Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) fokukac válasza lesaux (#550) üzenetére


fokukac
nagyúr

talán hívj egy vívezeték-szerelőt...
igaz, az nem olcsó mulatság, de megoldja.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#552) lesaux válasza fokukac (#551) üzenetére


lesaux
veterán

Bocsánat, közben bejöttem dolgozni, de a lényeg, hogy megoldottam.
Még nem számoltam össze, de azt hiszem, ezermester vagyok.
Véletlenül találtam a sufniban egy régi zuhanycsapot, abból kiszereltem az egyik tekerentyűt, hátha jó lesz. Jó volt. A másik viszont nem jött le. Valamint kellett egy kis fehér toldó is, azt is a régi csapból terveztem kioperálni, de csak kalapáccsal jött ki.
Ja, és újabb tapasztalatokkal gazdagodtam: nem szükséges elzárni a vizet a kerületben, úgy is ki lehet cserélni a csapot. Mikor elkezdtem szétcsavarozni, először mintha megnyitották volna, folydogált, ahol kell, csak később spriccelt a tekerentyű helyén, de gyorsan rácsavaroztam az újat, így alig lett vizes egy köpeny meg a padló.
Még mindig olcsóbban megúsztam, mint ma hajnalban, amikor a mélyhűtőben felejtett, majd kiolvadt light kólát (már elővigyázatosságból a fürdőszobában) bontottam ki, és tkp. mind a négy fal kólás lett.

Szerk.: még annyi, hogy a szakember meg szopja ki @ faszt, mert az is szakember volt, aki eltörte a menetet a meleg víz főcsapjában, aztán úgy hagyta.

[Szerkesztve]

(#553) Met


Met
Topikgazda

A NOBO elektromos fűtésről van valakinek tapasztalata? Jó e, esetleg van e jobb megoldás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#554) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Lámpánál a kerámia tokozás mire szolgál, azon kívül, hogy ne csapjon meg az áram. Jelent valami hűtési előnyt is? Az a helyzet, hogy leesett és megtöredezett picit, egy 5 mm vastag gyűrű alak letört belőle. :U

(#557) csapos2 válasza Kalandor (#555) üzenetére


csapos2
addikt

Lefestheted, de előtte fesd le alapozóval is, az jobban tapad, mint a zománc.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#559) csapos2 válasza Kalandor (#558) üzenetére


csapos2
addikt

Akkor odabízom. Kárt nem fog tenni a csőben, de hogy lejön e azt nem tudom, elméletileg nem kellene neki.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#561) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Nitrolakkal dolgozott már valaki? 3 éves tuti megvan, szeritem le is járt, de szép lett az eredmény. Az érdekes az, hogy kb. 5-10 perc alatt fogásra száraz lett, normális dolog ez? Dobozán csak két réteg közötti 1 napos száradási időről beszélnek... szaga az rendesen vóóót! :DDD
Ezzel kapcsolatban kérdés: ezzel használt ecsetet csak Nitrohigítóval tisztíthatom, vagy jó hozzá a H100-as szintetikus higító?

(#562) csapos2 válasza (Bundás) (#561) üzenetére


csapos2
addikt

Ebben a melegben normális dolog, hogy olyan hamar szárad. Az ecsetet pedig csak nitróhígitóval tudod kimosni.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#564) Geller72 válasza Kalandor (#540) üzenetére


Geller72
veterán

Nem tudom, megoldottad e a problémádat...de..a hőtükör ideális..röhögni fogtok, de elárulok egy titkot..ha fűtéstechnikában kimondottan hőtükörnek veszed, akkor elég drága...de ha tüzépen tetőfóliát veszel...akkor sokkal olcsóbb...szal....mindkettő u.a....nem a sima fóliára gondolok...ki, hogyan, minek árulja..:D...csak a matricát veszik le róla...és már hőtükör is..:)

[Szerkesztve]

(#565) ANT válasza (Bundás) (#554) üzenetére


ANT
őstag

A kerámia tokozás alatt az izzó foglalatot érted? Ha normál teljesítményű izzót raksz bele, mindegy, hogy kerámia vagy bakelit. (Én egyszer bakelit foglalatba becsavartam egy 500 akárhány W-os UV izzót. Bírta kb. fél percig! :DDD ) Vagy egész másra gondoltál, akkor sorry. :B

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#568) Manitou válasza Kalandor (#567) üzenetére


Manitou
addikt

Melyik mennyi?
k értékek? Márka?

(#570) (Bundás) válasza Kalandor (#569) üzenetére


(Bundás)
addikt

Amikor mi beszéltünk egy külsős szakival monddá, hogy a régi, esetleg IKV-s ablakokhoz képest a 3 kamrás is már áldás. Az ötkamrást akkor érdemes választani, ha 3-as árában van akcióba, sokat nem érdemes érte fizetni.
Talán az segíthet még, hogy ki mennyi garanciát ad, de a fő szempon a vasalat, mivel úgyis az fog előszőr tönkre menni. Amelyik gyártó több év garanciát ad vasalatra talán tovább is bírja majd, mint a többi. SZVSZ.

ANT: a foglalatot értem igen. 100W-ra van hitelesítve, de csak 60-as ízzót raktam bele, elég az. Hát körtecserénél óvatosan kell majd ott nyúlkálni, de mikor nem. Lekapcsolva kell, nem úgy mint a Pókember faterja, ki villanyszerelő volt, de csavarásra villantva cserélte a körtét, a barom. :D

(#571) Manitou válasza Kalandor (#569) üzenetére


Manitou
addikt

Én a 3 kamrást venném, ugyanis nyílászáróknál főleg az üvegfelület a ''gyenge keresztmetszet'', ott megy ki a legtöbb energia. Az legyen jó k értékű és kész.

(#574) (Bundás) válasza Kalandor (#573) üzenetére


(Bundás)
addikt

Szilikon biztos ott tartaná, de lambériát falra ragasztani, nagyon kókány munka, szerintem. :U
Idő kérdése és leválik, elmozdul, fát biza csavarozni kell betonra...

(#576) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Esztergom, vagy környékén van valaki aki ért a hidegburkoláshoz?

Konyha felújítást tervezek... Járólapot kellene rakni, és a csempét is szeretném lecserélni.

Köszi!

Press any key to continue ...

(#577) Met válasza Kalandor (#575) üzenetére


Met
Topikgazda

A lambéria alatt szokott lenni párnafa vagy valami, arra már csak szögelni kell és fentmarad, persze pár helyen javasolt a csavar.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#580) jeges válasza Kalandor (#579) üzenetére


jeges
senior tag

nem biztos, h jól értem: a teljes ablak és ajtó együtt kerül ennyibe hőszigetelt üveggel? mer' akkor nem tűnik drágának :U

(#582) tildy válasza Kalandor (#567) üzenetére


tildy
nagyúr

Esetleg nézz szét fakeretes ablakok közt is. Úgy hallottam külföldön már egyre kevésbé használjáka műanyag nyílászárót, térnek vissza a fára.
Kerepesi úton tudok egyet, aki ilyesmivel foglalkozik.

Ha már lakásfelújítás: múltkor beszakadt párom alatt az ágy (farostlemez volt a szivacs alatt, az tört el egy helyen). Obiba bementem, vettem egy tetőlécet, felvágattam méretre(ingyenes!) , beraktam, és beszegelgettem . Szupijó lett:)
Ja és voltak műanyag ablakok is 30-40 E foritn közötti árban.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#583) jeges válasza Kalandor (#581) üzenetére


jeges
senior tag

59x194cm-es erkélyajtó
101x142cm-es ablak (fix, nem nyitható)

100*140-es ablakot nem mondanám picinek annyira, nálunk 120*150 és 150*150 a jellemző méret, de egyáltalán nem kicsik.

ablakot tekintve az átlagos alsó kategóriás nettó ár műanyagban félig-meddig hőszigetelt üveggel (1,3) is 40k körüli lehet - legalábbis amennyire tavalyról emlékszem. az ajtó ehhez képest minimum 1,5-2szer ennyibe kerül, és már ott is vagyunk, amit láttál.
vasalat nem túl drága, a ''sima'' nyitható vagy buktató 5-10k alatt van (nekünk valahol 5k körül volt az anyagár nyílászárónként átlagosan kilinccsel együtt - fele nyitható, fele buktatható durván)

(#584) Janoska26


Janoska26
addikt

Hétvégén szunyoghálót raktam 2 ablakra, persze belülre tettem, mert attól a rohadt redőnytől nem fértem hozzá kívülről. Igaz a 2 belső ablak így zárhatatlan lett, meg szerintem felesleges is, úgyhogy levettem, majd visszateszem ősszel :DD

(#587) Satan_Claus válasza Kalandor (#586) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Az ablakokat 60/60-tól 30 centinként növelik, ezek az egységes méretek (pl. 90/90, 90/150 stb.), ajtóknál a 75/210, 90/210, 90/240, 100/210, 100/240 a normális. Ami ettől eltér, azt egyedileg kell gyártani, azok kb. 30-60%-kal többe kerülnek.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#589) Satan_Claus válasza Kalandor (#588) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

:DDD Ez igen, ez marketing :R

Az a baj, hogy a hőszig üveget is drágábban gyártják egyedileg, így az alkesz asztalos is drágább lesz

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#590) tildy válasza Kalandor (#585) üzenetére


tildy
nagyúr

az összes asztalos akivel beszéltem egy link, alkoholista nímand volt, aki majd a beépítés után megmondja, hogy mennyibe kerül az ablak.
Hát elég furi emberek vannak errefelé.Mi vidéken gyártattunk bejárati ajtót, tokostul nem került többe 45 ezernél. Igaz + a kilincs meg a zárak + az üvegezés votl +20 még.

Lehet érdemes lenézni vidékre, és ott legyártatni valami normális asztalossal. Méretre, természetesen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#591) jeges válasza tildy (#590) üzenetére


jeges
senior tag

milyen fából?

(#592) tildy válasza jeges (#591) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem fenyő volt, de majd szülőket megkérdem.
Kb így néz ki (ez nem a mienk [link] ), az üveg benne hőszigetelt, domború, fényvisszaverős.

Mondjuk most épp utcai kerítést csinálnak, a kerítésléc (kis minta van benne, kb 1-1,2 méter magas lécek) darabja 200 ft volt, az obiban tegnapelőtt néztem a legolcsóbb is kb 290től kezdődik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#593) Met válasza Kalandor (#578) üzenetére


Met
Topikgazda

Lehet kapni Obi-ban (is) ilyen dekorlemezt vagy mi a neve, néhány mintából lehet válogatni.
Annak elég a sziloplaszt és csak pár szög.
Arra azért gondolj, hogy hogy nézhet majd ki a fal ha le kell szedni valamiért, fél vakolat leesik stb. ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#594) szjoci válasza Kalandor (#572) üzenetére


szjoci
őstag

szia!

ahol dolgozom 7 év gari van minden műanyag nyílászáróra (így a vasalatra is) ;)
privben ment az elérhetőség

[Szerkesztve]

(#597) Integra válasza Kalandor (#596) üzenetére


Integra
titán

ismerik ők a piacot keményen, csodák nincsenek..
egyik cimborámnál épp a lakását verjük szét, fullra..
most rakták be múlt héten az új műanyag nyílászárókat.
elkérjem neked a kontaktot hogy még náluk is megérdeklődj egy kört?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#598) Satan_Claus válasza Kalandor (#596) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Lengyelországból sokan hoznak be ablakot, és nem azért olcsó, mert xar. Másrészt csak akkor kell csak áfát fizetni, amikor eladta, nem amikor megveszi, lévén az EU-ból van. Én inkább a cúgmentest választanám, aztán 130-ba belealkudni egy kőművest. :U

Így ugyanott vagy, mint az ablakossal, csak még el is vitték, ráadásul jobb a hőszigetelés is.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#599) neduddki válasza Kalandor (#572) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Leht hogy keosn szlok, de napos oldalon kedveld az argonost es vkienk mar ajalottam, ill. asztalosbol a VII. ker vorosmarty ucca a kiraly uccatol az elso pincelajarat, a bal oldalon, ha eszembe gyun a nevuk azt is megirom, gar-t meg annyyit vallatak amig vannak:- )

udv

neduddki

mod:

Fa-Komplex Asztalosipari Bt.
1074 Budapest, Vörösmarty utca 17.

(1)342 7695

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#600) Integra válasza Kalandor (#596) üzenetére


Integra
titán

[link]
innen jöttek az ablakok, ajtók, beszereléssel, mindennel együtt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.