Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) tbs válasza csapos2 (#1350) üzenetére


tbs
addikt

Nem, akkor a falban felgyülemlett pára VÉKONYABB réteg (4-5cm), ami a külső felület felé esik. Ha belül szigetelsz, akkor VASTAG réteg lesz, és folyamatosan kúszik befelé. Egy 38-as fal könnyedén átnedvesedik teljes vastagságában 5cm belső zártcellás szigeteléstől 3-4 év alatt...

(#1352) csapos2 válasza tbs (#1351) üzenetére


csapos2
addikt

Akkor az üveggyapotos megoldás célravezető lehet? Vagy, az is zártcellás?

Szerk: A nikecel vastagsága számít? Tehát ha csak 1-2 cm, akkor is ilyen hatással van a falra?

[ Szerkesztve ]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1353) tbs válasza csapos2 (#1352) üzenetére


tbs
addikt

Az sem jó megoldás. Nincs akkor légmozgás beltérben, ami valaha is ki tudná húzni a vizet a falból... Mindegy, hogy 5cm *cell-t írok, vagy 15cm *gyapotot. Kb. ekvivalensek minden téren, csak a gyapotokat viccesebb függőlegesen "teríteni"... :DDD

(#1354) csapos2 válasza tbs (#1353) üzenetére


csapos2
addikt

Akkor két kérdés:

- 37.5cm ytong falazat, miért penészesedik? Nincs extrém felhasználás, normál háztartási mennyiségű pára keletkezik, amit ki szoktunk szellőztetni. Ami a legszebb az egészben, hogy idén csináltam meg a két problémás szobánkat 2cm-es nikecellel.

- Honnan is tudod mindazt, amit itt leírtál?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1355) tbs válasza csapos2 (#1354) üzenetére


tbs
addikt

Ytong: ott szokott penészesedni, ahol vmi takarás van közvetlenül előtte. A 37.5-es önálló hőszigetelése egyébként sem elég a magyar időjáráshoz. Különösen, ha fura, nem ytong ragaccsal van összerakva a cucc. Valamint. Ugyanaz az effekt, mint a belülről szigetelt téglánál: viszonylag jobb szigetelő, de az egész egy szivacs. A felhalmozódó pára 2-3 év alatt elér belülre. Ha nincs takarás a fal előtt, akkor a fentről lefelé zajló gravitációs levegőáramlás szárítja azt, nem penészesedik. Rakd a szekrényeket 15cm-re a faltól, és ne akassz a határolófalaidra semmit.

Ytong jó, csak kell egy még rá min. 7cm zártcella kívülre. :D

Honnan tudom..? Passzív házat szeretnék építeni. Tervek, kiviteli tervek, hőtechnikai méretezés, szimulációk, stb. készen vannak. Csak nem lesz pénz jövőre az elkezdéséhez... :(

(#1356) csapos2 válasza tbs (#1355) üzenetére


csapos2
addikt

Hmm...akkor a lakóházhoz közeli - kb 3m-re lévő - melléképület takarásnak számít. Talán az a gond. Úgy látom, lesz dolgom jövőre is. Köszönöm az elmondottakat.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1357) csapos2 válasza tbs (#1355) üzenetére


csapos2
addikt

Te fiú!

Nincs a tudásodnak, valami emberi nyelven (magyarul) íródott, linkelhető formája?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1358) tbs válasza csapos2 (#1357) üzenetére


tbs
addikt

Nem tudok róla, de lehet hogy van. Jó kis hőáramlástani programocskákat keress, amik falszerkezet modellezéseket is tudnak. Berajzolod a szerkezetet, klattyintasz, oszt mindent kiszámol, megrajzol. Kicsit összetett a téma... Van otthon 2 jó könyvem, ami passzol a PH-khoz, ha nem feledem el, este elküldöm neked a címüket.

(#1359) brownus válasza csapos2 (#1357) üzenetére


brownus
veterán

fiú???? nagydarab szőrös shrike hívő :Y :D

(#1360) tbs válasza brownus (#1359) üzenetére


tbs
addikt

Nagydarab..? Nnna, ezt se mondták még rám... Majd figyejjed, hogy fog röhögni Bolondember, meg Csapos2... :DDD (Nincs időm filmetnézni... Bukó... :( )

(#1361) csapos2 válasza brownus (#1359) üzenetére


csapos2
addikt

Nem ismerem a paramétereit a csávónak de, ha 196 cm-nél alacsonyabb és 120kg-nál könnyebb, akkor a kertitörpe osztályon a helye. :D

[ Szerkesztve ]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1362) brownus válasza csapos2 (#1361) üzenetére


brownus
veterán

én meg másszak vissza anyám hasába?? kedves vagy:D

(#1360) tbs majd a téli szünet alatt? kíváncsi vagyok tetszik-e.

[ Szerkesztve ]

(#1363) tbs válasza brownus (#1362) üzenetére


tbs
addikt

:DDD

(#1364) student


student
őstag

nem tudjátok annak a 2008 gázár támogatásos papírnak van beadási határideje?

(#1365) elessar válasza student (#1364) üzenetére


elessar
tag

[link]
"Azok, akik 2007. december 31-éig benyújtják az igényüket, 2008. január 1-jétől megkapják a támogatást. Ha a kérelem benyújtására január 1-je után kerül sor, akkor a támogatás a kérelem benyújtását követő hónaptól jár."

(#1366) student válasza elessar (#1365) üzenetére


student
őstag

kösz

(#1367) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Volna egy kérdésem, nektek mennyi a fütés számlátok saccra? illetve nemtudjátok mennyi gázt használtok /nap (kb olyan 120m2es családi ház, nappal 20,5fok este 22,5 éjszaka 21,5)
Most elkedztem felirogatni és horribilis dolgok jöttek ki:
Óra állás ___fogyott______ár
945,466____24,466___2436,81Ft
970,783____25,317___2521,57Ft
namost ez valami árpilisi tréfa vagy tényleg ennyire drága lenne idehaza a fütés? :(
A villanyunk se egyszerü de ezen legalább tudjuk hol lehet faragni.

29138_____ 17 ______658,75Ft
29164_____ 26 ______1007,5Ft

Nem tudjátok mitöl lehetnek ezek a magas értékek?

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1368) tbs válasza TexT-BoY (#1367) üzenetére


tbs
addikt

A hőszigetelés hiányától, illetve valószínüleg nemkicsit átgodolatlan épülettervtől. Nyugi, ma sem dívik a rendes tervezés/építkezés, gondolom a házatok egyébéként sem mai darab...

Ezek /nap adatok? Nem kirívó egyébként. Szüleimnek nem engedtem a házba beköttetni a gázt. Már 2-3 éve olcsóbban fűtenek elektromos nagyfogyasztóként villannyal + fával, mint a szomszédok gázzal...

(#1370) nyunyu válasza Kalandor (#1369) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugyan mar, Fotav itteni tarifaival szamolva csak a havi alapdijad lenne kb. 8000, amit telen+nyaron fizetsz, erre jonne ra evszak fuggoen 500-16000 hodij...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1372) sipi74


sipi74
csendes tag

FŐTÁV ügyfélszolgálat: elhunyt az édesanyám itt a halotti anyakönyvi kivonat,eddig az ő nevére jöttek a számlák.A lakás az én tulajdonomban van, még kiskorú voltam amikor a nevemre vásárolta ezért volt ő a szerződő fél és nem én, a mindenkori tulajdonos.Itt az adásvételi szerződés.
Válasz:menjen a földhivatalba tulajdoni lap másolatért másképp nem módosítjuk a szerződést.
Még én tesznek szivességet azzal ,hogy fizetem egész nyáron a tizezres nagyságrendű rendelkezésre állási díjat.

(#1373) maross


maross
veterán

de marha jo, sikerult egy ctrl+r t nyomni ctrl+t helyett operaban miutan megirtam az egeszet...akkor ujra, vidaman :)

jovo heten esedekes a ket szoba kifestese. amit eddig sikerult elraktarozni:

peneszes reszt levakarni, speci alapozo + peneszgatlo festek, utana szines
hideg nem a baratom: mennyivel futsem a normalis (nekem az 20fok) fole a lakast, es mennyi ideig legyen meleg festes hta ? a szobak tenyleg cudarul neznek ki, nem tudok vele tobb honapot varni, muszaj lenne mostanaban.

esetleg valami festekmarka-javaslat? terv szerint penteken vennem meg. tegla haz, 2 szoba, tapetacsikos drapp/vajszinu+feher es narancs+feher elkepzelessel. egy ismerosom egy eve festett, kolcson tudja adni a dolgait (ami persze nem tudom mit takar, holnap kideritem). a szobakat "sima" festekkel szeretnem lefesteni, az eloszoba+konyha reszt, ha marad meg energia a "darabossal" :).

koszonom a segitseget, csak szeretnem elkerulni a nagyobb buktatokat, ha vannak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1374) Met válasza maross (#1373) üzenetére


Met
Topikgazda

Festék márkákat írtunk korábban.
Szerintem 22-23 fok elég, csak néha nyisd ki az ablakot, hogy a pára kimenjen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1375) maross válasza Met (#1374) üzenetére


maross
veterán

ok, atolvasom, koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1376) Met


Met
Topikgazda

Elfáradt a mosógép ajtó műanyag burkolata, elöltöltős Fagor, hamarosan le fog pottyanni :DDD
Esetleg valaki nem tudja, hogy a FE 948-ashoz jó e más típusszámú mosógépajtó burkolata? :F
Az Orczy térnél van egy alkatrész bolt de 948-ast nem találtam a listájukon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1377) realist


realist
őstag

sziasztok!

szeretnék felújítani egy 35 nm-es 1,5 szobás panel lakást, ami jelenleg a lehető és elképzelhető legteljesebb mértékben le van pusztulva.

egyenlőre még nem tudom pontosan mit tudok saját "erőből megoldani", ezért a következő munkákra szeretnék hozzáértő embereket találni a várható kivitelezési költség megjelölése mellett,
a lakás felújításában a kedvező ár és a minőségi kinézett lenne a két fő kulcsszó.

- beépített szekrények, konyhabútor, fürdőkád, mosdó (stb.), csempe, linuleum; ki- lebontása
- ablakok cseréje műanyag nyílászárókra (2 db 210*150-es ablak) beszerzés, beépítés régi ablakok elszállítása
- radiátorok cseréje (2 db)
- fürdő teljes felújítása kád, mosdó, wc beépítése - vizes munkák, csempézés, járólapozás
- a mosdóban található a vízóra (mint minden panelekben megszokott) ezt a "szerviz blokkot" egy takaró fal rejti el, amely teljesen elkorhadt, ennek a teljes cseréje (a bővebb elképzelésről tudok képek küldeni)
- konyha csempézése és járólapozása
- asztalos munkák (konyha bútor és gardrób szekrény egyedi méretre való legyártása)
- előtér járólapozása (ez a fürdővel és a konyhával együtt kb. 10 nm)
- festés és tapétázás
- parketta lerakása (a két szobában összesen kb. 25 nm)
- bejárati ajtó megerősítése

ezekről lenne szó nagy vonalakban. gondolom ilyenkor fontos tudni, hogy a lakásban jelenleg nem lakik senki és üresen áll így könnyű benne dolgozni, a munka egy része akár már holnap kezdhető, ha találok olyan szakit akivel meg tudok egyezni.

akinek van megbízható és olcsó ismerőse az alább felsoroltakra keressen nyugodtan;

hasznos ötletek is szívesen várok, pl. hol érdemes ablakot nézni (én sajnos csak baromi drágán láttam :U )

az ajánlatokat és ötleteket előre is köszönöm! :R

(#1378) Met válasza realist (#1377) üzenetére


Met
Topikgazda

Bármilyen munkához szakit hívsz jóval drágább lesz mintha saját magad csinálnád.
A bontási munkákat Te is meg tudod csinálni, ha szaki csinálja pénzt kér érte.
Víz, villany, gáz munkákhoz hívj szakit, ha valami gebasz van ő viszi el a balhét és ért is hozzá.
Festést, tapétázást házilag is meg lehet csinálni, kell pár haver meg egy láda sör ;)
Ha van olyan ismerős aki már burkolt kérd meg, hogy segítsen, ha mindenképpen fizetni akarsz érte kérdezd meg Sanzikot (olvass vissza a topicba, burkoló szaki tehát ért hozzá), azt is írd meg neki, hogy kb. mikorra kellene elkészülni és hol van helyileg a lakás.
Ha központifűtéses a lakás a radiátor cserét át kell tenni nyárra, szintés javaslom a szakember segítségét.
Ablakcseréhez szintén szakembert hívj, ha az csinálja nagyobb a valószínűség, hogy nem fog kiesni egy erősebb szélrohamnál:)
Bejárati ajtó cseréhez tudok adni szakember elérhetőséget.

Gondold végig, hogy mit kell csinálni, hogy legyen egy ütemterv ki mikor mit csinál, ha különböző brigádok dolgoznak a lakáson akkor ne kelljen egymást kerülgetniük, a szükséges anyagokat jó előre vedd meg ráhagyással, hogy pl. ne kelljen arra várni míg olaszból meghozzák a csempét stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1379) bandus válasza realist (#1377) üzenetére


bandus
veterán

esetleg nézd meg a lakás állapotát vezetékügyileg... mert ha azokat egyszer cserélni kell, akkor szét kell barmolni hozzá mindent, és kezdheted elölről a felújítást (nálunk is ez a helyzet.. széplesz majd belevágni, meg hát nem is ócsó..)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1380) maross válasza Met (#1374) üzenetére


maross
veterán

2 nap alatt megvolt a festes, vilagos narancs-barack dulux, 2 festes utan szep lett, mennyezetekre 15kilos diszperzit, 2 festes utan az is szep, de akar egy harmadikat is elbirna. haloszobaban sotet narancs öö "napraforgos" festek, 1x kellett kenni, nagyon szep lett. 60nm-re valo ilyet vettem, kb 35-ot kellett lefesteni, es csak ugy volt eleg, hogy a szoba negyede utan mar nagyon sporoltam vele :). mellette szoljon hogy fureszporos tapetara ment a festes. erzesem szerint szivacsos hengerrel kellett volna kenni, nem cernassal.

kovetkezo project a laminalt padlo. egyik szoba parkettas, masik beton+vekonyszivacs+padloszonyeg. a parketta szeleinel nem tokeletes, a fallal parhuzamos darabok kiemelkednek. a padloszonyeg koszos, de ismerosomek erre fektettek az uj padlot. nem tudom megeri-e, vagy inkabb szedjem fel a parkettat es a padloszonyeget is?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1381) Met válasza maross (#1380) üzenetére


Met
Topikgazda

Dulux festéket Dulux hengerrel lehet felhordani a legjobban (próbáltam más fajta hengerrel is)
Az, hogy nem lett elég valószínűleg a festési technikád miatt volt, nem basztatni akarlak ;) ,
majd a következő festésnél már több festék fog maradni:)

Nem feltétlen kell felszedni a laminált alatt a burkolatot, sőt, jobb is, hő és hangszigetelés szempontjából, a padlószőnyeges helyiségbe nem is kell venni laminált alá való szivacsot.
Ha nagyon koszosz a szőnyeg akkor tisztítsd ki szőnyegtisztítógéppel és úgy tedd le a lamináltat, de várd meg, hogy megszáradjon rendesen. De végül is a laminált alá nem lát be senki.
Viszont a parkettát rendbe kell tenni, valószínűleg azért emelkednek ki a fal mentén mert nem tud hova tágulni, a kiemelkedő darabokat szedjétek fel és vágjatok le belőlük kis darabot, hogy legyen rés a parketta és a fal között, vagy nem is muszáj visszatenni úgy se léptek a fal mellé közvetlenül, max .szekrény láb lehet olyan közel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1382) maross válasza Met (#1381) üzenetére


maross
veterán

szamomra a dobozon levo "duluxhoz dulux vackot" erosen reklamszagu volt :). a boltban is mondtak, hogy joval tobbet vigyunk a napraforgosbol, mert mindenki visszajar ujabb adagert, csak nem gondoltam hogy ennyivel tobbet kene :). az elejen lazabban mertem a festeket, de a vegen mire leertem egy festekadaggal a fal tetejetol az aljaig, haat...az also metert nagyon erosen odanyomva is nagyon sokszor at kellett huzni, megszenvedtem vele, kellemes izomlazam van eppen :).

a parkettas reszhez: fullkarcos a parketta, csiszolas + lakkozasnal szimpatikusabb es arban majdnem ugyanott van a laminalt padlo, a kerdes itt is az volt, hogy ra lehet tenni a parkettara, vagy szedjem fel? vagy erre mondtad, hogy igazitsam meg a szeleit, es utana mehet ra a laminalt?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1383) Met válasza maross (#1382) üzenetére


Met
Topikgazda

Lehet, hogy reklámszagú de azzal tényleg könyebb felkenni.
Ha jól értem akkor most a plafonnál van a legvastagabban a festék és a földnél meg éppen hogy :) Úgy nem lehet festeni, hogy plafontól a földig végiggurítasz egy csíkot, nem tudod szétoszlatni a festéket egyenletesen mindenhol. Úgy szoktam, hogy ha nagy felület van akkor kb 70x70cm-es négyzetet festek egyszerre, ennek a négyzetnek a közepétől festek kifelé és a következő négyzetet úgy festem, hogy 1-1,5 hengernyi átfedés legyen a széleknél, így középen és a széleken is kb ugyanannyi festék lesz. Csinálni könyebb mint leírni :D

A lamináltat rá lehet tenni a parkettára, azért írtam, hogy rakjátok rendbe a széleit mert lehet fel fog/van púposodva a parketta és az nem tesz jót a lamináltnak.
A lamináltozás tisztább, gyorsabb megoldás mint a csiszolás és a lakkozás :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1384) realist válasza Met (#1378) üzenetére


realist
őstag

kösz a tanácsokat :R
ezek elvileg meg lesznek oldva általam: bontás, festés, tapétázás, parketta lerakás

Sanzikot előreláthatólag keresni fogom

Ha jó áron van a szaki akit tudsz ajtóval kapcsolatban akkor jöhet az elérhetősége nagy valószínűséggel meg fogom keresni ajánlattételért.

Az anyagokra is figyelek és semmi olasz vagy túl egyedi (se drága) nem lesz:D

Jó áron dolgozó asztalos jöhetne még valakitől :F
ill.
az ablakokkal nagyon nem boldogulok, nagyon jó lenne tanács valakitől aki már cserélt korábban, hogy hol érdemes keresni jó áron beszereléssel együtt :( :U

(#1385) realist válasza bandus (#1379) üzenetére


realist
őstag

kösz, jó ötlet :)

keresek egy villanyszerelőt aki remélhetőleg nem ver át és nem akarja majd akkor is átvezetékelni a panelt, ha nem is kell :U

(#1386) maross válasza Met (#1383) üzenetére


maross
veterán

ugy szoktam, hogy felulrol csak 1x kezdem el huzni, es lent parszor duplazok, hogy egyenletes legyen a festek mennyiseg a falon. aztan felulrol szepen elsimogatom ameddig egyenletes lesz. ketnapos festokarrierem soran ez tunt a legjobb megoldasnak :).

ma kaptam egy nagyon idegesito infot, kerdeznem hogy mennyire igaz. ugy terveztem hogy holnap reggel beugrom diegoba, megveszem a laminalt padlot, szegelylecet, padlo ala valo reteget, es deltol mar vidaman fektetem a szobaban. erre azt mondta valaki, hogy ne vicceljek, 3 napot kell hagyni akklimatizalodni a szobaban. ezt mennyire kell komolyan venni? a szallitas gyors es fajdalommentes lesz a diego raktarbol be a meleg szobaba, nem tudom hogy paratartalom vagy egyeb miatt mennyire kell aggodni. esetleg mivel lehet roviditeni azt a harom napot?. koszi.

meg valami: a parketta, es a laminalt koze tegyek foliat?

szerk: meg valami, ami nagyon fontos. igy hogy egyik szoba parketta, masik padloszonyeg az uj padlo alatt, van ertelme 6mm folotti laminalt padlot venni? mert ez kb 1300ft vs 2500ft azok kozul ami tetszett nekem (6 es 8mm).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1387) maross válasza maross (#1386) üzenetére


maross
veterán

meg egy szerkesztes nem fert be az idobe. most nezem, hogy a kopasallosag is fugg a mm-ek szamatol, azt hittem foleg hotartas es puhasagerzes miatt :(. igy mar mas a leanyzo fekvese.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1388) philoxenia válasza maross (#1386) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Túl van spilázva ez a hőtágulásos dolog a lamináltnál, kihagytam körbe a centit, ugyanaz maradt mindig a hézag. :(( Ha a 15-20 fokot eléri a hőmérséklete a lapoknak, szerintem nyugodtan lerakhatod, kis tágulási hézaggal körben. A parketta és a laminált közé szerintem kell a fólia.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1389) maross válasza philoxenia (#1388) üzenetére


maross
veterán

koszi, megnyugtattal :R .

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1390) philoxenia válasza maross (#1389) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából egy lakás hőmérséklete 10-15 foknál többet szerintem éves szinten nem ingadozik, arra meg elég kb. fél centi hézag, ha hidegen /15-20C/ rakod le.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1391) nyunyu válasza maross (#1386) üzenetére


nyunyu
félisten

ma kaptam egy nagyon idegesito infot, kerdeznem hogy mennyire igaz. ugy terveztem hogy holnap reggel beugrom diegoba, megveszem a laminalt padlot, szegelylecet, padlo ala valo reteget, es deltol mar vidaman fektetem a szobaban. erre azt mondta valaki, hogy ne vicceljek, 3 napot kell hagyni akklimatizalodni a szobaban. ezt mennyire kell komolyan venni?

Rendes fanal nem art, ha osszerakas elott fel tudja venni a levego nedvessegtartalmat, mert ha a 10%-ra szaritott lamberiat koppra osszerakod, aztan kesobb tul sok parat kap, es emiatt megduzzad, akkor repedezni fog.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1392) Integra válasza Kalandor (#1369) üzenetére


Integra
titán

ezt a rezsi díjat olvasd el...
:)
nem csodálom, hogy nem tudják kiadni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1393) philoxenia válasza nyunyu (#1391) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A lamináltban elég kevés a fa, legalábbis az olcsóbbakban mindenképp, párazártak gyk. a fa szalagparketta az más, de az elég húzós árban van.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1394) Met válasza realist (#1384) üzenetére


Met
Topikgazda

PÜ ment.
Ablak ügyben meg olvass vissza, azthiszem Kalandor kolléga cseréltetett ablakot a nyáron, írt cégneveket árakkal...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1395) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Mi is az idén szerettünk volna ablakot és ajtókat cserélni, végül várunk még egy kicsit, de 90% hogy amerikai stilusu toló ablakokat fogunk beépiteni. Most kértünk végleges árajánlatot, még a 2007es árakkal és a 2db bejárati ajtó, 1,1es üvegekkel 2 irányba tolhato ablakok, mobil de beépitett szunyoghálóval, gránit párkányokkal, minden ablakon redőnnyel. Cakk pakk 500.000Ft :B. Méreteket etc. majd irok:) de asszem 120x140es ablakok. :W . Innen: link. A fürdőszoba és pár m2 zsindely is inenn lett megrendelve, bauhaus etc sehol nincs ezekhez képest árban és minőségben. Amugy ami még a tolo ablak melett szól és nekünk tetszik:
-nem foglal helyet a szobába,
-nincs fém alkatrész, tehát nem képez semmi hőhidat
-a fel-le huzogatós a legjobb a szellöztetés szempontjábol.
Amitől picit félünk:
-olyan mint a lego, kiveszem beteszem paanelokat etc, gyakorlatilag 0ra tudom bontani 20mp alatt, igaz csak belülröl...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1396) maross


maross
veterán

a szegelylecet falhoz, laminalt padlohoz vagy mindkettohoz kell rogziteni? :) (ragaszto)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1398) Met válasza Kalandor (#1397) üzenetére


Met
Topikgazda

Jól mondod, a falhoz kell, hogy alatta tudjon mocorogni a padló

maross egy tanács, ha megveszed a lamináltat rendes parketta szegőt vegyél mert én 2 helyen próbáltam felrakni azt a szegőt amit lehet venni pl. a Diegoban. Van egy ilyen kis fém amit fel kell csavarozni a falra és abba belepattintani a szegőt, na az nem ment, a vége az lett, hogy oda lett csavarozva szegőstül fémestül a falhoz.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1399) philoxenia válasza Met (#1398) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én is úgy csináltam. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1400) maross válasza Met (#1398) üzenetére


maross
veterán

diegoban vettem a laminaltat, aztan elem tettek a nagy valasztast egy baratsagos flakon es egy csomo morcos femkupac szemelyeben, es az elsot valasztottam :). a problemam az, hogy a fal helyenkent gorbe (nem veszes), igy csak ahhoz ragasztani erzesem szerint necces. persze, igen, ha gorbe, hulyeseg ragasztot venni, mar felvilagositottak :).

mindkettohoz en sem szeretnem, a gorbeseg+ elmozdul kicsit a laminalt aztan mar borul is le a szegelylec, az nem tul jo. a "csak padlohoz" verzio szimpi, az also, padlohoz fekvo resznel nem lennenek resek, es az a feltunobb. mennyire fogok rosszul jarni ezzel 1-2even belul? es most hogy mondtad ezt a diegos csavarozos dolgot, ugy latom ez sem tartozik a jo megoldasok koze.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.