Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) Sátán44 válasza Kalandor (#1099) üzenetére


Sátán44
addikt

Thx!Hát nagyzolva be van mutatva.Meglátom mire jutok :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1102) Nkboy válasza Sátán44 (#1101) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hello!

Ha belegondolunk burkolni nem is olyan nehéz, mert hisz csak rakni kell a falra. Néztem a videót szépen rakja a szaki, érdekes volt a zsinoros megoldás. De ha a szaki kap egy olyan falat, ami immel ámmal volt lelécezve, akkor már ennyire nem is egyszerű a mutatvány. Egy két ismerősnek burkoltam a lakását és tíz alkalomból nyolcszor olyan volt a fal mint a hullámvasut(köműves vakolta). Na azzal el lehet szórakozni. Azért aki nekiáll saját maga burkolni, arra figyeljen, hogy nem is olyan egyszerű mint ahogy a "Tv-ben" látni!
Munkáim:
konyha
fürdő

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1103) Geller72


Geller72
veterán

Egy figyelmeztetés annak, aki ZALAKERÁMIA lapot vesz!

Következő történt. Okulásul írom, készüljön föl mindenki ilyenre, mert bárkivel előfordulhat.
Egy vevő rendelt nálunk lapot. Megrendeltük, meghozták, elvitte, és le szerette volna rakni. De a lap meg volt csavarodva..mind..nem kicsit. Visszahozta, visszaküldtük. A reakció:
Zalakerámia szerint ez nem garanciális probléma, mert az ÉMI szerint bevizsgált lapok csavarodása, vetemedése, pontosabban annak a türéshatára, értéke 3mm. Tehát, ha max ennyire meg van csavarodva a lap, az kereskedelmi forgalomba kerülhet, és a gyár nem köteles kicserélni. Szóval ez egy 1 osztályú minőségi laptól sztem nem várható el. Mit mondjak a vevőnek? Bammeg, így jártál??? Mert ezt a kereskedőnek kell(ene) benyelni. Hiába fenyegetőztünk, precedens ügyek vannak, voltak, amik a gyárnak adtak igazat. Egyszóval, ha lapot vesztek, bármilyet, nézzétek meg jól, mert utólagos reklamáció nuku. Ezt most mi benyeltük, de átháríthattuk volna a vevőre is, csak nem volt pofánk, miután egyéb épületgépészeti termékből elvitt tőlünk vagy 2 millát, meg egyébként sem lett volna nyugodt a lelkiismeretem...a ZALAKERÁMIA meg mgbsszaajkrvaanyjat!

Geller

(#1104) Met


Met
Topikgazda

hogy tud megcsavarodni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1105) Geller72 válasza Met (#1104) üzenetére


Geller72
veterán

Gyártási hiba. Kiöntés után leveszik a sablont.Valszeg ekkor.De ehhez nem értek. Az a biztos, hogy nem utána.A gyártás során hibáztak.

(#1106) sanzik válasza Kalandor (#1099) üzenetére


sanzik
senior tag

ehh...
aki ebből megtanul burkolni azzal kezet fogok :K

(#1107) sanzik válasza Geller72 (#1103) üzenetére


sanzik
senior tag

Te akkor el sem tudod képzelni miket adnak el első osztályú burkolóanyagnak...
Ha munkát megyek vállalni sokszor azt kérdezem elsőnek,hogy milyen anyagból kellene csinálni.
És akkor a zalakerémia még jónak számit a hazai termékek közül !
Bár ez is változó mert jó pár éve volt egy olyan széria amit egyszerűen nem lehetett normálisan elvágni, valószínű túl volt égetve vagy valami hasonló. ( Elég komoly 100K Huf-os csempevágóm van...)

A legjobbak amúgy ezek a barkácsáruház akciós olasz lapjai. A napfogyatkozást lehet nézni vele,meg nem tudom mire jó még.
De szerintem ezek ugy kerülhetnek ide,hogy ugye Olaszországban a gyárba nézi egy gép a lapok pontosságát. Ami kiesik a türéshatárból arra ráüt egy nagykalapács.
Mégnem oda nem ment egy magyar kereskedő (akinek nem inge ne vegye...) a digóhoz és megkérte,hogy ugyan ne törjük már azokat a jó kis lapokat össze,hiszen jó lesz az még ákcióóósan idehaza..... :U :D

Szóval a burkolás ott kezdődik mikor szar anyagból szar felületre csinálj egy minőségi munkát! Ilyen videókat nem nagyon mutogatnak sehol....

[ Szerkesztve ]

(#1108) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Most vettem lakást :C és érdeklene 1-2 dolog, de most főleg a parketta, van egy lerakott laminált vagy másnéven szalagparketta, ami nincs rossz állapotban, de én szeretném felújítani, ha nem megy akkor ki kell cserélni, de jobb meg csinálni, de állítólag ezt a fajta parkettát nem lehet polirozni, lakkozni semmit :W
vannak megmaradt lécek és megnéztem oldalról ez nem a szar minőségű 1000 ft parketta, 7 mm vastag, maga a léc és a tetején van egy kb 1 mm réteg ami nemtom mi és nem tudom mennyi a minta, mert ugye polirozásnál ha nagyon vékony akkor lejön, láttam is olyan parkettát ami ténleg nagyon gagyi volt azzal biztos nem lehet semmit sem csinálni, de ez masszivabb
valakinek van valami 5lete mit lehet vele csinálni

én annyit találtam ki, hogy a megmaradt lécek egyikének nekiesek polirpapírral és meglátom, hogy birja a minta

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1109) sanzik válasza animatrix11 (#1108) üzenetére


sanzik
senior tag

Most vagy laminált vagy szalagparketta,mert a kettő nem ugyanaz. A lamináltat valóban nem lehet csiszolni lakkozni,de a szalagparkettát igen.
Szerintem neked laminált van,ha jól veszem ki.
Én cserélném a helyedben ha nagyon gáz,bár biztos vannak parasztvakítós csuda jó szerek amivel ki lehet pofozni.... :U

(#1110) animatrix11 válasza sanzik (#1109) üzenetére


animatrix11
őstag

hááát akkor laminált, nemtom
mindenesetre megpróbálkozom vele
csak ha már a bútorok rá vannak rakva akkor már semmit nem lehet csinálni vele :U
de viszon min 50-60k a 2 szobába az uj ezért érdemes próbálkozni

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1112) Met válasza Geller72 (#1105) üzenetére


Met
Topikgazda

nem úgy értettem, hogy mikor csavarodott meg, hanem, hogy miből látszik hogy meg van csavarodva

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1113) Geller72 válasza Met (#1112) üzenetére


Geller72
veterán

.. :DDD :DDD ..gondolom abból, hogy ha rátennék egy tányér levest, és meghintáztatnám, akkor kiborulna..ergo vízmérték kiba billeg..pedig nem illene..nemkicsit..nagyon.vagy másképp fogalmazva, ha lerakom a betonra, tudom billegtetni..és ez így diagonálban nem mutat szépen.

(#1114) Sátán44 válasza Nkboy (#1102) üzenetére


Sátán44
addikt

Szép munka,ha privibe leírnád részletesen hogyan kell csinálni megköszönném.Egyébként a falam nem egyenes,mert vályog építésű.

Aki burkolt már az is leírhatja hogyan kell!Megköszönném az infot!

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1115) Met válasza Geller72 (#1113) üzenetére


Met
Topikgazda

na, így már értem :DD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1116) Geller72


Geller72
veterán

(Főleg nem egy I. o. laptól nem várná el az ember. Még az obis xarok közt sem ez a hiba, hanem a méret. Csak az 700 huf, ez meg 2400..

(#1117) maross válasza sanzik (#1106) üzenetére


maross
veterán

nem rossz az, gyorstalpalo :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1118) svédcsepp válasza Geller72 (#1116) üzenetére


svédcsepp
tag

Van tapasztalatok "praktikeres" gáz-konvektorral kapcsolatban?
[link]

Vennem kell egy kicsit kb 15nm szobába 7végi házba. Elég jól hangzik a 27990Ft os ár.
A 2kw-os vajon elég erre?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#1120) Met válasza huygens (#1119) üzenetére


Met
Topikgazda

Igazából nem nehéz csempézni csak le kell rakni pár négyzetmétert ahhoz, hogy ráérezzen az ember az "ízére".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1121) sanzik válasza Met (#1120) üzenetére


sanzik
senior tag

hát én már leraktam szerintem vagy 10-15 ezret és elmondom,hogy nincs jó "íze"..... :D

[ Szerkesztve ]

(#1122) csemberlen válasza svédcsepp (#1118) üzenetére


csemberlen
őstag

Erről a névről még jót nem hallottam. egy másik topikban mintha azt irták volna, hogy nincs hozzá parepet kivezetés, kérdezz rá ha mindenképpen ezzel akarsz majd idegeskedni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1123) svédcsepp válasza csemberlen (#1122) üzenetére


svédcsepp
tag

Ok. kösz. Rákérdezek. Föleg hogy azt se tudom mi aza parapet kivezetés. :F

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#1124) csemberlen válasza svédcsepp (#1123) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha a készülék egyből a szabadba "szellőzik" ( a háta mögött lévő egység)akkor parapetes, vagyis nem kéménybe megy a CO.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1126) e.vid válasza huygens (#1125) üzenetére


e.vid
senior tag

Én azért tennék 3db-ot, mert a könyvek súlya alatt idővel szvsz meghajlana a polc.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1128) atuci válasza huygens (#1125) üzenetére


atuci
senior tag

Nekem is Ikeás polcaim vannak, a,konzolok fémek, de a 119-es fenyő polchoz én csak 2 konzolt tettem fel, nálam nem hajlott meg 2 év alatt, pedig szép vaskos Asimov kötetek vannak rajta.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#1129) jeges válasza huygens (#1127) üzenetére


jeges
senior tag

a héten szereltem fel ugyanilyet idehaza. hacsak nem rajta ülni szeretnél, kettő is elég lesz.

(#1131) Met válasza huygens (#1130) üzenetére


Met
Topikgazda

Az okosok azt mondják, hogy 60cm-ként kell egy konzol, de szerintem is elég 2. Mivel úgy se a legszélére teszed hanem 15-20cm-el beljebb (úgye? :DDD ), meghajlani meg nem nagyon fog mert tömör fa (szerintem).
Bár inkább az a veszély áll fenn, hogy kibukik a falból, szóval jó hosszú tiplivel szereld.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1133) atuci válasza huygens (#1130) üzenetére


atuci
senior tag

A polc ugyanilyen, de a konzol fém. Kettő bőven elég lesz.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#1134) brownus


brownus
veterán

hello,

vannak még itten panelosok? mert tagnap nagyon erős voltam és átfúrtam az egyik falat :B :) , a wc falára tettem fel a wc guriga tartót és mint kiderült a fal csak 4 cm vastag... a többi 6 cm, viszont a lakás elválasztó/tartó falakra is kell fúrnom, azok hány cm-ek? azok is 6 cm vagy 10cm? (nemtom mert kb. 1 hete költöztünk)

a mellettem lakó szomszédot már kérdeztem nem tudta megmondani, (ő is átfúrt egy falat, és ő rosszabbul is járt mert a másik falon a csempék estek le, nálam csak egy kis gipsz kell és festés)

(a guriga tartót is úgy tettem fel, hogy az 5 cm-es tipliből levágtam fél centit, biztos ami biztos, nem mertem beljebb fúrni)

és még egy kérdés, hogy hétköznap meddig lehet szerelni/fúrni/hangoskodni? mert tegnap lejött a felső szomszéd 6 óra körül, hogy kussoljak el mert ő éjszakás nem tud pihenni és kihívja a zsarukat. mondom hívjad, ki se fognak jönni, de a béke megőrzése céljából abbahagytam, nem akarok összeveszni senkivel. de este 8-ig lehet, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1135) tbs válasza brownus (#1134) üzenetére


tbs
addikt

Társasházi törvény (vagy szomszédjogok. Nem emlékszem pontosan melyik a durvább. :B ): hétközben reggel 8:00-tól délután 17:00-ig nem tartós (pl. nem betonkeverő) építési zaj.

Arra figyelj, hogy ha plafonba, lakáselválasztóba raksz lukas vmit, az frankón átvezeti a hangot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1136) brownus válasza tbs (#1135) üzenetére


brownus
veterán

ok, köszi. akkor ma lelépek korábban és 5ig befejezem. ha jól számolom, még 15 lukat kell fúrnom, akkor addigra be tudom fejezni.

ahol a szomszéddal közös falba kell fúrnom az a konyha, meg a fürdőszoba (1-1polc)
a többi nem, egy ruhafogas megy fel még fel a falra, de az a szemétledobó falra

(#1137) maross


maross
veterán

uj lakassal lenne egy olyan problemam, hogy pont a haloszobaban irdatlanul lehet hallani a szomszedokat. normal hangero is athallatszik, de hadd ne mondjam hogy khm...szoval valoszinuleg nem tuliskolazottak, es annak van igaza aki hangosabban mondja.

egy olyan 5meter szeles, 2.5m belmagasssagu resz a kozos fal, nem tudom van erre valami olyan hangszigetelesi megoldas, amiert nem kell sulyos penzt aldozni, valamint a szukseges dolgok megvetele utan megoldhato hazilag (ertsd nem kell xy-t hivni aki ujabb 100e forintert megcsinalja). amiket en talaltam, elegge elbizonytalanitottak, helyszini szemle zajmeres retegeszerkezet stb stb ar persze sehol.

szerk nohat nohat, ph-n talaltam kozben egy kulon topicot neki, atolvasgatom :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1139) maross válasza Kalandor (#1138) üzenetére


maross
veterán

elso 4 sor utan nem lettem boldogabb :)

"Költségek: 19.000Ft anyagár szállítással együtt és 22.000Ft szerelés (2 személy)."

ennel viszont lenyegesen rosszabbra szamitottam. Az en "elonyom", hogy festes elott all a szoba, igy meg lehetne oldani elotte. nem tudom kik csinaltak, esetleg tudsz adni valami elerhetoseget? illetve meg erdekelne, hogy hany negyzetmeter volt ez az egesz. koszi.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1140) Geller72


Geller72
veterán

Barátom bérelt üzlete egy gumissal közös. Igaz, hogy csak az egyik fal, de ugye mondanom sem kell, hogy a füstölős, szusza, mmmmmmmmm alfa lelkivilágu üzletben, amikor 1m-ről fölsivít a légkulcs, hát eléggé lehangoló lehet. Nos, szóval ő egy kb 5cm-es gumiszőnyeget fogatott fel a falra, de asszem ,vmi parafa is volt még ezen kívűl pluszban, de hogy alatta e, vagy felette, azt nemtom. Annyi biztos, hogy az eddigi fülsiketítő sivítás, halk zümmögéssé csendesedett nála. AZ is biztos, hogy a guminak van a legjobb hangelnyelő tulajdonsága..
Geller

(#1143) Geller72 válasza Kalandor (#1142) üzenetére


Geller72
veterán

Igazad lehet. Én az iskolai emlékeim alapján (is) írtam a gumit, mert ott tanultuk..asszem vmilyen táblázatban volt anyagismereten az anyagok hangelnyelési tulajdonságai, de ez már rég volt. Ott a gumi vitte a prímet. De a barátom üzletében ugye jobban dominálnak a mély hangok (légkulcs) és rezgések, ezért is hatott a csodával egyenértékűnek a változás, amit tapasztaltam. Az építőipar közetgyapot választékát csupán hőszigetelés terén ismerem, nekem ezzel kell számolnom, ha fűtés szemszőgéből nézem. Lehet, hogy jobbak vannak, de azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, milyen vastag lesz az egész, ha valóban hatásosat akarsz összehozni. Te írtad a hungarocelt, amiről viszont tutira tudom, hogy rossz hangszigetelő. szvsz 5 cm hungarocell helyett lehetne betenni 5 cm vastagságú gumit. Ha fölstafnizod, akkor már keresztbe is tudod lécezni, ergo a fal és a keretrendszer közt meglesz a légrésed, ami szintén nagyon jó hangszigetelő (elnyelő). Miután keresztben fellécezted, ahhoz már fel tudod rögzíteni a gumiszőnyeget. Esetleg a légrésbe lehet rakni közetgyapotot. Amiről nem szabad elfeledkezni, hogy a gumi nehéz, tehát a keretrendszernek erősnek kell lennie, és a főbb rögzítési pontokat a függőleges stafnikra kell tenni. Ez szigoruan szvsz részemről, tehát lehetnek hiányosságok, de véleményem szerint alapvetően az elv nem eldobandó. Továbbra is mély tisztelettel:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#1144) maross válasza Kalandor (#1141) üzenetére


maross
veterán

nem panel, tegla epitesu tarsashaz. a 2.5ot tippeltem :). most hogy igy talpon allok es osszehasonlitottam a hellyel ahol vagyok, lesz az 3 is.

indexet megnezem, koszi

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1145) Mawyx válasza Geller72 (#1143) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mi is most tanultuk, hogy a hungarocell nagyon rossz hangszigetelő. A nehéz, sűrű, vastag anyagok a jó hangszigetelők.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1146) robekri


robekri
addikt

Festés előtt érdemes festékmosó szapannal átmosni falat? Mert nem nagyon akarok kaparászni! (így lejönne a zsíros kosz)

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1147) robekri válasza Geller72 (#1143) üzenetére


robekri
addikt

Szia Geller!

Beretta S.M.A.R.T 24 C.S.I kombi cirkóm van! Viszont a meleg vizet nem hajlandó nyomatni, és nyári üzemmódban sem megy! Szerinted, ötlet?

Rem. nem elkötve van vagy nem az elektronika a rossz!?? :S

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1148) csemberlen válasza robekri (#1147) üzenetére


csemberlen
őstag

Most lett bekötve?
Lehet meg kell fordítani a villásdugót!
Gondolom tudod, hogy ez a készülék nem túl nyerő!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1149) Met válasza robekri (#1146) üzenetére


Met
Topikgazda

Mennyire zsíros?:) Én a konyhában nem mostam le a falat.
Ha gondolod egy enyhe tapétaragasztós vízzel meg egy korongecsettel menj át rajta, a kosz nagyját is lemossa és a tapétaragasztóra jobban tapad a festék.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1150) Geller72 válasza robekri (#1147) üzenetére


Geller72
veterán

Hali. Szal valóban nem egy khirály kazán, de ettől függetlenül működnie kell. Számít, hogy hány vizelvételi hely van. Egy ekkora teljesítményű kazán kb 13 litert tud max percenként egy vizelvételi helyen. Ha valami nem ok, szólni kell az illetékes szervizpartnernek, aki a legközelebb van. Ennek az elérhetőségét a készülék papírjai közt keresd. A vezérlőpanel szokott meghibásodni. De nem akarok marhaságot mondani, kell szólni egy szervizesnek. Én nem mondhatok így semmit, nincs is jogom hozzá, meg hiába is mondanék, te nem is nyúlhatsz hozzá. A gáz nem játék..más kérdés, hogy egyébként is mi a véleményem az átfolyós kazánokról...inkább nem mondom..maradjunk annyiban, hogy nem a legjobb választás..főleg anyagi szempontból..
Üdv:
Geller

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.