerdes itt van: https://prohardver.hu/tema/mibe_tegyem_a_megtakaritasaimat/hsz_68248-68248.html

ez is lehet a kiindulas: [link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#68267) Resike válasza SzGee (#68262) üzenetére


Resike
tag

OTP-nél teljesen ingyen kapsz végtelen mennyiségű devizaszámlát, már csak ezért is megéri nézd már meg hogy ennek milyen díjai lennének... De az SMS díjakat is nullázzák pont amivel a legtöbb bank kopasztja az ügyfeleit a filléres számlacsomagok mellett.

[ Szerkesztve ]

(#68268) Lex Icon válasza Resike (#68267) üzenetére


Lex Icon
senior tag

... és avl
Mi a frászkarikának végtelen devizaszámla?
RC-nél de Revo-nál is kapsz ingyen devizaszámlát.
A fölösleges szájtépés helyett kéretik pontos összegekkel, %-okkal leírni, mi mennyi és hasonlítsd össze egy bróker ajánlataival (RC, Erste,...)
Utána lehet miről vitázni. Ilyen kiragadott tételek csak átverésre jók, mert amit egyik oldalon adnak, a másik oldalon duplán elveszik.
Tehát tényadatokat kérünk!

[ Szerkesztve ]

(#68269) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Az Erste Private bankink példéul úgy működik, hogy ugyanúgy kapsz a csomaggal folyószámlát, és értékpapírszámlát. A havi számlavezetés valami 10 ezer forint, és a hirdetmény szerint minden egyéb költséget, kondíciót tekintve a normál stockos számlával megyegyezik, a gyakorlatban pedig én is úgy tudom, hogy lehet belőle alkudni.
Ami állítólag nagyobb előnye, hogy olcsó lombardhiteleket dobnak az illető után. (1 éve valami 2-2,5%-os lombardkamatokról hallottam privibanki szegmensben, ami akkor kedvezőbb volt mint egy lakáshitel) És ha ilyen téren adódik valami piaci rés, akkor felkeresnek (ilyen piaci rés volt például 2019 második felében, amikor MÁP+ ra lehetett óriási tőkeáttéteket csinálni, ugyanis elfogadhatták a bankok fedezetként)
Hogy megéri-e vagy sem, tényleg azon múlik, hogy az amit cserébe neked tudnak adni, az behozza-e ezt a felárat. Ha hozzájutsz pl egy ilyen lehetőséghez, amit fent írtam, akkor többszörösen megérheti. Simán lehet olyan, amikor igen, de ha ugyanazokat a szolgáltatásokat használod csak, mintha sima számlád volna, akkor csak kidobott pénz.

[ Szerkesztve ]

(#68270) Tapsi válasza PredatorZoli (#68269) üzenetére


Tapsi
addikt

Az emberek 99,9999%-a simán jobban jár egy Wise/Revolut számlával, mint bármilyen privátbanki, vagy egzotikus konstrukcióval. A rejtett költségekről nem is beszélve.

(#68271) Boond válasza Boond (#68240) üzenetére


Boond
addikt

Egy kérdés ehhez, ha beállítok egy limit feletti megbízást revont euró váltásra (forintra), annak nincs költsége/adó vonzata igaz? Olyan mint a sima váltás, ha jól gondolom...

(#68272) avl válasza Lex Icon (#68268) üzenetére


avl
aktív tag

Dehát a kérdés, a kiindulás nem erről szól(t).

Leegyszerűsítem: nő az ertekpapirba fektethető összeg (1xBEVA Limit, 2x 3x 5x …15x) - mindet RC-nel tartod ?
Vagy ? RC “feltöltve” (hanyszoros BEVA limitig ? 0.5 ? 1 ? 2?)
aztán ? KBC? Aztan ?
Mi az intezmenyek listája? …mikor kerül sor egy magyar private banking-ra ? 10xBEVA limitnél sem ?

Maskepp: csak a költseg szamit ( es akkor mindent a legolcsobbnal) vagy intezmenyi diverzifika is ? …mert ekkor előbb-utóbb a “dragabbak” is jönnek

Szerintem diverzifika (a sorrend es összeg 1-1-nel kerdeses)

[ Szerkesztve ]

(#68273) Lex Icon válasza avl (#68272) üzenetére


Lex Icon
senior tag

PredatorZoli korábban leírta, mit csinált, olvass vissza!
Eleve, ha már az összes brókert kitömted, akkor már túl sokat költesz erre és túl nagy a területi kitettséged. Érdemes a világ más pontjaira diverzifikálni a pénzed. A PB-nél is biztosítási korlátokba fogsz futni, ráadásul ha csak a BEVA határig raksz be pénzt, akkor lehet, nem is foglalkoznak veled.
Egyébként érdemes értékelni a BEVA feletti befektetés kockázatát, mivel a nagy nemzetközi bankok brókercégeinél nem biztos, hogy csődre gyúrnak és a pénzed meg nagy tőzsdéken van elhelyezve.

[ Szerkesztve ]

(#68275) avl válasza Lex Icon (#68273) üzenetére


avl
aktív tag

be is linkeltem Zoliét.

Te mit csinálnál/sz ? Mondjuk 15xBEVA limitnyit ertekpapirba hogyan, hova ?

(#68276) PredatorZoli válasza avl (#68272) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nekem ha lenne 10x BEVA pénzem, akkor 3,33x BEVA-t egyenlően szétosztanék az RC, KBC és ERSTE közt,
3,33x BEVA-t tennék a tastytorkshöz
3,33x BEVA-t pedig a Tradestationhöz.

Ha megnyílna az IB tbsz, akkor nálam 0,8x BEVA az Erstékez, KBC-hez és az RC-hez, 1,6x BEVA az IB-hez (ez öszesen 4x BEVA)
És 3x BEVA a tasyhez és a tradestationhöz is.

Ha kevesebb mint 10X beva pénzről van szó, én személy szerint ha meghaladná a Beva 3x-osát a befektetett pénzem, onnantól kezdeném tolni az amerikai brókereket (a hozam, amivel túlcsordul azt is tbsz-ek fordultával kivenni és átvinni)

Nekem ezek az arányok, ez egyéni preferencia. Én a Private bankingot nem keverném ide, az ettől egy teljesen külön kérdés, annak nem igazán van ugyanis diverzifikációs előnye (Sőt... Egy helyen kell tartanod egy csomót...).

(#68277) stingy2 válasza Tapsi (#68270) üzenetére


stingy2
senior tag

Én nemegyszer átnyálaztam a nyilvánosan elérhető privátbanki ajánlatokat, mivel a Gutmann-on kívül mindenhova beférek, de némi mosoly és fejcsóválás után mind ment a levesbe. Betétbiztosítás ott is 100.000€, banki befektetések díjai nem versenyképesek, az meg pl. a fent is linkelt rafi p.b.-nál mókás, hogy 100M felett nincs havi díj, alatta meg 4 meg 17 ezer? Hülyék ezek? Ezt a Prémium Gold számlám is tudja. Betétbiztosítás: már írtam, hogy akinek kevés az oba, annak csak a több számla, vagy usa bróker a nyerő. Én az 500.000$-os sipc miatt vagyok amerikai brokinál (kitörölhetem a TBSZ-szel, ha borul a bili). Vagy még ott a kincstár és az államkötvény, aminél nem a 30M játszik, hanem az, hogy a kötvény visszafizetésére az állam korlátlan ideig garanciát vállal, vagyis amíg van Magyarország, addig a PMÁP, PEMÁP etc. követelés nem évül el. Szerintem ;)

INTJ

(#68278) Stanlee válasza avl (#68248) üzenetére


Stanlee
őstag

Mondjuk 1 millio euro-s ertekpapir portfolioval en meg neha beneznek ide, de valoszinuleg aknek ennyi penze van, az nem torzstag itt :))

En amugy nem nyitogatnam egymas utan a BEVA fedezet miatt a szamlakat, hanem 1-2 szolgaltatot hasznalnek, attol fuggoen, hogy milyen egyeb koltsegek merulnek fel, mondjuk trade koltseg, allomanyi dij, vagy osztalek jovairas koltsege, stb... Az, hogy elvesztem az osszes megtakaritasom, kevesbe ok a sok szamla nyitasra.

szubjektiv maganvelemeny.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#68279) PredatorZoli válasza Stanlee (#68278) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én úgy tervezem, hogy még itt leszek akkor is! :P

(#68280) Lex Icon válasza avl (#68275) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ahogy páran már leírták, szétosztom, ahogy tudom, aztán elengedem a rettegést meg a minél nagyobb hozam hajszolását, FOMO és társai, majd nyugodtan próbálok élni és élvezni az életet és tojok rá, hogy egy banki pióca le akar húzni még +1%-ra. :)

(#68281) Methox91


Methox91
junior tag

lesz a forintnál hiperinfláció 3 éven belül?

(#68282) cibere11


cibere11
tag

Üdv!
Szeretném megkérdezni hogy a PMÁP értékpapírnál mi a különbség a névérték és a piaci érték között? :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#68283) Pharaoh válasza pictigjis (#68274) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Teljesen ki akarják nyírni? Ez az egy előnye volt a pmap -al szembe. Kivéve ha annak is emelik a díját

(#68284) PredatorZoli válasza Methox91 (#68281) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Miért lenne?

(#68285) vnorbi válasza pictigjis (#68274) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szép fogás. Amikor hétfőn írtam, hogy az OTP az ÁKK miatt 0,25%-kal emelte a visszaváltási büntetést, néztem a kincstári táblázatokat is, hogy oda nem gyűrűzik-e ez be, mert ma kellett visszaváltanom. Akkor még nem látszott, hogy ott is jön a szigorítás, de a pénteki táblázatban valóban ott van. Pont megúsztam.

(#68286) Lmh


Lmh
őstag

N2024/06-tól N2025/11-ig vannak MÁPjaim....Eladni mind és go PMÁP? :P
Úgy érzem itt az utolsó lehetőség. :U

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#68287) avl válasza Lex Icon (#68280) üzenetére


avl
aktív tag

Köszi.
kb. itt tartok :)

(#68288) mgoogyi válasza cibere11 (#68282) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A névérték a kötvény "címlete", ez az az összeg, amit a kötvény lejáratakor megkapsz a kifizetett kamatok mellett.
Ha papír alapon vennénk a kötvényt, ez az összeg lenne ráírva egy darabra, pl. 1000 Ft.
Ehhez képest mérik a kamatot. A kötvény bruttó értéke a névérték + felhalmozott kamat.
A felhalmozott kamat pedig folyamatosan növekszik, majd a kamatfizetéskor ez a kamat megjelenik a számládon és a kötvény újra névértéken lesz 0 felhalmozott kamattal.

A piaci érték pedig az, amennyiért el tudod adni, ez a PMÁP esetében a névérték 99%-a + a felhalmozott kamat. Innen jön az, amikor azt írjuk, hogy 1% a visszaváltási bünti.



A kijelölt sor az egyik PMÁP sorozatot mutatja, a vételi nettó árfolyam mutatja, hogy amikor megveszi tőled az államkincstár a papírt, akkor a névérték 99%-t fizetik ki. És ehhez még hozzácsapják az utolsó oszlopban látható felhalmozott valahány % kamatot.

(#68289) cibere11 válasza mgoogyi (#68288) üzenetére


cibere11
tag

Köszönöm :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#68290) Lex Icon válasza avl (#68287) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az utolsó mondatom, lehet félreérthető volt: úgy értettem, hogy elhajtok minden ilyen emberkét és próbálkozót, nem érdekel, milyen szemetet akar eladni nekem aranymasnival átkötve.

(#68291) Lmh


Lmh
őstag

Ha MÁP+t adok el - és mindet el akarom adni az adott sorozatból - akkor a névértékhez kell gyakorlatilag beírnom a teljes állomány összegét, vagyis amit az egyenlegnél ír. Ebből számol egy végösszeget, ami magasabb összeg, mint a névérték. Pénzszámlára küldi és onnan meg veszem a PMÁP-ot. Ennyi? :F :U
2024/25-ös sorit adnám el egyébként.
Köszi! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#68292) Lmh válasza Lmh (#68291) üzenetére


Lmh
őstag

Tárgytalan, megcsináltam, ahogy tudtam :P
Picit hagytam azért MÁP+ban, hátha lenyomja az inflációt a népnek :D

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#68293) David89 válasza pictigjis (#68274) üzenetére


David89
tag

Butus kérdés, de ezt a felmenő rendszerben vezetik be, vagy a meglévőkre is vonatkozik?

(#68294) nort_on válasza David89 (#68293) üzenetére


nort_on
senior tag

Ott van a linkben, hogy melyik sorozatokra vonatkozik. :U

[ Szerkesztve ]

(#68295) Resike válasza Lex Icon (#68268) üzenetére


Resike
tag

Milyen számokat akarsz? Ezt mindenkinek saját magának kell kiszámolnia. Nekem pontosan nulla forintba kerül a privátbanki tagság, de majd mindjárt kiszámolod nekem hogy mennyire nem éri meg.
Portfolió olvasóként pontosan tudod hogy mennyi pénz van egy átlagos PB számlán meg azt hogy hogyan nő az ügyfelek száma vagy gyarapodik az átlagos vagyonuk.
Valahogy nem hiszem hogy ez lenne az a réteg akiket MLM hülyeségekkel le lehetne húzni.

(#68296) David89 válasza nort_on (#68294) üzenetére


David89
tag

sry telón voltam :B

Viszont az a tabu is megdőlt, hogy nem emelik a visszaváltás díját (akár kis lépésekben, hadd főjön meg a béka). Ez a kincstárnak idén a második húzása az eurós kötvény jelentős rontása mellett, amira akkor egy kissé be is rágtam. Nem tudom, hogy ilyen kapkodó intézkedések hogy növelik a bizalmat, pláne ebben az amúgyis turbulens időkben...

(#68297) Lex Icon válasza Resike (#68295) üzenetére


Lex Icon
senior tag

El se tudod képzelni, hogy a 100M-s pénzekkel rendelkezők egy jelentős része mennyire nincs tisztában a pénzügyekkel. Pont ezért tudják őket beszippantani a PB-s "ügynökök" és jól eladni nekik mindenféle "szuper" dolgot, mert micsoda öröm, hogy nem 0,0000001% kamatért kell számlán tartania a pénzt. Nemrég írtam családtagról!!, aki tudta, hogy Átlag Jóskánál talán többet tudok a pénzügyekről, neki is már időpontja volt, amikor a párja hívott, hogy mit ajánlok.
Mondhatom úgy is, hogy a pénz mellé észt/tudást nem szoktak adni.
És akkor a sok vállalkozó ügyfélről már nem is mesélek, hogy mit szoktak művelni vagy nem művelni.
Sokan vannak, akik a pénzükkel együtt a tudásukat is gyarapítják e téren, de azok is sokan vannak, akik "szakemberre" bízzák ezt is, mint pl. a kőműves melót.
Attól, hogy te értesz hozzá, mert megtanultad még nem jelenti azt, hogy minden PB ügyfél tudja mit csinál, ill. mit csinálnak a pénzével.

[ Szerkesztve ]

(#68298) Moleman válasza Lex Icon (#68297) üzenetére


Moleman
addikt

Plusz brutális kamuk terjednek, az Átlag Jóska meg elhiszi. Pár éve egy munkatársam válltig állította, hogy ha több mint 100 millióval privátbankolsz, sima lekötésre, sőt, akár lekötés nélkül is 10+%-ot adnak a bankok a tőkédre. Természetesen neki nem volt 100 milliója, és ilyen hirdetményt sem tudott mutatni. :D

(#68299) Resike válasza Lex Icon (#68297) üzenetére


Resike
tag

Szerintem el vagy tévedve hogy hogyan is lesz valaki privátbankos, ha van a banknál egy céged bizonyos forgalommal alapból megkapod mind a céges mind a személyes számládra a tagságot teljesen ingyen. Ha valaki egy nagyobb hitelt vesz fel az is megkapja a tagságot meg az ügyintézőt hozzá, de az is van ha bank észreveszi hogy hé paraszt túl sok pénzed van nálunk mostantól privátbankos vagy, itt az ügyintéződ.
Nem igazán látom hogy hol is van itt a lehúzás, amikor a bankok egymásért versengenek az ügyfelekért és semmiféle kötelezettséggel vagy vállalással nem jár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.