Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) kew válasza Rive (#147) üzenetére


kew
senior tag

leszoktuk :)

(#152) erdey_a válasza Rive (#150) üzenetére


erdey_a
őstag

:DDD

Vérboci

(#153) Rive válasza kew (#151) üzenetére


Rive
veterán

Mondtam, hogy primitív tanács :B :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#155) ngabor2 válasza Kalandor (#145) üzenetére


ngabor2
nagyúr

való igaz, hogy felfűtés alatt többet fogyaszt, de nem ez az egyetlen ok, amiért csak olyan helyre ajánlják, ahol sokáig ég folyamatosan. ezekkel egybe van építve az elektronika, ami minden felkapcsoláskor kap egy lökést. ezt tűri egy darabig, de elég sok kapcsolás után (asszem 10k-s nagyságrend) meghal az elektronika.

másrészt jelzőfényes kapcsolóhoz nem érdemes tenni... emiatt van normál 60-as égő nálam a szobában, mert egyszerűbb volt azt cserélni, mint a glimmlámpás kapcsolót.

(#157) zolynet válasza qtrica (#141) üzenetére


zolynet
addikt

írtam neked privit

Life is too short to stay stock!

(#158) erdey_a válasza ngabor2 (#155) üzenetére


erdey_a
őstag

másrészt jelzőfényes kapcsolóhoz nem érdemes tenni

ennek mi az oka?

Vérboci

(#159) ngabor2 válasza erdey_a (#158) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a glimmlámpa valamennyi feszt átenged, mikor világít. nem sokat, de ahoz eleget, hogy 20-25mp-nként egyet villanjon a lámpa. amellett, hogy nem tesz neki jót, még idegesító is. az meg barbár módszer lett volna, ha a glimmlámpa lábait elvágom...

(#160) erdey_a válasza ngabor2 (#159) üzenetére


erdey_a
őstag

értem. És az mitől lehet, hogy odahaza a konyhában lévő fénycsöves (nem nagy neon, hanem ez a vékonyka kivitel) lámpa lekapcsolás után is olyan, mintha világítana. Igazából éppen hogy csak látszik, de olyan mintha picit haloványan vibrálna.
Vagy csak a gáz ami benne van, az izzik még picit lekapcs után?

Vérboci

(#161) lapa válasza csapos2 (#154) üzenetére


lapa
veterán

köszönjük :). naigen ez azért más minőség, bakupoltam is gyorsan...

kár, hogy nem volt aki fényképezzen, én a hálózást lentről felfelé kezdtem, létrával. vidám jelenetek voltak, még a tököm is ragasztós lett mire belenyomkodtam, hogy megálljon valahogy.

egyébként nem teljesen látom át hogyan tudta már ott fent besaccolni a függőt a hálózáshoz. vagy rugalmas és alakítható a háló, vagy nyílegyenes. nálam eme két feltétel egyike sem állt fenn.

ahogy néztem nem is csiszolgatta nagyon, meg a dübeleket is a találkozási pontokba rakta... mondjuk az alapvakolat se úgy néz ki messziről, mint nálunk szokás, gondolom nem nagyon van benne egy mili se semerre az egész falon.

(#162) csapos2 válasza lapa (#161) üzenetére


csapos2
addikt

egyébként nem teljesen látom át hogyan tudta már ott fent besaccolni a függőt

A jó szakiknak nikkelezett szemmértéke van. :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#163) fokukac válasza Kalandor (#142) üzenetére


fokukac
nagyúr

de azért remélem, van egy kis lelkiismeret-furdalásod, mert növelted a külkermérleg-hiányát, ahelyett, hogy magyar égőt vettél volna... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#165) jeges válasza fokukac (#163) üzenetére


jeges
senior tag

ha ilyen irracionális indokok alapján választanánk, pont a magyar termékek erőforrás-felhasználásának hatékonyság-romlását mozdítanánk előre. ez pedig egy igazi hazafinak nem lehet célja.
(;])

(#166) kew


kew
senior tag

Nincs köztetek véletlenül asztalos, vagy olyan, aki tud sima fehér bútorlapot vágatni? Az sem gond, ha kicsit karcosak, hibásak néhány helyen.
Kellene pár fehér polc élezve :)

(#167) tildy válasza Kalandor (#164) üzenetére


tildy
nagyúr

Tungsram?:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#168) tiv61us válasza tildy (#167) üzenetére


tiv61us
őstag

azt itt is lehet kapni, bezony
GE made in hungary felirattal

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#171) csemberlen válasza Kalandor (#170) üzenetére


csemberlen
őstag

Legtöbb villanyszerelési szaküzletben, érdemes zsalusat venni, szerintem ennek a feleáráért

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#172) kew válasza Kalandor (#170) üzenetére


kew
senior tag

ezek szerintem az általad linkelt üzletben sem drágák :)

szerk: hja nem szóltam, az árát csak most vettem észre :U

[Szerkesztve]

(#174) Jester01 válasza Kalandor (#173) üzenetére


Jester01
veterán

OBI-ban is volt egy pár fajta, de nem tudom milyen árban. Viszont lehetett kapcsolgatni õket :C

Jester

(#176) Jester01 válasza Kalandor (#175) üzenetére


Jester01
veterán

Savoya parkban. Karácsony elõtt jártam arra. Volt egy fal amire rá volt pakolva vagy 6-8 fajta és be lehetett õket kapcsolni.

Jester

(#177) erdey_a válasza Kalandor (#170) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát ez enyhénszólva is drága :Y
Nálunk a WC-be lett beépítve egy ilyen, hogy kiszívja a bukét :DDD
Úgy volt az alapkoncepció, hogy a villanykapcsolóra lesz rákötve, de aztán sokat kellett volna vésni a betont, így inkább külön kapcsolót kapott.

Időreléset vettünk, tehát a lekapcsolás után is megy még egy kis ideig (állítható).
De kapni ugyanebből ilyen pára reléset is (vagy mi a pontos neve), tehát adott páratartalom felett kapcsol be.

Na most árban nem vagyok 100%-ig biztos, de amit mi vettünk, az kb olyan 3ezer lehetett. Azt tudom, hogy lengyel gyártmány, 2 csapágyas és nem hangos.

Vérboci

(#179) erdey_a válasza Kalandor (#178) üzenetére


erdey_a
őstag

Apósjelöltem vette a miénket, de abból kiindulva, hogy melyik útvonalon mozog, 95%, hogy a Brico Store-ban vette.

Vérboci

(#181) erdey_a válasza Kalandor (#180) üzenetére


erdey_a
őstag

Közben megtalálátam, milyen van nekünk. A linken lévő katalógus felső felén lévő van, időkapcsolós kivitelben: [link]

Itt meg még többféle van, de az árakból az derül ki, hogy a párakapcsoló eléggé megnyomja az árakat :( [link]

Hogy mennyit mehet a párakapcsolós, azt megtippelni sem tudnám.
Esetleg jó lehet nektek egy sima is a villanykapcsolóra kötve, tehát akkor megy, ha ég a villany. Ezt esetleg időrelével is lehet kombinálni, tehát ha kap is áramot, akkor is csak szakaszosan üzemel (mondjuk 1 percet megy, ötöt pihen), vagy ahogy nálunk van, egy ''csengőkapcsoló'' megnyomásával 2 percig megy és lekapcsol. AZ ember megnyomja amikor bemegy, meg esetleg amikor kijön a fürdőből.

szerk.: Vagy ha páramentesítés kell, akkor beruházol te is egy ilyen pára stop kütyüre. A miénk már gyűjti a vizet szépen.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#182) biker válasza Kalandor (#180) üzenetére


biker
nagyúr

párakapcsolós + automata zsalus min. 15-18ezer...

és ilyenkor a zsalut egy bimetall huzza fel, mienkben legalábbis, ami síma lámpa+időzítő+aut.zsalu.

elindul a venti, és 10mp múlva nyitja a zsalut. ha leáll, 10mp múlva bezárja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#183) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajanlani egy megbizhato parketta csiszolot?
Belvarosban lenne a melo, tok ures nagy teret kell csiszolni, szoval talan nem annyira maceras a dolog.

Elore is koszi,
Fisha

(#185) qtrica válasza Kalandor (#184) üzenetére


qtrica
aktív tag

Miért nem veszel automatát, ha megnézed lehet kapni az elszivóknál ''visszacsapó szelep'' elven működőt. Ha működik a ventillátor a légáram kinyitja, ha nem, rugó lezárja.

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#187) qtrica válasza Kalandor (#186) üzenetére


qtrica
aktív tag

Amit ajánlottam, mint visszacsapó szelep azért is fontos lehet, mert ha valahol közös szellőző van, nem engedi be más bűzét.

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#190) fokukac


fokukac
nagyúr

egy hozzáértőt kérdeznék :
49 nm-es panel lakás felújításáról lenne szó. elég le van lakva, illetve minden úgy van, ahogy 20 éve...

szóval, mennyiből jönnének ki nagyságrendileg ezek a dolgok :

- festés v. tapétázás
- szalag parkettázás a szobákban
- folyosón, konyhában járólapok lerakása (most linóleum van)

igazából a nagyságrend érdekelne, mennyivel számoljak, 1 millióból kijönne?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#192) erdey_a válasza fokukac (#190) üzenetére


erdey_a
őstag

egészen pontos számadatokkal tudok szolgálni :)

de most elhúzok egy értekezletre. ha viszajöttem, mondok számokat

Vérboci

(#193) ladybug válasza fokukac (#190) üzenetére


ladybug
őstag

Biztosan kijön. Nem sok munka, csak hosszadalmas.

Nálunk a kb ekkora tetőtéri lakás és az alsó szinten 3 helység kifestése volt 260 ezer, a járólapozás szerintem olyan 50 körül lesz anyaggal - kb 8 nm,ugye?, a parkettázást nem tudom, nálunk laminált padlót raktak le 2 szobában. Ez utóbbira kb 120 ezret számolhatsz.
Ezek mind becslések, de szerintem fél millióból kijösz.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#194) erdey_a válasza fokukac (#190) üzenetére


erdey_a
őstag

Értekezletről megjöttem, de inkább csak holnap írok összegeket.
Hazamegyek és összeszedem, hogy tokkal vonóval miket vettünk és mennyiért.
Végülis én is kíváncsi vagyok, mennyi pénz ment el össz-vissz.

Másoknak is tanulságos lehet, hogy egy 25 éves 53nm panellakás mennyiből hozható XI.sz.-i szintre.


Vérboci

(#195) erdey_a válasza erdey_a (#194) üzenetére


erdey_a
őstag

XXI. századi akart lenni :W :W :DDD

[Szerkesztve]

Vérboci

(#196) csapos2 válasza erdey_a (#195) üzenetére


csapos2
addikt

Sajnáljuk, ezt már nem magyarázod ki. A történelem része lettél. :D :D :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#197) erdey_a válasza csapos2 (#196) üzenetére


erdey_a
őstag

Pedig akartam fotókat is linkelni a lakásról, de így akkor nincs mese, kell hívnom egy bandát, hogy amortizálják 11. századi állapotba a kérót. Ha már egyszer megígértem nektek... :DDD

Vérboci

(#198) frankie!


frankie!
őstag

Valaki próbálta már ezt? Jól hangzik... ;]

[link]

(#199) qtrica válasza frankie! (#198) üzenetére


qtrica
aktív tag

hmmmmmm......

Yoda Jr.

(#200) erdey_a válasza erdey_a (#197) üzenetére


erdey_a
őstag

írtam róla
[link]

Vérboci

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.