Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) Met válasza cabal (#1750) üzenetére


Met
Topikgazda

Kérdezd meg a szomszédot, vagy ilyen kerületi kisokos nincs bedobálva postaládába?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1752) kisscsaba


kisscsaba
csendes tag

sziasztok!
ha ismertek bádogost,vagy akiket érdekelne Lindab síklemez irjatok.
köszi

(#1753) gozso


gozso
senior tag

hy all::DDD

villanyora szekrenyt hol, mennyiert lehet venni?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1754) jeges válasza gozso (#1753) üzenetére


jeges
senior tag

[link]

de csak az ár miatt írom, szerintem bármelyik villanyszerelési anyaggal foglalkozó szaküzletben van ilyesmi :U
(a "fogyasztásmérő szekrény" varázsszót keresd :D)

[link]
ezt meg villanyszerelő barátom ajánlotta régebben.

(#1755) csemberlen válasza gozso (#1753) üzenetére


csemberlen
őstag

Az attól függ, hogy hova, meg milyen kell.
Új szerelésnél terveztetni is kell, és regisztrált szerelővel kell csináltatni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1756) nyunyu válasza csemberlen (#1755) üzenetére


nyunyu
félisten

Új szerelésnél terveztetni is kell, és regisztrált szerelővel kell csináltatni.

Marmint a tervet.

Hugom lakasfelujitasanal a videki jol bevalt szerelonk jott fel Budara, es epitette at a komplett elektromos halozatot.
Azota tudom, hogy a koztunk levo fal tuloldalan levo osszes konnektor addig az en villanyoramra volt rakotve :O

Elmu termeszetesen szoba sem allt vele, mert "csak" Edaszos engedelye volt, elmus nem.
Ugyhogy maszhattam be Elmu ugyfelszolgalatra, ott ajanlottak kornyekrol villanyszerelot, az kijott, mi szerelonk kb. fel ora alatt felvazolta egy fecnire, mi merre hany meter, milyen szabvanyu madzag van a falban, aztan a pesti szerelo a tervrajz alairasert elkert vagy 20k-t. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1757) csemberlen válasza nyunyu (#1756) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezek vannak :C

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1758) jeges


jeges
senior tag

kérdés:
cca mennyi lehet durván ára az alábbi paraméterekkel bíró kerítésnek: 80cm alap, 50cm lábazat bontott téglával burkolva, 100cm kovácsolt vas (ill. hatású) kerítéselemekkel, 3 méterenként épített/burkolt oszloppal, mindezt durván 17 méter hosszan, benne (azaz ez a 17 méterből lejön) egy 3,5-4 méteres kocsibejáró (automata), 1 méteres személybejáró, valamint kukatároló (cseréptetővel+esővíz elvezetéssel, cca 1,5-2*2 m alapterülettel)?
előre is köszönöm a segítséget

(#1759) Integra


Integra
titán

ezt olvassátok végig...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1760) jeges válasza Integra (#1759) üzenetére


jeges
senior tag

manapság ez a "normális". közbe' született egy hasonló történet is a homáron, és átírták a címet egy megfelelőbbre.
az a felháborító a dologban, hogy az építési vállalkozó egy-egy ilyen projektből nem keveset szakít, és pár éve a mainál is többet szakított. ehhez képest nem kicsit durva, hogy még ezen felül is ott nyúlja le a vevőt, ahol tudja, és lesz@rja, hogy többszáz ember életét csinálja ki 10-20 évre.

(#1761) biker válasza Integra (#1759) üzenetére


biker
nagyúr

felénk építenek egy új házat. előre sajnálom, aki beköltözik. 12-14 lakás lesz

- az alapot és a falakat 2006 őszén 1 hónap alatt felrántották. meg rá a tető faszerkezetetét. aztán megálltak :)

- egy évig áztatta az eső, ez alatt az egyik szokásos szélvihar megbontotta a faszerkezetet,m amit felácsoltak egy hónap múlva.

- őszre az összes fal vízfoltos, csurgásos lett, de izomból, a faszerkezet elkezdett már elszíneződni.

- most lett pénz, novemberben az első fagykor lenyomták nikecellel. tehát az egy évnyi víz, ami az őszi esők után az első fagyban bele is kristályosodott, az faszán csak befelé tud majd távozni. a nikecellt FELÜLRŐL kezdték rakni, így az alsó sort tartó lécet persze, hogy nem is tették fel.

- a faszerkezetre rámázoltak egy újabb rétek pácot most februárban, mikor még ugye a beleívódott víz nem tudott kiszáradni. és felrakták a cserpeket is.

- a kerítéshez az alapot decemberben markolóval szedték a fagyott földből ki, és tették be a piceelemeket, majd öntötték ki betonnal, ennek is két évet adok max.

- a villanyórákat egy többelemes tokozottba tették a külső homlokzatra, a kábelek egy 150mm-es lukon mennek ki az egyik lakás utcai falán át!
tehát ott a 40cm-es falban végig meg van vésve, majd át van ütve a fal. és még hány helyen látok hőhidat, jézusom.

gyakorlatilag sírok, mikor látom nap mint nap, és tudom, valaki 10millát ad majd ott egy lakásért, és mit kap.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1762) gozso válasza jeges (#1754) üzenetére


gozso
senior tag

nah, vazolom a helyzetet: tehat volt egy regi paraszthaz, amiben volt villany. villanyora stb...

mivel ez a haz bontasra kerul a villanyorat ki kellett kotni.
szakembert megkerestuk, minositett, elfogadott villanyszerelo.
szaki jott, hozott egy oszlopot, vezetekeket, ha jol lattam kismegszakitot, meg egy szekrenyket: ha jol lattam ilyet.
oszlopot felallitotta, orat atkototte, valami eloszto is kerult ala... ne kerdezzetek milyen, eleg komolynak nez ki.
cakk-pakk 65k kert mindenert, szerelessel, anyaggal mindennel. jah ez mar magaban foglalja az aramszolgaltato altali plombalast is.

szerinetetek: at lettunk vagva, vagy araban volt ez az egesz? :F

kicsit mellbevagott a dolog amikor az arat hallottam:(

tudom: ott kellett volna kezdeni hogy mennyiert vallalja. ez sajnos elmaradt, surgosen kellet

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1763) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Segítsetek már kéne valami jó csempebolt a XX. ker környékén, olyan is érdekelne ami mintás, a b.s. láttam ma egy gyönyörű csempét :Y görög mintás volt rajta egy szépen kidolgozott bula meg mindenfél cucc, aranyozott bevonat ( nem giccsesen) valami hasonló jó lenne ami a konyhába való :))

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1764) Geller72 válasza gozso (#1762) üzenetére


Geller72
veterán

Sztem real..ez a doboz 20k felett van asszem beszer áron..nekem is tavaly cseréltek..doboz+földelés kialakítása, bekötéshez a cuccok 32k..munkadíj nem volt, bartellbe rendeztük..

(#1765) Vamp


Vamp
senior tag

Kedves emberek!

Van minekünk egy házikónk idestova 21 éve. Sajnos elég gyér a szigetelés már, nyáron lesz komolyabb nyílászáró csere. A fűtést kazánnal oldjuk meg. Elég nagy ház, 11 radiátor (persze nem batár nagyok) ontja magából a hőt. Egyébként 3x90m2 kb, ebből a lakótér 2x90m2, tehá ezt fűtjük. Mivel a kazán a pincében van, a vizet keringetőszivattyúval mozgatjuk a csőrendszerben. Ahhoz, hogy minden lakóhelyiséget kellőképp befűtsünk, a szivattyút legalább közepes teljesítményre kell állítani. A gond ezzel csak az, hogy észrevehetően rezonál effektíve az egész csőrendszer, tehát ha édesapám rátenyerel a medium gombra odalent, én az emeleten Alanori Krónika olvasás közben kettőt ugrok, majd szörnyűt káromkodom a hirtelen hangeffekttől.

Szóval a kérdésem az lenne, egy fűtéscső-hálózatra közvetlen csatlakozó keringetőszivattyút hogy lehetne átszerelés nélkül elnémítani? Nagyon várom az ötleteket, a herém leszakad lassan a hangzavartól!

(#1766) tbs


tbs
addikt

Hátha itt nagyobb a vizes-forgalom... -> [link]

(#1767) Geller72 válasza Vamp (#1765) üzenetére


Geller72
veterán

Normálisan le kellene légteleníteni a rendszert..a szivattyúban is keletkezhet megszoruló levegő. Ha nem oldja meg a problémát, akkor csere. Automata légtelenítők milyen állásban vannak? Nyitva, vagy zárva?

(#1768) Geller72 válasza tbs (#1766) üzenetére


Geller72
veterán

Írtam neked a másik topicba...

(#1769) csemberlen válasza gozso (#1762) üzenetére


csemberlen
őstag

Olcsón megusztad!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1770) tbs válasza Geller72 (#1768) üzenetére


tbs
addikt

:R ment priv.

(#1771) gozso válasza csemberlen (#1769) üzenetére


gozso
senior tag

ezt most komolyan mondod? elsore nagyon soknak tunt a dolog:(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#1772) Vamp válasza Geller72 (#1767) üzenetére


Vamp
senior tag

A rendszer légtelenített, a szivattyú motorjának működése okozza a rezonanciát. Minél nagyobb fokozatra van állítva, annál erősebb.

(#1773) Geller72 válasza Vamp (#1772) üzenetére


Geller72
veterán

Okozhatja hibás, csak részben kinyíló visszacsapószelep is.
Hogy van felszerelve a szivattyú? Vízszintesen? Ha vízszintesen, azon belül hogy áll? Lefele, felfele, vagy oldalirányba? Milyen típusu a szivattyú? Milyen a rendszer? Milyen a kazán? Milyenek a radiátorszelepek? Termosztatikusak, vagy simák?
Lehet, hogy egy nagyobb teljesítményű szivattyú alacsonyabb fokozatban ellátná ezt a feladatot. Ezen kívül vannak automatikus fordulatszámszabályzású szivattyúk.
Üdv:
Geller

Attól, hogy szerinted légtelenített a rendszer, a szivattyúban még simán szorulhat meg levegő, és a megnövelt fordulatszám következtében evidens, hogy nő az általa keltett zaj.

[ Szerkesztve ]

(#1774) csemberlen válasza gozso (#1771) üzenetére


csemberlen
őstag

A lehető legkomolyabban. Ha a kivitelező hozta az oszlopot is, és a mérőben van egy kismegszakitó tábla FI relével konektorral akkor az anyag 40 felett volt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1775) Met


Met
Topikgazda

Vasárnap megint elkezdett csordogálni a falból a víz, hívtunk vizest fal szétver, ólomcső kicserél, 75k.
kb. 8.6m rézcső (mindenféle idomok), új sarok szelepek (2 a mosdó alá, 1 a mosógépnek, 1 az átfolyós vízmelegítő alá és egy fő elzáró) és 2 golyóscsap a gázcsőre.
Sok volt vagy kevés?

Jahh, csináltak új kiállásokat a vízmelegítőhöz amit a mulkori paraszt összegányolt, úgyhogy az is rendben van

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1776) Met


Met
Topikgazda

[Erről] valaki hallott valamit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1777) okibá válasza Met (#1776) üzenetére


okibá
csendes tag

Még nem, de hasonlit az OBO panelra.
Ezen nem látok feszültség adatokat.Ott nem 110V a szabvány?

(#1778) Integra válasza Met (#1776) üzenetére


Integra
titán

modern kori olajradiátor.
gondolom viszi az áramot rendesen ez is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1779) okibá válasza Integra (#1778) üzenetére


okibá
csendes tag

Hát az biztos , hogy nem a sporólásról szól.
Inkáb a kényelemről.

(#1780) Met


Met
Topikgazda

Okibá: 220-as cucc tehát itthon használható, Belgiumban és Spanyolban lehet kapni, meg még valahol.
425 wattos, tehát számításaim alapján 0,42 kW/óra, szerintem nálunk elég ha 12 órát megy egy nap (félórás szünetekkel) az kb. 5,5k/hó

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1781) okibá válasza Met (#1780) üzenetére


okibá
csendes tag

Mi villannyal fűttünk szerintem kevés a számitásod.
Árakról nemtudsz valamit?

[ Szerkesztve ]

(#1783) biker válasza Kalandor (#1782) üzenetére


biker
nagyúr

néztem már, baromság...

- csak internetes üf
- csak csop.megbízás

magyarul bajod van, senkire se tudsz face-to-face üvölteni, ez nem jó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1785) Met válasza okibá (#1781) üzenetére


Met
Topikgazda

425 watt óránként az 0,42kW nem?
Ha 12 órát megy akkor 12x0,42kW=5,04kW/nap, ez szorozva 30-al az 151,2/hó, szorozva 36 forintal (ez volt a leg nagyobb összeg a villanyszámlán) az 5443 forint /hó.
Ha a panel árát kérdezed az olyan 25k körül van most. A dolog szépséhibája, hogy ezt ha bedugod megy nonstop, tehát ha kell szabályozni akkor kell valami megoldás.
Én vettem 500 forintért egy időkapcsolót de lehet venni hőérzékelős cuccot is 10k felett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1786) nyunyu válasza Kalandor (#1782) üzenetére


nyunyu
félisten

a csoportos beszedési megbízás majdnem el is viszi a nyereséget :(

Fotav is nagyon nyomja a havi ertesitoiben a csoportos megbizast, hogy akciosan elso evben atvallaljak a dijat.
Pofaraeses meg utana jon, hiszen ha ez lejar, akkor nem a csekk kiallitojae az atutalasi dij, hanem az ugyfele, az meg nem ket filler...

Bankban is okoskodtak multkor, hogy elengedik a havi szamlavezetesi dijat, ha legalabb 4 csoportos megbizast adok nekik.
Mondom, hulyenek ne nezzenek, nekem ebben nekem mi a jo?
-Haat a kenyelem.

Ja, havi egyszer el birok menni a postara, az nekem 0 forintba kerul, mig ha minden csoportossal menne, akkor boven legombolna rolam a karvalytoke pluszban 2-3k-t...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1787) Geller72 válasza nyunyu (#1786) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, a kényelem..nekik..

(#1788) biker válasza nyunyu (#1786) üzenetére


biker
nagyúr

és az aktuális időnkénti utalás nem működik?

ebankon 10Ft / db

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1789) Integra válasza Met (#1785) üzenetére


Integra
titán

ahaaa
szóval akkor most egy kwh óra brutto 36ft
egy m3 viz és egy m3 gáz most hogy van brutto?
már ha tudja valaki:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1790) Geller72 válasza Integra (#1789) üzenetére


Geller72
veterán

A víz helyileg nagyon váltotó, a gáz is, mert pl nálunk két fajta gázból lehetett annó választani, az egyik szolgáltatóé drágább, de jobb, a másiké xarabb, de olcsóbb..(jóval xarabb..). A szolgáltató havi számláján szerepelnek a díjak egységáron.

(#1792) Integra válasza Geller72 (#1790) üzenetére


Integra
titán

hm, akkor ezt a társasházban kell valakitől megtudnom.
saját viz gáz villanyórám van és ez alapján fizetek, csak amit mérek magamnak.
ezért lenne pontosan tudnom hogy melyik mennyi brutto, mert egy fillérrel se kell többet fizetnem.
közös ktg-em meg csak 5600ft.
na majd ránézek a számlára akkor megint hátha vak voltam:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1793) csemberlen


csemberlen
őstag

Nemtudom milyen dijakról beszéltek a csoportos beszedési megbizásnál.
Az OTP-nél ingyenes. Szerintem a többi banknál is, mert ugyanúgy a megbizó fizet érte.
Nekem 9 számlám megy róla nulla forintért!!!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1794) csemberlen válasza Geller72 (#1790) üzenetére


csemberlen
őstag

Merre laksz, hogy választani tudsz 2 gázból?!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1795) Geller72 válasza csemberlen (#1794) üzenetére


Geller72
veterán

Már nem tudok, csak tudtam. Egyébként Tolna-Somogyhoz közel, meg Fejérhez is..csücsök.

(#1796) biker


biker
nagyúr

hol lehet kapni FÉM(!!!!!!!!!!!!!!) zuhanytartót, ami állítható minden irányban, szóló tartó, falra?

az összes teves rohadt áruházban ugyanazt a fröccsöntött müanyag, krómra festett szart lehet kapni, aminél ha elkopik, nem lehet utánállítani, ha épp állítható, nem fix, de mindegy, mert egy év múlva úgyis leszeded, mert lejön a festék róla.
ez van 300Ft és 5000Ft közt, Kludi is ilyen szart nyomat ott már.

FÉMET AKAROK!!!!
ez is tönkrement, de 5 év után, nem 1 év után.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1797) Met válasza biker (#1796) üzenetére


Met
Topikgazda

milyen igényeid vannak.. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1798) stangli


stangli
senior tag

Sziasztok!

Tudtok valami olcsó festőt ajánlani? olyan 140nm-nyi falfelületről lenne szó :B

(#1799) Met válasza stangli (#1798) üzenetére


Met
Topikgazda

Az olcsó nem biztos, hogy jó. Az ár attól is függ, hogy mennyit kell vele dolgozni festés előtt pl. tapétavakarás, végig kell glettelni stb.

Mennyit szánsz rá? kifestek én neked :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1800) svédcsepp


svédcsepp
tag

Van vmi trükk arra hogyan lehet kideríteni melyik lefolyóból jön vissza a "szag" :F a fürdőszobai 5 lefolyó közül. (mosdó, kád, mosogép, kazán tulfolyó, jarolapon lévő gyűtő lefolyó)

[ Szerkesztve ]

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.