Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) TexT-BoY válasza Met (#800) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hát, látom, már csak az árakkal kellene tisztába lenni. Meg monjuk itt csak kovácsolt vas kapukat látok, mi fa boritást szeretnénk. Esetleg valaki akinek vannak árakkal kapcsolatosan is tapasztalatai?
illetve ezekhez a kapunyitó cuccokhoz lehet venni 3. távirányitót?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#802) Geller72


Geller72
veterán

Nem tudom, hogy hirdetésnek minősül e, de maradt készleten egy Kombi Turbós 24KW-os gázkazánunk, amit esetleg itt köztetek jutányos áron értékesíthetek. Ha vkit érdekel, kérem jelezze privbe. A jövő héten siófok-bp utvonalon ingyen elvinném, ha kell. Szla természetesen van, teljesen új, garanciával. Nem tartozéka, de kellhet beépítéskor egy vízszintes oldalfali kivezetés, és esetleg toldócső, ami külön tétel.(belső, 8l tágulási tartály, grundfos szivattyú..stb)

(#803) Integra válasza csapos2 (#799) üzenetére


Integra
titán

jaja, télen nagyon király mikor a fagyban a motor kis fogaskereke csak kattog és ugrál a befagyott fogas sínen.. :))
ilyenkor előszeretettel el is állítódik az egész, hogy meddig nyílik ki...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#804) tildy válasza TexT-BoY (#801) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha megnézed csapos linkjét ott is vannak árak :U
[link]

Figy ez úgy működik szvsz, hogy a kapu anyaga a ti egyéni szocproblemetek, és itt csak az úszókapuhoz szükséges plusz eszközök vannak benne.

Ha fa borítást szeretnétek, akkor lécenként (1,1m *5-7 cm ) 200-300 forinttal számolj, minimum.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#805) robekri válasza Geller72 (#802) üzenetére


robekri
addikt

2x PÜ

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#806) Geller72 válasza robekri (#805) üzenetére


Geller72
veterán

1xPÜ..:D

(#807) iwu


iwu
addikt

hali!
felújítás előtt állok.
tudnátok ajánlani valami megbíz6ó gárdát (dunakeszi) aki komplettben vállal fal ki , gáz víz burkolás melót?
thx!
Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#808) sanzik válasza iwu (#807) üzenetére


sanzik
senior tag

szia!

Miről lenne szó pontosabban és mennyire sürgős?

(#809) iwu válasza sanzik (#808) üzenetére


iwu
addikt

annyira sűrgős, hogy neten kerestem 3 embert, kijöttek, felmérték a feladatot, adtak ajánlatot, és a legszimpibb már 7főn nekiált..tudom, hogy nem tűnik egyszerű tempónak, de most erre volt szükség:D
majd beszámolok 1 hét múlva, hogy muzsikált az ember...
a meló annyi volt hogy 2 fal ki, 1 máshóvá ment.fürdű kukába és új fördűszoba, meg a konyhában is gáz és mosogató más helyre valamint komplett burkolási meló- csampe, padló...asszem ennyi:)

ÜDw4

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#810) sanzik válasza iwu (#809) üzenetére


sanzik
senior tag

bátor vagy,sok szerencsét hozzá ;)

(#811) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Én saját magam festek ki....dulux/decor efekt festék kb 50 nm falfelület...15K ból :C ..de márványt is csiszoltam már ....100K helyett kb 45K ból ...kis bátorság kell hozzá ...némi utána olvasás és persze kölcsi cuccok..és mehet a ''''buli'''' :C :C :DD ..

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#812) Andie


Andie
őstag

Gyerekek, kéne nekem valami gáztüzhely guru. Az egyik rózsa már nem marad égve, akárhogy nyomom. Tudtok valakit, lehetöleg budán, hogy ne kukutyinból jöjjön?
Sztem 10 perces meló, mer a korábbi lakásban már volt ilyesmi a tüzhellyel, aztán kijött egy ismerös, és ott a csavarónál álligatott valamit. Csak ő azóta elköltözött peströl.
Köszi!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#814) Andie válasza Kalandor (#813) üzenetére


Andie
őstag

Pedig titkon abban biztam, hogy te már begyüjtöttél ilyen kontaktokat :)
Nade hátha másvalaki...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#816) elessar válasza Andie (#812) üzenetére


elessar
tag

Az égésbiztosító kis pöcke nincs lecsúszva, beleér a lángba, mikor nyomva tartod? Ha nem, akkor talán magad is javíthatod. Ha beleér, még mindig lehet egyszerű kontakthiba a hőelem és a csapban lévő elektromágnes között. Rosszabb esetben cserélni kell valamelyiket, esetleg mindkettőt.

(#817) Andie válasza elessar (#816) üzenetére


Andie
őstag

Ebből a kötőszavakat értettem...
Sorry, csak egy eccerü mezei programozó vagyok...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#818) Met válasza Andie (#817) üzenetére


Met
Topikgazda

:)
Vannak azok az általában fekete körök, amiből a lángok jönnek elő, nos az mellett közvetlenül van egy kis pöcök aminek bele kell érnie a lángba. Ha nem ér a lángba akkor úgy érzékeli, hogy nem ég a tűz és azért elzárja a gázt, tehát elvileg nem tudod felrobbantani magad.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#819) Geller72


Geller72
veterán

Úgy hívják, hogy termoelem. A másik ami meghibásodhat, a mágnes. Nem drága (elvileg, nálunk nem az, szerelő manifestálhatja..:D ) Kell a tűzhely pontos típusa, és ennyi. Kb 10 perc kicserélni...max fél óra.

(#820) Geller72


Geller72
veterán

Fejenként max 2k-ba kerülhet. Ha nem garanciális a tűzhely, mert ha az, akkor aki beüzemelte, annak kell kicserélni...(elvileg)
Ha az érzékelő nem ér a lángba, mint azt előttem írták is, akkor nem éri el a kellő hőmérsékletet, ami típusonként 300+- celsius, akkor nem engedi rá a gázt.

[Szerkesztve]

(#821) Andie válasza Geller72 (#819) üzenetére


Andie
őstag

Szia!

Köszi a pontos infót! Az a pöcök beleér a lángba, azzal nincs gond. Kicsit meg is tisztogattam legutóbb, mert kajás meg kormos volt. (tudom, ez volt a baj) De szépen nyaldossa a láng.
Úgyhogy inkább az a mágnes lehet, vagy mi.
A tüzhely egy ótvar régi szar, Karancs márkájú, pontos tipust nemtudok most, esetleg majd este, ha kell. Képet itt találsz: [link]
Ki is jönnél megberhelni?
Holnap még vagyok, aztán 1 hétig nyaralás.

Köszönettel! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#822) Met válasza Geller72 (#820) üzenetére


Met
Topikgazda

Te gázszerelő vagy? Pesten tevékenykedsz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#823) prmcsk válasza TexT-BoY (#801) üzenetére


prmcsk
addikt

A megépítéshez azért az nem elég, hogy láttatok már ilyet. Ha nem egy csapat
készíti el az alapozástól végig bizony csuda dolgok keletkezhetnek.
Motorizáltam már sok olyan kaput, amit nem egy csapat csinált, az úgy csavarodott
ahogy mozgott.
Félig nyitott állapotban olyan csálén állt, mint az ecetgyári portás szája
Az anyagokat meg lehet venni, de mit, milyet mennyit ? Össze is kell a korpuszt
rendesen géhrvágni, illeszteni, hegeszteni. Nem úgy, mint a ''pesties iparosok'',
akiknek munkáján már sokszor szörnyűlködtem. Nem vág össze sarkot, csak úgy összetolva megtaknyolja, a csiszolást meg már alig ismeri. Aztán a zártszelvény
belső lyukait műanyag végdugóval lefedi !! :Y Mindezt horror árakon....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#824) tildy válasza prmcsk (#823) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól heggesztő munkásember kell hozzá.
A mi kerítésünk vas elemeit karosszérialakatos ismerősünk heggesztette. A kapunyitó automatika kb 70E magyar forint volt.
Felrakom majd valamikor a videóját is, egyelőre csak kép van a nyitásról:

[kép]

Nem nyeklik nyaklik, viszont úgy van programozva, hogy a jobboldali picit hamarabb nyíljon (azon van egy kis fül rész , ha esetleg lakatot akarunk rá rakni)

Jobboldalt látszódik egy kis kék valamit, ott még nicns dobozba beszerelve a cuccos, faterom hamarosan megcsinálja.Pőpec lett egyébként.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#825) tildy válasza tildy (#824) üzenetére


tildy
nagyúr

Izé, baloldalt van az a kék, na.
Ha nem látszódna akép, akkor: [link] 5. kép.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#826) prmcsk válasza tildy (#824) üzenetére


prmcsk
addikt

A kétszárnyas kapuszett felszerelése a kevésbé problémás és igaz, hogy nem
fejtettem ki, de az előző hsz.-om igazán az úszókapu problémáiról szólt.

Ha van egy jó kapualap ezeket a két és egyszárnyasokat a legegyszerűbb felszerelni.
Mondjuk van egy kis mértani része a dolognak ( a kapu és a motorfelfogatás
forgástengely középmérete), de ezt a legtöbbször még véletlenül is eltalálják a
plázás vásárlók, mert elég nagy az intervallumuk.

Szerk: Azért nyílik az egyik előbb, mert a tervező azt feltételezte (és ez 99%-ban
így is van), hogy falcos a kapu, tehát az egyik oldala ütköző peremes. Nyitásnál
ennek kell később indulnia, záródásnál viszont előbb.

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#827) Geller72 válasza Andie (#821) üzenetére


Geller72
veterán

Szia. Nem tudom sajna bevállalni, mert nem pesten vagyok, csak tippeket tudok adni..:)
Fel kell hívni egy készülékest, ha van garancia levele a karancsnak (nem baj, ha lejárt), meg kell nézni, hogy kik pesten a szerelők, vagy a neten meg kell keresni, mert ugye el van osztva, hogy ki milyen készülékeket csinálhat, mire van jogosultsága. Ha megvan, fel kell hívni, meg kell adni a készülék pontos típusát, és kijön, kicseréli, szépen kifizeted..:D és kész.
Több lesz a kiszállás, mint az anyag..:D
Sajna ez van. A gáz nem játék. Ha vmi gond van, lehet mutogatni...
Ha bevállalod, de erre nem bíztatlak, nem bíztathatlak, akkor igen egyszerű kicserélni is, de inkább szólj szakembernek.
Üdv:

(#828) robekri


robekri
addikt

Hi.

Szerintetk milyen festéket vegyek és mennyit lapradiátorra? Felrakás előtt vízkövezzem?

Ezek vannak:
2x2m
4x1m

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#829) Met válasza Geller72 (#827) üzenetére


Met
Topikgazda

Szia!

Adnál nekem is tippet? :B
Fég átfolyós vízmelegítő, 10 éves, szerelőt nem látott még, rajtam kívül :DDD Az őrláng csövét szoktam kipucolni mert néha ha nagyon nagy szél van kint akkor elalszik az őrláng fürdés után, és 2x pucoltam ki azt a ''valamit'' amiből előjönnek a lángok :DDD Kormolt nagyon és eltömődött felül az a ''rács''.
2 kérdésem lenne, az őrláng elalvás csak a kosztól van vagy egyébb oka is lehet? Nem kell sűrűn tiszítani, max. 2x egy évben.
A másik, hogy ma nem nagyon akart begyulladni, a mosdónál pl fullra kinyitottam a csapot és nem gyulladt be, a kádnál is többett kellet a csapon tekerni. Valami elromlott/elromlik éppen vagy okozhatja, hogy mondjuk nem akkora a víznyomás?

Mennyi szakszót használtam :DD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#830) prmcsk válasza Met (#829) üzenetére


prmcsk
addikt

''Az őrláng csövét szoktam kipucolni''

De hogy ? A nagyon kis furatot is ki szoktam pucolni egy réz drótkefe kiegyenesített szálával, mert a szennyeződésektől furatkeresztmetszet csökkenés is lehet.

2.) Szerintem lehet a víznyomás csökkenéstől.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#831) #51736960


#51736960
törölt tag

Úgy néz ki, nagyon befürödtem egy lakásfelújító ''mesterrel'', az ember neve: Séra Dániel. Senkinek eszébe ne jusson megbízni őt bármivel is. Tudom, ez a post hamar elsüllyed, de ha valaki rágooglezik a fickó nevére, remélem ezt is kidobja majd.
Tehát a kulcsszavak: Séra Dániel felújítás burkolás lehúzás inkorrekt pontatlan ígérgetés csúszik késik

(#832) robekri


robekri
addikt

Milyen hőálló festéket vegyek lapradiátorra?

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#833) Met válasza prmcsk (#830) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt a kanyargós csövet szoktam kimosni/kifújni és azt a szelepet vagy véget (amiből kijön a gáz abba a kanyargós csőbe) letörölni fülpiszkálóval. Ez idáig nem jutott eszembe, hogy abba a furatba tűt szúrjak :B
Amúgy, hol kell annak a kanyargós csőnek lennie a szelephez képest? Rajta vagy fölötte kicsivel? Láttam olyat, hogy volt egy kis rés a szelep és a cső között, nálam rá van illesztve, úgy rémlik úgy volt gyárilag.

robekri: nincs túl nagy választék hőálló festékekből, amikor én kerestem talán 2 féle volt, azt vedd amelyik a legtöbb hőt bírja.

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#834) prmcsk válasza Met (#833) üzenetére


prmcsk
addikt

Ne tűt szúrj, mert az szélesedik....

Hogy hol kell elhelyezni ? Látni kéne az egészet.
Én az őrlángot úgy állítom be, hogy a lángőr (szonda) a láng szélét érje és az
őrláng a főláng valamelyik kifolyó lyukához is közel legyen, a biztos begyujtás
érdekében.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#835) Met válasza prmcsk (#834) üzenetére


Met
Topikgazda

Úgy néz ki kampec :(
Teljesen kinyitott csappal csak negyedlánggal ég.
Azthiszem csere lesz. Most jön a nagy kérdés, hogy milyet? Junkers, Vailant, Hajdú stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#836) prmcsk válasza Met (#835) üzenetére


prmcsk
addikt

Csak megnézetném valami szakival, mielőtt kidobom.....

Lehet, hogy csak a főláng környékén van valami gond, vagy valamelyik
érzékelő a ludas, lehet hogy pár ezerből megúszod.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#837) Met válasza prmcsk (#836) üzenetére


Met
Topikgazda

Szakit se nagyon tudok, aki volt az eltünt :) Pesten tudsz esetleg egy jó szerelőt?
Mint írtam lentebb 10 éves a készülék, várható, hogy kikönyököl rajta valami.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#838) prmcsk válasza Met (#837) üzenetére


prmcsk
addikt

Ha pesten akarsz szakit a kiszállási dijával együtt, akkor lehet, hogy jobb ha
újban gondolkodsz..... :B

Nekem itt vidéken ez sokkal könnyebb.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#839) Met válasza prmcsk (#838) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó, mos vigyem le vidékre megcsináltatni? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#840) Met


Met
Topikgazda

Úgy néz ki, hogy Csütörtök délelőtt jönnek cserélni. Azt monták 60k-ból meguszom készülékestül, cseréstül, beüzemeléstül :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#842) atuci


atuci
senior tag

Gipszkartonos kérdésem lenne, hátha tud valaki segíteni.

Adott egy fürdőszoba, amelynek a plafonja repedezik, mozog a födém. Mindig visszatérnek a repedések, hiába van kijavítva. Valahogyan el kellene tüntetni ezeket.

Arra gondoltam, hogy vizes helyiségekbe való gipszkartont tennék fel.
A plafon sík, nem penészedik, egyszerűen csak mozog egy kicsit a födém.

Kell-e neki párnafa, vagy simán csak csavarozzam fel a plafonra?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#843) tbs válasza atuci (#842) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Párnafa, de inkább oldalfalra rögzített ''párnaháló''. Különben a mocorgás miatt a gkarton kidolgozza magát a csavarokból. ;)

(#844) bandus válasza atuci (#842) üzenetére


bandus
veterán

azért figyelj rá, hogy sok helyen vízálló gipszkartonként emlegetik. na ilyen nem létezik, csak páraálló. ez a zöld színű. szóval illik is eként kezelni, bár ritkán vizezi össze az emebr a plafont, de elő szokott fordulni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#845) Met válasza Kalandor (#841) üzenetére


Met
Topikgazda

Holnap ők jönnek hozzám (elvileg :DDD ) [link]
Vasárnap délután írtam nekik mailt, hogy besz@rt a gáz, mennyi a szerelés vagy csere.
Még aznap válaszoltak, hogy mi mennyi lenne, tegnap felhívtak, hogy időpontot egyeztessenek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#846) Met válasza Kalandor (#841) üzenetére


Met
Topikgazda

atuci
Mekkora a rés? azt nem próbáltad, hogy sziloplasztal kihúzod a rést? Az rugalmas.

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#847) atuci válasza Met (#846) üzenetére


atuci
senior tag

Öszintén bevallom, erre nem gondoltam. köszi a tippet.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#849) csapos2 válasza atuci (#842) üzenetére


csapos2
addikt

Én nem szöszölnék a gipszkartonnal. A külső hőszigetelő rendszereknél alkalmazott dryvit hálót glettelném fel a mennyezetre, az nem fog többet kirepedni.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#850) tbs válasza csapos2 (#849) üzenetére


tbs
addikt

:C Zseniális..! :C (Eszembe nem jutott... :B )

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.