Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83051) sz.zs. válasza Parci (#83050) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én sem akartam, csak már kínomban próbáltam ki ezt is.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83052) mdav88 válasza mdav88 (#82919) üzenetére


mdav88
senior tag

A Reneka kosarat kivettem a pakkból, így az ár 165e forintra módosult, viszont, ha szeretnéd hozzá a Tadamm maroktampert, akkor 175ért vihető, vagyis egy plusz tizesért.

[ Szerkesztve ]

(#83053) zolnagy


zolnagy
őstag

Dual bojleres gépeknél hogyan oldják meg a kávékazán légtelenítését az első feltöltésnél? Itt ugye nincs se gőzcső, se forróvíz vételi cső. Azért kérdem, mert a Silvanot berézcsöveztem és a gyári helyéről áttettem az OPVt a pumpa után. A gyári hely a kazán tetején a vízbebezető T elágazás másik felén volt, így viszont az előmelegített vizet dobta el. Tehát áttettem, de nem működött jól. Nagyon lassan érte el nyomást, az opvt jóval beljebb kellett tekernem...stb. Tehát az opv helyére szeretnék tenni egy légtelenítő szelepet vagy hasonlót.
Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?

(#83054) Parci válasza zolnagy (#83053) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kimérted, hogy kellenek ezek a tuningok? amikor mi anno közepesen komoly eszközzel néztük SiD-del, emelkedő volt a hőkarakterisztika csapolás alatt dacára az eldobott melegvíznek (pedig mi is azzal kezdtük, hogy még a hideg ágba ment egy OPV, mert ez fel sem merült bennünk).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83055) mdav88 válasza Parci (#83054) üzenetére


mdav88
senior tag

Az emelkedo homerseklet abbol adodik, hogy a bojlerben a pipacso magassagaban joval melegebb a viz, mint a fej.

(#83056) zolnagy válasza Parci (#83054) üzenetére


zolnagy
őstag

Kimértem, a csapolás feléig emelkedett 2 fokot, aztán a végére visszaesett 2-t, szóval nem biztos, hogy kell. (az igazság az, hogy nem vagyok biztos benne, hogy jó az a mérés, amit csináltam, azaz, hogy bedugtam a k elemet a fej furatába, mert így a fejhővel együtt méri a vizet) A kíváncsiság hajt. Akinek eladtam a Brasilia Ladyt, egyszer visszahozta, mert nem melegített. Kiderült, hogy a K hőelem vezetéke csúszott ki a pidből. De ha már ott volt, rézcsöveztem is neki. Ő szerinte jobb lett tőle.
A te volt Silvanodból én anno kiszedtem a pumpa utáni fot opvt. Nem dobott el az meleg vizet, mert ott nem melegítette elő semmi a vizet. Pusztán keresztülment a forró T idomon a víz az opv felé, ezért volt enyhén kézmeleg, amikor a tartályba folyt (a bojlerből nem szívta ki a forró vizet).
A rézcsőnél viszont valóban az előmelegített forró vizet dobja el.
Ha más nem lesz, lehet beteszek én is egy 2. opvt a pumpa után, ha nincs más ötlet.

(#83057) SoundON válasza zolnagy (#83056) üzenetére


SoundON
tag

Szerintem az a mérés jó, ami a csapolás közbeni állapotokat modellezi le és aközben tudja mérni a kifolyó víz hőmérsékletét. Hiszen azt szeretnénk szabályozni hogy pontosan hány fokos víz érkezzen a kávépogácsára.
Természetesen a PIDet a bojlerbe helyezett hőelem kell hogy szabályozza, de hogy a pid éppen mit mutat, meg a bojler és a fej mikor hány fokos az szerintem nekünk teljesen mindegy.
Tehát egy feltett karban és kitöltő közegbe kell egy pontos és gyors hőelemet rakni, ami mérni tudja a kb 30mp/40ml víz lefolyás közbeni pontos hőmérsékletét. Addig kell a PID hangolásával, a hőelem pontos helyével, a fűtőpatronok teljesítményével, a bojler szigeteléssel, a rézcső hosszával stb stb játszani amíg minél kisebb szórásban, minél stabilabban a kívánt hőmérsékleten folyik ki a víz.
A Fragola által épített rézbojleres, rézcsöves, Omron E5CC PIDes, K hőelemes GC-nél egy 30mp/40ml-es csapolás alatt nekem csak 0,2-0,5C fokot emelkedik a kifolyó víz hőmérséklete, ami több mint kurvajó! :)

(Csak viszonyításképpen: Ugyan ezzel a mérő műszerrel egy új La Marzocco GS3 MP-nél 0,5-1,5C fokokat mértem)

(#83058) sz.zs. válasza sz.zs. (#83051) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Na, ma próbálgattam...
IMS-sel bármit csinálok, megvan a kicsit kesernyés íz.
VST-vel teljesen eltűnik, és jobban kijönnek az ízjegyek is.
Anno alubojlernél pont azért váltottam vissza VST-ről IMS-re ennél a kávénál, mert pont fordítva volt.
Hogy ez mitől van, nem tudom, minden esetre igen érdekes.
A kifolyó víz méréseim szerint mindkét bojlernél közel azonos hőfokú.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83059) vicces1 válasza sz.zs. (#83058) üzenetére


vicces1
aktív tag

Mindkét kosár 18gr-os?
Nálam a VST 15, és az aluból érkező vízzel is inkább (bár a víztrítő réz) az édes felé mozdul vele, ha gyorsabb, ha lassabb a lefolyás.
Az IMS-el szebb a lefolyás, de ízben más.

Ez a tapasztalat mondjuk most sokat nem segít neked a rézbojler dilemmában.

Lehet, hogy az új réznek kell egy kis "edzés" bejáratás, patina, ásványi lerakódás, hogy megérjen a feladatára :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83060) zolnagy válasza SoundON (#83057) üzenetére


zolnagy
őstag

Néztem, ahogy Te oldottad meg. Na az tényleg profi megoldás :R
Rézbojleres GC nekem is van, tényleg jó gép.

(#83061) sz.zs. válasza vicces1 (#83059) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, 18-as ( gyerek adagot nem iszom :P ).
Nemtom mi lehet, valószínűleg nem lehet köze a rézbojlerhez, de mivel más nem változott a gépben, ezért kezdtem erre, ill. a hőfokra gyanakodni és lejjebb menni vele.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83062) grizlisandor


grizlisandor
addikt

51ml hexagon üveg, Graef CM702 kávédaráló, tamper, ims kosár, 0,5 kg kávé berendelve.

(#83063) sz.zs. válasza grizlisandor (#83062) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hol találtál 51 ml-es hexagon üveget?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83064) grizlisandor válasza sz.zs. (#83063) üzenetére


grizlisandor
addikt

Elírtam, csak 50 ml hexagon üveg(katt) találtam, de végül csak 47 ml hexagon üveg(katt)-et rendeltem.

(#83065) Koczó93


Koczó93
őstag

Van egy felesleges ims gc kosaram itthon, 12/18g. Ha valakit érdekel személyesen átvehető Veresegyház Fót környékén. 2500ft, vagy egy kis finom kávéért cserébe :D

(#83066) Koczó93 válasza Koczó93 (#83065) üzenetére


Koczó93
őstag

Holnap estig jegelve egy fórumtársnak.

(#83067) mdav88


mdav88
senior tag


Vegre!

(#83068) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagyon régen nem mértem vérnyomást, pedig évek óta napi 8-10 kávé lecsúszik. Most, így az esti kávé után mégis valahogy kíváncsi lettem... és megnyugodtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#83069) soldier2 válasza Fred23 (#83068) üzenetére


soldier2
őstag

Kávéval elmegy :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83070) bluesfan válasza mdav88 (#83067) üzenetére


bluesfan
tag

Gratula! Kíváncsi vagyok, mennyire és meddig lesz Liebling :)

(#83071) Parci válasza mdav88 (#83067) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tyű. grat!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83072) mdav88 válasza bluesfan (#83070) üzenetére


mdav88
senior tag

Ezt majd a nagytakarítás után megmondom. Régi vágyam, s ha mégsem jön be, hát megválok tőle :)
De én nagyon bízom a sikerében. :)

(#83073) Fred23 válasza soldier2 (#83069) üzenetére


Fred23
nagyúr

Direkt kihagytam a reggeli kávét, hogy mérjek egyet "tisztán" is:

[link]

Egyből meg is ittam mérés után egy duplát. :D

(#83074) BlacKSouL válasza Fred23 (#83073) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mindig felmegy a vérnyomásom, ha egy fényképen éppen a lényeg nem látható :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#83075) freaghill


freaghill
őstag

"Sikerült hozzájutni a képen szereplő Indonéz Toraja kávéhoz limitált mennyiségben. Ezért kizárólag a hírlevél olvasók juthatnak hozzá. A web áruházban Indonéz Jáva kávét kell kiválasztani és a megjegyzés rovatba beírni hogy Toraja kávét kérjük. Úgy gondolom hogy aki szereti a különlegességet , ezt az egyszeri alkalmat nem hagyja ki, Értékeli ezt a rendkívül kedvező árat és él a lehetőséggel.Érdemes sietni, mert a készlet véges."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83076) Fred23 válasza BlacKSouL (#83074) üzenetére


Fred23
nagyúr

:DD

Már csak egy üres poharat tudnék fényképezni. Saját keverést ittam egyébként, EDUSCHO Dupla és Tchibo Black & White 2:1 arányú keverékét Brikkában főzve. Aki még nem próbálta, annak ajánlom, szerintem finomabb így, mint külön bármelyik!

(#83077) koxx válasza mdav88 (#83067) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Wow :) Kíváncsi leszek a tapasztalatodra mert nézegettem én is. Az ascaso elment végül?

(#83078) BlacKSouL válasza Fred23 (#83076) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A szisztolés értékre gondoltam kivételesen, de legközelebb a kofíról is jöhet. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#83079) Fred23 válasza BlacKSouL (#83078) üzenetére


Fred23
nagyúr

106, de az én monitoromon és mobilomon egész jól látható, szóval ha Nálad nem látszik a szisztolés, kalibrálni kéne a monitorod!

Ha koffeinből a halálos adag felét tartalmazó mennyiségű kávét iszok, akkor már nekem is felmegy 150-re a vérnyomásom. Hosszú távon kérdéses, mennyire egézséges egy alapból alacsony vérnyomással élő számára a napi 8-10-12 kávé? Majd kiderül, de egyelőre minden oké. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83080) OPiiPO válasza Fred23 (#83079) üzenetére


OPiiPO
addikt

Megtennéd hogy 10 év múlva beszámolsz az eredményről légyszi? :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#83081) Csápájev válasza Fred23 (#83079) üzenetére


Csápájev
őstag

Ha komolyan foglalkozol a vérnyomásoddal,akkor vegyél egy kalibrált, megbízható vérnyomásmérőt.
Engem egy ilyen jópár éves citizen vérnyomásmérő majdnem bevitt az erdőbe, már magas vérnyomás gyógyszert akartak felírni.
Nagyon fontos,ha tényleg érdekel a vérnyomásod.

[ Szerkesztve ]

(#83082) Fred23 válasza Csápájev (#83081) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem igazán foglalkozom vele, csak éppen kedvem támadt megmérni, mert mostanában a családban majd' mindenki méregette. A vérnyomásmérő pontos lehet, mert kórosan magas vérnyomású apámnak is kábé annyit mér, mint az orvosé. (Apám 69 éves, az elmúlt 30 évben úgy 2x volt dokinál, de nemrég elesett az utcán, mentők vitték be, ott derült ki, hogy ilyen 190 körüli a szisztolésa. :( ) Mondjuk pont ezt tudta is, mert már 10 éve is meg lett mérve, és akkor is ennyi volt kábé, csak akkor még nem lett tőle különösebb baja, illetve nem produkált tüneteket. Nem szedett gyógyszereket rá, nem foglalkozott vele. Szerintem 2 hét, és abba fogja hagyni a vérnyomáscsökkentőzést most is, mindegy, ki mit mond neki.

OPiiPO: Ha még élek, örömmel! :D Én anyum vérnyomását örököltem, úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#83083) vicces1


vicces1
aktív tag

Kedves érdeklődők a fentiekben a webbeteg orvos-valaszol rovatunkat olvashatják. :D

altéma: "frissen pörkölt, és őrült" csibó, edusó, stb. döglött kávék élettani hatásai ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83084) Csápájev válasza Fred23 (#83082) üzenetére


Csápájev
őstag

Nekem is mértek összevissza a dokinál, hasonlóan milliószor használt csodákkal,de ugye nagyon változó, nem kapsz pontos képet,van akinek csak este, van akinek csak reggel magas.
Végül egy 24 órás vérnyomásmérő mutatott rá,hogy bizony jó a vérnyomásom, gondolom azt a napi használat miatt sűrűn ellenőrzik, vagy hamar kijön,ha hibás.
Én csak ajánlani tudom a megbízható vérnyomásmérőt,életet menthet.
Aki pedig a vérnyomáscsökkentőt csak úgy magától abbahagyja,az jó eséllyel hamar meghal.

(#83085) Keresztapper válasza mdav88 (#83067) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ez pontosan mi?

http://palscoffeetech.com/

(#83086) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Nemrég raktam hőmérőt a kis Magisterembe #81411
Nem sokáig volt benne...hamarosan leváltottam egy manométerre:

A gépházon belül volt egy kb. 6 cm hosszú összekötő idom az ulka és az OPV között:

...Nna ennek a helyre raktam egy T-idomot, amihez csatlakoztattam a manométer hollandiját...

Persze hogy rögtön állítani kellett a Magisteren a gyári limitet / bő 12 bar nyomást mutatott a vakszűrős teszt - amit szépen visszagurigáztam 9 körülire...

[ Szerkesztve ]

(#83087) Parci válasza freaghill (#83075) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jánosbá azért elég gyakran ír így kávéiról, amik persze többnyire tök jó cuccok, szóval minden oké, de valami ritkán kivételes, ha állandó :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83088) freaghill válasza Parci (#83087) üzenetére


freaghill
őstag

Rendeltem belőle 250g-ot, meg a Kapucziner specialitásból is.

Kíváncsi vagyok, eddig nagyrészt csak Choco Madness volt, ezzel gyakoroltam.

(#83089) mdav88 válasza koxx (#83077) üzenetére


mdav88
senior tag

Ascaso még itt...

Nem egészen értem, kb 6an írtak érdeklődők, de utána nem válaszoltak semmit arra, amit írtam. Egy ember már jött megnézni, de ő nem érzett akkora előrelépést, bár szerintem az általa hozott bab nem volt jó....

Keresztapper:
La Spaziale Vivaldi.

[ Szerkesztve ]

(#83090) sz.zs. válasza mdav88 (#83089) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Na, ezt „imádom” amikor valaki eljön kávéfőzőt venni és hozza a kávéját, ezzel még annyira nincs is baj, de amikor bolti tégla omniát, vagy valami általa otthon így-úgy ledarált valamit hoz?! :D

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83091) Parci válasza sz.zs. (#83090) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lyézusom, ez a hifista megfelelője, aki hozza a szent cd-jét? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83092) sz.zs. válasza Parci (#83091) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Valószínű… Van, hogy már inkább el sem kezdem magyarázni, hogy miért zubog át rajta a víz, inkább a kezébe nyomom a nyomásfokozós szűrő garnitúrát a kis műanyag fekete pöcökkel és útjára engedem :U

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83093) Parci válasza sz.zs. (#83092) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hozzám meg visszatért az elátkozott catler, úgyhogy még mindig eladó. nem tetszett a vevőnek, meg állítólag búg a tápja néha. szerintem örökre rajtam marad, lehet, hogy ha már így alakult, eladok minden mást, oszt nyomom belőle a robusztát. egyszer élünk!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83094) mdav88 válasza sz.zs. (#83090) üzenetére


mdav88
senior tag

Férfiasan bevallom, hogy PY etióp volt, viszont a zacskó aljáról kb 4 duplányi.
Szvsz ledöglött, de javasoltam neki, hogy hozza el a Kinu örlőjét, és nézzük meg, nem-e az én őrlőm volt a gyenge pont.

(egyébként sikerült belőle gyönyörűt rántani másodjára olyan illata volt, hogy beszarás, de az ízében volt valami kesere)

(#83095) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ez ám a gyorsaság mordorban, tegnap reggel megrendelem+kifizetem, ma délelőtt már a kezemben a csomag.(hozzá tartozik, hogy csak szomszédos megyek székhelyre kellett eljuttatnia a postának, nem ehhez vagyok szokva szállítási időben)
Korzótesztet megjárt kávét bedobtam a kosárba, gyakorolni.

De várom már, hogy meglegyen minden. :B

(#83096) konzumpro válasza Parci (#83093) üzenetére


konzumpro
senior tag

Engem még mindig érdekelne, a publikus emailcímed működik? Mert a privát üzenet úgy tűnik nem.

(#83097) bluesfan válasza Parci (#83091) üzenetére


bluesfan
tag

A példa azért kissé sántít. Egy kiváló minőségben felvett és kinyomott lemez lehet jó támpont egy rendszer tesztjéhez. Kávénál viszont az őrleményt mindig az adott "lejátszóhoz" kell igazítani, nincs olyan kávé, amelyik minden gépsárkánynak egyformán testhezálló, ráadásul a finomhangolás is elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#83098) zolnagy válasza freaghill (#83088) üzenetére


zolnagy
őstag

A classic vonalból jó még a brasil mundo novo ott. Nekem nagyon bejött.

(#83099) Parci válasza konzumpro (#83096) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, írok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83100) iatti válasza grizlisandor (#83095) üzenetére


iatti
aktív tag

és melyik kávét rendelted?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.