Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1452) Met válasza deicide (#1450) üzenetére


Met
Topikgazda

azér 330nm elég sok...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1453) philoxenia válasza deicide (#1450) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hol ? Pest? Vidék ? Város ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1454) deicide válasza Kalandor (#1451) üzenetére


deicide
veterán

nem, teljesen ép, jó állapotú.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1455) deicide válasza philoxenia (#1453) üzenetére


deicide
veterán

Sukorón van a ház, fehérvári az ember aki csinálni fogja.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1457) nyunyu válasza Kalandor (#1448) üzenetére


nyunyu
félisten

csak már fél éve itt áll a festék, el kellene passzolni, nehogy tönkremenjen.

Mi tud megromlani egy festeken?

Ja, biztos az, amiert fateromat megbirsagolta a munkaved+fogyved kommando a raktarban talalt 3/4 raklap lejart 5kg-s Rigips akarmi miatt.
Maig nem jottunk ra, miert csak 3 evig tarthato el a zsakos epitesi gipsz... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1459) Met válasza nyunyu (#1457) üzenetére


Met
Topikgazda

szétválnak az összetevők és hiába kevered össze megint, csomós lesz

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1460) philoxenia válasza deicide (#1455) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Referenciamunkát láttál ? Mert olcsónak nem olcsó szerintem se. Ha szép munka, gyorsan, akkor reális lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1461) deicide válasza philoxenia (#1460) üzenetére


deicide
veterán

jártam a házában ma, nagyon szép, viszont azt most tudtam meg este, hogy azért ennyi a festés, mert minden helyiség fürészporos tapétával együtt értendő, nem csak a nappali.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1462) deicide válasza Kalandor (#1456) üzenetére


deicide
veterán

köszönöm...az anyagot akkor előtte inkább megkérdezem, hogy mivel akarják csinálni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1463) TexT-BoY válasza deicide (#1450) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Szeerintem ingyen van ;) 1200Ft-ot akartak elkérni a tapétázásétt anyaggal, és a festést még mi csináltuk volna mert az még olyan 500Ft. Itt Pest melett:). nekünk ha jött volna olyan ember aki 1020Ft-ért tapétázást festést megcsinálja akkor én nem koszolom be a kezem, bár igy jobban jöttünk ki mert Héra fürészporos tapéta hatású festék mindennel együtt 40m2 alapterületü kecóba 20.000Ft volt, illetve 2 napba telett snejdolással mindennel együtt:).

Kalandor, szerintem mind1 az anyag, ahol zsidós a fal ott decide mutat festő javít, nincs ezzel baj, depersze azért ne áljon neki 1200Ft-os Polifabre cuccal kencézni.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1464) philoxenia válasza deicide (#1461) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát az plusz anyag és meló.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1465) nyunyu


nyunyu
félisten

Vizorabeepites cimen szetvertek egy 70x30 centis teruletet a furdoszobam falaban, ahol most a csupasz vizvezetek csovek+vizora dobozok latszanak.

A keletkezett lyuk betomesehez milyen anyagok kellenek?
Elorekevert falazohabarcs, vakolat, gipsz, vagy mi?

Egyaltalan letezik ezekbol 30kg-snal kisebb kiszereles?
Neten talalt leirasok alapjan kb. 15kg vakolat eleg lenne, masreszt hatizsakban villamossal hazacipelni a 30kg-t eleg erdekes lenne.
(Gipszbol van 5kg-s, azt tudom, meg azt is, hogy gyartastol szamitott 3 evig tarthato el :DDD )

Sajnos a komuves cuccokhoz nem ertek, foleg tetofedo anyagokkal foglalkoztam regebben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1466) DArchAngel válasza nyunyu (#1465) üzenetére


DArchAngel
tag

Kép van, esetleg?

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#1467) nyunyu válasza DArchAngel (#1466) üzenetére


nyunyu
félisten

Nincs digiaparatom. :(

3.5 csempe van feltorve a falon, atlagosan 5-6 centi mely a lyuk.
Ha jol latom, a fal legmelyen valami lyukacsos tegla van, elotte 5 centi vilagosszurke tomor valami. (Ytong?)
Valami csempezheto feluletre lenne szuksegem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1468) csapos2 válasza nyunyu (#1467) üzenetére


csapos2
addikt

Van a csőre tekerve valami szigetelő anyag? Ha nincs érdemes lesz valamit rátenni, mielőt befalazod. Egyébként az előre bekevert falazóhabarcs megteszi neked, de azt nem igen kapni kis kiszerelésben. Esetleg meg lehet próbálni építőanyag kereskedésekben kiszakadt zsák tartalmából kérni, ha jófejek adnak. Vagy kerítened kell egy kis sárga homokot és azt vízzel keverve gipsz hozzáadásával is megoldhatod. Ha nagy a lyuk, akkor érdemes a törmelékből tégladarabokat tömködni a habarcsba. De ha nagyon nincs kedved bajlódni a dologgal, akár a csemperagasztó is megáll benne. De a csempe felragasztása előtt hagyj néhány nap száradási időt minimum.

[ Szerkesztve ]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1469) DArchAngel válasza csapos2 (#1468) üzenetére


DArchAngel
tag

Nyáron csempéztünk mi is, és nálunk is ilyen előrekevert vakolóanyagot használtunk. Ha jól emlékszem a Pr****erben volt 20 kilós kiszerelésben. De talán kisebben is.Nem akkora hatalmas összeg egyébként az ára.
A cső szigetelése korrekt ötlet :C De az is jó, ha lefesti.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#1470) nyunyu válasza csapos2 (#1468) üzenetére


nyunyu
félisten

Helyenkent rahuzott valami PVCt a vizvezetek szerelo, de eleg sok helyen kilatszik a csupasz rez.

Potfaterom jonne fel videkrol csempezni, de multkori csotoresnel olyan csapnivaloan sikerult a lyuk betomese az ido rovidsege miatt, hogy most elo szeretnek ra keszulni valami normalis modon, hogy legyen kesz felulet, amire csak feltolja a ragasztot, meg meretreszabja a csempet, es kesz.

Arra gondoltam nagy hirtelen, hogy veszek egy darab Ytong elotetfal elemet (60x20x5 centi), aztan azzal nagyjabol kitomom, kore nemi habarcsot, aztan az talan jo lesz, csak arra nem gondoltam, hogy a csoveket be kene valamivel tekerni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1471) nyunyu válasza DArchAngel (#1469) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem az osszeg zavar, hanem az, hogy hatizsakban cipelheto legyen :)
(Obiban valami 700 penz a 30 kilos vakolat.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1472) Met válasza nyunyu (#1470) üzenetére


Met
Topikgazda

Ahogy csapos is írta, csemperagasztó és abba tömködj törmeléket, kevesebb cucc kell és szilárdabb. Valami rongyot tekerj a csőre, hogy ne a fémhez érjen hozzá a ragacs, ja és nem kell teljesen a lukacsos falig kitömni a lukat, elég előre csak egy annyi rész amire már ráragad a csempe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1473) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a ház, amiben lakunk, tiszta penész. Előre leszögezném, hogy a ház nincs kívülről leszigetelve, pedig meg lehetne oldani. :U Szóval anyukám vette észre egyszer, hogy a konyhában a falon(a fentin) a sarokban penészfoltok vannak. Na most, van mellette egy szekrény, nem pont a sarokban, annak az oldala is, meg a mögötte levő fal is teljesen vizes volt. Nemrég pedig azt vettük észre, hogy a nappali sarkában is vannak penészfoltok.Mind2 szoba külső, a panelház(ha elölről nézzük)nyugati oldalán vagyunk, nyugatabbra már nincs lakás.Ja és műanyag nyílászárónk van. És még az, hogy a konyhában tiszta pára mindig az ablak benti oldala, de ezt szerintem páramentesítővel ki lehet küszöbölni.

Mit lehetne ilyenkor csinálni?

MOD: És mindig újabb és újabb penészfoltok jelennek meg.:O

[ Szerkesztve ]

(#1475) nike_ válasza Kalandor (#1474) üzenetére


nike_
addikt

Köszi a tanácsokat!

Elmondom mink van és mi nincs.

Páraszellőztető nincs
Szellőztetés van
Páraelszívó nincs(most akarunk új konyhabútort mert a jelenlegi elrendezésben nem lehet)
Fedővel főzés van(bár egy lyukon mindenképp ki kell jönnie a gőznek)
Fürdőszobában csak szellőztetó van, elszívót nem tudom
Ceresit-et most akarunk beszerezni.

:)

[ Szerkesztve ]

(#1476) Met válasza nike_ (#1475) üzenetére


Met
Topikgazda

Azthiszem nagyrészt a páraszellőztető hiánya miatt van a vizesedés. Ha vesztek páraelszívót a konyhába, lehetőleg vezessétek ki a szabadba vagy a lakás szellőzőjébe feltéve ha van.
A szekrényt meg kicsit huzzátok el a faltól, hogy mögötte is tudjon járni a levegő.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1477) I_Am válasza Met (#1476) üzenetére


I_Am
veterán

A lakás szellőzőjébe bevezetés bizonyos helyeken engedélyköteles. (only kiegészítésként írom) Oké meg lehet csinálni fusiban is, csak jobb a békesség.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1478) I_Am válasza nike_ (#1473) üzenetére


I_Am
veterán

Meg ugye a penészgátló mielőbbi felhasználása.

Szépen egyesével a szobákat kipakolni, falburkolat leszed, penészölővel beken. Pár napig nem látogatni a szobát, erősen szellőztetni néha. Aztán falburkolat felrak, szoba berendez és irány a másik szoba.

Valamint az előbbiekben felsorolt szellőztetés megoldása. Műanyag profilú nyilászárókra meg könnyebb is a szellőztető renszert rászerelni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1479) Met


Met
Topikgazda

Kicsit off.

Mindíg tartsátok zárva a bejárati ajtót ha otthon vagytok. Ma hajnalban megpróbáltak bejönni. A szokásos besurranós módszer.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1480) TexT-BoY válasza nike_ (#1473) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Ablakot cseréltetek, a hő és a pára bentreked, a falak nincsenek szigetelve ezután kivülröl hidegek és gyakorlatilag a házatok mint a szivacs szivja a vizet. Nekünk idén ezért nem lett ablak cserélve, a régi ablak az "természetesen" szellőzik elég szépen igy nem kell a vizesedés, párásodás maitt szarakodni. Ti nemtudtok mást tenni mint amit leirt kalandor, és emelett napi szinten a lehető leghoszabb ideig résnyire nyitni az ablakot hogy ne legyen a belső levegő párás, ergo ne tudjon kicsapódni.

Más: Bent vagyunk a finisbe, majd csinálok egy kis fotós blogot, szombaton jönnek a szaniterek és kb a hétvégén befejezzük a melót a mázolással, utána már csak az apróságok vannak hátra aztán költöhezőőő:DD. Alig várjuk már, szép küzdelem volt, és a szakik ismét elkurtak mindent, de van amit én nemtudok megcsinálni, pl gipszkarton:(. Minden falba 5cm van:( ).

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1482) TexT-BoY válasza Kalandor (#1481) üzenetére


TexT-BoY
addikt

minek a thermo üveges ablak ha a falak és a mennyezet okádja a meleget, és lehetőleg a ház alulról sincs szigetelve? :U Pont a thermo üveges ablak ami szigetel, eddig nem szigetelt az ablak és vigan párásodás nálkül éltek, most nyertek pár fokot, cserébe minden beálott mert a falak a párát felszedik, de nem adják le, a szellözést elzárták a fasza ablakokkal és az eredmény mellékelt ábrán látható...

Hidd el ilyen esetben sokáig és kicsit kell ;) Az én szobámban is igy van, csak ide került be az uj ablak és már bánjuk is, az én falamról lehetett a vizet egy rongy segitségével törölni.

A lakás nem fog kihülni egy 2cm résnyire nyitott ablaknál, tapasztalat. Mielött megkérdeznéd nincs hidegebb a szobámban és csak azóta jó, elötte is szellöztettem minden nap alvás elött mert hidegbe szeretek aludni és alvás elött 10percet nyitva volt az ablakom a legnagyobb 0 fokokba is. 17-19fokos alvás rulz :B

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1484) TexT-BoY válasza Kalandor (#1483) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Azóta is kétségbe vagyunk, de a te táblázatod alapján készitettem egy 10éves visszamutatást és pontosan ugyan ennyit fogyasztottunk világ életünkbe csak anyám megvolt kavarodva:). A gázkazán csere pedig pont annyi előnyt jelentett amennyivel most több m2-őt fűtűnk és amennyivel hidegebb van idén. Végülis nem rossz, tavasszal lesz 10cm hőszigetelés minden irányból és a maradék ablakot is cseréljük.
Kár hogy az elöbbi modba nem fért amugy bele.:D és a szigetelés gyakorlatilag 0 ennek eredménye ez a gázfogyasztás, de ha elkészül a szigetelés ugy igéri a srác aki eljött hötérképet késziteni hogy kb 12-13m3 gáz elég lesz , ha pedig gyengébb a tél akkor pedig tényleg nevetséges lesz a számla, mivel a falak nem fognak kihülni.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1485) DArchAngel válasza nike_ (#1473) üzenetére


DArchAngel
tag

Még két megoldás:

Ha nem nagyon fertőzött (gombás) a felület, akkor ecettel letakarítani, és kicsit átitatni a falat. Büdös, de segíthet. Pont hasonló problémám van a lakás leghidegebb sarkával. Ventillátorral fúvatom, nem tudom, ér-e valamit.

Apám annó a fürdőszobai penészt úgy intézte el, hogy kevert egy jó erős Bi-58 (gombaölő permetszer), és kétszer-háromszor lepermetezte a sarkot. Kicsit besárgult, de a gomba még nem jelent meg rajta ;]

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#1486) nike_ válasza DArchAngel (#1485) üzenetére


nike_
addikt

Nekünk csak a konyha és a nappali vizes. :U

Igen, az lehet hogy hideg a nappali mert leszedtük a szigetelő szivacsot a falról ami a festés alatt volt. De a konyhában nem. Hiba volt... Nagyon nagy hiba :(

[ Szerkesztve ]

(#1487) caleb válasza Kalandor (#1474) üzenetére


caleb
aktív tag

A ceresit párastop segíthet neki,de sajnos nem mindig áll a helyzet magaslatán.
1 hónap alatt csak 5dcl vizet szed össze,ami nekünk kevés volt 32nm-re.
Ősszel vettem egy ki hordozható páramentesítőt 10.000 Ft volt :
[link]

Ez nagyon szuper,kicsit hangos ugyan,de meg lehet szokni. Főleg akkor megy mikor ruhákat szárítunk,vagy főzünk.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Az élet jó a világ nem!!!

(#1488) nike_ válasza caleb (#1487) üzenetére


nike_
addikt

Hát a ceresit-re azt írják hogy 20m2-re az igazi.

(#1489) caleb válasza nike_ (#1488) üzenetére


caleb
aktív tag

A szobában /20nm/ van egyébként,csak hát minden helységbe venni egyett akkor már kicsit költséges. Így meg lehet hordozni,abba a helységbe visszem ahol a legjobban szükség van rá. :)

Az élet jó a világ nem!!!

(#1490) nike_ válasza caleb (#1489) üzenetére


nike_
addikt

Én is így gondoltam:)

(#1491) bandus válasza Met (#1479) üzenetére


bandus
veterán

nem feltétlenül... egy barátommal is megesett például, hogy seggrészegen ment haza, és az ajtót eltalálta, viszont az emeletet meg elszámolta :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1492) Met válasza bandus (#1491) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát az a cigánykölök aki be akart jönni, nem ebben a házban lakik az tuti :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1493) maross válasza Met (#1492) üzenetére


maross
veterán

ez mar csak ilyen, tesom motorjat is nezegette valaki, utana egy hettel mar csak gyalogolt. tegyel ellene valamit, extra zar, riaszto, akarmi. magatol nem fog szamodra kedvezo modon megoldodni a problema.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1494) Met válasza maross (#1493) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát az ajtón max flexel tudna bejönni, többször is megnézzük, hogy biztos be van e zárva az ajtó, a nyitogatás ellen max annyit tudok tenni, hogy a következőnek eltöröm kezét lábát vagy áramot vezetek a kilincsbe, de az meg illegális (bár hatékony :DDD ).

Más, ismerősnél pár hete leraktuk a lamináltat, most még vannak fúrás faragások és poros a padló, azt vettük észre, hogy az illesztéseknél olyan mintha alulról szivárogna fel valami olaj szerűség. Tuti nem lentről jön mert ki lett betonozva a padló kb. 1,5-2 éve, azalá fólia meg hungarocell, szóval le van szigetelve. Olyan mintha a laminált szívta volna meg magát, de nincs felpúposodva felpattogva, szóval nemtudom. Más nem tapasztalt ilyet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1495) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

A közeljövőben egy Omnimount FP-CL karra szeretnék TV-t felrakni. Látható, hogy mindössze két csavar rögzíti ezt a tartót.
A kérdésem az lenne, hogy gipszkarton falra biztonságosan fel lehet-e szerelni, ha a saját súlya mellett még a 18 kilós TV-t is tartósan el kell bírnia egy 60 centis erőkaron.

Ha igen, milyen tiplit, csavart használjak?

Előre is köszönöm a szakiknak a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#1496) csemberlen válasza #72042496 (#1495) üzenetére


csemberlen
őstag

Én már tettem fel 1-2 dolgot gipszkartonra, de ezt nem vállalnám be.
Mert gyakorlatilag 1 csavar tart a felső, azt a 20 kiló kifelé huzza rendesen.
Vagy olyat keress aminek legalább 4 csavarja van, Vagy vagy valami kiegészitő szerkentyű kéne hozzá.
Válaszfalra menne?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1497) caleb válasza #72042496 (#1495) üzenetére


caleb
aktív tag

Ipari célra van dűbel kipszkarton falra is,azt hiszem Molli dűbel a neve,az kibír simán 20 kilót.

Az élet jó a világ nem!!!

(#1498) Met válasza #72042496 (#1495) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem nagyon javasolnám, hogy felrakd, de ha van pénzed új tv-re és a fal javítására hajrá :)
Attól is függ a teherbírása a falnak, hogy milyen vastag a gipszkarton.
Ha mindenképpen arra a falra akarod tenni akkor 4 csavarost vegyél és ha van rá módod akkor a fal másik oldaláról tegyél alá egy lécet vagy valamit, hogy eloszlassa a terhelést, vagy közvetlenül a fal tartószerkezetébe csavarozd.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1499) DArchAngel


DArchAngel
tag

Ha fal elbírja, és elég vastag, akkor a lehető legnagyobb bübelt és csavart kell használni.
Szerintem legalább olyan 8-10 centi mélyen kellene a falba rögzíteni a csavart, hogy ekkora súlyt biztonságosan elbírjon. Ez lenne a helyzet téglánál.
Most villant be, hogy gipszkartonra kell. Szerintem te valahová a gipszkartont tartó vázra szeretnéd inkább feltenni, nem?

[ Szerkesztve ]

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#1500) nyunyu válasza caleb (#1497) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet, hogy a dubel kibir 20kg-t, de hogy a gipszkarton nem, az is tuti.

Par kilos kepet meg fel lehet speci kampokkal rakni a falra, de 4-5kg folott mar a tartoszerkezethez kell erositeni.
Gipszkarton kivag, fal vazahoz hozzacsavarozol valami lecet keresztbe, gipszkarton vissza, aztan mehet csak a dubel a lecbe.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.