Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) kisninja válasza Kalandor (#50) üzenetére


kisninja
őstag

Akkor ez van :) azért ez is előálítja a forró vízet. Csak gyakrabban kell kipucolni a termosztát és a hőkioldó ezekben egybe van építve ha túlmelegszik akkor csere 1500ft. Mire rájön az ember hogy miért is oldodik ki. :D

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#53) tildy válasza Kalandor (#52) üzenetére


tildy
nagyúr

50 liter elég lesz nektek?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55) kisninja válasza Kalandor (#52) üzenetére


kisninja
őstag

Faterom villanyszerelő technikus, én informatikus (palánta, még no meló) Sokat eljárok vele segítek meg egyebek. Szal nem csak villany szerlés hanem háztarási cuccok szerelése kisgépek meg egyebek..
Jah hogy a topichoz is irjak faternak ez már a 2. lakás felhúzása (ahol most vagyunk úgy 1 éve) Nagyon sokmindent ö csinált no meg én :)
Szerencsére olyan család vagyunk, hogy sokmindent meg tudunk csinálni. Lehet nem gyári talán nem anyira szép de azt is csak ember csinálná.
Az új háznál a vízes szerelvényenként 7e akart kérni :F hát azt mi is feltudjuk rakni... volt 10 db.
Azt azért kiemelem én sem érthetek mindenhez... de van amihez konyítok. Mondani szokták az ember egyvalamihez értsen de ahoz jól... :)

[Szerkesztve]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#57) csapos2 válasza Kalandor (#56) üzenetére


csapos2
addikt

Bármennyire is modern egy fa nyílászáró, sajnos a festéket nem tudják időjárásállóra csinálni, így pár év és a szép új ablak úgy fog kinézni, mint egy rühes kutya, vagy minden évben lecsiszolod a külső részt és újrafested.

A műanyag ablakban lévő gázzal töltött hőszigetlő üvegre a szakamberek szerint felesleges költeni, mert néhány év és elszökik a gáz belőle, azután már csak egy sima hőszigetelő üveg, viszont lényegesen drágább. A hőtükröst érdemes megvenni.

A légkamrák száma legyen minél több, nem annyira eszement az árkülönbség.

A gyártók már vállalnak 10 év garanciát is az elszineződésre.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#59) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv Hölgyek/Urak!

Penésszel mi a fenét lehet kezdeni? Kb 2-3 hetente fújhatom le penészölővel a falat. Felső-alsó sarkokban, fal alsó részénél jelentkezik. Fürdőszobában (ez még érthető), de nappaliban, konyhában is. Téglás társasház, földszinti, egy szoba + konyhás lakás.
:R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#60) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Le akarok szereltetni egy radiátort panelben, legfelső szinten(3.). Most, fűtési szezonban.
Csinált már ilyesmit valaki?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#61) Intelligencs válasza tomcsi23 (#59) üzenetére

Ha nem régi, vagy vizes a ház, akkor azért szokott esetleg penészedni, mert hőhíd keletkezik. (Kint hideg a fal, bent meg meleg van.) A ház külső szigetelése megoldja a problémát (ha valóban ez a gond).

The Amiga, Born a Champion

(#62) csapos2 válasza Kalandor (#58) üzenetére


csapos2
addikt

Igazad van a fa ablakkal kapcsolatban és, ha valóban olyan a lakás fekvése, hogy nem vág oda a nap és az eső sem éri direktbe az ablakot, jó lehet, talán tartós is. Lényegesen tartósabb lehet egy fa ablak, ha karban van tartva.

A hőtükör az annyit tesz.

Azt nem tudom mennyire gagyi a cég, aki nálunk beépítette az ablakokat, de ők maguk tanácsoltak el a gázzal töltött üvegtől.

tomcsi23: A penész elleni küzdelem igencsak nehéz. Van külső hőszigetelés a házon? Ha nincs és nem kivitelezhető, akkor a legbiztosabb megoldás, ha azokat a belső falakat, ahol a probléma jelentkezett, 1-2 cm-es nikecellel borítod, ez garantáltan megszünteti a penészt.

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#63) Intelligencs válasza Sunzi (#60) üzenetére

Igen, bár nem személyesen én, és nem is panelben... :) Elvileg minden radiátort le lehet választani a hálózatról, hiszen van csap a befolyó víznek is, meg a kimenőnek is. El kell zárni mindkét csapot, és le lehet szerelni.

Egyébként pedig a mellékhatások tekintetében kérdezze meg fűtésszerelőjét és közös képviselőjét! :)

The Amiga, Born a Champion

(#65) kisninja válasza Sunzi (#60) üzenetére


kisninja
őstag

Ahogy írták már hőhíd, festők sósavval szokták lefújni, aztán kezelni...

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#67) kisninja válasza Kalandor (#66) üzenetére


kisninja
őstag

hagyni egy fél napot de eléggé büdös. utánna igen festés meg ilyesmi.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#68) tomcsi23 válasza Intelligencs (#61) üzenetére


tomcsi23
veterán

Régiecske, lehet, hogy vizesedik az alja is? Külső szigetelés az nincs, ráadásul a nyílászárók is régiek - szelelnek. Akkor max a belső falak szigetelése, festése marad, ugye? Említettek valami szigetelős falfestéket, ez életképes?
Köszi :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#69) csapos2 válasza tomcsi23 (#68) üzenetére


csapos2
addikt

Hőszigetelő vakolatról már hallottam és láttam is, de ugyanezt festékben el sem tudom képzelni.

Én már csináltam olyat, amikor egy családi házhoz hozzátoldottak egy konyhát, vékonynak bizonyult a fala és penészedett. Belülről ragasztottam rá 1cm nikecelt, legletteltem a simítótapaszával, majd normál gelttel, lefestődött és azóta is imába foglalják a nevem. :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#71) tomcsi23 válasza csapos2 (#69) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt hiszem, valami ilyesmi lesz a megoldás, mert már marhára bosszantó.

Kalandor: Eddig nem volt semmi probléme, az utóbbi szűk egy évben jött csak a hívatlan vendég. Bár lehet, hogy már ettől kezd vizesedni. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72) csapos2 válasza tomcsi23 (#71) üzenetére


csapos2
addikt

A vizesedésnek nyoma van, azt látnod kell a fal felületén, ha a víz a gond, ami a penészt okozza, akkor nem jó megoldás a nikecel sem, mert csak elfedi a problémát. Ha víz van, akkor gáz van, mert lehet a vízszigetelést rendbehozni, ami nem kis meló.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#74) tomcsi23 válasza csapos2 (#72) üzenetére


tomcsi23
veterán

Úgy nem látszik különösebb nyom. Tapéta van, ami többnyire száraz. A múltkor fúrtam egy helyen, teljesen porban jött ki minden - ha ez jelent valamit. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75) csapos2 válasza Kalandor (#73) üzenetére


csapos2
addikt

Valamennyit igen, bár inkább az a szerepe, hogy a fal felülete ne legyen sokkal hidegebb, mint a lakás levegője, mert abból adódik a penész, hogy a hideg falfelületre lecsapódik páraként a lakás melegebb levegője.

tomcsi23:

Úgy nem látszik különösebb nyom. Tapéta van, ami többnyire száraz.

A tapéta az más, az nem mindig száraz, mégha te annak látod is. Mióta van tapéta, mióta a probléma jelentkezett, esetleg kicsivel régebben?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#76) tomcsi23 válasza csapos2 (#75) üzenetére


tomcsi23
veterán

A tapéta megvan már pár éves (5-6), eddig nem volt semmi probléma.
Köszi a rám szánt időt. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#77) csapos2 válasza tomcsi23 (#76) üzenetére


csapos2
addikt

Változott bármi a lakásban, családban? Született e gyerek? Mert ugye azt a szobában fűrdetik eleinte, ami többlet párával jár.
Nyílászárók utólagos hőszigetelése? Bármi, ami esetleg gond lehet, mert, ha víz nincs és eddig nem volt semmi, akkor valaminek változnia kellett.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#78) shev7 válasza Kalandor (#43) üzenetére


shev7
veterán

es a vizkotlenites mennyibe volt? Gondolom a villanyoran azert latszik a hatasa...

Visszaterve a gazbojlerre. Szoval ha hivok egy mestert aki megcsinalja, akkor meg kijonnek a gazosok ''engedelyeztetni'' azt a csovet, amit a csoka hozzatoldott?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#79) Geli válasza Kalandor (#58) üzenetére


Geli
senior tag

Nem, az összesnél :U Tölünk is elszökött, pedig k.vadrága ketrecbe volt bezárva :DDD

(#80) tomcsi23 válasza csapos2 (#77) üzenetére


tomcsi23
veterán

Különösebben semmi, de tény, hogy a ruhák is a szobában szárítódnak többnyire. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#83) jeges válasza shev7 (#78) üzenetére


jeges
senior tag

tudtommal bármilyen gázvezeték vagy rendszer módostás ellvileg csak engedélyezett tervdokumentációval és meózott kivitelezéssel lehetséges. (talán egyetlen kivétel a végfogyasztó áthelyezése, amikor bizonyos esetekben a fix kötés problémamentesen kiegészíthető flexcsővel.) de ezzel az elvvel alapvetően egyet is tudok érteni: túl veszélyes a cucc és túl sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy akárki akármit belegányoljon.

szerk:
#57-re: ''Bármennyire is modern egy fa nyílászáró, sajnos a festéket nem tudják időjárásállóra csinálni, így pár év és a szép új ablak úgy fog kinézni, mint egy rühes kutya, vagy minden évben lecsiszolod a külső részt és újrafested''
talán ezért érdemesebb pácolni a fát ülső nyílászárón.

[Szerkesztve]

(#84) qtrica válasza shev7 (#78) üzenetére


qtrica
aktív tag

Kéményes kivitelnél, pedig még kéményseprő papir is kell a beüzemeléshez.

Yoda Jr.

(#87) qtrica válasza Kalandor (#86) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ez igy igaz, kazán cserekor tapasztaltam. Majdnem átépittették a házat, pedig 15 éve, évente kétszeri ellenörzéskor (amit fizetsz ha kell, ha nem) mindig megfelelt. Kis utánjárás, emelkedetteb hang, és lám csodát meglett a papir.

Yoda Jr.

(#88) csapos2 válasza Kalandor (#85) üzenetére


csapos2
addikt

A lakk kizárt, a pác is csak ideig-óráig jó. Egy-két év és lehet újrafesteni.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#89) lapa


lapa
veterán

2 aranyszabályom van felújítás témában:

1. mindig legyél otthon az elejétől a végéig. a mester néha elbizonytalanodik és ha nincs ott a gazda (pl. szomszédnénit megkérős eset van), biztosan meghoz pár rossz döntést helyetted. még akkor is, ha nagyon egyszerű és előre letárgyalt dologról van szó.

2. ha meg már úgyis ott lábatlankodik az ember, akkor digitgép elő és fotó, fotó, fotó. hasznos lehet mikor csőrepedéskor a korábbi fotós dokumentációt megnézve már tudod, hogy a szivárgó kiállás feletti (és nem alatti) csempét kell a flex-szel megbüntetni. jobb, mint tippelgetve feltárni a fél fürdőszobát csövek után kutatva. nekem most 1152 db fotóm van a különböző felújításokról, összesen 750 mega. ez külön jó lehet egy későbbi eladáskor. egyrészt potenciális vevőnek betekintésre(!) nálad, így nincs annyira zsákbamacska-effekt. hogy eladáskor lehet-e ténylegesen plusz lóvét kérni érte nem tudom, de én 1-200 e forintot biztos fizetnék egy ilyen plusz doksiért...

a fentiek közben unaloműzésként lehet figyelni, memorizálni, titkos keverési arányokat lejegyzetelni és a gyorsabb munkát elősegítendő keménykávékat főzni.

(#90) Jester01 válasza shev7 (#78) üzenetére


Jester01
veterán

Az albiban nálam is tele van a vízmelegítő kővel. Már tulajdonképpen megérett a cserére, de a tulaj húzódozik. Szerinte amíg meleg vizet ad, addig nincs baj. Én is a villanyórával akartam példálózni, de arra az érvére, hogy ''az energiamegmaradás miatt ugyan hogy fogyaszthatna többet'' nem tudtam mit mondani. Szóval hogy is van ez? Vagy menjek a fizika topikba? :F

Jester

(#91) ngabor2 válasza Jester01 (#90) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a vízkövet is át kell melegíteni. az meg jó hőszigetelő, vagy legalábbis sokkal lassabban tud áramlani, mint a víz. ezért egyrészt helyileg túlfűti a vizet, ami szétnyomja a tömítést, másrészt a túlfűtés miatt fogyaszt többet, a sok vízkő miatt pedig kevesebb melegvizet ad.

(#92) ngabor2 válasza csapos2 (#75) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jópár éve én is kérdztem ezt a hix-en. ott azt mondták, hacsak nem tudom garantálni, hogy mindenhol teljesen zárt legyen a belső szigetelés, akkor inkább ne csináljam. épp az ilyen szigetelés miatt a kis maradó rések (illesztések) még inkább potenciális hőhidat jelentenek. úgyhogy kivülről lett leszigetelve a ház. de mivel a pince felől nem lett leszigetelve (szerintem már nem is lesz...) kb. semmit se ér :(

(#93) csapos2 válasza ngabor2 (#92) üzenetére


csapos2
addikt

Én meg csináltam, és jó lett. Legalább is a probléma megoldódott.
Láttál te már külső hőszigetelést készülés közben, na én igen és éppen ezért nem bíznám senkire, csakis magam csinálnám meg. Olyan réseket javítanak ki a ragasztóanyaggal, hogy a fejem is belefért volna. :(

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#94) ngabor2 válasza csapos2 (#93) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bátyámmal ketten csináltuk, úgyhogy láttam. erre azért erősen odafigyeltünk, a résekbe, ha maradtak, vagy vékony hungarocell-csíkot tettünk, vagy ha annyira kicsi volt, akkor semmit, a dryvit háló úgyis összefogja, és inkább levegő legyen ott, mint ragasztó...

(#95) csapos2 válasza ngabor2 (#94) üzenetére


csapos2
addikt

Tehát miről is beszélünk? :)

Hőszigetelést csakis nagy körültekintéssel és lehetőleg saját kézzel érdemes csinálni. ;)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#97) qtrica válasza Jester01 (#90) üzenetére


qtrica
aktív tag

Vizkő szigetelése miatt pedig nem a vizet fűti, hanem a vele egytömbben levő termosztátot ami nem a tényleges vizhőmérsékletre kapcsol ki-be. Nem is beszélve a túlfűtésvédelemről, ami megint egy termosztát, csak kissé eldugva. Ha az leold, egyeltalán nem fog működni. Másik veszélye a lerakódó vizkőnek, hogy eldeformálja a belső alkatrészeket, elektromos fűtőszálat. Szélsőséges esetben megsérűl a fűtés védőcsöve, zárlat is keletkezhet. Rossz földelés esetén ez igen veszélyes. Van még egy másik probléma is, az aktiv anód. Ennek cseréje fontos, mert ''elfogy''. Ha elfogy az aktiv anód, akkor más lehetősége nem lévén, a tartály falát meg a benne levő fémeket kezdi ''fogyasztani''.

Yoda Jr.

(#98) csapos2 válasza Kalandor (#96) üzenetére


csapos2
addikt

földszinten vki lakkozta a vadonatúj hőszigetelt ablakos ablakokat

Egészségére. :)

A leírtak alapján jó helye lesz az ablakaidnak, arra figyelj, hogy, ha kezd foltosodni a pác, akkor jól csiszold át és minimum két réteggel húzd át. De lehet, hogy esetedben, a fekvés miatt, akár 4-5 évet is ki fog bírni egy festés.

Igazságot szól qtrica, a méhviasszal kapcsolatban.

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#99) qtrica válasza Kalandor (#96) üzenetére


qtrica
aktív tag

Keress a neten olyan fára való bevonatot (festék, lazúr, pác) ami méhviaszt tartalmaz. Állitólag ezek birják a legjobban a nap sugárzását. Speciel én Bondex-et használok.

Yoda Jr.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.