Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) qtrica válasza erdey_a (#200) üzenetére


qtrica
aktív tag

:C
Gratulálok!

Yoda Jr.

(#203) Rive válasza Kalandor (#202) üzenetére


Rive
veterán

A festék kevés. Csövekre való spéci szigetelőburkolatot lehet kapni, bár hirtelenjében gőzöm sincs, hol próbálkoznék a dologgal. Ha rendesen leszigeteled, hogy a burkolat alá ne jusson pára, akkor nem fog alápenészedni sem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#205) Rive válasza Kalandor (#204) üzenetére


Rive
veterán

Festhető, ha jól tudom :)

[link]

Ui.: elég általános cuccnak tűnik, SZVSZ minden második felszereltebb szerelvényboltban lesz valami efféle.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#207) erdey_a válasza Kalandor (#202) üzenetére


erdey_a
őstag

Ezen oknál fogva szokták a csöveket betekerni filccel. Persze ez csak olyan helyen jó megoldás, ahol a cső nem látszik (pl.: kád alatt), mert amúgy nem túl esztétikus.

De van ilyen habszivacs szerűség, méterben lehet kapni, azt hiszem csőhéjnak hívják.

szerk.: Közben megtaláltam, de ahogy nézem, mások is :) [link]

[Szerkesztve]

Vérboci

(#209) erdey_a válasza Kalandor (#208) üzenetére


erdey_a
őstag

olyat még nem láttam, hogy a habszivacs borítást lefestették volna :(

gondolkozzunk logikusan: a száradás után relative rideg festékréteget felvinni egy rugalmas felületre, nem túl maradandó megoldás.
A baj az, hogy ezeket a szigeteléseket sem a kirakatba tervezik. Falba beépíteni, meg eldugni tök jó. Az ember körépattintja a csőnek, aztán n+1 gyorsbilinccsel rögzíti. De hogy ez egy használati helyiségben mennyire bántó a szemnek, az egyéni elbírálás kérdése.
Mindenesetre én nem festeném le.

Vérboci

(#211) erdey_a válasza Kalandor (#210) üzenetére


erdey_a
őstag

Miért ronda a szürke polifoam? Én simán úgyhagynám.

Alternatív megoldás, ha a cső a sarokban van, hogy csinálsz köré gipszkartonból egy dobozt. Pár tartót felfúrsz (vagy hilti szalag is megfogja) és ahhoz jöhet a gipszkarton. Azt meg már festheted akármilyen színre. Mondjuk barkácsolni kell egy kicsit, de költségileg nem jelentős.

Vérboci

(#212) I_Am válasza Kalandor (#206) üzenetére


I_Am
veterán

Ez polifoam, ha igy már ismered. Erre szoktak még egy feltekerhető szigetelőréteget tekerni ami festhető. Ezt is be lehet festeni és ha mechanikai hatás vagy túl sok pára nem éri, akkor rajta marad. ;)

Régebben gipszelt gézréteggel tekerték körbe igy megoldva a ''fehérítést''. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#213) ngabor2 válasza frankie! (#198) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akinek van egy kis esze és természettudományos ismerete, az nem dől be ennek se. kb. olyan, mint az aquapol, vagy mi a szösz volt. a metánmolekula nem mágnesezhető, úgyhogy ha 6T-s mágnesen vezetnénk keresztül, akkor se adna le több hőt, mert nem tud! igen, több energia van benne, mint ami a lakást fűti, mert az eltávozó füstgáz meleg... sőt, E=mc^2, tehát még sokkaltöbb energia van benne :D

a tudományos magyarázat első bekezdése után nem is bírtam olvasni, mert féltem, hogy leszakad a plafon... most már biztos, hogy kamu.

(#214) ngabor2 válasza Kalandor (#210) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet kapni fehér felülettel is, ha jól láttam, az vízzáró is. az már nem ronda, különösen, ha a vágási részt a fal felé fordítod.

(#215) csemberlen válasza frankie! (#198) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha érne valamit akkor a komolyabb gyártók is beletennék a készülékükbe.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#216) qtrica


qtrica
aktív tag

Kicsit leült a totyik. Mindenkinél minden rendben?

Yoda Jr.

(#218) qtrica válasza Kalandor (#217) üzenetére


qtrica
aktív tag

Akkor hát?

Yoda Jr.

(#220) Jester01


Jester01
veterán

Gránit mosogatókról mi a véleményetek? Hol érdemes venni? Olyan 50-60e körül szánnék rá, mert szééép :B

Jester

(#221) Brae


Brae
őstag

Érdeklődni szeretnék, hogy nem tudtok-e olyan műgyantaszerű anyagról amivel az elrozsdásodott csövek élettartamát lehetne egy kicsit meghosszabítani, konkrétan az a cső van szétrohadva/kilukadás szélén, ami összegyűjti a padlóból kijövő csöveket, merthogy padlófűtés van. Valami olyan anyag kellene, amivel ezt a szezont még kihúzza.



(#222) qtrica válasza Brae (#221) üzenetére


qtrica
aktív tag

Gyüjtő-elosztóra gondolsz?

Yoda Jr.

(#223) Brae válasza qtrica (#222) üzenetére


Brae
őstag

Sztem igen, de én nem értek hozzá. Ez egy ilyen tartályszerű valami és a padlóból az összes cső ebbe csatlakozik.

(#224) qtrica válasza Brae (#223) üzenetére


qtrica
aktív tag

Nem javitható szvsz az általad kivánt módon. Egyszerűbb is cserélni.

Yoda Jr.

(#225) _Petya_ válasza Jester01 (#220) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Ha ez az, amire én gondolok, akkor tudok róla infókat.

(Bl*nco a márka)

Gránitőrleményből készülnek, amit műgyanta tart össze. Nagyon jó, annyi hátránya van, hogy beszereléskot vigyázni kell, hogy el ne törjön(pl amikor kifúrod a csaptelepnek a lyukat), használat során pedig a hőre kell vigyázni, 180-200 fokor bírnak, tehát pl. ha a forró edényt ráteszed a szélére, elolvad. Egyébként teljesen jó, nem látszanak meg rajta a vízcseppek, mint a rozsdamnetes acél mosogatón, és nem pattog le a zománc sem :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#226) Jester01 válasza _Petya_ (#225) üzenetére


Jester01
veterán

Voltam a technovie nevű cégnél [k telma márkanevű cuccokat forgalmaznak (bővebben: [link] - remélem nem számít reklámnak).
Azt írják, hogy hőálló is. De mindegy, nem akarok rá/beletenni forró edényeket.
A beszerelést meg rábízom szakemberre.

Köszi a megnyugtató hszt! Azt hiszem akkor benevezek egy ilyenre.

Jester

(#227) _Petya_ válasza Jester01 (#226) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Igen, erről az anyagról van szó. Beszereléskor a vízvezetékszerelő teljesen kétségbe volt esve, hogy mi lesz ha eltöri, neki kell kifizetni az 50k-s mosogatót, de aztán megoldotta végül. A hő és ütésállóságot szerintem ne próbáld ki :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#228) gyomlosi


gyomlosi
tag

Sziasztok!
Én olyan szakembert keresek, aki tud készíteni tolóajtos beépített szekrényt.
A szekrény 275 magas, 158 széles es 61 mély. Ha valaki tud segíteni, akkor .....
please!! :)

(#230) Jester01


Jester01
veterán

Hagyományos két tekerős csaptelepre javasolnátok típust? Eddig a mofém szolar-nova ([link]) jött be leginkább, de élőben megnézve kiderült, hogy gagyi műanyag lapka van a tekerőben. Mindenesetre valami dizájnosabb de nem elvetemült darabra gondoltam. (ez: [link] például ronda. a mindenféle nosztalgia, meg réz cuccokról nem is beszélve.)

Jester

(#231) lapa válasza Jester01 (#230) üzenetére


lapa
veterán

nekem egy ilyen mofém-nova csaptelep elhullott valami 1,5-2 év alatt (öntvényhibás, elrepedt). mondjuk szó nélkül cserélték, de barkácsolás meg postázás így is megvolt. nemtom milyen márkák tartoznak a ''jó minőség'' kategóriába, de én már kétszer buktam anyaghibás szerelvényeket. a csapteleppel szerencsénk volt, nem a nyomás alatti részen repedt el...

(#233) Jester01 válasza Kalandor (#232) üzenetére


Jester01
veterán

Hja, csak sajnos náluk is vagy egykaros vagy ronda. Kizárólag a standard jöhetne szóba, de annál viszont szeretnék egy picit(!) dizájnosabbat.

OBI-ban láttam egy colorado nevűt ami megtetszett (mellesleg neten nyoma sincs). Persze abból csak és kizárólag mosogató csaptelep létezik az pedig már van.

Jester

(#235) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Ma kifestettem a fürdőszobám, szakember lettem!

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#236) Jester01 válasza Kalandor (#234) üzenetére


Jester01
veterán

A merkapt nevezetű bandánál voltam már kétszer, szerintem te is rájuk gondolsz: [link]

Csapom még mindig nincs :O

Jester

(#237) degu válasza Fuvaros (#235) üzenetére


degu
senior tag

En is! :R
Es azota torom a fejem,hogy mi a f*sztol ilyen foltos? :Y /Lehet,hogy valaki mas is dolgozott rajta? :W /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#238) svédcsepp


svédcsepp
tag

Én meg a hálloszobát festettem ki szo-n. Életem első festése. ami megvolt 2óra alatt , de az előkészület és utókészület miatt egy napos meló-lett. De kijött 2500Ft ból (a szerszám, kellékeket nem számolva)
Viszont nem tudom kimosni a festőhengert! Erre van valami módszer vagy el kell dobni?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#239) qtrica válasza svédcsepp (#238) üzenetére


qtrica
aktív tag

Áztasd be használat után rögtön, majd alaposan tisztitsd ki. Tökéletes új állapotban ne reménykedj, de ha nem marad benne festék csomósan beszáradva, újra használhatod legközelebb.

Yoda Jr.

(#240) svédcsepp


svédcsepp
tag

Igen ezt tettem. Narancs sárga (Terakotta) festés után , még mindig enyhe fakó sárga szine van a hengereknek. Mosogépben mostátok már a hengert?

Lehet hogy kimosom még gépben, mert most kellene fehér falat festenem.

Vagy nem annyira gáz az ha kicsit más szinű (még) a henger?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#241) qtrica válasza svédcsepp (#240) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ha még egy kis mosószerrel is besegitesz, jobb lesz az eredmény, de a szinminta akkor is maradni fog.

Yoda Jr.

(#242) jeges


jeges
senior tag

hátha tudja valaki: turbo cirko saját kéményének beépítéséhez kell kéményseprői nyilatkozat, hozzásárulás?

(#243) degu válasza jeges (#242) üzenetére


degu
senior tag

Tudtommal muszaly,mert ha nem tevedek,a kemenyseproknek evente legalabb egyszer ki kell menni mindenhova,nemcsak a zset bekotorni,hanem leellenorizni a kemenyek allapotat! :R
Tehat hiaba Te kotod be titokban,az elso ellenorzesnel lebuksz,es megbuntetnek! :Y
Tovabba kalkulald be,hogy gazkeszulek bekotesekor kotelezo kibelelni a kemenyt! :((
Ez rendszerint dragabb,mint a gazkeszulek! :W /En ezert is dontottem a draga villanyboiler mellett! :O /

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#244) jeges válasza degu (#243) üzenetére


jeges
senior tag

nem ugyanarról beszélünk. a turbó (zárt égésterű) cirkókhoz saját, kettős falú szerelt ''kéményt'' ad a gyártó, forgalmazó. az bizonyosnak látszik, hogy ha a ''kéményt'' vízszintesen vezetik ki a házból, akkor nem köll kihívni a kéményseprőket. a kérdés az, hogy a függőleges kivezetés esetén mi a teendő.
(most olvasgatok utána, és a kérdésre választ bár nem találtam, de mindenhol írják, hogy a zárt égésterű kazánokra vonatkozó szabályok sokkal lazábbak, mint a nyílt égésterűeknél - a rendszerek különbségei miatt)

szerk: vagyis nem lesz épített kémény, csak a fenti, a gyártó által adott szerelt, duplafalú, szigetelt cső. azt viszont felfelé fogják kivezetni.

[Szerkesztve]

(#245) tbs válasza jeges (#242) üzenetére


tbs
addikt

MINDEN kéményes cucchoz kell. Sőt... De majd elmondják. Nemolcsó. :(

#244: A vízszintest is ellenőriztetni kell... ;)

[Szerkesztve]

(#246) jeges válasza tbs (#245) üzenetére


jeges
senior tag

ok, pontosítás:
a használatba vételhez mindenképp köll szakvélemény a kéményseprőktől.
(ha jól sejtem a turbó rendszer miatt) nekünk az építési engedélyhez nem köllött beadnunk kéményseprői elvi hozzájárulást, de kérdés az, hogy a gáz meó fog-e kérni ilyesmit, vagy ezt ők nem vizsgálják.

[Szerkesztve]

(#247) tbs válasza jeges (#246) üzenetére


tbs
addikt

Gázmeóról passz... :(

(#248) lapa válasza jeges (#246) üzenetére


lapa
veterán

nem hiszem, hogy ilyet megérné bekockáztatni, persze nem mintha atomfizikus téma lenne... meg van asszem olyan, hogy szomszédhoz nem vezetheted. meg zúg, legalábbis édesanyámnál elég tupoljev hangja van. kémény nálunk (nem turbó-charged kazán) vmi 60e huf volt, talán 6 méteres.

(#249) jeges válasza lapa (#248) üzenetére


jeges
senior tag

hol a kockázat? rendesen lecsekkolják majd annak idején a kéményseprők, csak emiatt nem akarunk csúszni a gázbekötéssel - ha nem muszáj.

(#250) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Csepelre kéne valaki, aki megnézi a csapot, mert a hidegvízes csap el van szaródva. Bár lehet ilyenkor csak simán le kéne cserélni a csapot. A megnyitó részről van szó.

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.