Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114901) SzekeresPeti válasza PredatorZoli (#114862) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Miért jobb a vevővel megállapodni ebben, mint a tesókkal? Ugyanúgy el kell dönteni, hogy melyik rész mennyi lesz, és ugyanúgy arányosítgatni kell. Ráadásul ezzel csak még szövevényesebb lesz az ügy a vevő előtt...

(#114902) Emod válasza SzekeresPeti (#114901) üzenetére


Emod
kezdő

Személy szerint a jó rokoni kapcsolatokat sokkal fontosabbnak tartom.

Ha a vevő és az eladó nem ért egyet azt könnyű megoldani.

De mint már írták, az illetékes hatóságnál tudják mit hogyan lehet a konkrét helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#114903) Csigusz23 válasza PredatorZoli (#114896) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Az úgynevezett "önjáró EP"? Aztán egyszer majd költesz belőle? Alapvetően jó kihasználni az adójóváírást, de ha nem tudod felhasználni, akkor szerintem kétséges, hogy megéri-e

(#114904) PredatorZoli válasza Csigusz23 (#114903) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem, nem az önjáró, a pörgetés nem azt jelenti hogy csak beteszem és rajta van.
Egyszerűen csak beteszem a 750k-t egyben, megvárom a 180 napot, majd kirántom az egészet egyszerre. Nem "költök belőle", hanem kiigénylem jogcímen amint lejár a várakozási idő.

[ Szerkesztve ]

(#114905) S-eye válasza WasabiTrsr (#114888) üzenetére


S-eye
senior tag

Én is a Prémiumon gondolkozom. Ha jól értem, ahol elfogadják a kártyát, ott nem kell számlát kérni? Feleségem tuti nem használná, ha mindenhol számlát kellene kérni. Ez itt egy fontos szempont nálam. Arra gondoltam, hogy Erste hitelkártyát kapcsolnék hozzá, így visszajönne 1%.

(#114906) PredatorZoli válasza SzekeresPeti (#114901) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Azért, mert úgyis külön kell leszerződni a két részre, hisz ezek külön megosztási szerződéssel vannak. Ha pedig két szerződés lesz, akkor már az adásvétel pillanatában eldöntött kell hogy legyen az hogy a két adásvételi közt az összegnek hogy kell aránylania. A két szerződés árának megoszlásába a vevőnek is beleszólása van, nem oszthatjátok fel akárhogy, mert azt utána a vevőnek alá kell írnia, és neki illetékfizetési és egyéb szempontokból nem feltétlenül mindegy a dolog hogy mennyiért vesz egy házas telket és mennyiért egy külön gyümölcsös telket. Magyarán nem elég ha ti majd utólag megosztozkodtok miután elment a B+C.

(#114907) kepe1977 válasza bigdady (#114883) üzenetére


kepe1977
csendes tag

jó pár éve átkerültem az MBH EP-hez. Nincsen jó véleményem róluk. Nagyon magasak a költségek, kötelezően bekapcsolt biztosítás. Ahogy tudtam átmentem máshová, akkor az IZYS egy jó választásnak tűnt. Azóta az IZYS is növelte a befizetések után levont összeget... Egyébként nincsen bajom vele.
Szerintem attól is függ, hogy melyiket érdemes választanod, hogy mik a terveid. Én az izys-nél megkötöttem egy őrangyal közösségi biztosítást, ami tartalmaz Nagyértékű képalkotó diagnosztika 300 ezer ft/év, Kritikus betegségek szolgáltatás 1 millió ft, stb.
Sajnos nem mindenütt fogadják el a kártyájukat. Számlát kell kérni sok helyen.

Ha csak a levonásokat nézem akkor az új pillér éri meg. táblázat

Visszagondolva az elmúlt évekre, rengeteg pénzt összegyűjtettem az egészségpénztár számlámon, és egyszerűen nem tudom mire felhasználni (szerencsére nem vagyok beteg, nincs gyerek). Évek óta ott áll 500- 600 ezer Ft. Az infláció megeszi most már rövid távon is.

Szerintem csak akkor érdemes nagy összeget rátenni, ha az adott évbe ki is tudod venni.
Én csak az őrangyal és az üfsz miatt maradok az izys-nél. :B

(#114908) Csigusz23 válasza PredatorZoli (#114904) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Milyen jogcímen tudod kiigényelni? :O Most majd én is ki tudom, mert megszületett a kislányom, de van egyéb jogcím is?

(#114909) PredatorZoli válasza Csigusz23 (#114908) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Rengeteg jogcím van, oldalakon keresztül lehetne sorolni, nincs értelme 1-2-t kiragadni. Érdemes elolvasni a pénztár honlapját alaposan, ott le van írva mik vannak és mihez mi kell.

(#114910) attka


attka
aktív tag

Sziasztok,

FixMÁP 3 évre vagy Babakötvény úgy, hogy 4 év múlva lesz 18 éves a gyermek?
Mi a véleményetek, melyiket javasoljátok?

Üdv.

(#114911) PredatorZoli válasza attka (#114910) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A babával sokkal magasabb hozamot tudsz realizálni. Az hogy ez a 4 éves időtáv számodra megfelelő-e azt neked kell tudni.

(#114912) attka válasza PredatorZoli (#114911) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

Köszönöm és itt volt egy linkelt cikk, hogy egy naptári évben max 1,2 millió Ft-ig lehet venni babakötvényt? Tapasztalta ezt már valaki?

(#114913) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Milyen etf-et javasoltok vwce és vuaa mellé?
Többen írtak a fwra-ról. Passzolna ez a portfoliómba?

(#114914) Llew válasza attka (#114912) üzenetére


Llew
senior tag

Ha többet akartal, akkor elkestél. Most szigorítottak, szoval nem kell tapasztalni ez a jogi keret.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#114915) attka válasza Llew (#114914) üzenetére


attka
aktív tag

Ok, köszönöm.

(#114916) WasabiTrsr válasza S-eye (#114905) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

Hat, az a vicc, hogy amugy nehany patikaban kartyaval fizetsz, de megis szamlat kapsz rola, mert rairjak a neved a blokkra, es valahol ala is kell irni, illetve csak az tud vele fizetni akinek a nevere szol (ugy remlik felesegem elkuldtek egyszer a patikaban amikor elvitte a kartyam). De azt legalabb nem kell bekuldeni amit kartyaval fizetsz.

Nem tudom mik a pontos szabalyok, annyira surun nem hasznalom.

Jo nagy penzszivattyu(nak erzodik) ez az egesz a haveroknak.

[ Szerkesztve ]

(#114917) nort_on válasza user112 (#114913) üzenetére


nort_on
senior tag

FTSE AllWorld mellé S&P500 és ezek mellé még egy FTSE AllWorld? :F

Bocsánat, de te megnézted hogy egyáltalán mik ezek és miket vettél? Mi a stratégia? Egy random fórum random tagjainak random ticker-jeit random megvenni? :F

(#114918) bandus válasza nort_on (#114917) üzenetére


bandus
veterán

nalam egeszen bevalt ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#114919) Emod válasza user112 (#114913) üzenetére


Emod
kezdő

Ennyi információ alapján én is itt megállnék. Vagy már a VWCE-nél és csak abból vennék tovább.

(#114920) Asbee válasza Dluinet (#114877) üzenetére


Asbee
veterán

Tényleg, akkor gondolom hétfő lesz belőle.

(#114921) CragON


CragON
aktív tag

Kiokosítana valaki DKJ-ből?
A hozam működését részben értem, csak azt nem, hogy ha megnézem a jelenlegi kínálatot, akkor kb egyformán hoznak. Akkor mi értelme van a különböző futamidőknek?

Ha később szállok be mint a kiadás kezdete akkor is megkapom ugyanannyit ad?

(#114922) Catman válasza CragON (#114921) üzenetére


Catman
aktív tag

Egy hónap múlva már tuti nem ennyi lesz a hozam, ha az akkor lejáró DKJ-ből akarsz majd valamit venni

(#114923) Wn2tl válasza nort_on (#114917) üzenetére


Wn2tl
tag

Ha bankok között is diverzifikál szerintem nem feltétlen baj ha több fajta aw-je van. Stratégia nélkül viszont igazad van, célszerű a piac lefedésére törekedni, és vehetne valami small cap value-t is. Vagy spekulálni a padlót fogott európai ingatlan szektor felemelkedésére.

(#114924) PredatorZoli válasza S-eye (#114905) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az ilyesmire nem jár az 1% hitelkártyabónusz általában, szóval hiába.

(#114925) Gallmix válasza confuser (#114900) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Sok ilyen videós van. A bankmonitor azért "komolyabb" cég. videótól függetlenül. Korábban itt is téma volt az ingatlanok, lehet a másik topikba kellett volna, de nem követem. nem emlékszem a nevére sem... (nem mintha hiányozna).

[ Szerkesztve ]

(#114926) Segal válasza CragON (#114921) üzenetére


Segal
veterán

Éves kamatot mutat. Nyilván ha egy 3 hónap múlva lejárót veszel akkor nem fogsz rá ugyanannyit kapni mintha 1 év múlva lejárót vennél.
Amúgy a dkj egy érdekes állatfaj mert istenigazából nem is kamatot fizet, hanem áron alul veheted (diszkont áron) így minél hamarabb veszed annál kedvezőbb áron veheted meg és az éves kamat időszakos részét fogod rá megkapni, majd ha tartod végig akkor 100%-os áron kiutalják neked. Ha max 1 éven belül biztosan kell a pénz akkor egy roppant jó lehetőség mert semmi kockázat nincs benne. Feltéve hogy tartod végig, mert ha hamarabb kiveszed akkor azért egy pici van, de még az is kevesebb mint a többinél.
Viszont ha idő előtt kiszállsz akkor értelemszerűen időarányosan kevesebbet fog fizetni, tehát csak 9x%-ot fognak kiutalni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#114927) Addel


Addel
senior tag

Sziasztok.
Azt tudtátok, hogy az S&P500 ETF-ek közt meglehetősen nagy eltérés is lehet összetételben.
Meglepődve vettem észre, hogy a legtöbb ilyentől eltérően az Amundi (AUM5) majdnem 40%-ban USA tözdén jegyzett európai és japán cégeket tartalmaz, persze a nagy amerikai cégek adják a gerincét, de azért meglepett. :Y

(#114928) PredatorZoli válasza Addel (#114927) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Valamit biztos benézel. Ez biztos nem egy s&p ETF összetétele.

[ Szerkesztve ]

(#114929) Addel válasza PredatorZoli (#114928) üzenetére


Addel
senior tag

Az amundi oldalárol töltöttem le, ott van fent a cimsorban olvasd el :
Fund Holdings_Amundi S&P 500 UCITS ETF - EUR (C)_LU1681048804_21_02_2024

[ Szerkesztve ]

(#114930) PredatorZoli válasza Addel (#114929) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Rossz táblát töltöttek fel.

(#114931) Addel válasza PredatorZoli (#114930) üzenetére


Addel
senior tag

És minden héten rosszat töltenek fel, ezek szerint, mert van ilyen 12.-i dátummal is hasonló összetétellel ?

(#114932) Wn2tl válasza PredatorZoli (#114928) üzenetére


Wn2tl
tag

Ja, van benne pár japán, német, francia cég. :DDD

(#114933) Drizzt válasza CragON (#114921) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Altalaban nem ugyanakkora a dkj hozam. Fugg a kamatvarakozasok varhato iranyatol. Ha ennyire egyutt jarnak, akkor nem valoszinu jelentos valtozas a meghatarozo kamatszintekben a megadott idotavon. De a kicsi kulonbsegnek is jelzes erteke lehet. Masrsszt nem feltetlenul az alapkamatra kell ebbol kovetkeztetni.

I am having fun staying poor.

(#114934) PredatorZoli válasza Addel (#114931) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igen, valamit elböszmékeltek, ez egy másik alapnak az összetétele. Nem is hasonlít egy s&p-hez szinte semmiben.

[ Szerkesztve ]

(#114935) Addel válasza Wn2tl (#114932) üzenetére


Addel
senior tag

Meg olasz meg svájci, meg dán, sőt még kínai is.

(#114936) student válasza Wn2tl (#114923) üzenetére


student
őstag

"spekulálni a padlót fogott európai ingatlan szektor felemelkedésére."
ezt melyikkel?

(#114937) student válasza j0k3r! (#97728) üzenetére


student
őstag

csak usát lehet listázni? ugyanez érdekelne eu-ra

(#114938) julius666


julius666
addikt

IB > Erste transzfer kérdés:
Zajlik a TBSZ transzferem, 2 TBSZ-re 1-1 devizát sikerült áthámoznia az Erstének. Mindkét esetben jött egy ilyen üzenet az IB-nél:

Your inbound qualified transfer request (Reference Number: xxx) for account Uxxx (TBSZ-20xx) is complete.

A transaction státusza (ahonnan a FOP letölthető) pedig "acknowledgedből" "settled"-re váltott.
Azóta napok óta semmi.

Ez így normális? Kicsit olyan nekem, mintha az IB úgy vette volna, a 2 TBSZ transzferem ezzel teljesen lezárult.

(#114939) S-eye válasza WasabiTrsr (#114916) üzenetére


S-eye
senior tag

Hát ez elég problémás így. 2 darabot jelenleg nem éri meg nekünk nyitni.

#114924 PredatorZoli
akkor ebből sem fogok meggazdagodni

(#114940) buherton válasza julius666 (#114938) üzenetére


buherton
őstag

Nekem is így volt és később, amikor jött a többi papír, akkor az IB elfogadta.

MOD: sőt az Erste 10 napos IBIE-s határidő után is küldött papírt és azzal sem volt gond az IBIE oldaláról.

Most még várom a HUF-t és aztán meg is van az IB oldaláról a transzfer. Picit para a helyzet, mert február elején ment át az OTP, pénteken ment át a többi papír és még a HUF-t meg kellene várni, hogy a NAV-nak lejelenthessem, viszont a 30 napos határidő lassan lejár.

Ugyanaz a helyzet állt elő, mint Ixion-nál hogy ugyanazok a papírok két helyen is megvannak (Erste, és IBIE) :D .

Megfogadtam, hogy ha sikeresen lemegy a transzfer, akkor bontok egy sört. A sör már a hűtőben van. ;]

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#114941) nort_on válasza student (#114936) üzenetére


nort_on
senior tag

D5BK, de azért csak óvatosan, ki tudja hol volt/lesz az alja. :U

(#114942) axioma válasza S-eye (#114939) üzenetére


axioma
veterán

kartyaja lehet a kedvezmenyezettnek is sajat, valami 5 evre 3e az en ep-mnel [sajat ingyen]

[ Szerkesztve ]

(#114943) julius666 válasza buherton (#114940) üzenetére


julius666
addikt

Köszi szépen a választ!

Nálam örmény konyak vár a sorsára. Idén már volt egy bevetése, másfél éves gázszerződés átiratási/tartozási tortúra végén jelentette a pontot. Remélem ahhoz a szopáshoz ez az Erstés sztori azért nem lesz mérhető. :DDD

(#114944) Joe123 válasza Addel (#114931) üzenetére


Joe123
aktív tag

Valószínűleg valamilyen automatizált mechanizmus tölti fel, ahol csak egy paramétert kellett elrontani az elején.

(#114945) bernel válasza tobias40 (#114858) üzenetére


bernel
tag

ez a telek probláma mióta tartozik a "mibe tegyem a megtakarításaimat" már ezen a szinten,ennyi hsz-t generál?

Erre csináltam magamnak régebben megoldást, ha valakit mást is érdekelne, ide teszem. A lényege, hogy a topik hozzászólásait a válaszok alapján thread-ekre bontja, így könnyebb átfutni, hogy mi érdekel az új kommentek közül. A javascriptet be lehet tenni egy bookmarkletbe, és akkor az aktuális fórumoldal egy kattintással thread-es formátumúra alakítható.

Csupán egyszintű thread-eket csinál (egy hozzászólásra érkezett válaszokat, és a válaszokra érkező válaszokat is a kezdő hozzászólás alá gyűjti), csak időrendben csökkenően rendezett fórummal teszteltem, mert én így használom, és csak firefox-on teszteltem.

Itt a kód.

Screenshot:

(#114946) sziszi112 válasza student (#114936) üzenetére


sziszi112
csendes tag

nemrég foglalkozom a befektetésekkel ezért javítsatok ki ha hülyeséget írok én itt nézelődnék [link]

(#114947) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Pár kérdésem lenne IBIE-re vonatkozóan:
1. IBIE-n a kisebb összegeket szintén átváltja a rendszer a számla alapdevizájára, mint IBCE-n?
2. IBIE-n TBSZ-en lehet váltani bármilyen devizára már, nemcsak HUF-ra?
3. Milyen amerikai kötvényben parkoltatjátok a befektetésre váró pénzeket, amíg nincs meg a kiszemelt részvény? Milyen rövidlejáratú DKJ szerű vagy kamatot fizető kötvények vannak, hogyan tudom ezeket könnyen megtalálni?

(#114948) PredatorZoli válasza Simulacrum (#114947) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

igen-igen-nem

(#114949) dzsentri


dzsentri
lelkes újonc

Jó estét mindenkinek! Egy olyan ötletem van, hog IBCE TBSZ számlára vennék egyedi amerikai részvényt. Eddig csak ETF-ben gondolkodtam, de most teszek egy próbát kisebb összeggel. Jól gondolom, hogy a kettős adóztatást elkerülő egyezmény január 1-jei hatállyal történt megszűnése nem lesz semmilyen hatással az ügyletre? Vagyis a 30% amerikai forrásadót vonják az osztalék után, ahogy eddig is, de továbbra is mentesülök a magyar forrásadó + szocho alól? Árfolyamnyereség esetén pedig a TBSZ miatt nem lesz semmilyen adó- és/vagy bevallási kötelezettségem?

(#114950) bandus válasza dzsentri (#114949) üzenetére


bandus
veterán

en nem kovettem az esemenyeket teljes mertekben es nem is erint szerencsere. de erdekelne az a logikai csavar, hogy ha egy kettos adoztatasrol szolo egyezmeny megszunik, az szerinted miert nincs hatassal a kettos adoztatasra? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.