Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) csemberlen válasza jeges (#1200) üzenetére


csemberlen
őstag

www.gardengate.hu
www.arday.hu
Itt vásároltam már ilyen ketyeréket.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1202) jeges válasza csemberlen (#1201) üzenetére


jeges
senior tag

a honlapokon nem látok erre utaló jeleket. mindenesetre holnap járok valszeg a hetedik kerület felé, úgyhogy megnézem, mi a helyzet...
mit keressek? vagy ha ugyanezt előadom, tudni fogják, mi köll nekem?
köszi a segítséget

(#1203) csemberlen válasza jeges (#1202) üzenetére


csemberlen
őstag

Rádióvevőket/távirányitókat.........
Mondjuk az ardaynál rég jártam, és elsőre én se láttam a honlapjukon.
A düwinek valóban kuka a honlapja, nekem van katalógusom, és van nekik olyan vevőjük ami akár befér a kapcsoló mögé. Jobb villanyszerelési szaküzletben tudnak segíteni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1204) maross


maross
veterán

egy ujabb kerdes, elmeleti ar erdekelne a kovetkezo problemara mert megbecsulni sem tudom, viszont tudni szeretnem mire szamithatok:

adott egy tegla epitesu tarsashaz, kicsinyke furdoszobaval, benne wc. a szoba rovidebbik falaval (olyan 1m20 lehet) szomszedos egy kis tarolo. a nagy otlet az, hogy a wc-t, mely amugy kozvetlenul a tarolo fala mellett van, at kene koltoztetni, ti. a furdoszobaban nincs mosdokagylo, es ez marhara szerencsetlen dolog. a wc helyere termeszetesen egy mosdokagylo kerulne. ezt mennyi penzre tudnatok besaccolni? sajnos nincsenek olyan ismeroseim akik ertenenek hozza, es nem szeretnem nagyon atveretni magam. a penz egyre kevesebb, hangszigeteles es millio mas dolog is kellene, igy erosen meg kell valogatnom dolgok sorrendjet. koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1205) csemberlen válasza maross (#1204) üzenetére


csemberlen
őstag

Lehet csak korán van, de nemigazán értem, a leirtakat.
Azonban a wc átköltöztetése a legnehezebb szokott lenni, ugyanis annak 110-es pvc csatlakozó kell. Meg kell nézni első körben, hogy alsó, vagy hátsó kifolyású a wc. Ha a wc háta mögött látni egy vastag csövet akkor hátsó.
Ha egy rajzocskát betennél az jó lenne.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1206) maross válasza csemberlen (#1205) üzenetére


maross
veterán

itt a rajzocska

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1207) maross válasza csemberlen (#1205) üzenetére


maross
veterán

legkozelebb arra jarok megnezem milyen kifolyasu, csak decemberben lesz a bekoltozes.

mod: also kifolyasura tippelnek a tobbiek.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1208) csemberlen válasza maross (#1207) üzenetére


csemberlen
őstag

Ahha, akkor valószinű, hogy egy hátsó kifolyásu tehető az új helyre, ez mondjuk látható lesz a mosdó alatt. Gondolom lesz egy kis burkolás is, azzal eltüntethető.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1209) tildy válasza maross (#1206) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért éppen kád? :F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1210) tildy válasza csemberlen (#1208) üzenetére


tildy
nagyúr

Mostanában m ár vannak frankó kis mosdó alatti szekrénykék, attól nem sok midnen látszódna:U Ár azért sokban függ a mosdótól is.
Egyébként jó ötlet, wc-nek nem a fürdőszobában van a helye.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1211) jeges válasza maross (#1206) üzenetére


jeges
senior tag

néhány szempont az áthelyezéshez:
hol van jelenleg az összefolyó a fürdőben?
abba bele lehet-e vezetni a wc lefolyóját az új helyről is úgy, hogy ne kelljen hozzányúlni? (értsd: elegendő esése lesz-e messzebbről?)
honnan kapja a vizet jelenleg a wc? honnan fogja kapni az áthelyezés után?
van-e áramforrás jelenleg a kamrában? kell-e új szerelvény? mondjuk szükség lesz-e aktív levegőcserére/szellőztetőre? kamrában ennek talán kisebb a jelentősége, de wc-be mindenképp javallott lenne.

a fentiek fényében lehet közelebbről megmondani, mekkora meló lesz, milyen szakik kellenek, és hozzávetőleg mennyibe kerül a cucc. persze az "extrák" (pl. rejtett wc-tartály és hasonlók), ill. az egyéb, nem feltétlen szükséges, de praktikus igények is sokat dobhatnak a költségvetésen. (pl burkolni kell-e az újonnan kialakított wc-ben? kell-e külön kézmosó a wc mellé?)

(#1212) csemberlen válasza jeges (#1211) üzenetére


csemberlen
őstag

hol van jelenleg az összefolyó a fürdőben?
abba bele lehet-e vezetni a wc lefolyóját

Az összefolyók max 50mm-es csövel vannak bekötve, oda nem megoldható.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1213) jeges válasza csemberlen (#1212) üzenetére


jeges
senior tag

pontosítás: a jelenlegi szennyvíz elvezetési hely felhasználható-e az új wc-hez? vö: merre van vezetve a wc szennyvize?

(#1214) maross válasza jeges (#1211) üzenetére


maross
veterán

huha, jokat kerdezel, amire tudok valaszolok. kamraban konnektor nincs, vilagitas van. a wc felso tartalybol kapja a vizet, madzagos-lehuzos (ami amugy marhara zavar, kisdolognal nincs kis viz, es nem szeretem a pazarlast). szellozo wc-bol es kamrabol is kulon nyilik a szabadba, igy azzal nem lenne problema. az elzarhato lehuzon kivul nem kellenek extrak. burkolas sem szukseges, bar gondolom fel kell turni mindent, valahogy helyre is kene pofozni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1215) maross válasza jeges (#1213) üzenetére


maross
veterán

a vizrendszerrel kapcsolatban nem tudok semmit mondani. az addig ok, hogy megnezem milyen kifolyasu a wc, de a tobbit honnan tudhatom meg?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1216) maross válasza tildy (#1209) üzenetére


maross
veterán

ez van ott, egyelore tobb okbol is marad. egyik az, hogy tusolason kivul szeretek neha azni fel orat meleg vizben :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1217) fokukac


fokukac
nagyúr

sziasztok, milyen fúróval lehet jól fúrni a panelházak vasbeton falát?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1219) bandus válasza fokukac (#1217) üzenetére


bandus
veterán

szerintem vlami jobb ütvefúró megteszi, de a hilti az igazi :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1220) Mawyx válasza maross (#1204) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nyáron ilyen volt: 2WC kialakítása, meglévő mosdó áthelyezése kicsit arrébb, válaszfal áthelyezés, újracsempézés (meglévő csempe tetejére, így gyorsabb és olcsóbb volt), ajtók beépítése, festés, takarítás, 5 napot kaptak, 3ember volt, volt, hogy éjfélkor még dolgoztak és 200ezerbe fájt baráti alapon számla nélkül + anyag.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1221) maross válasza Mawyx (#1220) üzenetére


maross
veterán

koszi

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1222) fokukac válasza Kalandor (#1218) üzenetére


fokukac
nagyúr

fúrógép. a cél, hogy ne fél óra legyen egy lyuk, hanem 1 perc.

most valaki azt mondta nekem, hogy pneumatikus fúró kell.

az milyen?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1223) lsc válasza fokukac (#1217) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Egy 500 W körüli ütvefúró is megteszi, csak először 4-es v.5-ös fúróval kell fúrni , utána mehet a 8 v. 10-es.

Az élet kegyetlen .

(#1225) Mawyx válasza Kalandor (#1224) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem rosszak ezek a gazdaságos cuccok. Ha hébe-hóba egyszer kell, akkor fölösleges egy Makitát megvenni többszázezerért. Ha meg vki reggeltől estig nyúzni szeretné, ipari célra kell, ezzel foglalkozik, akkor neki meg pont ez kell.
A nyújtófára se lehet azt mondani,hogy xar, mert életlen, nem vágja el a kenyeret, egész egyszerűen nem arra való. A barkácsgépek nevében is benne van,hogy barkács célra van, nem arra,hogy vki munkaeszköznek tekintse és reggel 6kor munkába állítsa :U Van Hiltink,Makintánk meg noname teszkós fúrónk, vésőnk, csavarozónk stb. Egy kép felrakásának nyilván nem a Hiltivel esünk neki, asszem nem lenne hová felrakni :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1226) csemberlen válasza fokukac (#1222) üzenetére


csemberlen
őstag

Praktikerben láttam pneumatikus Hunday-t 15 ért.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1227) tbs válasza Mawyx (#1225) üzenetére


tbs
addikt

Höhö. Kicsit örülök, hogy vettem anno egy rendesebb Makita fúrókalapácsot... Ha mi fúrdogálunk a házban az 2-3 perc. Ha más, az egy hétvége... Volt már, hogy fél óra szenvedés után átvittem a gépet a marhának... :DDD

(#1228) RAM válasza tbs (#1227) üzenetére


RAM
őstag

:R

Csak tisztán

(#1229) bandus válasza Mawyx (#1225) üzenetére


bandus
veterán

szerintem otthonra egy bosch, vagy b&d is megteheti. nyári meló alkalmával 3 horonymarót vágtunk haza, ebből az egyik bosch, a másik kettő hilti volt. a boschal sokkal jobban és gyorsabban lehettt dolgozni, ahhoz képest, hogy a hilti négyszer annyiba kerül..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1230) csemberlen válasza bandus (#1229) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez érdekes, akkor jó választás volt a metabó horonymaró, mert jól bírja!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1232) fokukac


fokukac
nagyúr

köszönöm mindenkinek. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1233) Geller72


Geller72
veterán

Zajlik az élet... :DDD ezt szeretem... :DD :DD
Szezon van...
Van itten nekünk egy "maradék" Vaillant kályha..(kazán). Persze vadi új. Ha vkit érdekel, megnézem az árát. Szla természetesen van. Asszem Aquaplus, de reggel megpislantom, ha konkrét érdeklődés mutatkozna iránta.
Üdv:
Geller

(#1234) brownus válasza fokukac (#1217) üzenetére


brownus
veterán

Ütve fúróval:D abban már master vagyok... a boltban megmondják milyen típusú fúróhegy kell, ha mondod nekik, hogy panel falába akarsz fúrni. 1 falat már átfúrtam, 1 meg amikor a konyhában szereltem fel egy pohár/bizbaz tartót, a túloldalon szakadt ki a fal egy kis részen. csak 4 centis tiplit használtam... a fal ott nem volt elég jó minőségű. (kb még 2-3 cm lett volna a fal széléig)
szóval a kisebb dolgoknak vettem 6 milis fúróhegyet, és 3 cm-es tipliket. a többi dolgot meg 8-asal és 5 cm tiplivel raktam fel...

vigyázz a szomszéd falára, és azokon a falakon ahol túloldalt csempe van. én mint amatőr szakbarbár azt mondom, hogy a paneloknál kiszámíthatatlan, hogy melyik fal, hogy és mennyit bír... inkább fogass oda vmit több csavarral, de rövidebb tiplivel!?

(#1235) fokukac válasza brownus (#1234) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát igen.
tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a fürdőszobafal kb 4 centis, és előtte van egy 5 centis hungarocell réteg, és arra van felrakva a csempe...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1236) brownus válasza fokukac (#1235) üzenetére


brownus
veterán

érdekes a fürdőszoba fal; közös a szomszédéval, és ott hézagos a fal!?, mintha téglából rakták volna ki... ott 4 cm vastag a fal, majd jön egy hézegos rész, majd megint beton :F eztmiértígy-e? de megijedtem amikor fúrtam, hogy már megen erős voltam:)

és sok sikert!:)

(#1237) fokukac válasza brownus (#1236) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem ez a wc-vel, illetve a konyhával közös fal.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1238) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Tud valaki egy megbízható villany szerelőt? Ki szeretném adni a lakást, de pár konektor hallott és nem tudom miért?

Köszönöm

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1239) csemberlen válasza MichaelSD (#1238) üzenetére


csemberlen
őstag

Irtam privátban.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1240) svédcsepp


svédcsepp
tag

Vizteres kandallóval van valakinek tapasztalata? Érdemes ilyet berakni ha már van gázos közp-i fűtés? :F

Régi csempére az uj csempe!!! :K Kell valami specko anyag vagy müvelet közé?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#1241) MichaelSD válasza csemberlen (#1239) üzenetére


MichaelSD
őstag

Köszönöm, válasz ment.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1242) Geller72 válasza svédcsepp (#1240) üzenetére


Geller72
veterán

-Van otthon nálatok idős rokon, vagy olyan ember, aki nem dolgozik a családban, tehát ott tartózkodik?
-Mindenképpen ilyet szeretnél?
-Nagyon olcsón jutsz fához?
-Nem zavar a por, füst, hamu, piszok?

A dolog, amit említettél, megvalósítható. Viszonylag régen ötvözik a vegyes tüzelési módot a gázzal. Hagyományos fatüzelésű kazánoknál pl.
www.radeco.hu Itt körülnézhetsz.
Mi forgalmazzuk az ő kandallóikat is.
Üdv:
Geller
Ha vmi kérdésed van, írj.

(#1243) Nkboy válasza svédcsepp (#1240) üzenetére


Nkboy
senior tag

Régi csempére az uj csempe!!! Kell valami specko anyag vagy müvelet közé?

Ilyenkor ellenőrizni kell, hogy a felület tiszta, egyenletes és elég erős-e. A sérült, laza csempéket el kell távolítani és helyüket javítóhabarccsal, vagy csemperagasztóval kitölteni. A csempe felületét mosóoldatos vízzel jól át kell mosni és leöblíteni. Száradás után kétkomponensű epoxigyantából készüljön alapozás. A csempék felragasztásához flex típusú ragasztók ajánlottak. Fugázás előtt fontos a teljes kiszáradás, ami alkalmanként 3-4 napot is igénybe vehet.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1244) csemberlen válasza svédcsepp (#1240) üzenetére


csemberlen
őstag

Most látom, hogy az előttem szoló szakszerübben irta le :C

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1245) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Lenne egy gyors kérdésem
A "gipszkarton szerelése" az mit tesz pontosan? Illetve mennyit kérnek általába a szakik 1m/2 falért?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1246) csemberlen válasza TexT-BoY (#1245) üzenetére


csemberlen
őstag

Kevés az infó a kérdéshez.
Lehet válaszfalat késziteni gipszkartonnal, vagy tetőtérben szerelni, lehet álmenyezet. stb........

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1247) jeges


jeges
senior tag

thermowood palló ügyében tud valaki közelebbi infokat a várható költségeket illetően? ha jól látom, az anyag maga 7500-8000 / nm, de kell alá párnafa, szegélyek. mennyiér' raknak le ilyesmit?
a párnafák alatt érdemes valamilyen vízszigetelést lefektetni/kenni a betonra?

(#1248) Met válasza TexT-BoY (#1245) üzenetére


Met
Topikgazda

Az se mindegy, hogy fa vagy fém vázas kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1250) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

fa szerkezet, és nemtetőtéri, adott volt egy girbegurba al, igy minden oldalt párnafáztak és erre ment a gipszkarton.
nemtudom mit kll még mondani

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.