Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) attiati válasza Manitou (#16600) üzenetére


attiati
veterán

302-t láttál nem? :) nálam most ott áll, de tág a spread, ez valahol 303,2 körül állna likvid piacon.
Hol nézted?

(#16602) emvy válasza attiati (#16601) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, 310 fole ugrott egy pillanatra, aztan le 301-re, aztan vissza 306-ra.

http://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=HUF

while (!sleep) sheep++;

(#16603) Manitou válasza attiati (#16601) üzenetére


Manitou
addikt

Nem. 312 volt ! Win 7 beépített minialkalmazás árfolyam figyelőn.

(#16604) attiati válasza emvy (#16602) üzenetére


attiati
veterán

Mondjuk a többi kereszt is elég betegen nyitotta a hetet. Eurusd 150 ponttal lejjebb van. Ehhez képest eurhuf tartja a pénteki záróját.

(#16605) fokukac


fokukac
nagyúr

Olvasom, hogy Viktor szerint Magyarország Európa legversenyképesebb országa.
Én nem tudom, ilyenkor hogy bírja ki, hogy ne röhögje el magát..?
:F

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16606) concret_hp válasza fokukac (#16605) üzenetére


concret_hp
addikt

matolcsy mester mondta neki biztos, őneki meg hisz. egyéb kérdés? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16607) fokukac válasza concret_hp (#16606) üzenetére


fokukac
nagyúr

azt hiszik, hogy ez olyan mint a belpol, hogy ha elégszer mondják el, akkor előbb-utóbb elhiszi a plebsz, hogy jó volt a katasztrófavédelem, vagy a nyugdíjállamosítás vagy a különadók garmadája?

A befektetők nem olyanok, a számokat nézik...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16608) Cyrin válasza fokukac (#16607) üzenetére


Cyrin
addikt

csakhát ez nem is nekik szól igazán, hanem a szavazógépeknek.

(#16609) fokukac válasza Cyrin (#16608) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ja bocs, az kimaradt, hogy ezt ma Jordániában mondta, ahol újabb befektetőcsalogató túrán vett részt a fél kormánnyal egyetemben.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16610) Cyrin válasza fokukac (#16609) üzenetére


Cyrin
addikt

akkor viszont vagy mindenkit hülyének néznek, vagy csak ingyen kirándultak egy kicsit a pénzünkből.

(#16611) #24334592 válasza Cyrin (#16610) üzenetére


#24334592
törölt tag

privátjettel, mert élni tudni kell...ha együtt mentek 10k eur-ból megvolt odavissza a gép + állásidő :U

(#16612) bobsys


bobsys
addikt

A maganynugdij penztaram tavaly eltozdeste a penzemet es csinalt egy +20%-ot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#16613) fokukac válasza bobsys (#16612) üzenetére


fokukac
nagyúr

majd lenyúlja a kormány azt is :)

--------------------

Más. Szerintetek az EURHUF-ban mi várható? Én úgy látom, nem nagyon akar tovább gyengülni, még ez a ciprusi csőd se vitte nagyon az éves negatív csúcs fölé...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16614) Rive válasza fokukac (#16613) üzenetére


Rive
veterán

Amennyire jogom van nyilatkozni, hát szerintem egy 300 visszateszt.
Ott aztán majd lehet integetni és fényképeket csinálni - 'ilyen se lesz többé' felirattal mehet a fényképalbumba.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16615) Mercutio_ válasza fokukac (#16613) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tolcsi még nem csinált semmit és az újabb adós mentés feltételei se ismertek szóval van még hova szárnyalni, és a választási hajrá is messze még.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16616) #24334592


#24334592
törölt tag

lenne 8000chf, amit át kéne váltani euróba.Arra gondoltam, h a mostani forintárfolyam (245-246 az utcán) kapóra jönne és tudnám pihentetni (4-6%) fél évig azt a pénzt.Majd szeptemberben remélhetőleg erősödik annyit a forint, h 300 alatt legyen

Létezik olyan eszköz amihez nem kell bankszla de mégis kamatozik?Állampapírhoz kell tbsz mindenképpen?

[ Szerkesztve ]

(#16617) Dr.F.E.R.I. válasza #24334592 (#16616) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Úgy tudom, hogy már diszkont kincstárjegyet sem lehet venni fizikai formában, a dematerializált dolgokhoz pedig szerintem mindenképp kell, hogy tartozzon valami személyhez kötött számla, ahol nyilván lehet azokat tartani.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16618) attiati válasza fokukac (#16613) üzenetére


attiati
veterán

(#16619) zsoltee10 válasza Manitou (#16603) üzenetére


zsoltee10
addikt

Melyik minialkalmazást használod? Nekem a gyári most 307,5Ft-ot mutat, mnb.hu-n meg 305,4Ft. :F

(#16620) fokukac


fokukac
nagyúr

már több a nyugdíjas, mint az alkalmazott...
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16621) Panthera válasza fokukac (#16620) üzenetére


Panthera
őstag

De legalább a fennmaradó mind gyerek lenne, közben egy része még munkanélküli...
Ez is elgondolkodtató:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16622) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nagyon off leszek, de nem tudom máshol.

Szóval elmű áttért a fehér csekkre. Én eddig a sárga csekket fizettem be, a neten keresztül. Ezt is szabad? Mit kell feltünteni a megjegyzésbe? Eddig a befizetőazonosítót kellett, de itt megjelent pár új váratlan hosszú szám. :)

I am having fun staying poor.

(#16623) stangli válasza Drizzt (#16622) üzenetére


stangli
senior tag

Azt, ami a közlemény rovatban van feltüntetve.

(#16624) fokukac válasza Drizzt (#16622) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem kell ezt túlragozni, én az alábbiakat írom évek óta a közleménybe:
-vevőkód
-számla sorszáma

és csókolom. Tökéletesen működik. A vevőkódot megjegyzi a netbank, a sorszámot meg átpötyögöm.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16625) lajafix válasza fokukac (#16624) üzenetére


lajafix
addikt

elég a vevőkód is, az összeg alapján oda teszik ahova kell, még ha több számlát is kapsz. nem fognak pénzt visszaküldeni. :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#16626) fokukac


fokukac
nagyúr

nem teljesítenek Matolcsy új adónemei

Januártól lehet belépni a vállalkozásoknak az új vállalati adórendszerbe: az eva alternatívájaként bevezették a kisadózók tételes adóját (kata) és a kisvállalati adót (kiva). Az előbbiből az első alkalommal februárban1,8 milliárd forint folyt be, ami az egész évre tervezett 74,3 milliárd 2,5 százaléka. A kiva 130 milliárdjából eddig 426 millió forint érkezett ami az éves előirányzat 0,3 százaléka. Az eva egész éves 108 milliárd forintos bevételéből az első két hónapban 4,8 milliárd forint került az államkasszában - igaz az eva-t januárban is fizetni kellett, szemben a januárban debütált és februárban először fizetett kata-val és kiva-val szemben. A két új adó a kormány munkahelyvédelmi akciótervének alapjai.

A tranzakciós illeték sem teljest jól, hiszen az egész évre tervezett 301 milliárd forintból alig 13,3 milliárd forint folyt be, ami az éves terv 4,4 százaléka az időarányosan elvárható kilenc százalékkal szemben, magyarán a fele folyt be a várt adónak. Az NGM kincstári válasza szerint "Az első havi bevételek valóban kedvezőtlenebbül alakultak az időarányosan várt bevételekhez képest, azonban egy hónap adatai alapján még korai lenne az égész évre vonatkozóan következtetéseket levonni."

A közműadó szintén idei új találmány, ebből 60 milliárdot kell majd befizetniük az érintett cégeknek - ám e soron még nem keletkezett bevétele a kincstárnak. A februári bevételeket növelte az a 2,1 milliárd forint, ami a széndioxid kvóták értékestésből folyt be. Az állami vagyon értékestéséből további 1,4 milliárd forintos szerencsejáték koncesszió-bevételre is szert tett a kincstár a második hónapban.

Kiadási oldalon első ránézésre riasztó képet fest költségvetési szervek kiadásainak 20,3 százalékos növekedése, amely így 255,3 milliárd forint volt. A képet némileg árnyalja, hogy tavalyhoz képest 10 ezer fővel nőtt a kormányzati alkalmazottak száma, hisz a korábbi önkormányzati okmányirodai feladatokat januártól a kormányzati körbe került járási hivatalok látják el.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16627) concret_hp válasza fokukac (#16626) üzenetére


concret_hp
addikt

katát amúgy nem értem miért nem tolják sokan. azt tudom elképzelni, hogy nem jártak utána / szar a könyvelőjük. havi 50K-t kell fizetni, fixen. ha a sima rendszerben van az ember az is 40valahányezer, de akkor a bevétel után még van szja. évi 6M-ig lehet alanyi áfamentesnek lenni. az havi 500K, ami nyilván enm sokakat érint, de annál csak 10% az adókulcs, de havi 200Knál is csak 25%, szóval jobbra kihozni nem nagyon lehet sehogy szerintem annak aki ev és nem tud költségelni, márpedig elég sok ilyen szakma van.
még akinek van 1 alkalmazottja annak is életképes verzió lehet, havi 2x50Kt fizetni havi 500K bevételig.
vagy inkább maradnak annál, hogy nem adnak számlát, mindent full feketén csinálnak ?

szóval ez a konstrukció sztem kifejezetten jó sok vállalkozónak.

szerk: off

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16628) FehérHolló válasza fokukac (#16626) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szóval a 285-ös euro árfolyamra kalkulált költségvetésből 3 hónap alatt csak ez az egyetlen probléma spekuláns támadás 100 milliárd forint vesztséget/kimaradást hozott.
Nem kellene végre újragondolni az egészet? Vagy kidobni kuszaszemet a minisztériumból,öh, a nemzetiből, vagy inkább országunkból. Hol a bús kajmán influenzás orrán van a felelős?

concret_hp: Olyan gyorsan jöttek a változások, hogy a kisvállalatok nem tudták nyomon követni az épp aktuális szabályozást, így nem életek még a jó lehetőségekkel sem.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#16629) zsoltee10 válasza concret_hp (#16627) üzenetére


zsoltee10
addikt

Van a katával egy olyan gond, hogy nem tudsz olyan számlát kibocsátani, amit másik cég elszámolhat. Csak egyéni vásárlóknak tudsz értékesíteni. Se önkormányzatnak, se más cégeknek. Nekem ezt mondta a könyvelő decemberben, úgyhogy hagytuk. Öcsém nem számláz senkinek, ő belépett a katába.

(#16630) concret_hp válasza zsoltee10 (#16629) üzenetére


concret_hp
addikt

másik katásnak nem adhatsz számlát csak ill. nem tudom pontosan, hogyan van azzal van vmi kavarás, másik cégnek miért ne adhatnál?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16631) fokukac


fokukac
nagyúr

Egy kis regionális GDP-statisztika, 2010-ből.

Az a szomorú, hogy ez azóta csak rosszabb lett...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16632) g@bo válasza FehérHolló (#16628) üzenetére


g@bo
nagyúr

100 milliárd az nem pénz, majd emelik valamelyik adót. tranzakciósat pl. és minden egyenes.
kár, hogy a munkahelyek meg szűnnek meg. kb. mikor fogunk padlót?

(#16633) Ringman válasza zsoltee10 (#16629) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez eredetileg így volt, de még tavaly módosították.

leírható költségként a katás szla, de van pár feltétel, amit teljesíteni kell, hogy ne minősüljön burkolt/bujtatott munkaviszonynak. + a számlát befogadónak van még egy jelentési kötelezettsége.

[link]

lehet év közben is választani, csak az alanyi mentességet nem.

(#16634) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] lesznek itt még érdekes dolgok :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16635) #24334592 válasza concret_hp (#16634) üzenetére


#24334592
törölt tag

:K

csak így tovább..248 az utcán a frank...csak kitartson húsvéthétfőig ;]

(#16636) föccer válasza concret_hp (#16634) üzenetére


föccer
nagyúr

Micsoda váratlan fordulat. :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16637) g@bo válasza #24334592 (#16635) üzenetére


g@bo
nagyúr

ki fog. én a 280 as ojrómat pattintom el. ramélem utána pár nap és benyalja a 320 at, akkor megsiratom a kieset profitot, amiből jutott volna pár hamburgerre.

röhej már ez az egész ami itt megy. 3 év rémálom és még van 1. aztán kitudja még mennyi.

(#16638) zsoltee10 válasza Ringman (#16633) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi, akkor majd következő évtől.

(#16639) #24334592 válasza g@bo (#16637) üzenetére


#24334592
törölt tag

kozben nehanyan arrol almodoznak, h Svajcban eltorlik a gatat ITT...

Az 1.20as gat is eros, de meg szenvedheto.Ha eltorlik, azonnal robban a bomba.Az olcso hitelektol futott lakasboom idevonzza a ruszki es arab toket...

Ha tehetnem vennek lakast par jobb kornyeken, mert evi 10-20% mennek feljebb az arak, van ahol 30 is...Pedig egy 30m2 studio alapara olyan 300-400.000CHF-tol indul :Y (berleti dija kb. 950CHF+rezsi/ho)

(#16640) CriticalHit válasza concret_hp (#16634) üzenetére


CriticalHit
őstag

Van még lejjebb?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#16641) g@bo válasza #24334592 (#16639) üzenetére


g@bo
nagyúr

400 00 chf... de szeretnék annyit egyben látni.

A ciprusi számlák teljes egészében zárolva vannak. Nem lehet tranzakciót kezdeményezni, fogadni, repülőjegyet foglalni, lényegében semmit, egyes bankkártyákkal sok helyen nem lehet fizetni sem.

ez nálunk mikor lesz? :o

(#16642) stangli


stangli
senior tag

Izlandi elnök szemszögéből: Hagyni kell a bankokat csődbe menni!

(#16643) Mercutio_ válasza stangli (#16642) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom téged sem zavarna, ha ennek következtében kicsit megugrana az EURHUF árfolyam, és az Izlandihoz hasonlóan a válság előtti helyett annak duplája, úgy 540 Ft lenne 1 euró a "kilábalás" után is:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16644) Dr.F.E.R.I. válasza Mercutio_ (#16643) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én azt olvasom le a grafikonodról, hogy 2008-ban kábé 120 Isk volt 1€, most pedig úgy 160 Isk. Tehát ez inkább csak a harmadával nőtt, szó nincs duplázásról. Viszont még érdekesebb, ha az EurHuf keresztet nézzük meg. Nagyjából ugyanekkor volt 230 Ft egy €, ma 305 Ft környékén. Vagyis nálunk is ennyivel drágult, de maradt minden a régiben, és a grafikon is sokkal egyenetlenebb, mint az izlandi valutáé. Világos, hogy pont ez a tökölődés nem fog semmi jóra vezetni, amit USA, EU csinál.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16645) stangli válasza Mercutio_ (#16643) üzenetére


stangli
senior tag

Nincs € hitelem, úgyhogy nekem mindegy, csak történjen valami. :DDD

Inkább szívok 3-5évet, és azután kezdjen növekedni a gazdaság, minthogy langyos vízbe elvegetáljak, majd lesz valami címszóval... :U

(#16646) #24334592 válasza Mercutio_ (#16643) üzenetére


#24334592
törölt tag

házat vennék Győr közelében azonnal, ha nem előznek be a külföldiek ;]

mellesleg a gyenge forint jót tenne nekünk!Semmi sem indokolja, h ilyen rohadt drága legyen az élet otthon...Oké, az otthon élőket ez nem érinti, de a rengeteg turistát meg külföldön dolgozót igen!350-es forintnál megszállnának minket és pörögnének a vendégéjszakák.

friss adat:

Mo. 1.2M vendégéjszaka
Ausztria 8.3M (tudom, hegyek síelés, de akkor is durva különbség)

[ Szerkesztve ]

(#16647) lajafix válasza #24334592 (#16646) üzenetére


lajafix
addikt

aztán minek jönnének ide csak az olcsó forintért?

nekem úgy tűnik hogy a színvonal jobban számít lásd 1.2 M vs 8M...

Rock'n Roll

(#16648) _BM_ válasza lajafix (#16647) üzenetére


_BM_
senior tag

aztán minek jönnének ide csak az olcsó forintért?

Ja. Afganisztánba sem áramlanak a turisták, hiába olcsó :))

(#16649) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#16644) üzenetére


fokukac
nagyúr

pár szebb grafikon, csak neked.

Egészen konkrétan 75-ről ment fel 310-re, számold ki, hogy az mennyi. Az pedig, hogy most 160, az csak egy dolog. (ez még mindig több, mint 100%-os gyengülés a kiinduló állapothoz képest.)

Ugyanis az izlandi korona még ma sem konvertibilis, azaz nem vehet csak úgy bárki eurót, hanem csak speciális esetekben, ha importtal foglalkozó nagykereskedő, vagy érvényes repülőjegye, illetve hajójegye van.

Egy ilyet meg lehet csinálni, ha egy olyan izolált országban élsz, ami az ÓCeán közepén helyezkedik el. De nálunk elég rosszul jönne, azt hiszem. Képzeld már el azt a szitut, hogy nem vehetsz eurót, csak ha repjegye mutatsz be, itt a határok nélküli Európában...

Amúgy nálunk az a 230 csak inkább egy túlvett fellángolás volt a vihar előtti csendben. Előtte sok-sok éven át 250-260 kröül ingadozott az ojró.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16650) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#16649) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én a 2008 nyári árfolyamot vettem alapul, mert szeptemberben szakadt el a cérna. A másik grafikonon is láttam ezt a nagy tüskét, de csak rövid ideig tartott, hamar stabilizálódott utána az árfolyam. Hát nem tudom, de nekem ez a lassú agónia sem tűnik egy normális állapotnak, mondjon bárki bármit.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.