Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) qtrica válasza Kalandor (#100) üzenetére


qtrica
aktív tag

[link]
Ha jól néztem, 8.01.
Tipli sem kell hozzá.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#102) csapos2 válasza Kalandor (#100) üzenetére


csapos2
addikt

Fék. :D

A nikecelnek van saját ragasztója, 25kg/zsák, azt kell használni a ragasztáshoz is és a majdani felület simításához is. Ekkora felületre felesleges dűbelt használni, tökéletesen elég a ragasztó.

Ha komolyan érdekel, leírom neked hogyan kell csinálni.

Szerk: Lassú vagyok.

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#103) TexT-BoY válasza Kalandor (#100) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekünk dübelt nem ajánlották mert a hützágulásnak lehet olyan eredménye hogy a dübel bent marad a hungarocel tágul és megreped a fal..

Csapos engem érdekelne :D

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#104) qtrica válasza TexT-BoY (#103) üzenetére


qtrica
aktív tag

Nem reped. Bizonyos méretű felület után erősen ajánlott.

Yoda Jr.

(#106) qtrica válasza Kalandor (#105) üzenetére


qtrica
aktív tag

Neked tipli biztosan nem kell, ragasztó viszont mindenképp szükséges. Amit linkeltem, nagyon szemléletes és pontos leirás.

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#107) csapos2 válasza Kalandor (#105) üzenetére


csapos2
addikt

Ragasztani mindenképpen kell, a dűbel használata, bizonyos falfelület esetében szükséges, de belülre semmi értelme, mivel leginkább a szél szívóhatásának kitett nagy felületeket szokták erősíteni vele.
Bent meg nem nagyon fúj a szél. :D

Ez van. Öreg vagyok és lassú. :)

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#108) qtrica válasza csapos2 (#107) üzenetére


qtrica
aktív tag

Nem vagy egyedül a koroddal, ha erre gondolsz.

Yoda Jr.

(#110) csapos2 válasza Kalandor (#109) üzenetére


csapos2
addikt

Még félre is értettelek.

Öreg, lassú és bolond. :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#111) lapa


lapa
veterán

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

sajnálom, hogy direkt linket kellett csinálnom, az eredeti oldal ahogy látom nem műx...

a dübelezés a legnagyobb élmény az egészben, jóságosan törnek-hajolnak-rugóznak a sunyi kis műanyagok... vagy csak én nem szakértettem eléggé.

ja: ha minden igaz öreg falak utólagos szigetelésénél mindenképpen a pöttyözős módszer ajánlott a szellőzés miatt. meg olyankor dübel mindenképp kell. olyanokat is mondtak, hogy ilyenkor fent (polisztirol és eresz között pl.) is legyen vmi minimális szellőzés. ugyanígy alul is, de konkrétumokat nem tudok, talán a vízorrt furkálják meg kicsit.

[Szerkesztve]

(#112) lapa


lapa
veterán

ja2: én úgy csináltam, hogy mikor bent voltak a dübelek azokat begletteltem a ragasztóval. utána ment rá karmos eszközzel a ragasztó, majd ebbe lett bedolgozva a háló. namost gyakorlat nélkül ennek a végeredménye nem mindig valami szép, maradnak kis lukak a hálóban, meg lesznek itt-ott bordák a lehúzások szélein. a bordákat félszáraz állapotban ''red devil'' típusú spaklival távolítottam el, majd készítettem kisebb adag ''falfestékhíg'' ragasztót és korongecsettel végigmentem az egész falon újra. nemtom ez mennyire szabályos de nekem bejött, még valamiféle textúrát is kapott a fal tőle...

(#113) erdey_a


erdey_a
őstag

Volt itt szó a penészedésről...

Még időben vagyok, ezért szeretném mielőbb a problémámat orvosolni.
Szóval elég jó a fűtés a lakásban és műanyag ablakok vannak, aminek ugye nincs meg a természetes szellőzése úgy, mint a fa ablaknak. Így elég jó dunszt tud összejönni a szobában. Már kétszer is tapasztaltuk, hogy reggelre a sarokban, ahol alszunk, párapöttyös erősen a tapéta. Szélső lakás, tehát az a fal bizony utca felőli és lényegesen hidegebb mint a többi.

Mit lehetne tenni? Belső szigetelés nyilván nem járható út, frissen van tapétázva, felújítva a kéró. A külső szigetelést megpendítem majd a közös képviselőnek, de ilyesmi lassan megy végig.

Láttam ilyen páramentesítő elektromos kütyüket reklámozni. Az jó lehetne ilyen célra?

Vérboci

(#114) csapos2 válasza erdey_a (#113) üzenetére


csapos2
addikt

Amit mindenképpen tegyél meg, ha lehet naponta, kétszer legalább, hogy minden ablakot kinyitsz és kereszthuzatot csinálsz a lakásban. Kb 5 perces szellőztetéssel kimegy a pára, de a lakás csak pillanatnyilag hűl le.

És, ha már kész a felújítás, nem vagy időben. A belső szigetelés lett volna a leggyorsabb, legfájdalommentesebb megoldás. ;]



Ha már szigetelünk, ezt az éjszaka találtam: [link]
Mutatónak jó. :)

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#115) lapa válasza csapos2 (#114) üzenetére


lapa
veterán

azért az ablakok köré nem ártott volna egy műa. hálós élvédő, bár a konkrét esetben ha jól láttam magasan, védett helyen volt. csiszoláshoz nekem 500-1000 finomságú pappert javasoltak, ezt nem láttam leírva / elmondva eddig.

(#116) csapos2 válasza lapa (#115) üzenetére


csapos2
addikt

Helyes a meglátás. :)

Megtaláltam a vérprofi leírásom, millió képpel illusztrálva, ha sikerül felteszem. Érdemes lesz mindazoknak átnézni, akik külső hőszigetelésbe fognak.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#117) zolynet válasza zolynet (#37) üzenetére


zolynet
addikt

még mindíg adott, tud vki vmi humánus szakit? [link]

Life is too short to stay stock!

(#118) erdey_a


erdey_a
őstag

kollégák magyaráztak valami páramentesítőt, amit még villanyba sem kell dugni, csak valami kapszulát, vagy elszívó betétet kell tenni és azt havonta-kéthavonta cserélni.

nem tudja valaki, mi ennek a neve és hogy hol, mennyiért kapható?

országomat egy linkért :)

Vérboci

(#119) csapos2 válasza erdey_a (#118) üzenetére


csapos2
addikt

[link]

Ide az országod. :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#120) erdey_a válasza csapos2 (#119) üzenetére


erdey_a
őstag

nesze vidd :D :R :R
[kép]

Vérboci

(#121) lapa válasza erdey_a (#118) üzenetére


lapa
veterán

a link ellenére csatlakoznék a szellőztetős javaslathoz, szerintem jobban jársz.

(#122) lapa válasza zolynet (#117) üzenetére


lapa
veterán

ha nem jönne össze a szaki, akkor esetleg egy-két fotót feldobhatnál. tudod elég sok kísérletező kedvű egyén van itt, tudnánk szerszámokat / eljárásokat javasolni. pláne hogy nem a mi lakásunkat önti el a víz ha valamit félremagyarázunk :)

(#123) erdey_a válasza lapa (#121) üzenetére


erdey_a
őstag

szellőztetünk, egész nap nyitva az ablak minden szobában és hála a jó ablakoknak meg a fűtésnek, nagyon jó a klíma így is.

A gond este jön el, mert az ablak alatt van az ágy és mikor aludni térünk, becsukom az ablakot, ugyanis így minuszokban eléggé jön le az emberre a hideg a nyitott ablaknál. SZóval akkor becsukom, de reggelre elég komoly dunszt alakul ki. Reggel érezni is a levegőben. Napközben semmi gond ezzel.
Meg ha majd kicsit jobb idők lesznek, és nincs szélvihar, akkor bukóra simán nyitvahagyom az ablakot, de most télvíz idején ez nem megy :(

Vérboci

(#124) Templ@r válasza Kalandor (#58) üzenetére


Templ@r
tag

Egy valamire viszont vigyazz. Ha az osszes nyilaszarot csereled a lakasban es nincs a hazban kozponti szellozteto rendszer, akkor eloszor baromi paras lesz a lakas utanaa meg peneszes a fal. Mondjuk 50 eFt-tol felfere mar kapsz valamire valo paramentesito berendezest.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#125) lapa válasza Templ@r (#124) üzenetére


lapa
veterán

a szellőztetést anno úgy oldottam meg, hogy a két szobában a konvektor radiátorra cserélésekor meghagyattam a kémény nyílásait (gyak. a radiátorok mögött van egy-egy luk az előkert felé). a lakás másik végében egy nem használt kémény plafonhoz közeli bemeneti nyílását szintén megnyitottam. a lukakra párszáz forintért lehet venni rovarvédős műanyag rostélyt. így nyáron folyamatos, kismértékű kereszthuzat van a kéményhatás miatt. télire a kinti lukakat 15 cm vastag polisztiroldugóval szigetelem.

a második verzióban egy 12 centis ventit és egy gravitációs zárat (ha nem fúj a venti akkor lecsukódik) készülök berakni a kémény nyílásába, ugyanis így nyáron a nappali nagy melegben a meleget szívja be a lakásba a kéményhatás. a harmadik verzió ugyanez lesz két alaplapi hőmérő szenzorral meg speedfan termosztáttal. nem mintha még nem nézne a rokonság elég hülyének...

(#126) Jester01 válasza qtrica (#97) üzenetére


Jester01
veterán

Köszönöm a részletes választ, de ez igazából a tulaj álláspontját erősíti, ti. hogy nem fog több áramot fogyasztani ''csak'' minden baja lesz (azért remélem nem esik a fejemre fürdés közben).

ngabor: a túlfűtős érvelésed nem értem, hová megy az energia? Az oké, hogy nem olyan hatékonyan működik meg tönkremegy de a leadott hő nem veszhet el amíg a külső szigetelés jó, előbb-utóbb csak a vízbe jut, nem?

Jester

(#127) shev7 válasza Jester01 (#126) üzenetére


shev7
veterán

biztos vagy benne, hogy nem fogyaszt tobb aramot? Ha van benne egy ''csomo'' vizko, akkor ott a viz helyett a vizkovet futi fel. Ugyanakkora terfogatu vizko felfutesehez tobb energia kell sztem...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#128) ngabor2 válasza erdey_a (#118) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezekben a páramentesítőkben erősen higroszkópos sók vannak, pl. kalcium-klorid. ez nedves levegőből képes annyi vizet felvenni, hogy elfolyósodjon.

bátyámék is frissen festett lakásba voltak kénytelenek ősszel beköltözni, a vizesedés ott is jelentkezett. az egyik (ideiglenes, tüneti) megoldás az lett, hogy zománcos edényben a lakás különböző pontjaira sót (egyszerű, nagyszemű konyhasót) tettek, aztán 1-2 nap múlva kihevítették. persze nem ugyan abban a lakásban, hanem olyan helyen, ahol volt páraelszívó. macerás, meg nem igazi megoldás, de hirtelen kellett az ötlet. persze jó (száraz) időben a szellőztetés is kellett. vettek ilyen tablettás páramegkötőt is, 2-3 naponta újat kellett bele tenni...

(#129) Jester01 válasza shev7 (#127) üzenetére


Jester01
veterán

Az igaz, de aztán mi történik? Hová lesz az energia? Ha a környezeti hőveszteséget állandónak vesszük, akkor előbb-utóbb mindenképp kiegyenlítődik a belső hőmérséklet, vagyis a vízkő felmelegíti a vizet.

Jobban belegondolva akkor nőhet a fogyasztás ha valóban túlfűtés van. A termosztát akkor kapcsol ki ha a víz hőmérséklete eléri az adott értéket. De ekkor a vízkő (ha a fűtőszálon van) elvileg sokkal melegebb és már eltárolt egy csomó energiát. A kikapcsolás után ez kiegyenlítődik, és végeredményben a víz a beállított értéknél melegebb lesz. Ezekszerint akkor tekerjem lejjebb a termosztátot? (vagy mérjem meg a hőmérsékletet :U )

És mi van azzal a vízkővel ami nem a fűtőszálon van, hanem csak úgy összegyűlik a tartályban? Emlékeim szerint fél vödörnyit szedtek ki pár éve anyuék bojleréből, az nem lehetett mind a fűtőszálon. Plusz az enyémben is mintha csörögne ha hirtelen nyitogatom a csapot.

Jester

(#130) shev7 válasza Jester01 (#129) üzenetére


shev7
veterán

milyen energia hova lesz? hol voltal mikor fizikaoran amikor a fajhot tanitottak? Mert ha jol sejtem a vizko fajhoje nagyobb mint a vize. Tehat felmelegitesehez tobb energiara van szukseg...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#131) lapa válasza shev7 (#130) üzenetére


lapa
veterán

de azt is tanították, hogy zárt, vízzel teli tartályból nem tud elmenekülni. meg a meleg se, szal legfeljebb lassabban hűl le és adja át a hőt a víznek.

(#132) shev7 válasza lapa (#131) üzenetére


shev7
veterán

Most azt ne mondjatok, hogy direkt jo, hogy ott van a vizko... Lehet, hogy a fajhovel hulyeseget mondtam, de a vizko akkor is jo hoszigetelo. Ha hot akarsz atadni, akkor nem jo ha azt hoszigetelo anyagon keresztul teszed meg...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#133) Jester01 válasza shev7 (#132) üzenetére


Jester01
veterán

Azt senki nem vitatta :) Tudjuk, hogy nem jó. De nem azért mert elveszik az energia.

Jester

(#134) shev7 válasza Jester01 (#133) üzenetére


shev7
veterán

De nem az a lenyeg, hogy ha a vizko miatt tovabb kell a futoszalnak futenie, akkor en tobbet fizetek, ami nem jo?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#135) lapa válasza shev7 (#134) üzenetére


lapa
veterán

ha minden igaz tovább fűt, de utána később kapcsol be újra, mert a vízkő átadja a hőt a víznek. ilyen értelemben a bekapcsolt és a kikapcsolt intervallum is nő. fentebb leírták, hogy inkább az új boiler miatt kerül többe a vízkövesedés [link] (''as seen on tv'' mosógépek kapcsán). rosszabb esetben ehhez jönnek a temetés költségei a zárlat miatt. bocs.

[Szerkesztve]

(#136) shev7 válasza lapa (#135) üzenetére


shev7
veterán

az hogy kesobb kapcsol be ujra nallam nem jatszik mert nekem akkor kapcsol be ujra amikor az elmu felnyomja az ejszakai aramot... addigra meg egy nap alatt fogy annyit a viz, hogy akkor mindenkeppen be kell kapcsolni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#137) ngabor2 válasza Jester01 (#129) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy nem lesz sokkal nagyobb a villanyszámla (bár az áram ugyan úgy átfolyik rajta talán, csak nem fűti? inkább nem mondok hülyeséget, annyira nem mentem bele). de hogy a teljes belső csere drágább lesz, mint évente (kemény víz esetén félévente) kiüríteni, az biztos.

(#138) lorcsi


lorcsi
veterán

Vettünk kompakt égőt a lámpámba az első nagyon jó fehér fényű volt, de most valami olyan vackot fogtunk ki ami nem fehér hanem lilás :F homályos szar:((
Az első philips, a másodig -vacak- valami noname. ebben is a márkásat érdemes venni vagy a lilás is normális csak az egy másik jelzésű?

(#139) Jester01 válasza ngabor2 (#137) üzenetére


Jester01
veterán

Albiban vagyok, a villanyt én fizetem a cserét/karbantartást meg a tulajnak kellene ... :U

Jester

(#140) qtrica válasza ngabor2 (#137) üzenetére


qtrica
aktív tag

Azért nem kell olyan sűrűn. 2-3 évente ajánlatos megnézni.

Yoda Jr.

(#141) qtrica válasza zolynet (#117) üzenetére


qtrica
aktív tag

Küldj fotót a mostani helyzetről priviben, + ha nem titkos (gondolom) a fürdőszoba hidegviz elérhetőségéről. (tipikusan mosdó alatti bekötés, bolyler bekötés) Megnézzük mi a teendő.
Ha nem nagy a távolság, viszonylag hamar megoldható.

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#143) erdey_a válasza ngabor2 (#128) üzenetére


erdey_a
őstag

Na, vettünk ilyet: [link]

Praktikerben vettük, most éppen ákcijós, 2999 a kutyü egy tablettával, további két tabletta 2700 körül mozog. Kinézetre tetszetős, nem gáz, ha a hálóban a komódon figyel. A tabletta hatalmas, kb 10centi átmérőjű, 4-5 centi vastag és fél kiló. De szopogatni, azt nem szabad :DDD
Azt írják, hog 20nm-es helyiségben 2 hónapig elvan, míg elfogy a tabletta. Addigra meg jönnek majd a melegek úgyis.
Remélem beválik. Mindenesetre ma reggelre nem volt vizes a fal. (igaz, tegnap sem :) )

Vérboci

(#144) lorcsi válasza Kalandor (#142) üzenetére


lorcsi
veterán

Ezek szerint nem szabad vackot venni.

(#146) kew válasza Templ@r (#124) üzenetére


kew
senior tag

Mi ugyan nem cseréltünk nyilászárókat, mert arra sajna nem futotta, csak leszigeteltettük őket ilyen bemarásos cuccal (körbemarják az ablakokat és beleraknak ilyen szilikonos csíkot - [link] ; [link]) - kb 25k-ból megvolt.
Már ez is érezhetően hasznos volt, főleg ebben a hidegben (az ajtónk nagyon húzott, az ablakok is már elég rozogák), de a wc-ben valóban érezhető az általad írt párásodás. Ott is van egy ablak, egy világító udvarra néz, gondoltam szigeteljék azt is körbe, hát lehet, nem kellett volna. Most nyitva kell tartani résnyire a wc ajtaját, mert ha becsukom qrva vizes lesz bent a levegő :(
A lakás többi részén ez nem érezhető, gondolom ennyire azért nem szigetelnek ezek a kis csíkok :)

De a wcbe veszek énis egy ilyen stoppárát, meglátjuk mennyit használ. Ha semmit, max kiszedem a szigetelést az ottani ablakból :)

(#147) Rive válasza kew (#146) üzenetére


Rive
veterán

Izé.

Elég primitív tanács, de sokszor be szokott jönni: párásodás ellen használat után érdemes lehajtani a WC fedelét.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#148) Rive válasza erdey_a (#123) üzenetére


Rive
veterán

Próbáljátok meg lejjebbtekerni a fűtést - hülyén hangzik, de sokszor bejön. Magasabb szobahőmérsékleten a pára sokkal inkább a hideg sarkok felé koncentrálódik: alacsonyabb hőfokon jobban el tud oszlani a teljes falfelületen. A megfelelő vakolat meg, ha nincs lezárva valami műanyag alapú festékkel, akkor elég tekintélyes mennyiségű párát fel tud venni, amit a páramentesebb időszakokban - pl. mikor nem vagytok otthon - szépen le is ad. Tulajdonképpen képes kiegyenlíteni a napi páraingadozásokat.

De ha nagy a hőfok, akkor az összes pára kisebb helyen koncentrálódik, és mennyisége lokálisan meghaladhatja a fal felvevőképességét.



Mindez természetesen a szellőztetés mellé, nem helyette :)

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#149) erdey_a válasza Rive (#148) üzenetére


erdey_a
őstag

Ez lenni panellakás, távfűtéssel. Nem lehet szabályozni :( Igazából valaha 20 évvel ezelőtt biztos lehetett tekergetni azokat az elzáró csapokat, de józan ember ezekkel a régi szelepekkel nem kísérletezik (mondjuk nem is igen moccannak meg) mert könnyen kezembe maradhat a fél cső :DDD.

Vérboci

(#150) Rive válasza erdey_a (#149) üzenetére


Rive
veterán

Olyan nincs, hogy valamit ne lehessen szabályozni. Szigeteld le a radiátort ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.