Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) jeges válasza maross (#899) üzenetére


jeges
senior tag

szegélylécet nem árt venni hozzá.
meg fólia is kell alá, azt most diegoban adnak hozzá grátisz ha jól láttam (bár nem nagy költség).

nekem anno azt tanácsolták, h minimum 7mm legyen a kopófelület, 2k/nm-ér' bizonyosan lehet kapni ilyet.
praktikerbe' is ugyanazt árulják, mint a diegoba' :D

(#902) Met válasza maross (#899) üzenetére


Met
Topikgazda

Csak az ár összehasonlítása miatt írtam a boltokat :)
Ahogy írták is, számít a vastagság és a kopásállóság. Ha lehet olyan helyen vedd meg ahol adnak hozzá alávaló fóliát/szivacsot de nem tekercseset hanem olyat ami négyzet lapokból van, könnyebb vele bánni.
Szegélyléc kell mert szobamérettől függően kell 1-2 cm rést hagyni a fal mellett körben, hogy tudjon tágulni.
Ha van ismerős aki már rakott le ilyet kérd meg, hogy segítsen :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#903) maross


maross
veterán

koszonom a tanacsokat

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#904) maddog válasza Geller72 (#883) üzenetére


maddog
tag

na ez az amihez kurvara nem ertek

szerintem kisebb konvektor kell mert nem nagy a szoba

megnezem otthon mi van rairva

megbizhato szerelo lenne a fontos meg olcso konvektor

(#905) Geller72 válasza maddog (#904) üzenetére


Geller72
veterán

Az olcsó konvektor megoldható...el tudom juttatni pestre számlával persze.

(#906) maross


maross
veterán

lenne meg egy kerdesem, meg mindig padlo a tema, pontosabban a padloalatet:

Alátétfólia 129 Ft/m2 helyett 0 Ft/m2
Woodstep párafékezős alátétfólia 169 Ft/m2
Aluflex alátét Hőtükrös felülete maximálisan tartja a helyiség hőmérsékletét 369 Ft/m2
Isofloor alátét Hő- és hangszigetelő alátét, bármely Woodstep laminált padlóhoz. 399 Ft/m2

es ez igy felmegy 1299ig. melyiket vennetek? padlobol egy 2-2500ft/m2 kozotti 8mm es mellett dontottem :). nem szeretek beazni, es szeretem a meleget, de a kettot egyutt veletlenul sem irjak meg a dragabbakhoz sem.
Fontos a javasolt markat betartani/passzolnak egyaltalan mashoz? (ertsd quickstep vagy ''woodstep tokeletes kiegeszitoje'')

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#907) tildy válasza Geller72 (#894) üzenetére


tildy
nagyúr

Ó azt én nem kockáztatom meg, még a végén leég a hajam:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#908) Geller72 válasza tildy (#907) üzenetére


Geller72
veterán

Nem ég..:)..pl a tűzhely elektromos gyújtójával próbálhatnád..:)...vagy ha ilyen 3mm-es lenne a hajad, mint nekem, akkor bizti nem égne le..max az őszorrszőröd..:D

(#909) Met válasza maross (#906) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem az alátét milyenségét meghatározza az is, hogy milyen felületre teszed.
Ha döngölt agyagra teszed van nincsen a helyiség alatt pince akkor érdemes megvenne a szuper hőszigetelőt. :DDD

A márka passzolást úgy gondolod, hogy x laminálthoz x alátétet javasolnak?

Passz, nekem a quickstepphez adtak ilyen vékony szivacsfóliát tekercsben

Bocs de ki kellett próbálnom az új kódokat ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#910) Olcsi


Olcsi
senior tag

Lenne hozzátok egy fogós kérdésem. Kinéztünk egy 1 szobás lakást, tetőtéri bővítési lehetőséggel. A lakás nagyon bejött, sok fantázia van benne, viszont csak egy gázcsonk van bevezetve. Az is kérdéses még egyelőre, hogy a tetőtérben engedélyeztetve van-e a gáz bevezetése...
Milyen alternatívák lehetségesek a két szint befűtésére? Ha engedélyeztetjük a tetőtéri szintre a gáz bevezetését, akkor egyáltalán konvektort lehet-e oda tetetni?
Tehát lenne ugye a konvektoros lehetőség. Emellett gondoltam egy beltéri kazán beépítésére, ez ilyen vízmelegítéses dolog lenne, tehát ebben az esetben radiátoros megoldás lenne. Ez mennyire lenne könnyen kivitelezhető egy már adott, kész lakásban, ami ráadásul két szintes?
Tehát összességében a kérdéseim a következők:
Mi lenne a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás, ill. hosszútávon melyik érné meg jobban? Másrészt hogyan lehet ezeket kivitelezni?

Nyilváb hívni kell egy szakembert, csak türelmetlen vagyok, és kíváncsi vagyok a véleményetekre! Thx!

(#911) Geller72 válasza Olcsi (#910) üzenetére


Geller72
veterán

A gázt az épületbe vezeted be, te a gázcsonkért fizetsz, ha az már bent van, akkor bent tiéd a pálya, pontosabban a mérnöké. Ő mondja meg, hogy mit lehet, és mit nem, valamint ő tesz javaslatot arra, hogy melyik verziót ajánlja. Kérdezni lehet tőle, majd ő megmondja, mit lehet, és mit nem. Bent elvileg azt csinálsz, amit a GMBSZ szabálayi megengednek. A konvektor ott jó, ahol szeparált a lakótér, alapvetően meghatározott helységekben vagytok, tehát többnyire kimondottan azokat használjátok, a többi heylséget nem annyira. Tehát pl este a hálóban felveszed, a többiben max temperáltatod, mondjuk 15 celsiussal. Reggel, amikor mindenki elpattan, leveszel mindent. De szvsz ez csak olyanoknak jó, aki tud spórolni, és nem szereti a meleget. ameleg az 23 celsius felett értendő..Ha ennél melegebbet akarsz, pláne minden helységet ki akarsz fűteni rendesen, a konvektor drága lesz. Annyiból lehet előre számolni, hogy ha mondjuk a tetőtér légtér szempontjából egyben van az alsó szintel, hogy a lent termelődő meleg levegő nagy része feláramlik, ergo fentre nem kellenek akkora teljesítményű fűtőtestek (radiátor esetén sem), mint lentre, még azonos alapterület esetén sem. Persze ez nagyban függ az épület szigetelésétől, a fal vastagságástól (egyszóval energetikai szempontból), az épület fekvésétől, szélvédettségétől. Az uralkodó szélirány Mo.-on az északi-északkeleti. Tehát ha ilyen irányból kapja a szelet, és ráadásul a nyílászárók is többnyire ezen az oldalon helyezkednek el, akkor nagy mértékben nőhet a költségetek. Ezért kell a lakásvásárláskor ezeket a szempontokat is figyelembe venni, mégpedig nem is akárhogyan!. Lehetőleg (ha mondjuk panel lakás) déli, délnyugati fekvésű lakást(házat) érdemes venni, szintén erre az oldalra néző nyilászárókkal, mert pl télen az a kevés napsütés is nagy mértékben hozzá tud járulni a nyilászárókon bejutó plusz hőmennyiséghez. Ha én most építenék lakást, egyértelműen a padlófűtés+fal+plafonfűtés+radiátor-kiegészítésű kombót választanám kondenzációs kazánnal. A kondenzációs kazánt már meglévő radiátoros fűtésre is fel lehet fűzni, de figyelembe kell venni, hogy ezek a kazánok csak akkor dolgoznak 109% közeli hatásfokkal, ha az előremenő vízhőmérséklet nem haladja meg az 55 celsius fokot. E felett már nem annyira gazdaságos. Ez tömören azt jelenti, hogy radiátorok méretezésekor a fent leírt vízhőfokkal kell számolni, nem pedig mondjuk 65 celsiussal. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy helységben, ahol mondjuk nagyobb hőfokú rendszernél elég lenne egy 600/1000-es radiátor (60 cm magas, és 1m hosszú), akkor oda egy nagyobb, monjuk 600/1200-as kell. Ez evidens, hiszen a teljesítmény leadás kisebb hőmérsékleten nagyobb felületet igényel azonos teljesítmény mellett...khm..remélem érthető voltam még úgy is, hogy nem mondtam sem "A"-t, sem "B"-t..:-)..mert egyrészt nem látom a helyet, meg ezért kapja a tervező mérnök a pénzét..:-)
Üdv:
Geller

(#912) maross válasza Met (#909) üzenetére


maross
veterán

ha en azt tudnam hogy mire teszem :D. pince mindenesetre nincs, extra hoszigeteles jegyezve :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#913) tildy válasza Geller72 (#911) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk otthon mindig 23-25 fok van, és egy konvektor fűti be az egész lakást: ~34 nm-t. De a gázszámla a legjobb: havi 2240ft:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#915) tildy válasza Kalandor (#914) üzenetére


tildy
nagyúr

Hozzáteszem úgy, hogy tavaly se balra mellettünk se alattunk nem lakott senki. És 4 emeletes társasház.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#916) Geller72 válasza tildy (#913) üzenetére


Geller72
veterán

:-D..34nm-ert nem neveznék lakásnak..:-D..bocs, ezt nem hagyhattam ki..:-)..szal 34nm alapterületü, mondjuk 2.6m magasságú "lakás" igénye 5.7kw..nem nehéz kifűteni egy 6.5kw-os konvektorral..:-)..anyámnál 3 konvektor van, és ő sem fizet 5k-nál többet. Ezért is írtam, hogy lehet spórólni, de ha több, kisebb helységed van, már nehezebb..főleg 1 konvektorral..ha többet teszel, mert kell, akkor meg nem úszod meg ennyivel, ha szereted a meleget..:-)

(#918) tildy válasza Kalandor (#917) üzenetére


tildy
nagyúr

napi 1 köbméter gáz?
Még annyi se.
Havonta 18m3. Pedig a gáztűzhely is gázzal megy, igaz ritkán főzök. De ez ugye éves átlag, tehát nyáron jó ha 2 m3 gáz fogy, de lehet télen ~30m3 is ami elfogy .
Geller: lehet szégyen lakásnak nevezni, de mi még ennek is örülünk, hogy ki tudjuk fizetni az albidíjját. 4 helyiség van. Ahogy belépsz a lakásba egy közlekedő, balra boltívvel egy légtérben konyha, szintén a folyosóról nyílva egy kb 7nmes fürdőszoba, és egy ~16-20nmes szoba, a konvektorral, belmagasság kb 3 méter lehet.

Számomra is rejtély a gázszámla, de tényleg ennyi . És támogatást sem kapunk rá. Úgyhogy párommal mi nagyon megszerettük ezt a fajta fűtési módot,ára miatt is , meg amiatt is, mert nem penészedik tőle semmi:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#920) Met válasza Geller72 (#916) üzenetére


Met
Topikgazda

Ennek a fűtésigény kiszámolásnak mi a képlete?
Több helyiséges lakásnál szobánként kell számolni vagy összeadódik?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#921) maddog válasza Geller72 (#905) üzenetére


maddog
tag

ok

en meg tudok embert

tajekoztatsz az arakrol?

(#922) lajafix válasza Kalandor (#917) üzenetére


lajafix
addikt

ha rendesen olvasnád a pholitika fórumot kedves moderátor :D akkor tudnád, hogy Tildy csak aludni jár haza, fűteni meg csak akkor fűt ha nagyon muszáj, nem normál felhasználási szokása van..

Ezeknek a falikonvektoroknak a hatásfoka tudomásom szerint alacsony, inkább az utcát, mint a belső teret fűtik, jól tudom?

Rock'n Roll

(#923) tildy válasza lajafix (#922) üzenetére


tildy
nagyúr

Rosszul tudod, mert bár aludni járok haza, de mikor itthon van a kedves , akkor kénytelen vagyok 4esre felcsavarnia konvektort, mivel ő eléggé fagyosszent, és hisztizik , ha 23 fok alá megy idebenn a hőmérséklet.Én meg vetkőzhetek lefele kisszoknyára, mert nem bírom a meleget

A hatásfokról: több helyen is írják, hogy annyira azért nem rossz, mert pl. kazánnál uyge a pincét is fűtőd + szállítani kella hőt, itt közvetlen sugározza a fűtőtest a meleget.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#924) Geller72


Geller72
veterán

#921 to maddog: írj típust, én meg írok árat: :D
Egy konvektor, ami mondjuk 4-esen megy egész nap (3-4-es közt kapcsol be normál szobahőmérsékleten, kb 20 cels.), na szóval az kb 3.5 köbmétert eszik meg naponta..
Hatásfok szempontjából a kéményes konvektorok nagyobb hatásfokal dolgoznak.
Tildynek meg úgy jöhet össze az a kevés számla, hogy este hazaérnek fél hét körül, akkor felcsavarja 4-esre, aztán amikor Apu elaludt 9-kor a Barátok köztre, sutyiban felkel és leveszi 3-asra, vagy alá..:-DD. Reggel 6-kor mindenki letiplizik, és akkor meg letekeri őrlángra..:-)

Teljesítmény igényt helységenként számolunk, és összeadjuk...de ez csak központinál érvényes, és ott is úgy, hogy a kazán teljesítményét határozzuk meg vele, a radiátorok hőleadását helységenként lebontjuk.

(#925) spirit007 válasza lajafix (#922) üzenetére


spirit007
senior tag

"Ezeknek a falikonvektoroknak a hatásfoka tudomásom szerint alacsony, inkább az utcát, mint a belső teret fűtik, jól tudom?"

Rosszul tudud , mert csak 45%-ban fűtik az utcát 55% -ba a lakást :D :D :D

Tildy !

Nagyon meglepő dolgot írsz , mivel '02-'03 -ben egy 27 nm albérletben nyomtuk ... 1 db konvektorral ami az egyedüli gáz fogyasztó volt a garzonban .
Télen simán fizettünk 5-6 ezret és nem 23 fok volt ... inkább 21 .
Ja és a gáz is valami 40 Ft/m3 volt .
Szóval konkrétan marhaságot állítasz .
(egyébbként a linkelt oldalról számold már ki ugyan mennyi gázt fogysztanátok el a 20 légm3/ 1Kw arányában ... ha valóban fűtenétek)
És nem , hogy 1x befűtöttük 23 fokra ... mikor 2006-2007 télen se hó se egy rendes fagy nem volt , de még igazán hideg sem :D

(#926) tildy válasza spirit007 (#925) üzenetére


tildy
nagyúr

Marhaságot állítok? milyen bizonyíték kell? Mi jó származna nekem belőle, ha hamisat állítok?
Fényképeztem neked számlát, exif adatokból kiderül, hogy pár perce készült. Itt a konvektor is, ami most őrlángon megy, (párom még nicns itthon, de ha jön , 4esre lesz véve), és íme, ennyi fok van idebenn . Utolsó leolvasáskor , március közepén 1165-n állt a számláló, most 1230on van.

De ha gondolod, szívesen látlak télire itt, minálunk , igaz kicsi a lakás, de ennyit megér nekem, hogy valaki ne ejtsen csorbát a szavam hitelében.
Gellernek annyiban igaza van, hogy reggel 9-10kor, mikor párom elmegy dolgozni, akkor leveszi, és este 7-8kor, mikor hazajön, akkor van felvéve 4-sre, télen max 6osra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#927) Thrawn válasza tildy (#923) üzenetére


Thrawn
félisten

Én meg vetkőzhetek lefele kisszoknyára, mert nem bírom a meleget
Lehet ezért mondja hogy fázik :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#928) csapos2 válasza tildy (#926) üzenetére


csapos2
addikt

Kisszoknyás kép nincs? :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#929) Met válasza Thrawn (#927) üzenetére


Met
Topikgazda

:K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#930) tildy válasza Thrawn (#927) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon elmentünk offba -sajnos én is oka vagyok :(
Egyébként ne higyjétek, hogy olyan jó, ha egy pár egyik fele fagyosszent, a másik meg nagyon nem . Az meg megint más tészta, ha pont az szeret takaró nélkül aludni, aki amúgyis fázósabb .... Szóval hőmérséklet ügyileg "kemény" hatalmi harcok vannak...
Olyan kép meg nincs.

Más: Van fenn tapéta , ami egyrészt csúnyán van felrakva, másrészt nem egyenletes a színe:F Szóval cserélni kéne , vag ykifesteni a szobát Remélem az "uram" addig elmegy többnapos túrára, majd akkor Kalandor te csináltál ilyet, emlékeim szerint. Hogy lehet leszedni gyorsan a tapétát? A festés mondjuk gyorsabb, de tapétaleszedés után mit kell csinálnia fallal, hogy festeni lehessen?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#931) Thrawn válasza tildy (#930) üzenetére


Thrawn
félisten

Tapétát leszedni spaklival lehet gyorsan, ha nagyon nem akar lejönni be kell áztatni. Leszedés után el kell távolítani az összes ragasztómaradványt, és ha festesz akkor glettelni is kell. Ezt 1 nap alatt meg lehet oldani, festés másnap.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#932) Hemi 426/RT


Hemi 426/RT
aktív tag

ha valakinek kell esetleg IKEA butor szerelésben segitség tanács stb...szoljon nyugodtan!
gariztatásra is gondolok!
mert a szabályok tágak csak kevesen ismerik!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#933) Met válasza Hemi 426/RT (#932) üzenetére


Met
Topikgazda

hehe, idáig mindíg sikerült megoldani az összerakást tehát ilyen téren nincs gondom, viszont erről a garizós dologról mesélhetnél, nem akarok semmit visszavinni csak kívácsi vagyok :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#934) lajafix válasza tildy (#923) üzenetére


lajafix
addikt

9x%? konvektorra? tyűha, nekem ez új.

Rock'n Roll

(#935) Hemi 426/RT válasza Met (#933) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

van a csere jog egynek hu most meg nem mondom mennyi de annyi a lényeg hogy addig kell tárolni a csomit.mert ha nincs meg kb 10% levonnak!
ezt értem ugy hogy ezen idön belül meg gondolod magad vissza adják a lét.
és ha sérült vagy összerakod szét esik nem kell vissza robogni az áruházba!
csak telefon meg emel vevöszolgálat és pici idö átfutással cserélik hoznak egyett ami van nálad és el viszik a delikvens versenyzöt.
csak a blokkra vigyázz mint a szemed fényére!
az titka az egésznek!
gari annyi van amennyit kiszabnak a termékekre!
pax szekrény asszem 10 év de mindent meg kell kérdezni és aszerint kell gariztatni!
például veszel egy ágyat vagy kanapét.
1-2-3-év alatt kifekszed vagy szét nyulazod.
telcsi emel itt rossz ott meg süllyedt
kijön egy ember álltalában az áruházbol megnézi és cserélik!
ez vonatkozik a szinére is!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#936) tildy válasza lajafix (#934) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem is 90, de 87-re találtam példát .
Jahm: úgy néz ki az ikea "csomagkiadója" ide költözik a kerepesi mellé, a régi obi helyére... Csak hogy tudjátok.
Hemi: hát szerintem annyiból jobb lesz, hogy nem kell átgázolni ott az embereken, könnyebb bepakolni.
És az sem lényegtelen, ha veszünk valamit, nem kell elhoznunk kocsival. egy percre lakom tőle

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#937) Hemi 426/RT válasza tildy (#936) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

ne is mond tiszta buziság!
szegény szállitok! és vevök!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#940) erdey_a válasza Kalandor (#939) üzenetére


erdey_a
őstag

Úristen :Y Tapétázva volt a plafon?? Szűzanya segíts...

A tapétát mi sima vízzel szedtük le. Fogja az ember a koronkecsetet, aztán azzal jól bekeni. Szinte magától pöndörödik eztán le. Macerásabb helyeken kellett csak spaklizni.

Ezt az üvegszálas tapéta dolgot én meggondolnám. Normális esetben ugyanis az ember 3-5 évente úgyis újra festi, tapétázza a lakást. Akkor meg minek a hiper szuper cucc.

Vérboci

(#942) csapos2 válasza erdey_a (#940) üzenetére


csapos2
addikt

Festhető a drágám. :P

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#943) erdey_a válasza Kalandor (#941) üzenetére


erdey_a
őstag

az mondjuk tény, hogy a tapéta elég régi volt...

No, ez a panel kétségtelen előnye, hogy ripsz ropsz betonig lehet csupaszolni, nincs gond a régi vakolattal, ami esetleg lepereg. Igaz, cserébe van millió egyéb :)

Vérboci

(#944) tildy válasza Kalandor (#938) üzenetére


tildy
nagyúr

Januári számla is ennyi volt. :K :U
:U
Ez évtől évi átalányon vagyok ez igaz, de úgy, hogy az egész éves tavalyi fogyasztásomat veszik, és azt osztják 12 felé. Tehát idén februárban pontiosan anynit fizettem, mint augusztusban. De ha tavalyi, tavalyelőtti téli hónapokbeli számlát kérnél, akkor sem tudnék 4-5 ezer forintnál nagyobb számlát mutatni, mivel általában akkor is ~3000-3500 ft volt a a havi számla télen.
Nyáron meg kaptam jópárszor nullás csekket. :D

Ezt nem értem, miért lenne a duplája. :U Nem fél évig van fűtés, fél évig nincs megy nálunk. Hanem májusban konvektor ki, szeptemberben konvektor be. Vagy te úgy számoltad, hogy az átalányos havi számla dupláját fizetjük nyáron?:F
Akárhoyg is nézem, sem átalányban, sem amúgy nem túl sok a fűtésszámla:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#947) csapos2 válasza Kalandor (#946) üzenetére


csapos2
addikt

Bőven elég lesz.

Konkrétan, mire is szeretnéd használni?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#948) ANT válasza tildy (#936) üzenetére


ANT
őstag

Hopp, ott a zikea fog letelepedni? Mi asszonnyal a színkompozíció alapján Praktikerre tippeltünk. (Monnyuk annak jobban is örültünk volna. Tavaly nov. óta nincs a közvetlen közelben semmi barkács hodály! :((( )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#950) csapos2 válasza Kalandor (#949) üzenetére


csapos2
addikt

Így, hogy nem fog látszani a vágás, nem lesz gond. Arra azért készülj fel, hogy dekopírral nem egyszerű egyenesen vágni. A fűrészhez kapott fűrészlap, általában egy hajítófát sem ér, szerintem mindenképp vegyél legalább egyet külön is.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.