Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) stangli válasza Lauda (#6344) üzenetére


stangli
senior tag

Ha még aktuális lenne, akkor a top 3 kamatot nyújtó bankok:

(#6402) Boyfish válasza Inv1sus (#6400) üzenetére


Boyfish
senior tag

Hogy telt az első 2 nap a tőzsdén?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#6403) Inv1sus válasza Boyfish (#6402) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ma volt az első napom, nem volt még kettő :).
Ma nem fektettem be semmibe, mert sejtettem, hogy inkább esések lesznek, mint növekvések. A holnapi napot nem tudom még :U Elég rossz így tőzsdézni, hogy nem tudom egész nap figyelni. Túlságosan is meg kell gondolni a dolgokat, ha egy napra akarok befektetni...

Egy kérdés: tudom, hogy adózni kell a nyereség után. De minek a 20%-át kell leadózni: a kivétel utáni nyereségnek vagy a már levont járulékos költségek után kialakult nyereségnek?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6404) attiati válasza Inv1sus (#6403) üzenetére


attiati
veterán

ennyit lesz az árfolyamnyereségadód: (bruttó nyereség-költségek)*0,2

(#6405) Inv1sus válasza attiati (#6404) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszi. :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6406) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Érdekesen telt az első tőzsdézésem :D. 1615-ön vettem egy kis OTP-t és aztán eladtam 1600-ért, szerencsére a nagy finálé elött :D A vicc az, hogy semmi okom nem volt kereskedni. Csak már olyan régóta akartam tőzsdézni, hogy nem bírtam ki :/. Legközelebb több észt viszek azért majd a dologba.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6407) attiati válasza Inv1sus (#6406) üzenetére


attiati
veterán

Arra figyelj, hogy equitasnal az "egy kis" ne legyen 60e ft alatti tétel.

(#6408) concret_hp válasza Inv1sus (#6406) üzenetére


concret_hp
addikt

1600 ???

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6409) attiati válasza concret_hp (#6408) üzenetére


attiati
veterán

elütötte, elnézte

(#6410) Inv1sus


Inv1sus
addikt

ja, elnéztem 2k-val. Sry :U
Amúgy nem volt gáz, mert szinte alig vesztettem valamit, de legalább jó pár dolog világossá vált bennem. Folyamatos daytradehez azért kellenek idegek ám. Az ember látja, hogy egyszer csak zuhantatják az árat :Y

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6411) CriticalHit válasza Inv1sus (#6406) üzenetére


CriticalHit
őstag

Dragabban venni, mint eladni?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#6412) Inv1sus válasza CriticalHit (#6411) üzenetére


Inv1sus
addikt

Más lehetőségem nem volt, szal... és egyébként nem arra gondoltam :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6413) stangli válasza Inv1sus (#6410) üzenetére


stangli
senior tag

zuhantatják mi? :)
f3 után volt a legizgibb az egész kereskedési nap :D

CriticalHit: lehet hogy shortolta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6414) Lauda válasza stangli (#6401) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! :R

(#6416) tkazmer válasza stangli (#6415) üzenetére


tkazmer
addikt

ez mi a halál?:) az öregúrnak sok ideje volt aztán kitalált valamit? :))

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6417) Boyfish válasza tkazmer (#6416) üzenetére


Boyfish
senior tag

Akit érdekelnek a közgazdaságtan alternatív megoldásai, annak célszerű Drábik irásaival megismerkedni (Uzsoracivilizáció), hülyébb nem lesz tőle senki...

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#6418) lajafix válasza Boyfish (#6417) üzenetére


lajafix
addikt

na ne, Drábik még a bezárt Politika fórumban is lol volt, aki pedig nem lesz tőle hülyébb, az egyszerű faék.

Rock'n Roll

(#6419) CriticalHit válasza Inv1sus (#6412) üzenetére


CriticalHit
őstag

esesben venni (olcson), emelkedesben eladni (dragan), amilyen egyszeruen hangzik, olyan becsapos

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#6420) Inv1sus válasza CriticalHit (#6419) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ja. Egyszerűnek hangzott, de nem az. Asszem most egy jó darabig nem fogok a pénzzel játszani. Jó hírek ellenére nem növekedett tegnap se az otp, se a mol... asszem most jön a korrekciós időszak.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6421) stangli válasza Inv1sus (#6420) üzenetére


stangli
senior tag

melyik jó hírre gondolsz? amúgy tegnap tudott nőni 5-6%-ot nyitóba... :DDD poént félre téve a hétfői szárnyalást követte le... most jön az ubi szezon korrekció meg miegyéb... ahogy a tőzsde guruk is mondani szokták "Sell in may and go away!"...

lajafix: Drábiknak vannak jó gondolatai/meglátásai az egy másik dolog, hogy a sok magába szippantott információtól a kis öregnek már már üldözési mániája van, de azért érdemes megvizsgálni a Drábik által képviselt oldalt is ahhoz, hogy nyugodt szívvel ítéletet tudjunk megfogalmazni magunkban...

[ Szerkesztve ]

(#6422) Inv1sus válasza stangli (#6421) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hát pl a molnál jól felment az olaj ára, a hangulat pozitív volt és az usa is szárnyalt. Ezekre gondoltam. :U
És ja, nyitóban valóban felugrott, de én azt nem nevezem növekedésnek, inkább máknak x). Otp-n pl csökkent egész nap. De akik pénteken bennhagyták, azok jól jártak reggelre :)

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6423) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Meg lehet valahol nézni egyébként, hogy milyen ajánlatokat tettek egyesek? Mert mintha láttam volna valahol egy linket, hogy hányan vannak shortban stb

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6424) Fecogame válasza stangli (#6415) üzenetére


Fecogame
veterán

Teljesen igaza van :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6425) stangli válasza Inv1sus (#6423) üzenetére


stangli
senior tag

erre gondolsz?

csaknem shortra készülsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#6426) Inv1sus válasza stangli (#6425) üzenetére


Inv1sus
addikt

igen, erre gondoltam. Köszike :R Kár hogy nem nagyon értem így, hogy angolul van. Még magyarul se értem sokszor :Đ

Nem igazán. Miért? Kellene szerinted? :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6427) Inv1sus válasza Inv1sus (#6426) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ma kerestem 30Ft-ot :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6428) Füleske


Füleske
addikt

Szerintetek most merre tart majd a forint ?

(#6429) Inv1sus válasza Füleske (#6428) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ez jó kérdés.

Én csak azt tudom, hogy mit szeretnék: Menjen lefele, hogy végre meglegyen a korrekció, amit az elemzők várnak. :(((

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6430) Boyfish válasza Inv1sus (#6429) üzenetére


Boyfish
senior tag

rettenetesen unalma az utóbbi néhány napban a tőzsde, semmi iránymutatás, csak maszatolunk...

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#6431) Inv1sus válasza Boyfish (#6430) üzenetére


Inv1sus
addikt

Jah. :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6432) stangli válasza Füleske (#6428) üzenetére


stangli
senior tag

Unicredit szerint erre

(#6433) attiati válasza stangli (#6432) üzenetére


attiati
veterán

unicredit szerint múlt héten még pont másik irányba ;]

(#6434) stangli válasza attiati (#6433) üzenetére


stangli
senior tag

Egy irányt szeretett volna, ha nagyon hisz benne, akkor talán el is éri :DDD

(#6435) stangli válasza stangli (#6434) üzenetére


stangli
senior tag

Ekkora szöveget :D

"Erősödik a forint, miért is ne erősödne? Minden adott a további erősödéshez is, javul az idő, süt a nap, hideg a sör, növekszik a kockázatéhség, a miniszterelnök bizakodón néz a jövőbe, lehetségesnek tartva, hogy nem is hívjuk le az összes IMF pénzt, a jegybank óvatosan fogalmaz és kizárja a közeljövőben az alapkamat csökkentését. Hajrá kamatra vadászó újra feltámadó carry-traderek. Ráadásul Lettország is lassan kikopik a köztudatból, már csak annyi rémlik, hogy ott volt valami balhé még a múlt héten. De kit érdekel mindez? Meg a 6,7%-kal csökkenő GDP? Az államháztartási hiány? A német export 1950 óta nem látott zuhanása? Meg a satöbbi? Válság van? Lárifári, ahogy nagy szónokaink egyike mondaná. A legbölcsebb talán az lenne, ha mától szeptember közepéig egy árva szót sem szólnánk többet makrogazdasági adatokról, pénzpiaci hangulatról, kockázatéhségről és várakozásokról. Adjunk egy negyedévet a világnak, hadd gyűljenek össze komolyan vehető mennyiségben a várva várt kilábalást alátámasztó adatok, vagy a fellendülés késlekedésére utaló mutatók, melyek közé a férfi alsóneműért-ékesítések statisztikája is csatlakozott a mai sajtóhírek alapján. Ne csupán egy-egy adatot kiragadva és arra ráfókuszálva mondjuk: már vége. Vagy még nincs vége, de már az alja. Vagy még nem teljesen az alja, de már majdnem. Õszig pedig ne lepődjünk meg azon, ha az egyik nap még 288-as euró másnap már csak 279, minden különösebb értelmes indok nélkül. Gatyastatisztika nézegetés helyett vegyük elő a kedvenc tízforintosunkat, kicsit polírozzuk fel, hogy szépen csillogjon, és minden reggel dobjunk vele, hogy megjósoljuk, merre szalad aznap a befektetők nyája. Mert ami mostanság zajlik, az leginkább egy napszúrásos birkanyáj mezei futóversenyéhez hasonlatos...

teljess cikk

Ennek a Commerzbankos elemzőnek olyan szövege van hogy egyszerűen azt tudom mondani hogy istenkirálycsászárság a fogalmazása... poénosan lazán könnyen emészthető szövegkörnyezetben megmondja a tutit... felüdülés olvasni elemzéseit

(#6436) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valami oka van ezeknek az emelkedéseknek? :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6437) stangli válasza Inv1sus (#6436) üzenetére


stangli
senior tag

Jah, trendnek szokták hívni :DDD

(#6439) stangli válasza fLeSs (#6438) üzenetére


stangli
senior tag

Kamatadómentesség? pfff szvsz ha ebben az esetben az adókedvezményt megszüntetik akkor a legtöbb ember nem azon fog rágódni, hogy kamatadómentességet kap, hanem azon, hogy miként szedje ki a pénzecskéjét és fektesse valami jövedelmezőbbe... mert ugyebár már nem ösztönzi semmi sem, hogy befizessen... szja éstb...

(#6440) Boyfish válasza stangli (#6439) üzenetére


Boyfish
senior tag

Szevasz ez nem teljesen van így...
Egy csomó nyugdíjmegtakarítási terméket a számla, vagy megtakarítás tulajdonosa is kezelhet, és ugyanolyan termékekbe rakhatja az ember, mint bármelyik lakossági befektetés, és mindez kamatadó mentesen, tehát az a 20% különbség azért sok.

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#6441) Flashcash válasza fLeSs (#6438) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ugyanilyen lépés a magánnyugdíjpénztári befizetések vagy pl. az üdülési csekk tervezett megadóztatása. Teljesen átgondolatlan lépések, valószínüleg úgy születtek, hogy páran leültek és megpróbálták kitalálni, hogy milyen lépésekkel lehetne a legnagyobb kárt okozni a magyar gazdaságnak.

(#6442) fLeSs válasza stangli (#6439) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez nyilván a befektetéshez kötött életbiztosítás ellen szól, mert sok-sok milliomos (köztük egyébként jópár miniszter is ha láttátok a vagyonnyilatkozatukat) ebben tartja a megtakarításait (lopott, tisztára mosott pénzt :D), ahhoz ugyanis az állam semmilyen körülmények között sem nyúlhat hozzá és ha 10 év után veszed ki, akkor kamatadómentes, azért az a 20% elég sok. meg ugye ott az évente visszaigényelhető 100 000 vagy (120 000?) pénzecske.

így viszont nem lesz semmi, ami az UL mellett szól (kivéve a hozzáférhetetlenség). nem baj, jó nekem az a hozamplaza is.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6443) Boyfish válasza fLeSs (#6442) üzenetére


Boyfish
senior tag

Úgy látom fLeEs annyira elvette mindenki kedvét a befektetésektől ezzel a támogatás megszűntetéssel, hogy be is halt a topik, a magyar tőzsdéről közben meg elfogy a vásárló, nincs forgalom...

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#6444) stangli válasza Boyfish (#6443) üzenetére


stangli
senior tag

"Sell in may and go away" effektus van a bét-en... kereskedni mostanában kész tragédia, szvsz irányt elkapni dt/tdt-ben majdnem lehetetlen, rövid/közép távon fantáziát nem nagyon látni most per pill... talán szeptember, október környékén... mindenki kivár, nyaral éstb... :)

[ Szerkesztve ]

(#6445) Boyfish válasza stangli (#6444) üzenetére


Boyfish
senior tag

ugyan-ugyan ez csak mendemonda...
Amerika kivár, és velük megyünk nemsokára mi is...

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#6446) concret_hp válasza fLeSs (#6442) üzenetére


concret_hp
addikt

hozampláza az miben jobb, mint ha mondjuk valamelyik banknál simán megveszem ugyanezeket a cuccokat?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6447) lajafix válasza Flashcash (#6441) üzenetére


lajafix
addikt

Csak a bevételeket hajszolják, kellenek a kiadások fedezésére. holott a kiadások oldalán lenne még mit csökkenteni.

Rock'n Roll

(#6448) stangli válasza Boyfish (#6445) üzenetére


stangli
senior tag

szvsz nem annyira, a mostani forgalmat elnézve :) no mindegy én most kivárok, nap végén megnézem hogy mi történt a nagyvilágban, de kezd bebizonyosodni számomra, hogy most egy kis időre lefele tartunk...

(#6449) attiati válasza concret_hp (#6446) üzenetére


attiati
veterán

mire gondolsz?

Hozamra ugyanazt kapod.
Esetleg a tranzakciós- és bankköltségeket érdemes összehasonlítani: folyószla, épszla vezetési díj...
De egy szlavezetésért eléred több alapkezelő termékét.
Talán még annyi, hogy a pénzelszámolás napja eltérhet 1 nappal. Erre majd Fless mond többet, de ugyanaznapi árfolyamon számolják el, mintha bankban vennéd.

Viszont most nézem, hogy hozamplaza felszámol 100-100 ft jutalékot eladásra, vételre is olyan alapra, ahol az alapkezelő csak eladásra számolja fel. Legalábbis hozamplaza honlapja szerint. Viszont simán benézhették, és lehet elírás lesz, tudom hogy megy :)

A lényeg, ha ugyanazt a 2-3 alapot fogod adni-venni, mint eddig a bankodnál, akkor maradj bankban. Hozamplaza előnye, hogy egyhelyen eléred rengeteg alapkezelő alapját.
Amiatt se érdemes, hogy eddig vetted x bank buxindexkövető alapját, és ezentúl y bank buxindexkövetőjét akarod. Kivéve ha van olyan szakmai rálátásod, amivel meg tudod indokolni ;]

Amiatt már érdemes lehet, hogy eddig a bankodban nem érted el az indiai piacot, ráadásul neked usd-ben elszámolt kell belőle, és mellé meg továbbra is váltogatni akarsz a $ betétalapodra.

(#6450) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Mennyinél fog megakadni az otp, hogy újra meginduljon majd felfelé?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.