Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) vendingo válasza mester6 (#82349) üzenetére


vendingo
veterán

Megvan, de működik. A pid szenzora csúszott csak ki a helyéről szerintem. Azóta se nyúltam hozzá.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#82352) CB válasza contaxg (#82350) üzenetére


CB
senior tag

Paks főutca (Dózsa Gy.) a nagy könyvtárral majdnem szemben, Kereszt u. sarka és a K&H bank között.
Ma megyek a boltba, megnézzem van-e "friss" csomagolás?
4000 Ft körül volt 1 kg, sajnos pontosan már nem emlékszem.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#82353) nLali válasza CB (#82352) üzenetére


nLali
senior tag

Kössz a tippet. Előtítéletek miatt ott rá se néztem a kávéra. Nem gondoltam volna, hogy ilyen friss kávét tartanak.

(#82354) contaxg válasza CB (#82352) üzenetére


contaxg
veterán

Nagyon nagyon köszönöm, de óbudai vagyok, így egy kicsit necces, Az ár remek és ennyiért szívesen ki is próbálnám. felénk 5000 körül van a legolcsóbb is.

Esetleg nem érdekel valakit Illy, 250g-os,2500-ért? Megrendeltem valahol, de kettőt kell vennem ahhoz, hogy ezen az áron kipróbálhassam, de nekem nem kell ennyi.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#82355) 72lakiluk válasza contaxg (#82350) üzenetére


72lakiluk
tag

Fővárosban kínai adja 3.3 -3.5k körül.

(#82356) Salex1


Salex1
senior tag

A brikkásoktól kérdezném, hogy lehet azt elérni, hogy ne menjen át a zacc a kávéba. Főleg bolti kávéval használjuk és sajnos átmossa a nyomás a zacc egy részét. Amit eddig vettem hozzá, durvább örlésűt ott is átjutott valamennyi.

[ Szerkesztve ]

(#82357) contaxg válasza 72lakiluk (#82355) üzenetére


contaxg
veterán

Hmm a kőbányai kistermelői :D piacon vettem egyszer vmi tök ismeretlen Lavazzát, elég olcsón. Akkor majd elnézek a Sárkánycenter és hasonló helyekre. Köszönöm az ötletet!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#82358) 72lakiluk válasza contaxg (#82357) üzenetére


72lakiluk
tag

Ázsia center. Ott is van boltonként párszázas különbség.

(#82359) soldier2 válasza Salex1 (#82356) üzenetére


soldier2
őstag

AVX-nél kapsz IMS felsőszűrőt Brikkához is, azzal talán jobb. Vagy egy minőségibb daráló, amivel kevesebb por képződik (pl Graef702)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#82360) Noroo


Noroo
tag

ha valaki rendelne avxtől, brikka ims felsőszűrőt(2személyes brikka) lehet betársulnék hozzá, nincs kedvem kifizetni egy halom pénzt postaköltségre, mást meg nem akarok rendelni most...

[ Szerkesztve ]

(#82361) vendingo


vendingo
veterán

Annyira gagyi ez a Román brikka az eredetivel összehasonlítva. Kb mint egy rossz kínai másolat aliexpressről.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#82362) stereofan válasza Salex1 (#82356) üzenetére


stereofan
tag

szia,
próbáld meg esetleg filterpapírral.
ha nincs otthon "gyári" kiviteled, akkor pl. a dm-ben kapható teafilterrel is lehet manuálisan próbálkozni.
(nem tudom passzol e a fenti méret neked, a régi brikkáknak kisebb átmérőjű a kosara mint a mostani verzióknak)

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82363) CB válasza nLali (#82353) üzenetére


CB
senior tag

Én is csak azért vettem ott, mert véletlenül betévedtem, és elkapott a hév.
Akkor kellemesen csalódtam. Lehet, hogy a következőnél meg majd nagyon döglött lesz a dátumtól függetlenül.
Minden esetre még egyszer bepróbálkozok majd, mert ízlett.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#82364) Parci válasza vendingo (#82361) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az valami új verzió, mert az enyém román, és a jobb oldalira hasonlít (bár már nyitott fedeles, ami szerintem királyság), és sok évig ez volt "a" brikka.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82365) Flashback válasza vendingo (#82361) üzenetére


Flashback
addikt

Sajnos a kidolgozási minősége nem a legjobb. De még mindig jó KV-t főz.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#82366) vendingo válasza Parci (#82364) üzenetére


vendingo
veterán

Elkezdtem erőfeszítéseket tenni a régi megmentésére. Már a 4 fajta tisztítószerrel mosom, áztatom. Még mindig büdös. Most egy nagyon agresszív tisztítószer van benne, amit fel is forraltam. Ha ez se segít, akkor megy a polcra dísznek. A régi jobb, kevesebb víz és kávé kell bele. Amit a régi röhögve lefőzött, annál a román csak a szelepen nyomta ki a gőzt. Kosarat alig lehet kivenni az újból, régiből simán kijött. Anyagminőségre a régi köröket ver erre. Aki nem használt még igazi olasz brikkát, annak ezek nem problémák, de én nem ehhez vagyok szokva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#82367) Noroo


Noroo
tag

Eddig van 2db brikka kétszemélyes felsőszűrő igény. Valakinek esetleg egy 3.? Az már félút az ingyenes postához. :)

(#82368) Parci válasza vendingo (#82366) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mégegyszer: legalább háromféle van, te az elsőt és az utolsót hasonlítod épp, de évekig csak a középső volt, amivel alapvetően nem volt semmi baj.

mellesleg egy ilyen alu-vacak masszív vegyszerezés után részemről akkor is kuka lenne, ha szemre jó. de szemre sem lesz jó...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82369) SlayerSub válasza Parci (#82368) üzenetére


SlayerSub
tag

Én is ezt a fekete seggűt használom már egy ideje, nem vagyok képben, miért annyira rosszabb ez mint a korábbiak? Nekem tőkéletesen megfelel.

(#82370) Parci válasza SlayerSub (#82369) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én még nem láttam ezt, viszont csak tisztázni akartam a helyzetet, hogy egy nyelvet beszéljünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82371) vendingo válasza SlayerSub (#82369) üzenetére


vendingo
veterán

Ezt mondom, aki nem ez "eredeti" változatot használta előtte évekig, azoknak ezek nem problémák. Bátyámnak egy korábbi szériás Román van, de szerintem az ugyan ilyen mint ez, csak nem fekete az alja.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#82372) bluesfan válasza vendingo (#82371) üzenetére


bluesfan
tag

Én az első generációs románt használtam elégedetten, azután hozzájutottam egy eredeti olaszhoz, de nálam elmaradt a katarzis, ezért el is adtam a taljánt.

(#82373) vendingo válasza bluesfan (#82372) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem fura, igaz kb 7 éve használom az olaszt, eléggé hozzászoktam már, ezután minden más változás zavaró.
Amúgy jelentem, sikerült szagmentesítenem a régit. 4-5 óra kezelgetés különféle szerekkel, folyamatos mosogatás, öblögetés, még ultrahangos tisztítóban is járt, igaz az sok változást nem hozott. Holnaptól újra csatarendben lesz a kis kedvenc. Reggel még lesz rajta egy tisztító főzés kávéval, mert minden patinát lenulláztam ami volt benne.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#82374) inf3rno válasza vendingo (#82373) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ultrahangos tisztítót honnan szereztél? 3-500k is van egy olyan, ha komolyabb. Olcsót nem nagyon láttam.

Ilyen kotyogós Bialetti-be mit tudtok ajánlani, ami a lehető legkevésbé pörkölt?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#82375) vendingo válasza inf3rno (#82374) üzenetére


vendingo
veterán

Aldi, 8900 volt.
Kínából 25-30$-tól

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#82376) inf3rno válasza vendingo (#82375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Aha, akkor rosszul kerestem, és csak az ipari változatokat néztem.

Buliban hasznos! =]

(#82377) Salex1 válasza Noroo (#82367) üzenetére


Salex1
senior tag

nekem is kellene 4 személyeshez, de Debrecenbe :(

(#82378) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Hát ezen beszartam :DD [link]
“Hevítéssel vagy gumikapapáccsal kiegyengethető és újra felhasználható.” :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82379) CB válasza sz.zs. (#82378) üzenetére


CB
senior tag

Csak jó kézügyesség kell hozzá, és egy jó szakember kezében minden arannyá válik.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#82380) Bazsee71 válasza CB (#82379) üzenetére


Bazsee71
őstag

Meg pár méter rézcső... :DDD

(#82381) sz.zs. válasza Bazsee71 (#82380) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Rádásul ebből az árból vesz az ember 2 kazánra való rézcsövet :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82382) CB válasza sz.zs. (#82381) üzenetére


CB
senior tag

Ez a hirdetés direkt annak szól, aki szereti a kihívásokat. Az ilyen ember nem új csőből csinálja. Abból "mindenki" tud szépet hajtani a kazánra.

Pellini helyett:

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#82383) adp válasza sz.zs. (#82378) üzenetére


adp
őstag

neeeeeeee...... ez valami vicc? es ezen meg kb. keresni is akar...

(#82384) mdav88 válasza adp (#82383) üzenetére


mdav88
senior tag

És a munkadíja, mennyit b@szódott vele, hogy leszerelje?

(#82385) sz.zs. válasza mdav88 (#82384) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én tuti leolvasztottam volna róla a forraszanyagot és azt külön hirdetésben értékesíteném! :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82386) inf3rno válasza sz.zs. (#82378) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szinte egyenes. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#82387) contaxg válasza CB (#82382) üzenetére


contaxg
veterán

Szimpi, mennyiért adja?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#82388) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82389) contaxg


contaxg
veterán

Saját maga készíti az ideális kávékeveréket

"Tavaly top 10-be került, idén pedig egy közönségszavazáson Magyarország legjobb baristájának választották Hegedüs Lászlót. Tizenhárom évig futballozott NB-s szinten, majd miután negyedszer is műteni kellett a jobb térdét, tudta, a sportkarrierjének vége, civil foglalkozás után nézhet

Kiválóan szerepeltek a Tolna megyei kávézók a Kávékorzó Magazin internetes közönségszavazásán, ahol négy kategóriában díjazták a legjobbakat. Magyarország top 10 kávézójába került A paksi kávé – tulajdonosa Mózsa Ferenc –, top 5 kávépörkölő kategóriába került az Umami Roastery, első helyezett lett Hegedüs László a barista kategóriában, valamint az év kávéja lett az Umami Roastery Sanremo blend, amellyel a kezdeteknek állít emléket a győztes kávépincér."

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#82390) nLali válasza contaxg (#82387) üzenetére


nLali
senior tag

Amúgy a pörkölő srác, Hegedűs Laci nagyon jófej. Bementem a Paksi Kávéba és amikor kávét szerettem volna vásárolni, akkor mindjárt nem a pultos hölgy, hanem a pörkölést végző H.László sietett a segítségemre. Választás után ittam egy espressot, közben mesélt nekem a pörkölés folyamatáról és a pulton található cukrokról. Sajnos ritkán jutok el , de mindig elégedetten távozok.

(#82391) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Van bevált SSR rendelős helyetek? Valami normálisat szeretnék venni, ami nem "pukkan" el fél év alatt :)

Illetve mit gondoltok erről a PID-ről?
Kb ugyan az mint a Sestos D1S, csak kicsit olcsóbb és valamivel részletesebb manual van hozzá...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#82392) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

helló,

van egy, úgy fél éves Graef CM 702-m, de nem vagyok elégedett az örlés finomságával 1-es fokoztaon. Próbáltam szétszedni, hogy egy alátétet tegyek a kés alá, de nem tudom leszedni a csavart, mert olyan erősen rajta van... Hogyan tudnám levarázsolni? Valami ötlet?

(#82393) CB válasza f_sanyee (#82392) üzenetére


CB
senior tag

Balmenetes, ha jól emkékszem.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#82394) f_sanyee válasza CB (#82393) üzenetére


f_sanyee
senior tag

az ok. itt a topicban találtam leírást, de nem mozdul.

(#82395) sz.zs. válasza f_sanyee (#82394) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pedig szokott.... az alátét fülét fogd meg fogóval, miközben az anyát villáskulccsal lazítani próbálod.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82396) f_sanyee válasza sz.zs. (#82395) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ja, fogó segítségével sikerült leszedni. köszi.
már csak egy ilyen alátétet kell szereznem valahonnan :D

(#82397) troszti válasza f_sanyee (#82396) üzenetére


troszti
aktív tag

Gyárilag adnak hozzá :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#82398) sz.zs. válasza f_sanyee (#82396) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha budapesti vagy akkor a Rejtő Jenő utcában a Graef márkaszervizben ( kávégép klinika) 1000 Ft-ért kapsz 3 db-ot. De gyárilag nem adtak hozzá? Szoktak adni mindegyikhez .

troszti: [link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82399) f_sanyee válasza troszti (#82397) üzenetére


f_sanyee
senior tag

már kezdtem azt hinni, hogy az enyémből kifelejtették, de megtaláltam őket egy nagyobb zacskóban, amiről nem gondoltam volna, hogy alátét van benne :)

be is raktam +1-et, mindjárt indul a teszt.

(#82400) hogyaza válasza sz.zs. (#82378) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Egyszerűen csak bele kell fújni,és kiegyenesedik mint az anyósnyelv.Aztán mikor kunkorodna vissza,csak oda kell tartani a kazánt,hogy arra tekeredjen rá.Én mindig így rézcsövezek.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.