Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83351) freaghill válasza troszti (#83350) üzenetére


freaghill
őstag

Miért nem csak egy kanál nyelére folyattok egy kis vizet és ami marad rajta nedvesség azzal keveritek meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#83352) Parci válasza Bazsee71 (#83345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, ezt a scottraót már olvastam, talán már korábban is linkelted itt, meg mintha beszéltük volna, hogy jó drága cucc.

ámde, mi történt a pszeudo-k30-cal? vagy ez most filterőrlő only?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83353) sz.zs. válasza troszti (#83350) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Akkor már ez szerintem sokkal kényelmesebb megoldás.
Nem kell tekergetni, felszívni, cseppenteni, csak egyet fújsz és kész :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83354) Bazsee71 válasza Parci (#83352) üzenetére


Bazsee71
őstag

A K30 az üzemben teljesít szolgálatot, és kell valami itthonra, ami hozza azt a szintet. Illetve ott is vannak olyan napok, amikor nem ártana két őrlő (amiből egyik sem kézi :U ).

(#83355) soldier2 válasza troszti (#83350) üzenetére


soldier2
őstag

Nasivines üveg, gyógyszer kifogyása után ingyen folt :)

Baratza Forte As: azért ezek a szuper darálók, hogy úgy jönnek ki agyárból, hogy tizenegynéhány alufólia réteg kell, hogy párhuzamosak legyenek a kések. Fragola meg nem tudja eszközösen beállítani, így simán lehet, hogy közben egy óvatlan pillanatban hazavágod a késeket.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83356) WiZARD válasza soldier2 (#83355) üzenetére


WiZARD
addikt

Közben Scott Rao szerint az EK szar, mert gyárilag nincs beállítva, és szarakodni kell a beállítással hogy párhuzamosak legyenek... :F

(lehet, hogy az én igényeim nincsenek elég magasan, vagy csak mázlim van és jó az EK-m, de azért elég jó presszókat készítettem már vele, még ha SR szerint nem is lehet.)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#83357) Parci válasza Bazsee71 (#83354) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és szerinted egy ilyen málkőni izé hozni fogja? anyhow, vegyél és írd meg, ha te is azt mondod, hogy >= k30, akkor elhiszem. bár ufóűző alusisakot akkor sem fogok húzni rá, nincs az az isten.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83358) flash-


flash-
veterán

üdv

azért affelől érdeklődnkék hogy a Pall Yotz,és tsi. kávék és a kommersz(omnia,stb) között van valami? (tehát aminek kilója azért nem 8ezer hanem ócsóbb :B mondjuk 3-4-5e ft?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#83359) mdav88 válasza flash- (#83358) üzenetére


mdav88
senior tag

pacificaffe akciósan, vagy avx-nél is akadnak vállalható blendek.

(#83360) koxx válasza flash- (#83358) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pascucci Extra Bar Mild 6-7e/kg.
Szerk: ja igen avx-nél pl egy ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

(#83361) vicces1 válasza koxx (#83360) üzenetére


vicces1
aktív tag

Hú az finom lehet :U - Még csak tavaly szeptemberben pörkölték :DD
Meg ne vedd!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83362) Bazsee71 válasza Parci (#83357) üzenetére


Bazsee71
őstag

A leírtak alapján tudnia kellene, aztán majd kiderül, ha rászánom magam. Egyszer vállalom, hogy kőbaltával bekalibrálom, annyi belefér.

WiZARD: Tudtommal az újak között már nem egy pontos darab volt, de erről fragola tudna érdemben nyilatkozni. Nem kizárt, hogy a tied is már egy jobb példány. Scott Raonak olyan megnyilvánulását láttam, miszerint a fő probléma az, hogy temérdek visszajelzés sem hatja meg a Mahlköniget, ugyanúgy ontja magából a pontatlan őrlőket.

(#83363) vicces1 válasza flash- (#83358) üzenetére


vicces1
aktív tag

4ezerért egy blend ami már bizonyított, és helyben pörkölik.
És választható 250-500-1000gr

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83364) soldier2 válasza WiZARD (#83356) üzenetére


soldier2
őstag

A Podcastban külön kitérnek rá a srácok, hogy Rao barátunk számára a gyár külön (Parci kapaszkodj) "bealájnolt" példányt küldött, és így az általa próbált EK-k mindegyikénél finomabbra őrölt, és a legtöbbjénél jobb eredményt hozott. Biztosan nem küldött neki Fragola ballószögi EK-t. Az igazság, hogy ha Fragola meg tudná csinálni vsz vennék is egyet (nem mindha a HG-1-el nem lennék elégedett, de két über őrlő jobb mint egy :) , meg a HG-1 nem daráló approved :O ).

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83365) grizlisandor válasza grizlisandor (#83346) üzenetére


grizlisandor
addikt

Végül ennyiért itthoni vásárlással ezt(link) is megrendeltem. Kínából biztos olcsóbb lenne, de most a szükségen van a hangsúly. :)

(#83366) Parci válasza soldier2 (#83364) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na. ő akkor egy full optimalizált málkőnit nézett össze random ek-kal?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83367) Noroo válasza vicces1 (#83361) üzenetére


Noroo
tag

semmi gond nincs vele, ócsó, és ótómatába úgyse lehet érezni. :)

(#83368) soldier2 válasza Parci (#83366) üzenetére


soldier2
őstag

Az "összes EK-val amit valaha használt". A tizenréteg alufólia az majd 1 mm. Nagyon durva. De van csilivili LCD.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83369) vicces1 válasza Noroo (#83367) üzenetére


vicces1
aktív tag

Jah! ha csak az óccsóság az egyetlen kritérium, nekem mindegy és nem iszok automatából. :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83370) Parci válasza soldier2 (#83368) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olyan fura ez a cég. pontatlan, sorjás kávéőrlők, mindenféle fűszerőrlők, aztán mindenből arany lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83371) bluesfan válasza soldier2 (#83368) üzenetére


bluesfan
tag

Az alufólia 0,01 mm vastag, tehát a "tizen" réteg 0,1 mm körül van, ami azért nem milliméteres nagyságrend.
Persze ettől még elég snassz, hogy bájlagolni kell egy ilyen kést.

(#83372) SlayerSub válasza vicces1 (#83363) üzenetére


SlayerSub
tag

Ez akkor minőségi, finom kávé? Az ára csalógató, alternatívának nem lenne rossz, hogy néha olcsobban is tudjak főzni. A kávékorzó tesztje alapján nem rossz...

(#83373) xemelon válasza flash- (#83358) üzenetére


xemelon
tag

Nekünk ezek bejöttek ebben a kategóriában: (nem automatában)
AVX: Silver, Gold, Malabar, Brazil Santos
Kapucziner: Velencei gondolás, Palermo aranya

Vegyél 25 dekásokat és kóstolgass.

(#83374) vicces1 válasza SlayerSub (#83372) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nekem ízlett, nem egy bonyolult ízvilág, inkább classic.
Mivel szerintem ez nagyon pöröghet náluk, állandó a minőség, nem is döglik hamar.
Így lehet nagyobb kiszerelés is jó, és olcsóbb is így.
Reggeli indításnak tökéletes presszónak, ristrettonak, tejes italnak is. (szerintem is)

Amúgy a szegedi Malabar is jó volt, de azt csak ha nem több 1hónapnál a pörkölés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83375) SlayerSub válasza vicces1 (#83374) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi akkor berendelem a pallyotz collection mellé... Még is csak fél ár. :)

(#83376) kellog123


kellog123
csendes tag

Sziasztok!
Bele szeretnek kezdeni a espresso keszitesbe. Mi lenne a legolcsobb, de meg ajanlott kezdo orlo es fozo paros? A feltetel viszont mindenkeppen az lenne hogy uj legyen mindketto. Mire van meg szuksegem ezen a ket eszkozon kivul?
Koszi!

(#83377) mdav88


mdav88
senior tag

Horror reggeli kave melle....

(#83378) soldier2 válasza kellog123 (#83376) üzenetére


soldier2
őstag

Ha ragaszkodsz az újhoz akkor nagyon leegyszerűsítve Lelit Anna Pides változat és Graef CM702 őrlő. Ha bővebben szeretnéd akkor az összefoglalót olvasd el a lap tetején.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83379) Flashback válasza mdav88 (#83377) üzenetére


Flashback
addikt

Ez a kazán bizony csúnyán elfáradt. :Y

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#83380) Parci válasza mdav88 (#83377) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83381) sz.zs. válasza mdav88 (#83377) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azé’ ennyire hideg már nincs :Y

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83382) flash- válasza xemelon (#83373) üzenetére


flash-
veterán

Rendben, köszönöm!:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#83383) mutyi válasza mdav88 (#83377) üzenetére


mutyi
őstag

Ez milyen gép kazánja? Elég durva, mitől fáradt el az anyag.

(#83384) mutyi


mutyi
őstag

Ha valakit érdekel esetleg. Ez gyakorlatilag Breville BES820 csak más piacra.
Árban elég jó.
https://www.jofogas.hu/budapest/Solis_Typ_113_femhazas_gyonyoru_eszpresszo_kavefozo_elado_92184987.htm

A fórumról vette meg valaki az eladó Bezzera BZ10-et? :)

(#83385) sz.zs. válasza mutyi (#83383) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Gaggia Baby ahogy látom... Általában akkor szokott így kinézni amikor szétfagy.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83386) Noroo válasza mdav88 (#83377) üzenetére


Noroo
tag

a horror ebből jön, de a reggeli kávé tuti nem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#83387) Noroo válasza kellog123 (#83376) üzenetére


Noroo
tag

Azért ez még több összetevős ám... pl mekkora a keret?
Mire van szükséged? sok időre, és türelemre az elrontott kávékhoz. :)

(#83388) grizlisandor válasza grizlisandor (#83169) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tegnap befutott a garancialevél postai úton.

Más:
Nem sikerül megtalálni az ideális őrleményt a GC-hez. Közben lemerült a mérlegem is, nem tudom mennyire volt pontosak az adagok.

10-es őrlés, 19 gram kávé(100as teszteltem, sok lesz az IMS szűrőbe) nagyon kevés folyt le, meg se mértem.
12,5-ös őrlés, 17 gram kávé(100as teszteltem, így jónak tűnt) 25 sec alatt 85 gram kávé lett.
Na itt fel is mérgelt, elnapoltam a további kisérletet.

Valahol 10-es őrlés és 17 gram kávé lesz a megoldás szerintem, de ma újrapróbálkozom. Jól érzem, hogy kelleni fog egy alátét, az őrlemény finomabbra való állításához?

Más2:
Használat után, eltörlök mindent, a kart a gépre visszarakva hagyom, vagy külön tároljam? Mert észrevettem, hogy tegnapelőtt eltöröltem szépen a kosarat és kart is, úgy raktam vissza a helyére. Tegnap délután bekapcsolom, hogy melegedjen és mielőtt ment volna a kosárban őrlemény láttam, hogy van valamennyi víz benne. Tegnap is eltöröltem mindent, megnéztem, hogy mit lehet nedves, hát az ipari felső szűrő nedves marad csapolás után. Ma reggel levettem a kart és nedves volt a kosár.

(#83389) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ugy erzem lemaradtam :O :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#83390) 72lakiluk válasza grizlisandor (#83388) üzenetére


72lakiluk
tag

Nem igazán értem mi van a zárójelben :) Lényeg, hogy nálam a 18-as kosárba a babtól függően megy 16.5-től 18.5g-ig, de ennél több is lehet, ahogy olvastam másoknál. 85g bele sem férne a csészémbe, meg ha látnám, hogy jön lefelé nagyon, nem is engedném tovább, úgysem lesz iható. Ha az adott kávé beállításán fáradozol, akkor ne variálj két változóval is egyszerre ( grammot is meg az őrlőt is ), szerintem csak az őrlővel. Lődd be 17-18 grammal, és ereszd 30sec alatt le, az meg legyen 35-50g között, az még talán iható :) Én inkább a 30-35g-ot preferálom.

A kart én nem tartom a gépen, csak főzés előtt melegítem. De ha lazán teszed fel és úgy tárolod azzal nem ártasz neki. Szárazra kell törölni mindig mindent. De amúgy simán csak a melegedő gép miatt csapódott le pára a hidegebb kosáron.

[ Szerkesztve ]

(#83391) mdav88 válasza sz.zs. (#83381) üzenetére


mdav88
senior tag

Hat ez telen a sufniban maradt, most lett eloveve.... Hibajelenseg: szaraz marad a kavepogacsa.

(#83392) mdav88


mdav88
senior tag

No, Spaziale is "tovabbfejlesztve". Elso csapolasok is sokkal biztatobbak, mint a gyari vizteritovel, raadasul a csavar sem log be....

Ha bevalik, akkor meg lesz probalva ims-sel is.

[ Szerkesztve ]

(#83393) SlayerSub


SlayerSub
tag

A rancilio silva V4 szűrőtartójának a kifolyója lecsavarozható? Dupla van fent, cserélném egyesre, hogy ne keljen mindig jól céloznom a csészébe :).

(#83394) freaghill


freaghill
őstag

Tegnap állítottam az örlőn, kevesebb kávé folyt le, mennyiségen és az ízén is lehetett érezni, hogy jó irányba haladok.

Milyen Single Origin kávét ajánlotok kezdésnek, ha nem csak blend-et szeretnék inni?
Vagy várjak még a dologgal? :)

(#83395) mdav88 válasza SlayerSub (#83393) üzenetére


mdav88
senior tag

Igen.

(#83396) SlayerSub válasza mdav88 (#83395) üzenetére


SlayerSub
tag

Oh köszi, tudnál linkelni egy egyes kifolyot ami jó is rá? Nem szeretnék pórul járni... :)

Ja, és van valami best practice a letekerésre? igy ránézésre satu nélkül nem fog menni :D.

(#83397) Szabász válasza SlayerSub (#83393) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!

Én satuba, rongyközé fogva tudtam letekerni. Egy o-gyűrű kellett alá, hogy megfelelően álljon, és könnyen cserélhető legyen a kifolyója.
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#83398) sz.zs. válasza grizlisandor (#83388) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ahogy előttem is írták egyszerre csak egy dolgon változtass, jelen esetben szerintem inkább az őrleményt vidd le 17 grammra és úgy ahhoz lődd be a darálót.

Ha 10-es környékén lesz jó akkor ne alátétezz, az 7 osztást számít.

A hőmérséklet változások miatt csapódik le benne / rajta víz.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83399) SlayerSub válasza Szabász (#83397) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi :)

(#83400) eeent


eeent
csendes tag

Sziasztok!

Megérkezett a szettem: Lelit Anna + Graef 800. Ki is próbáltam. Elsőre fail, 20 sec alatt két csepp kávé lett. Az örlőt átállítottam 12-re, másodjára jó is volt, de olyan érzésem volt, hogy túl meleg volt a víz a kávénak : 95°C
Megnéztem az AVX oldalán, ott 88-90°C-ot ajánlanak a Good Morning-hoz. Próbálkozok majd tovább.
Ti a tampert mennyire nyomjátok le? Lehet az volt a baj az elsőnél, hogy a finom örlés mellett túlzottan le is nyomtam, úgy rendesen, erőből...

Másik kérdés:) Debrecenben van esetleg valakinek bevált helye, ahonnan kávét vesz, vagy inkább netes rendelés a jellemző?

Köszi!
eeent

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.