Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1152) e.vid válasza Kalandor (#1151) üzenetére


e.vid
senior tag

flexibilis bekötőcső.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1153) Flashcash válasza Kalandor (#1151) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nálam is volt már ilyen, annyit szoktam csinálni hogy a meghibásodott kütyüt leszerelem, a VII. kerület Csányi utca 14.körül van egy kis házt. szerelőknek alkatrész bolt oda elviszem és a kezembe nyomnak egy olyat ami jó helyette. :)

(#1155) Geller72 válasza Kalandor (#1154) üzenetére


Geller72
veterán

..a vízflexikről annyit, hogy itt a közelünkben vettek az olaszok egy házat, ráköltöttek kb 30 millát. Egyszer elmentek haza 1 hónapra. Eldurrant a bojler flexicsöve (mert a marháknak nem volt annyi esze, hogy elzárjon mindent, ha elmegy) és 270 köbméter víztól megrogyott az egész ház, mondhatni kuka. Az alap, hogy nyomáscsökkentőt rakok a rendszerre. A csaptelepek sem és a flexicsövek sem bírják a nagy nyomást. A flexinek a vékony perem a gyenge pontja a hollandin belül. Hiába a fém háló, xart sem ér, ha túl van húzva. Saját lakásomban semmit sem kötöttem össze flexivel. Ahol lehetett, ott roppantós csatlakozóval, krómozott-lágy rézcsővel kötöttem össze, a bojlernál meg Viega Pexvit alubetétessel+hollandis csatlakozóval, press kötéssel. Nyugodtan alszom..Ha lehet, mellőzzétek..
Üdv:
Geller

(#1157) brownus válasza Kalandor (#510) üzenetére


brownus
veterán

szia,
ezt hol vetted és mennyiért? nekem is kell egy a fürdőbe, meg 1-1 a konyhába és a wc-be, de oda venti nélküliek. esténként szörnyű kaja szagok jönnek be és sajnos kiszívni már nem tudja a szellőző mert el is dugult, meg a festők is rákentek egy réteget...

gondolom Te is úgy oldottad meg, hogy ha a fürdőben tartózkodtok vagy felkapcsoljátok a világítást akkor megy a venti a szellőzőben.

viszont ha a lamellák lezárnak, akkor nincs szellőzés a fürdőben, panelban kell, hogy állandóan legyen, nem?

(#1159) Geller72 válasza Kalandor (#1158) üzenetére


Geller72
veterán

A kludinak is van. Kifolyószárat olyat rax, amilyet akarsz, az átkapcsolót külön is meg lehet venni.
Geller

(#1160) brownus válasza Kalandor (#1158) üzenetére


brownus
veterán

ilyen van nekünk a fürdőben (a képen levő) sanimix, az obiban vettük 7-8k körül volt. a hattyúnyakat cserélheted rövidebbre is.

van az obiban minden (ha éppen nem fogyott ki az árukészlet, de) cserélni kellett a mosdó kagylót, vmi szar olasz márkát vettünk és a vízszerelő nem tudta kiverni a csaptelep helyét. szó nélkül visszaadták a pénzt és vettünk kicsit több pénzért alföldit. szebb is nagyobb is.

(#1162) Met válasza Flashcash (#1153) üzenetére


Met
Topikgazda

lol
Te is odajársz? Én is hasonló módszerrel szoktam ott vásárolni :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1164) brownus válasza Kalandor (#1163) üzenetére


brownus
veterán

kollégám most mondta, hogy a barosson ha sétálok az orcy tér felé, a jobb oldalon van egy két szintes háztartási bolt, ma du. elmegyek a szellőzőkért. esetleg nézz el oda is...

én is jártam már ott, ha a baross felől mész, akkor az első bejárat a bolt, következő a raktáruk. először nagy lendülettel oda mentem be, aztán kedvesen átirányítottak a boltba:)
szervezünk oda egy ph!talit, meg egy szakkört -> do it yourself:D most megfogtok mosolyogni, de amióta beköltöztünk otthonunkba igazi férfinek érzem magam:D tiszta ezermester leszek a végére, fúrok, vágok, ajtót csiszolok, festek, stb... hmm, büszke vagyok magamra :B :) ha rá van kényszerítve az ember mindent megtud csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#1165) Geller72 válasza Kalandor (#1161) üzenetére


Geller72
veterán

A Ferromixet felejtsd el. A mofém ok, gyak. u.a, mint a kludi.
Üdv:
Geller

(#1167) robekri válasza csemberlen (#1148) üzenetére


robekri
addikt

Miért is nem túl nyerő? :S

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1168) csemberlen válasza robekri (#1167) üzenetére


csemberlen
őstag

Mert olasz, és azon belül is a legalja sajnos.
Megoldodott a gondod?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1169) Geller72 válasza csemberlen (#1168) üzenetére


Geller72
veterán

Még mindig jobb, mint a Demrad....De ettől még valóban xar...

(#1171) csemberlen válasza Kalandor (#1170) üzenetére


csemberlen
őstag

Vegyél inkább egy Roti fogót, meg egy állitható villást, a feléből kijössz, és legközelebb se jössz zavarba ha cserélni kell.............

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1173) Geller72 válasza csemberlen (#1171) üzenetére


Geller72
veterán

A rothenberger leszedő az 5690+áfa.

(#1174) Geller72 válasza Kalandor (#1172) üzenetére


Geller72
veterán

Simán megcsinálod...

(#1175) Geller72 válasza Kalandor (#1172) üzenetére


Geller72
veterán

Cikkszáma:7.0228

[ Szerkesztve ]

(#1177) Geller72 válasza Kalandor (#1176) üzenetére


Geller72
veterán

Itt
Aztán a katalógus fül fenn..bejön, utána látni fogod..balról válaszhatsz..de nem ez a lényeg..
ha kell, rendelek, elküldöm postán..hozzánk jár a Roth.

[ Szerkesztve ]

(#1178) Geller72


Geller72
veterán

Google---->rothenberger Standhahnmutternschlüssel

(#1179) csemberlen válasza Kalandor (#1172) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem a képen linkeltre gondoltam, de erre a márkára. papagájfogó beceneve is van.
Persze nincs értelme, hogy eláztasd az alattad lévőt, vagy a falszomszédot::) :W [C][/C]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1180) csemberlen válasza Geller72 (#1177) üzenetére


csemberlen
őstag

Igaz, hogy örökgari van a fogóikra? :C

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1181) Geller72 válasza csemberlen (#1179) üzenetére


Geller72
veterán

De ez kifejezetten erre való..[link]

[ Szerkesztve ]

(#1183) csemberlen válasza Geller72 (#1181) üzenetére


csemberlen
őstag

Ilyet még nem láttam, pedig huszonéve dolgozok az épitőiparban...........
Ezzel a mosdó alol támadják meg a csaptelepet?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1184) Geller72 válasza csemberlen (#1183) üzenetére


Geller72
veterán

Igen..

(#1185) csemberlen válasza Geller72 (#1184) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi......... Én otthon le szoktam venni a mosdót csaptelepcserénél, legalább a csempét le lehet takaritani.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1186) Geller72 válasza csemberlen (#1185) üzenetére


Geller72
veterán

De ha nem otthon csinálod, akkor azért nem mind1.. :DDD Egy kicsit gyorsabb így. ;) És Kalandor fenti munkadíj táblázata szerint igen hamar megtérül egy szerelőnek... :DD

(#1187) csemberlen válasza Geller72 (#1186) üzenetére


csemberlen
őstag

Az biztos, hogy aki ezzel foglalkozik annak megéri.
Én ha ez nem jött le villanyszereléssel foglalkozom pénzszerzés címe alatt. De elég sok mindent megcsinálok otthon, vagy barátoknak víz/fütés gyanánt.Van elég sok szerszámom is hozzá, ilyenem nincs. de pl rézhez hajlitón kivül minden, meg cafni behajtó.....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1188) Geller72 válasza csemberlen (#1187) üzenetére


Geller72
veterán

Rothenberger elektromos forrasztógép is van?.. :D

(#1189) csemberlen válasza Geller72 (#1188) üzenetére


csemberlen
őstag

Az jó, bár a forrasztás a szakmámban szinte teljesen megszünt..................

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1191) csemberlen válasza Kalandor (#1190) üzenetére


csemberlen
őstag

De, beszélgettünk is mélbe a hangszigetelésed kapcsán................

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1193) csemberlen válasza Kalandor (#1192) üzenetére


csemberlen
őstag

Az a helyzet, hogy amit irtam vizet csak szük körön belül szoktam csinálni.
Azonkivül úgy elkapott a nátha, hogy nézek a fejemből kifele, hogy mi újság.
Ha 10 alatt talász szakit azt becsüld meg, sajna ilyen árak vannak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1195) tbs válasza Kalandor (#1194) üzenetére


tbs
addikt

Szervezd őket egy időre és futtasd az árat... ;]

(#1197) Met válasza Kalandor (#1196) üzenetére


Met
Topikgazda

Figy, próbáld meg, ha el tudod zárni a vizet a fürdőben akkor nincs semmi gond.
Összerakod, kinyitod ha gáz ill. víz van akkor elzárod és javítod.
Nincs semmi ördöngősség benne, már kettőt kicsréltem, sőt az egyik mosdót fel is szereltem és nem csöpögött :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1199) Met válasza Kalandor (#1198) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem egy ügyes szerelő is lebont mindent ami nem lenne baj csak elkéri az árát.
De nem kell szétszedni a szifont, (amit amúgy ajánlatos néha megejteni) elég csak azt a csövet kilazítani ami a fel felé megy, hogy el tudd húzni a faltól

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1200) jeges


jeges
senior tag

van-e arra viszonylag egyszerű megoldás, ha már meglévő kültéri (!) világítást szeretnék távirányíthatóvá tenni? váltókapcsolóval működik jelenleg. 20-25 méteres távolságból kellene vezérelni, és jobban örülnék rálátás nélkül is működő megoldásnak.
ha nem muszáj, nem szeretnék új szerelvényt (mozgásérzékelőt sem), max a meglévő egyik kapcsoló cseréjét tudom elképzelni, vagy hasonlót.
conrad.hu-t már néztem, nem túl biztató a felhozatal. találtam még egy duewi nevű céget, de nem túl informatív a honlapjuk. nekik mintha lenne hasonló, kültéri 433 mhz-es távirányítható kapcsolójuk, de hátha valaki látott/csinált is már ilyesmit, esetleg beszámolhat gyakorlatban szerzett tapasztalatokról.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.