Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82101) yazoo1


yazoo1
tag

Elfogadnék egy ilyet...bár biztos eszi az áramot...

(#82102) Sic.Transit válasza adp (#82094) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Időnként nekem is csöpög a benti Gaggia, aztán hetekig meg nem.

Simit kérdeztem, azt mondta, hogy a mágnesszelep nem tökéletes, de nem biztos, hogy a cseréje az lenne.

Az üvegre válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#82103) mdav88 válasza Sic.Transit (#82102) üzenetére


mdav88
senior tag

Lehet nem ugy tomit mar a vasmagon levo cucc, vagy alaszorult valami szmotyi. Tersonettes visszaoblites lehet megoldja.

(#82104) Pufokaboka válasza yazoo1 (#82101) üzenetére


Pufokaboka
tag

Segítsetek kérlek kicsit. Silvia V2-t hozok vissza az életbe szépen lassan. GC-ről rengeteg az infó, de a Silviaról azért kevesebb. Régebbi bejegyzésekben arról olvasni, hogy pipacső nélkül ugye alulról veszi a vizet, közel a fejhez, kb stabil lesz a hőmérséklet, látni sok képet kitekert / visszavágott pipacsőről és helyette szűkítőről. Ezek az infók azonban még a rézcsövezés előtti időkből származnak, kérdés, hogy van ennek még értelme? Van-e még szigeteléssel is jelentős különbség a bojler teteje és alja között? Ezzel együtt az is kérdés, hogy a K-elemet felülre, középre, vagy egész alulra érdemes belógatni a PID-hez? Előre is köszönöm.

(#82105) Zotmund001


Zotmund001
újonc

Sziasztok!

Aki még emlékszik a múltra, január végén eltettem többféle módon pár adag kávét kipróbálni, hogy melyik tárolási módszer milyen következményekkel jár. Közben elkezdtük szétverni a házat, ezért csak most tudtam tesztelni az ízeket. A teszthez Paljóc mester Chocho Madnessét használtam, amit 5 féle módon tettem el: Fagyasztva, vákumban, nitrogén alatt, szabad levegőn, eredeti bontatlan csomagolásban. A kóstolás megvolt, a fényképek készen, igyekszem minnél gyorsabban összefoglalót írni róla.
Ja, az csak nekem tűnt fel, hogy ennek a kávénak egy nagyon enyhe mentás utóíze van?

Solus cum sola non cogitabuntur orare Pater Noster.

(#82106) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Visszaolvastam itt Aeropress témában, de nem győztek meg a kommentek (mármint Aeropress kávé, nem papír a felsőszűrőre). A legtöbb vélemény amit találtam vele kapcsolatban marketing maszlagnak tűnik, szóval inkább kérdeznék egy utolsót mielőtt megrendelem. Munkahelyre szeretném, a french pressezésnél intenzívebb, töményebb ízt keresek, otthon marad a GC. Hol helyezkedik el az Aeropress mondjuk egy FP és egy Brikka között? Mennyire "filteres" az íze?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#82107) adp válasza Tomi_Sci (#82106) üzenetére


adp
őstag

elég filteres az íze, talán testesebb és nem olyan tiszta, lehet vele erősebb italt is készíteni, de igazából bármelyik filteres eszközzel lehet. Brikkához semmiképp nem hasonlítható. Fp-t hogyan és mivel készíted. Milyen kávéból?
Ha nem jön be a Fp, az aeropress sem hiszem, hogy befog. Vegyél egy brikkát, vagy egy olcsóbb presszó gépet, és daráld le reggel a kávét, otthon.

[ Szerkesztve ]

(#82108) Kávé Kálmán válasza von toth (#82071) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Utazósnak milyen lehet ez?

[link]

Vagy volt már?"

A Pro böszmébb/jóval drágább is a Classic-nál ráadásul 2x annyi vasat kell előmelegíts forró vizzel.

Az elődmodell kirándulni sem utolsó. Ezt ma csináltuk vele a Kőhegy tetején:

https://vimeo.com/327565447

[ Szerkesztve ]

(#82109) Tomi_Sci válasza adp (#82107) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A kávét az ügyeletes hipszter videója alapján csinálom, egy 4 decis IKEA-s french pressben, egy Skerton Plus darálóval. Az utóbbit módosítottuk kicsit, így elég egyenletesen darál. Kávék: Paljoc Rwanda, Pacific Kenya, becsúszott néha egy kis Choco Madness is meg valami AVX amire nem emlékszem :D
Finomnak finomak, de valahogy nem elég intenzív számomra. Bár munkatársak szeretik, lehet velem van a baj, otthon csak duplákat iszok sötétebb pörkölésekből.

Szóba jött már Aeropress, V60, Chemex, de ha nem lenne "javulás" akkor nem erőltetnék egy n+1. kávékészítő eszközt. Van Brikkám is, de nincs lehetőségem főzőlapot használni sajnos.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#82110) koxx


koxx
MODERÁTOR

Bp-re nem szeretne valaki Roastopustól kofit rendelni? :) nekem 2-3 zacsi kéne csak.

[ Szerkesztve ]

(#82111) Nyufiful


Nyufiful
csendes tag

Sziasztok, Facebookon szúrtam ki ezt a Famea darálót, szerintem ez MD 3000 On Demand Wireless verzió, mi a véleményetek? Ez egy 700.000 Ft - 800.000 Ft -os daráló, átverés volna?

Faema

[ Szerkesztve ]

(#82112) emvy válasza Nyufiful (#82111) üzenetére


emvy
nagyúr

Amikor valamit 10x a piaci ara alatt adnak, az mindig valosag, sosem atveres.

while (!sleep) sheep++;

(#82113) Nyufiful válasza emvy (#82112) üzenetére


Nyufiful
csendes tag

Nem feltétlen, lehet csak simán nem ért hozzá és fogalma sincs mit árul. Azért láttunk már ilyent.

(#82114) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Közületek van valakinek tapasztalata ezzel a géppel? [link] Mennyire jó ötlet egy ilyen beszerzése első gépnek (egy PID - et azért kapna :D)? Lehet hozzá alkatrészt szerezni?
Nagyjából ugyanez érdekelne, hogy Graef CM70, Rossi RR45, Rancilio MD50, Imat lux darálók kapcsán. Érdemes-e valamelyiket megvenni (használtan, 20-30 ezer Ft közt), mi a véleményetek ezekről a gépekről?

Köszönöm

(#82115) bl4ze válasza nzozz (#82114) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez egy re-branded Turmix :)

.:. bl4ze .:.

(#82116) Peti...(16v) válasza bl4ze (#82115) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Semmi köze a Turmixhoz.

(#82117) stereofan válasza Peti...(16v) (#82116) üzenetére


stereofan
tag

több néven is futott, az egyik: Electrolux E83D

53mm-es kar, acél kazán, masszív felépítés, első gépnek esetleg, pidet nem biztos, hogy célszerű/ésszerű, persze hobbi szinten ha szeretnél szerelni akkor esetleg vagy lehet szörfölni anélkül.

a kávéológián nemrég előkerült egy példány

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82118) Gery0505 válasza Nyufiful (#82111) üzenetére


Gery0505
tag

Megkérdeztem a srácot, el is adta a Faema darálót.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#82119) SlayerSub


SlayerSub
tag

Érdekelne mennyire érezhető a brikkánál az IMS felsőszűrő csere, ízben sokat dob?

(#82120) sz.zs. válasza SlayerSub (#82119) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem igen, de jóval finomabb őrleményt kíván!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82121) SlayerSub válasza sz.zs. (#82120) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi, akkor a közeljövőben megrendelem. Kicsit még azért játszok a gyárival, nincs meg 3 hete a kicsike.

(#82122) Nyufiful válasza Gery0505 (#82118) üzenetére


Nyufiful
csendes tag

Amúgy mi róla a véleményed? Mégis mi kerül egy darálóban ennyi pénzbe? Itt nyilván az eredeti árára gondolok.

(#82123) 72lakiluk válasza Nyufiful (#82122) üzenetére


72lakiluk
tag

Óvatosan a válaszokkal, mert ez megint egy 'darázsfészek' :DD Én lelkes újoncként megfelelő tapasztalat hiányában nem is mondok semmit, csak majd figyelek. :R

(#82124) Nyufiful válasza 72lakiluk (#82123) üzenetére


Nyufiful
csendes tag

Nekem sincs megfelelő tapasztalatom, épp ezért a kérdés! :) Példának okáért ahogy a fórumot olvasgattam, Mazzer darálók különböző típusai, amik a leginkább a non plus ultra kategóriát képviselik. Ellenben mégis egy Mazzer Super Jolly-t már kapni 80.000 - 100.000 Ft környékén akkor ez a Faema mégis mitől kerül közel 10-szer annyiba?

[ Szerkesztve ]

(#82125) válasza Nyufiful (#82124) üzenetére



senior tag

Az SJ új ára 250-300 körül van, mellesleg egyáltalán nem non plus ultra, csak egy jó, megbízható daráló.
(Ezt a Faemát nem ismerem)

(#82126) 72lakiluk válasza Nyufiful (#82124) üzenetére


72lakiluk
tag

A 80-100 csak a használt ár. De láthattad, hogy Parci Mazzere már használtan is ennek duplája, új ára meg fene tudja. Egy pont tűnik biztosnak - és emiatt nem köveznek meg - mégpedig az, hogy ezek kiszolgálnak egy gazdát végig :) kellő odafigyelés mellett persze. Nemigen fog benne-rajta - róla letörni alkatrész, műanyag meg pláne :K . Az én Jollymban egy jó minőségű, új kés van, évente kb. 12 kg kávé megy majd át rajta. Ki lehet számolni meddig szolgál majd. Remélem.

(#82127) do0gpwn


do0gpwn
újonc

Sziasztok! Hozzájutottam egy Gaggia Evolution-hoz, ami felújításra/átnézésre szorulna. Tudtok valakit ajánlani BP-n, aki bevállalná? :R

(#82128) vicces1 válasza Nyufiful (#82122) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez nem reklám, csak egy példa: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#82129) 72lakiluk válasza vicces1 (#82128) üzenetére


72lakiluk
tag

Ezt már ingyen kiszállítják :) teszem is a kosárba.

(#82130) Nyufiful válasza vicces1 (#82128) üzenetére


Nyufiful
csendes tag

Ez már a túlzás kategória szerintem! :)

Külön presszó és filter örlő egyben viszont király, nem kell 2 örlő.

[ Szerkesztve ]

(#82131) adp válasza Nyufiful (#82130) üzenetére


adp
őstag

ja meg nagy szükség van egy 4,3mas multitouch kijelzőre egy darálón :W

(#82132) Kazasi


Kazasi
tag

Sziasztok!

Munkahelyi, rendszeres használatra keresek kézi darálót egy rozsdamentes bialetti kotyogó mellé. Az elektromos sajnos nem játszik. Kb fél éve használok Hario Skerton Plust, de úgy lóg benne a tengely, hogy már megette a kés finomabb éleit. Tudom, hogy itt vörös posztó az AVX, de ezt ismeri esetleg valaki? Valamilyen klón lehet?
[link]

(#82133) Parci válasza Kazasi (#82132) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a saját márkás cuccaik általában valami kínában gyártott/gyártatott zsuga. ettől még lehet jó, de túl sok tapasztalat nem lesz velük. én mindenesetre commandante alá nem adnám (vagy lido, vagy kinu).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82134) Kazasi válasza Parci (#82133) üzenetére


Kazasi
tag

És a Zassenhaus? Fölötte is eljárt az idő?

(#82135) Parci válasza Kazasi (#82134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vagyok eléggé naprakész, de tudtommal igen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82136) Gery0505 válasza Nyufiful (#82122) üzenetére


Gery0505
tag

Hát, megmondom őszintén nekem még nincs tapasztalatom ezekkel az őrlőkkel, nemrég vettünk Párommal egy Graef 702-t. Ezek az őrlők, mint ez a Faema is, ipari felhasználásra, ipari minőségű anyagokból, és napi 10-12 órás használatra készültek. Tehát jó minőségű anyagokat használtak fel benne, és úgy van megkonstruálva, hogy bírja is ezt a terhelést. Ha nem bírná, akkor folyton kint lenne nála a szervizes ember, a kávézótulaj meg a haját tépné, hogy nem tudja kiszolgálni a vendégeit, mert megint sz@r a daráló. Tehát ezt a minőséget és a nevet kell megfizetni, ami ugye jó esetben garancia is a minőségre. Gondolom ezért kerül ilyen sokba egy ilyen őrlő.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#82137) Kazasi válasza Parci (#82135) üzenetére


Kazasi
tag

Akkor gyűjtök még egy kis lelki erőt, mert egy kézi hajtányért rohadt sok pénz 60-70 ezer... :U

Köszi!!

(#82138) SlayerSub válasza Kazasi (#82137) üzenetére


SlayerSub
tag

Hát én is nem régiben rendszeresítettem irodai használatra egy brikkát, először harioval kezdtem, de túl sok időt elvitt az őrlés, (hülyének is néztek bent). Nem tudom mennyi időd van munka közben, de szerintem gyorsan ledarálni 16g kávét, arra nem képes egy olcsó cucc, de lehet tévedek. Ma már reggel őrlöm itthon az anyagot :)

(#82139) soldier2 válasza Kazasi (#82137) üzenetére


soldier2
őstag

Brikkába szerintem teljesen ok ha egy kis, légmentesen zárható üvegbe reggel ledarált kávét viszel be. Egy közepes pörkölésű kávé még presszóra is jó így pár órát.(üvegnek 50-60 ml-es mézesüveget használunk, de bármilyen hasonló térfogatú üvegecske megfelel)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#82140) Parci válasza Kazasi (#82137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt megértem, én a mai napig nem szántam rá magam egyre, épp emiatt..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82141) vicces1 válasza Nibiru (#82056) üzenetére


vicces1
aktív tag

Hé, nyugi! Erre semmi szükség.

Nyilván építő szándékúak a részletes okfejtéseid, ha olykor "túlinformatívnak" is tűnnek.

De! - ez egy fórum, és egész jól megy a diskurzus (néha mellékvágányra is fut)
Viszont szerintem nincs privilégium, meg olyan hogy el üldözni valakit, főleg hogy egyértelműen kávé rajongó.

(jó sokat vissza olvastam az elmúlt fél évben, voltak itt már storyk)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#82142) norkov84 válasza Kazasi (#82132) üzenetére


norkov84
tag

Szia!

Én sima kotyogós etetésére szereztem be egy ilyet, ha szüleimnél kávéznánk. Előtte pár alkalommal kipróbáltam az itthoni szetten (Silvia full tuning) a Major ellenében. Nyílván nem egy kategória, de nem volt vészesen rossz sem. Presszóhoz mondjuk 1-es állás kellett, 0-nál már a kések összeérnek. Viszonylag nagy a fokozatok közt a különbség presszóra, és a több kis szemcse miatt van valami kesernye azonos körülmények közt a Majorhöz viszonyítva.

Kotyogóra eddig egy főzetet tudtam (múlt szombaton), így ott még nincs sok tapasztalat. 6-os állás mindenesetre túl finom volt még a kotyesznak.

Ami nekem hiányzik az őrlőből, az a gomb csapágyazása, ennek híján ui. nem forog, így nem annyira kényelmes tekerni. 16g majd’ egy perc, de eddig ezen kívül egész korrekt nekem, ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#82143) Tomi_Sci válasza Kazasi (#82132) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A Skerton Plus stabilizáló lapja semmit nem ér, ugyanúgy lötyög mint a sima Skerton. Érdemes nyomtatni bele egy normálisat, és rögtön nem fog lógni a tengely. Bár ha megette a kést, akkor már mindegy :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#82144) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni, hogy mit / hol vegyek a következő paraméterek nyomán:

adott egy alap DeLonghi Dedica gép, ugye nyomásfokozós portafilterrel. szeretnék beruházni egy Graef CM702-re, de ehhez előbb ki kellene cseréljem (a kart és) a szűrőt, eddigi olvasásaim során legalábbis erre jutottam. nem egy nagy értékű gépről lévé szó, ehhez szeretnék ésszerű választást találni. tudnátok tanácsot adni, hogy milyen (51mm) szűrőt (karral) és hol érdemes venni? itthoni vásárlás, netes, külföldi is szóba jöhet, delszerűen saccperkb 10e +-20% huf körül szeretném megejteni a mutatványt.

köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#82145) stereofan válasza hoffman_ (#82144) üzenetére


stereofan
tag

szia,
ez a kérdés már korábban is felmerült,
ha jól emlékszem, akkor normál kivitelű kosarat lehet beszerezni az ebay-ről.
a kart nem kell cserélni, viszont ki kell belőle szerelni a műanyag betétet, hogy elférjen rendesen.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82146) Kazasi válasza SlayerSub (#82138) üzenetére


Kazasi
tag

+soldier2
Köszi srácok, de nem szeretnék előre darálni, mert azzal meg a készítés öröme veszne el.

norkov84
Köszi neked is! Lehet, hogy kipróbálok egyet. Legfeljebb 5-6 hónap múlva kukázom ha bedöglik.

(#82147) hoffman_ válasza stereofan (#82145) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szia,

köszi. ezek szerint akkor nincs bevált itthoni shop javaslat. pont az általad leírtak miatt is szeretnék karral együtt. ez ugye műanyag betétes, nem jósolok sok jót a lefolyásnak és a fröcsögésnek, ha kiszedem a műanyagot.

ui.:

persze aztán lehet, hogy tévedek, a bottomless portafilterek is gyönyörűen mennek. kar nélkül nyilván árban jóval kedvezőbb lenne a mutatvány.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#82148) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

[BLCKEST Coffee Roasters/L]-t ismeri valaki?

https://caffe35.webnode.hu/

(#82149) stereofan válasza hoffman_ (#82147) üzenetére


stereofan
tag

70573-as hozzászólást nézd meg.

van aki levágja a kar alsó részét illetve a kosár alját is.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82150) Lebowski válasza hoffman_ (#82147) üzenetére


Lebowski
tag

Én kiszedtem a karból a műanyag betétet és annyit vádtam le a felső részéből, hogy az ebayes 2 adagos normál szűrő is elférjen benne. A gyári nyomásfokozós szűrők kúposak, az ebayes szűrő enyhén kúpos csak, nem fér el a gyári magasságú műanyagbetéttől.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.