Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) grizlisandor válasza adp (#83435) üzenetére


grizlisandor
addikt

Hehe. ;]

50 perc után kezdtem csapolni, és egész elfogadható eredményeket kaptam.(vettem reggelit + felvettem a század grammos mérleget)
17g kávébab, 9-es őrlés, 38 másodperc, 30g kávé. pogácsa(kép)
17g kávé, 9-es őrlés, 32 másodperc, 28g kávé. 100 forintos(kép) pogácsa(kép) kávé(kép)

Következő főzésnél 16,5g kávéval fogok próbálkozni, 9-es őrléssel.
Finom kávé, de ez a mordori íz világ nem gyere be, fagyasztani biztos nem fogom, ha megúntam lehet leőrlöm majd ismerősnek kotyogósba.

Lányok nem kávéznak, max két kanálnyit cukor és sok tejszínhab kiséretével elfogyasztják. Panaszkodtak, hogy nincsenek hozzászokva ilyen illatos, meg erős kávéhoz. ;]

Szerk.: adp, köszi megpróbálom következőleg kicsit hosszabbra. :)

[ Szerkesztve ]

(#83452) bl4ze válasza grizlisandor (#83451) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha a kép színhelyes akkor lehet kissé megégett a kávé.
Milyen kávéval dolgozol, miből készült ez ?

.:. bl4ze .:.

(#83453) #64275200


#64275200
törölt tag

Sziasztok!
Keresek Miskolcon vagy környékén olyan fórumtársat, aki tud TDS-t mérni. Vizet pancsolok és vannak kétségeim. A segítségért cserébe adok nullás vagy a már beállított vizet.
Köszi

(#83454) GAgyiXyXy válasza grizlisandor (#83451) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Biztosan megégett, mert bőrödzik is. Csökkents a hőn. Én ezt a kávét 25-30mp-re eresztem és majdnem 1:3-ra (9/25, 17,5/50). Úgy nem lesz túl tömény szirup. Persze van aki azt szereti, de ez a kávé inkább a klasszik kategória, kezeld úgy. Jönnie kell a narancsos csokinak, ami egy remek ízkombó.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#83455) iatti válasza GAgyiXyXy (#83454) üzenetére


iatti
aktív tag

ha jól tudom nincs a gépen pid.

(#83456) grizlisandor válasza bl4ze (#83452) üzenetére


grizlisandor
addikt

& (#83454) GAgyiXyXy:
Ott van az aláírásbomban, hogy:
Felújított GC (új kazán, réz vízterítő, ipari felső szűrő, IMS 12/18 kosár).
ez a kávé(katt) amivel próbálkozok.

Visszaolvasva(katt) másnak is volt ilyen problémája, sima GC-vel. Megoldás a phkollégánál(katt) 5-10-15 perces egyből csapolós módszer? Bekapcsolás után 5 perccel főzzem a kávét, hogy ne éggjen meg? 10 perccel és így tovább, vagy hogy van ez?

(#83457) Szabász válasza grizlisandor (#83456) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!
Nekem a jól bemelegített gép, és a hűtő csapolás jól működött az előző gépemnél. De a mostani gépemen ez a megoldás tökéletesen. A mutatott kazánhőmérséklet megegyezik a csapolási hőmérséklettel 9.000Ft- ból megvan.
[kép]

(#83458) mutyi válasza grizlisandor (#83456) üzenetére


mutyi
őstag

Én régen amíg nem volt Pid a gépemben (Gaggia Baby Twin) addig azt alkalmazzam, hogy figyeltem a fűtés ki/bekapcsolásának idejét.
Ami nekem bevált, hogy miután kikapcsolt a led,azaz nem fűtött, akkor 30 mp-et vártam és akkor indítottam el a csapolást.
Próbáld ki.

(#83459) Illesvik válasza Szabász (#83457) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Szia!
Hova van bekötve a hőmérő?

Üdv Viktor

(#83460) Szabász válasza Illesvik (#83459) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!
A kazánra a termosztát csavarra alá!
Mint ezen képen van
[kép]

(#83461) soldier2 válasza #64275200 (#83453) üzenetére


soldier2
őstag

Bár tds mérőm nincs, de tudsz ajánlani Miskolcon jó kávézót? Specialty lenne a legjobb, de egy korrekt olaszos hely is megfelel.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83462) #64275200 válasza soldier2 (#83461) üzenetére


#64275200
törölt tag

Spec igazából nem nagyon van. Talán Diósgyőrben A Ház. Igaz én tavaly nyáron jártam ott, de azóta kávégépet cserélték és pörkölő gépet is. Saját pörkölésük van. Ez a Bartók Béla úton van. Olasz vonalban meg a Mokka Caffe House & Panni Bár nyílt tavaly decemberben. Ott Manuel van. Ez a Pesti úton van.

[ Szerkesztve ]

(#83463) sz.zs. válasza soldier2 (#83461) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Klasszik vonalon a Pizza, Kávé Világbéke árulja a Frasi-t, bár ettől nem biztos, hogy jól el is készítik.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83464) vicces1 válasza Szabász (#83457) üzenetére


vicces1
aktív tag

Erre való a Pid pár Ft-al többért, és nem kell hőtőcsapolgatni.
Persze alternatívnak jobb mint vakon.
(az a 96,4 a kazán tetején mért hő, ugyanaz mint a kifolyó víz?!)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83465) Szabász válasza vicces1 (#83464) üzenetére


Szabász
csendes tag

Egy sima konyhai maghőmérővel mértem a kifolyó víz hőmérsékletét a főzőkarban. Emelve, csökkentve a hőmérsékletet max 1C fok eltéréssel megegyezett a kazánon mért hőmérséklettel.

(#83466) soldier2 válasza #64275200 (#83462) üzenetére


soldier2
őstag

A Ház nagyon kiesett az útvonalból, talán holnap... A Mokka coffe-t próbáltam, volt "specialty Columbia" a Manueltől, kicsit szerintem sok hőt kapott meg specilatynek sötét is, de egész jó volt, a Pannini meg rendkívül finomra sikerült. Kedves kiszolgálás, holnap reggel vsz ott kezdem a napot, de majd egy klasszikus Manuellel. Du meg Pizza, Kávé, Világbéke. Talán.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83467) Deer76


Deer76
aktív tag

Most láttam a Sparban a L'Or szemes kávéit. Nem olcsók, de próbálta már valaki?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#83468) soldner válasza sz.zs. (#83450) üzenetére


soldner
tag

Valahol azt olvastam, hogy a CM802 ugyanazt a tartományt tudja mint a CM702, csak több lépésben, tehát finomabb beosztásokkal.
.Utána olvastam a "nyomásfokozós" dolognak is. A Krups gyári állapotú, amiről eddig azt gondoltam jó gép.
Delonghi kiesett, valamelyik Graef lesz. Köszönöm a segítséged!

(#83469) sz.zs. válasza soldner (#83468) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ebben az esetben akkor a 802 a jobb választás ebből a szempontból. Viszont a 8xx, 9xx szériában van egy kis lemezke, ami a sztatikus feltöltődést hivatott megszűntetni, viszont felfog egy csomó őrleményt, sok pangó marad az őrlőben. Ez a 702-ben nincs.

Hát igen, igazi jó eszpresszó nyomásfokozós géppel nem igazán készíthető sajnos.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83470) #64275200 válasza soldier2 (#83466) üzenetére


#64275200
törölt tag

Még benézhetsz a Drótba is az a Sportcsarnok és a Kórház között van. Ez még a belváros széle. Ők csak délben nyitnak. Nekik a Tokaji Kávépörkölő Manufaktúra pörköl saját kávét Drót néven.

[ Szerkesztve ]

(#83471) grizlisandor válasza Szabász (#83457) üzenetére


grizlisandor
addikt

Hosszabb távon full tuning-ot szeretnék a gépre.

(#83458) mutyi:
Nem tudom, figyelgessem is meg minden, inkább bekapcsolom és az időt nézem.

Más:

Jól értelmezem, hogy azért ég meg a kávé, mert túl meleg víz éri a pogácsát. Vagy ez a mordori kávé ennyire finnyás? Arról volt szó, hogy a GC ajánlott gép, de most ugye odafigyelés nélkül égeti a kávét. Vagy túl jól sikerült a felújítás, vagy alapból ilyen a gép? Értem én, hogy a full tuning-gal lehet a megfelelő hőmérséklettel jó kávét főzni, csak így meh.

Reggeli adag:
17g őrlemény, 10-es fokozat a darlón, 33g kávé. Időt nem tudok, mivel a Barista Timer
app[link]
nem mérte az időd tökéletesen.
10 perc utáni kávé(katt) hozzá tartozó kávépogi(katt)
16,5g őrlemény, többi ugyanaz, mint előtte.
utána következő kávé +2 perc(katt) hozzá tartozó kávépogi(katt)

Második volt az én kávém, holland kakaópor íze nem volt, kellemes csokis ízt éreztem, valami citrusos ízzel talán. Jól gondolom itt már nem égett meg a kávé és közeledek az igazsághoz?

(#83472) bl4ze válasza grizlisandor (#83471) üzenetére


bl4ze
veterán

Fotók alapján ez már nem tűnik égettnem, "bőrösnek".
A kávét nem ismerem, de a fotó alapján a shot-ok rendben vannak.

.:. bl4ze .:.

(#83473) adp válasza grizlisandor (#83471) üzenetére


adp
őstag

en ezt a kavet inkább 40g vagy fole engednem 25-30mp korul

[ Szerkesztve ]

(#83474) sz.zs. válasza grizlisandor (#83471) üzenetére


sz.zs.
senior tag

107-8 fokos termosztát van a gépben. Ahogy én kimértem, 98-99 fokról indul csapolásnál a kilépő víz hőfoka [link]. Ezen lehet némileg segíteni hűtő csapolásokkal, de ez azért igencsak vaktában lövöldözés. Ez a 98-99 fok minden kávénak igen sok(k), ezért mondják, mondjuk azt, hogy a pid az alap, ajánlott tuningok közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83475) koxx


koxx
MODERÁTOR

LaMarzocco KB90-es gépe új rögzítési megoldással.[link]

(#83476) gtr313


gtr313
csendes tag

(#83477) zolnagy válasza koxx (#83475) üzenetére


zolnagy
őstag

Profi! Otthoni kisgépekben viszont biztos nem fog elterjedni ;)

(#83478) Flashback válasza koxx (#83475) üzenetére


Flashback
addikt

:Y

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#83479) sutszi


sutszi
veterán

Etióp Yirgacheffe kávét szeretnék venni. Korábban a Csészényiben volt, de most nincs kínálatban. Van olyan hely ahonnan jó minőséget lehet kapni? (Lehetőleg közepes pörkölés és kotyogósra őrölve.)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#83480) Szabász válasza sutszi (#83479) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!

Őket tudom ajánlani, kérheted kotyogósra darálva is.

[link]

(#83481) ronin s8


ronin s8
senior tag

Barátom kérésére citromsavval vízkőtelenítettem ezt a kávéfőzőt. A művelet végére elromlott. A bekapcsoló gomb folyamatosan villog. Gondolom eldugult a sok kosztól, ami benne volt...

Hogy lehetne ezt házilagosan megjavítani?
Vagy vigyem szervizbe?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#83482) zolnagy válasza zolnagy (#83477) üzenetére


zolnagy
őstag

Most megnéztem itthon számítógépen is. Úgy nézem, ez is a régi QM gépek módszerét vette át, azaz egy O gyűrűvel a szűrő belső peremén tömít. Persze a mechanika az professzionálisabb..
(vagyis az előző kijelentésem nem állja meg a helyét, mert anno már elterjedt... :D )

[ Szerkesztve ]

(#83483) CB válasza ronin s8 (#83481) üzenetére


CB
senior tag

Nem csak az a baj, hogy a tartályban fennakadt a szintjelző mágnes?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#83484) sutszi válasza Szabász (#83480) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#83485) jdianis


jdianis
újonc

Sziasztok, Quickmill 0820 as gép kávéfőzésnél is a gőzkaron nyomja ki a vizet. Valakinek tippje, mi lehet a gond? Szelephibára gyanakodom, de jó lenne valaki, aki már látott ilyet. Illetve milyen alkatrészt keressek? :) Köszönöm.

(#83486) ronin s8 válasza CB (#83483) üzenetére


ronin s8
senior tag

De valóban csak ez volt a baj.😊
Köszi! :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#83487) Bazsee71 válasza koxx (#83475) üzenetére


Bazsee71
őstag

;]

(#83488) koxx válasza Bazsee71 (#83487) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Innováció :DDD

(#83489) soldier2 válasza soldier2 (#83466) üzenetére


soldier2
őstag

Megvolt a Pizza, Kávé, Világbéke Miskolcon. A kávé egy finoman elkészített olasz espresso volt, a körülötte lévő hye-ot nem értem de ha arrafelé járok tudom hol kávézzak megint. A környéken lévő kávézók közül mindenképp kiemelkdik (a Ház nagyon kiesik, Mokka coffe & Panini szintén nem központi helyen van). A személyzet segítőkészségére, kedvességére meg nem találni szavakat (erre elég finnyás vagyok, de nálam simán az elvárható szint felett teljesítettek. Ugyanez elmondható a Mokka coffee-s személyzetről is). A Pizzák közül többet kóstoltunk, azok is renkívül finomak voltak, és mivel a Bestillo pálesz ára verte a webshopot ezért egy üveggel abból is elhoztunk.  :D

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83490) jdianis válasza jdianis (#83485) üzenetére


jdianis
újonc

A képen pirossal jelölt szelep hibájára gyanakszom, mi lehet ennek a neve, egyáltalán Quickmill alkatrészt hol lehet találni?

(#83491) stereofan válasza jdianis (#83490) üzenetére


stereofan
tag

szia,

hazai forrást nem nagyon ismerek, esetleg itt érdemes nézelődni, ugyanitt nagyon jó összefoglalók és tanácsok is találhatóak.

ezt érdemes megnézni, vannak más jó videók is a témakörben!

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#83492) mdav88


mdav88
senior tag

Hölgyek és urak!

Az Ascasora teljesen megcsappant az érdeklődés, aminek a miértjét nem igazán értem, de utolsó ajánlatként KIEGÉSZÍTŐK NÉLKÜL 150k-ért vihető. Ez kb egy natúr QM Silvano ára tuningok nélkül. Érdemes átgondolni.

*nem jár hozzá a fa kar, sem tamper, szűrőkből is csak a sima szimpla és dupla.

[ Szerkesztve ]

(#83493) bluesfan válasza mdav88 (#83492) üzenetére


bluesfan
tag

Ennyiért igen jó vétel. Én is elgondolkodtam rajta, de annyira ritkán kéne sorozatban tolnom a kofit-kaput, hogy sikeresen lebeszéltem magam. :B
Nagy kár azért a benyomódásért az elején. Szerintem anélkül már korábban simán elment volna.

[ Szerkesztve ]

(#83494) jdianis válasza stereofan (#83491) üzenetére


jdianis
újonc

Köszönöm, nagyon hasznos amit küldtél! Úgy látom, ha cserélni kella szelepet, akkor azt csak a gőzkarral együtt lehet. 60Eur az ára... nem éppen baráti. Viszont a videó szerint, lehet elég lesz szétkapni és az O gyűrűs tömítést cserélni. Nem tűnik bonyolultnak, neki is állok :)

(#83495) stereofan válasza jdianis (#83494) üzenetére


stereofan
tag

👍 majd írd meg mire jutottál!

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#83496) mdav88 válasza bluesfan (#83493) üzenetére


mdav88
senior tag

Biztos ki lehet javítani, nekem nincsenek ilyen jellegű képességeim.

(#83497) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Tudtok olyan emberről, akinél van lehetőség GaggiaClassic:
-átnézésére belülről
-esetlegesen bojler cserére
-"rézcső tuning" elvégzésére
Mindezt futáron keresztül? :F

(#83498) mdav88 válasza mézespálinka (#83497) üzenetére


mdav88
senior tag

Fragola az elsődleges, ha ő nem vállalja, akkor magam is szoktam ilyet művelni.

(#83499) vicces1 válasza mdav88 (#83492) üzenetére


vicces1
aktív tag

A zacckiütőt lopom! :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83500) vicces1


vicces1
aktív tag

Erre a "szép"májusi hétfőre tekintettel:

Pasco Gold 17gr (VST 15gr-os) Spar 2,8% tej

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.