Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) qestion


qestion
aktív tag

egy rozsdás (fütőtest)cső is jó lenne..

a pálya

(#702) Armahun válasza Satan_Claus (#696) üzenetére


Armahun
addikt

Nekik dolgozni vele. Csak egyszer gyorsan lekenik, aztán hadvigye a kuncsaft.
Szerintem a vastag réteg miatt túl sérülékeny főleg az éleken ugrik le könnyen ha nekikoccant az embet valamit.
Az ilyan sok az egyben dolgok soha nem tökéletesek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#703) lord_m


lord_m
senior tag

Létezik vmilyen javitófesték, vagy vmi csodaszer laminált parkettán lévő karc eltűntetésére? Nem vészes, 1-2 centis karcról lenne szó, vagy inkább kopás, mert egyáltalán nem mély, közelről nem is látszik semmi. Csak távolabbról, ha épp úgy esik rá a fény..
Épp ezért felszedni nem szeretnénk, de azért a tudat, h. karcos, zavar egy kicsit.. :B
Bűkk színről lenne szó.

(#704) jeges válasza Kalandor (#693) üzenetére


jeges
senior tag

anno mi kromofággal nyomtuk, az egyik legsz@rabb meló, amit életemben csináltam. egy ajtó keretestül 2 napig tartott. és utána még glettelés, festés...


szerk: lord_m: szőnyeg :DDD

[Szerkesztve]

(#705) Satan_Claus válasza Armahun (#702) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Németországban autógyárak használták fényezésre, belekapillál az acélba :U


[Szerkesztve]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#707) Janoska26 válasza Kalandor (#693) üzenetére


Janoska26
addikt

köszöm a tippet, akkor hétvégén megműtöm, majd linkelem ha sikerült :R :DD

(#708) lord_m válasza jeges (#704) üzenetére


lord_m
senior tag

erre Én is gondoltam, köszi... :DDD csak azt hittem van vmi ''csodaszer''...

[Szerkesztve]

(#709) Armahun válasza lord_m (#703) üzenetére


Armahun
addikt

Létezik lamináltparketta ápoló, szép fényes lesz tőle,és egy picit tompítja a karc látszatát.
Ha mély a ''seb'' lehet kapni színazonos fugázót hozzá. A laminálttal az a baj, ha megsérted azt a pár tized mm vékony koptató műgyantaráteget az tovább fog terjeszkedni.
Ahol vetted a parkettát szerintem ott tartanak mindkettőből.

#705: Autógyárban dondolom fémtiszta felületre, esetleg alapozva is, szórással viszik fel. Neagyisten kap hökezelést is.
Nem mondtam hogy rossz. Gyorsan és szépen lehet vele dolgozni, és hozzánemértö személy is szép eredményt tud vele produkálni.
Én mindenesetra maradok a pucolós, alapozós , festős megoldásnál. Fentebb írtam, hogy nekem miért nem vált be.

Erról az autós dologról nem is tudtam köszi az infot.


Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#710) lord_m válasza Armahun (#709) üzenetére


lord_m
senior tag

ezaz, h. egyáltalán nem mély, közelről észrevehetetlen, majd akkor kenegetem ápolóval (pl. méhviaszos :) ), ill. körbenézek
azt semmiképp sem szeretném, h. továbbterjedjen

(#711) jeges válasza lord_m (#710) üzenetére


jeges
senior tag

azt mondta a parkettás, hogy kérdezzünk rá ott, ahol vettük, milyen ápolót tartanak hozzá. azzal érdemes letétel után azonnal vagy 3szor, aztán pedig havonta egyszer ''felmosni'', azaz ápolni. a kifejezetten laminált parkettára kitatlált ápolószerek nagy előnye, hogy tömítik a csatlakozási pontokat, hogy ne érje belülről nedvesség. lehet, hogy az ilyen apróbb karcokra is jó lehet. kurva drágák ezek az ápoló szerek, de nagyon kevés kell belőlük, úgyhogy hosszú ideig eltartanak.

(#712) #51736960


#51736960
törölt tag

Hali,

Egy 60nm-es lakásba szeretnék fűtést telepíteni, van valakinek tapasztalata villany vs gáz témakörben? Gondolom a villanyt egyszeri költsége kevesebb, viszont többe kerül havi szinten. Egyáltalán, fűt valaki villannyal?

(#713) Met válasza #51736960 (#712) üzenetére


Met
Topikgazda

Elnézve a gázárakat a villannyal olcsóbb fűteni.
A másik dolog, hogy a gáz fűtéshez be kell tartani egy csomó szabványt, csak x helyre lehet tenni a gázórát, kell szellőzés a mittomén milyen helységre stb.
Veszel egy villany radiátort azt feldobod a falra. Őssze lehet mi is átállunk, a Nobo villanyradiátort nézegettük.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#714) atuci válasza Met (#713) üzenetére


atuci
senior tag

Nekem erre egy ellen példám van, haverom garzonját (28 m2) villannyal fűtötte, sajna nem éjszakai árammal, írtózatosan sok lett a villanyszámla a téli hónapokban, 30k körül. És ez csak egy garzon volt!

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#716) csapos2 válasza Kalandor (#715) üzenetére


csapos2
addikt

És puha is lesz még jó ideig, ha arra vársz a festéssel, hogy az megszáradjon, nézhetsz új barátnő után.
Nyugodtan fesd le, de az alapozó érje mindenhol, sőt az sem baj, ha kétszer alapozod, máskülönben a zománc foltos lesz rajta.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#717) tope


tope
addikt

Ki tud mondani itt Szolnok és környékén tetőfelújítással ( majd nyílászárócserével, külsőszigeteléssel) foglalkozó céget, cégeket?

(#720) Geller72 válasza Kalandor (#719) üzenetére


Geller72
veterán

(Pffuuuuuuu, de belemerültél..:D Ebből nem biztos, hogy idén kijössz:) )

(#721) atuci válasza Kalandor (#719) üzenetére


atuci
senior tag

Nekem festő haverom ajánlotta, hogy keverjek egy kis szürkét(feketét) vagy kéket a fehér festékbe, akkor soha nem fog besárgulni. Igaz nem is hófehér, de nekünk tutira bejött.
Én Supralux zománcot vettem és boltban kevertettem színminta alapján, egy kicsit piszkosfehérre hasonlít, de már 5 éve volt, azóta sem sárga. Messziről meg szép fehérnek hat :)

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#723) Met válasza Kalandor (#719) üzenetére


Met
Topikgazda

Orkán? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#725) svédcsepp


svédcsepp
tag

Butorlapot, bevonat nélküli forgácsolt lapokat mivel lehet festeni? (pácolni?)
Lehet ugyanugy használni a normál pácokat mint a tömör fánál?

ilyen bükk szinű asztalból [link] és polcokból kellene mahagoni vagy sötét dió szint varázsolni.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#727) svédcsepp válasza Kalandor (#726) üzenetére


svédcsepp
tag

Igen. Kösszi a választ. Megerősítetted a sejtésem.
A lazur és egyébb pác nem játszhat hisz gyakorlatilag ''műanyag'' a butorlap felülete.
Sajnos a zománc festék meg úgy betakar hogy nem látszik butornak a butor. Nem lesz még (mesterséges) erezet sem.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#728) Met válasza Kalandor (#724) üzenetére


Met
Topikgazda

Tavaly lefestettem vele egy ablak keretet és nem potyogott le a festék

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#731) tbs válasza Kalandor (#730) üzenetére


tbs
addikt

Ha csak átmeneti, akkor minek a cső..? Gipszed bele a vájatba a madzagot, oszt annyi. A két végén fogasd le, hogy tudjon mocorogni. Ha paranoiás vagy, akkor meg tegyél a gipszre6be rabichálócsíkot. Bár a gipsznek mindegy. Úgyis repedezni fog... ;)

Ja, 1-2 évnél tovább... Azt is bírni fogja. Egy tanács: feltétlen vakolj rá a gipszre.

A 4mm gipsz elég gázos. Rögzítsd máshogy a csövet. (3 szög, oszt jóvan. :DDD )

[Szerkesztve]

(#733) ngabor2 válasza Kalandor (#730) üzenetére


ngabor2
nagyúr

2 vékony szög, közéjük drót, vagy vékony lemez, erre a vakolás. biztos, hogy megtartja. tapasztalat, nálunk is így megy, ahol a falban megy.

ízlések és kredencajtók... ahol nem falban megy, mert utólag lett csinálva, ott vagy a sarokfríz alatt, vagy a padló és a fal találkozásánál csatornában megy. imho elég kultúráltan néz ki, és egyszerűen bővíthető, igény esetén cserélhető.

(#734) Geller72 válasza Kalandor (#730) üzenetére


Geller72
veterán

Lehet kapni klima rézcsövet..6-os, 10-es, 12-es, 15-öst. Hajlítható, lágy, és méterre is lehet kapni..belehuzod, és utána klimpeled.Ezt legletteled, és akkor nem ir reped..

(#736) I_Am válasza Kalandor (#730) üzenetére


I_Am
veterán

Hozok neked RG6-os földkábelt, az 20 évig is kibírja elásva, falban, mindenhol és nem kell neki védőcső sem. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#738) tbs válasza Kalandor (#737) üzenetére


tbs
addikt

Remélem izmosan leszögelted a 2 végét... :DDD

(#741) #25954560


#25954560
törölt tag

Uraim!

hogyan kell csempet furkalni HOWTO-t irna vki?
(rendszerkovetelmenyek, egyeb szukseges eszkozok, szoftver... )
a feladat fenyek, ezmegaztartok mountolasa a /bath -ba :D

(#742) Met válasza #25954560 (#741) üzenetére


Met
Topikgazda

Én úgy szoktam, hogy:
- bejelölöm hova kell a luk alkoholsfilc, ceruza stb.
- pontozó (vagy egy nagyobb csavar) és egy kalapács segítségével kicsit megkocogtatom a pontot, hogy lepattanjon egy kicsit a máz a csempéről (finoman kell kalapálni:))
- vidiás végű fúróval szépen elkezdem fúrni, nem ezerrel pörgetve és kicsit nyomva, nem ütvefúró módban
- amikor átért a fúró teljes átmérőjével a mázrétegen (vörösesbarna port nyom ki) akkor lehet kicsit erősebben nyomni, ha szükséges lehet ütvefúrni is
Lehetőleg merőlegesen álljon a falra a fúró mert elmászik a luk :)
Alt+F4, Shutdown, Enter :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#743) spieler válasza Kalandor (#722) üzenetére


spieler
csendes tag

Autózománc. ;) Nem sárgul. ;) De tényleg.

(#744) svédcsepp válasza lord_m (#703) üzenetére


svédcsepp
tag

Lord_m:
Sikerült valamit találnod?
Én is hasonló cipöben járok. plussz én még szeretném kicsit sötétebbre felujítani a kopott nyir hatású padlom.
Lakkot vagy valami ''drága'' (ál)festéket nem ajánlott senki?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#745) Met válasza svédcsepp (#744) üzenetére


Met
Topikgazda

Nemtudom mit akarsz sötétíteni de ma láttam a tv-be, hogy disznóperzselővel kicsit megégetik a fát majd lecsiszolják és szépen kiadja a fa erezetét :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#746) #25954560 válasza Met (#742) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszi. a multkor csinaltam vmi oreg vidias furoval es nem volt mar turelmem kivarni, amig ater a csemben. nincs arra vmi speci furo, ami harap szepen?

(#747) lord_m válasza svédcsepp (#744) üzenetére


lord_m
senior tag

Vki már vett a Diego-ban vmi javitófestéket állítólag, de Én még nem jutottam el oda, tehát nem tudom, h. ez mit is takar valójában, mindenesetre majd megsasolom. Végülis ha különböző színű tömitőanyag létezik parkettákhoz, akkor lehet vmi javitó cucc is...(hacsak nem a tömítőre gondolt az illető is)

Lakkott, és drága (ál)festéket nem ajánlottak még, de ha nálad vmi beválik, akkor szólj lécci. :R



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#748) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Téglaépítésű társasházban lakom, ablakcsere lesz (régi fajta fa ablak, két külön nyíló ablaktábla, kettő között 6-7 cm rés) -> (új műanyag ablak, ami ugye 1 ablaktábla, és abban van 2 üveg pár miliméterre).

Namásmost, ugye ha a régi ablakot kiszedik, és helyette új lesz, akkor az új ablak mellett rés marad, ezt szeretném bevakolni. Kérdés: mivel, hogyan?

A Baumit fehér Uni Vakolatára gondoltam. Ez jó ere a célra? Hogyan kell használni? Mennyi víz kell bele? Mikor szárad?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#750) tbs válasza _Petya_ (#748) üzenetére


tbs
addikt

...És készülj az intenzív légcsere megszűnése miatti penészesedésre. Ha ismered a falazatod hideg sarkait, azokat már most kenőcsöld be fungicidekkel... ;)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.