Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83701) pweaver válasza vicces1 (#83692) üzenetére


pweaver
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Lehet, hogy türelmetlen voltam vele. Elrakom még néhány napra pihenni, hátha jobb lesz. :B

(#83693) 72lakiluk
Valahogy erre a citrusos ízre érzékenyebb vagyok, én is meglepődtem rajta. Inkább a techniká(m)ban keresem a hibát, nem a kávéban.
Valamilyen szinten irigy is vagyok, amikor kb. sörszerűen habos a teteje. :D

(#83702) 72lakiluk válasza vicces1 (#83700) üzenetére


72lakiluk
tag

Naponta 3-4x8-10 forgatás fél éve kb. de meg sem látszik a kosáron. De ennek kapcsán én is kérdezek, mint zöldfülű :) egy kosár pl. IMS elfárad vmikor ? vagy ha gondosan tisztítom akkor 'örök élet' ?

(#83703) soldner válasza Rush77 (#83697) üzenetére


soldner
tag

A felső szűrőt lecsavaroztam, megtisztítottam. Az nem hozott semmi eredményt.
Dugulás? Elképzelhető. Nem vagyok egy ezermester.
Ha dugulás, akkor hogyan tudom megszüntetni?
(Megkerestem a gép papírjait és pár hónap múlva lesz 5 éves - ha számít valamit ez az info.)

[ Szerkesztve ]

(#83704) Rush77


Rush77
aktív tag

A kávé témához kapcsolatban.

Nálunk a feleségem kimondottan nem szereti az újhullámos kávékat. Ő csak tejjel issza amúgy is de meg szokta jegyezni, hogy nem a szokásos ízvilág.

Nekem bejön mindkét vonal. De mivel sok mindent nem tudok kiérezni (bár dolgozom rajta) max ha nagyon kiugró valamilyen irányba, így nekem az a lényeg, hogy élvezeti értéket adjon.
Mostanában pedig nem nagyon szeretek (nincs is időm két gyerek mellett) küzdeni egy egy teljesen új SO kávéval, így manapság a bejáratot kávékkal machinálok. Blendekkel hajlamosabbak vagyok kísérletezni mert ott általában kisebb a citromlé esélye.

(#83705) 72lakiluk válasza pweaver (#83701) üzenetére


72lakiluk
tag

Ez a nagy bajom nekem is, hogy a kávén túl még egyébként is szeretek mindent ami 'a'-val kezdődik :)

(#83706) Rush77 válasza soldner (#83703) üzenetére


Rush77
aktív tag

Dugulás lehet vízkő miatt is. Én megpróbálnék egy vízkőoldást. (enyhe citromsavas oldat). Ebben biztos van itz aki pontosabb útmutatást tud adni mert én csak a puly caf vízkőtelenítőjét használtam eddig

(#83707) soldner válasza Rush77 (#83706) üzenetére


soldner
tag

Megpróbálom, köszi a tanácsot!

(#83708) mdav88 válasza Parci (#83699) üzenetére


mdav88
senior tag

Ertem en, hogy mirol van szo... Azert a kisgepek, ugyanugy mint a kavefozok eseteben korlatosak. Am esszeruen nem tudom mi lenne a kovetkezo lepes porkoloben...(huky talan?)
Behmor most kidob egy kilos drum gepet, kivancsi leszek az arara.

(#83709) Parci válasza mdav88 (#83708) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is a mennyiség a fő gond, hanem, hogy sokkal erősebbnek kéne lennie. ami valószínűleg már csak gázzal menne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83710) Bazsee71 válasza koxx (#83665) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi! :B

sz.zs.: Az ajánlat még áll, csak az időpont csúszik, mert a nyár nagyon tele van. Majd augusztusban visszatérünk rá, ősszel csak összejön. Addigra már kitapasztalom a Fortét is (vagy eladom :DDD ).

(#83711) soldier2 válasza vicces1 (#83692) üzenetére


soldier2
őstag

Felbontás után már döglesztésnek hívnám, nem pihentetésnek. Vsz gyorsabban iható lesz, de le is döglik pár nap alatt. Inkább bontatlanul 10-14 nap (és akkor bontás után kis adagokban irány a fahyasztó, különben pár nap és valóban citromlé jön a gépből (világos pöri esetén, de a sötétebbeken is érezni a laposodást)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#83712) radi8tor válasza grizlisandor (#83687) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#83713) jveres


jveres
csendes tag

Sziasztok!

Kávézási szokásaim megváltozása miatt eladóvá vált a Strietman CT1-es (14-es sorszámú) kávéfőzőm. A gép kítűnő állapotban van. Akit érdekel PM-ben érdeklődjön!

(#83714) freaghill válasza jveres (#83713) üzenetére


freaghill
őstag

Mi a váltás oka, mire váltasz? :)

(#83715) vicces1 válasza soldier2 (#83711) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nyilván légmentesen zárva gondoltam én is, levegőt kipréselve, szorosan.
Nem javasoltam, hogy nyitott zacskóban tegyük meleg, dohos helyre.
Főleg ha 250gr-nál nagyobb kiszerelés célszerűbb fagyasztóba porciózni, de nem ismerem, hogy kinek milyen a kávé fogyasztási szokása.

Ezek a Kapucziner blendek azért nem világos so kávék.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83716) jveres válasza freaghill (#83714) üzenetére


jveres
csendes tag

Nem váltok, "felszámolom". Teljesen átszoktam filterre, és már hónapok óta ott áll kihasználatlanul. Hosszú folyamat volt (~1 év), hogy a 100%-0% (rövid-filter) átfordult 0%-100%-ra

[ Szerkesztve ]

(#83717) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó Gaggia Classic

https://caffe35.webnode.hu/

(#83718) Sic.Transit válasza Szabász (#83690) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Köszi, igen ez lemaradt. Világos pörkölésűt kértem. :) Mondom, lehet, hogy csak nekem volt sötétebb, mint amire én gondolok világos pörkölés kiválasztásánál.

Erről egyébként már leveleztem a Kapuczinerrel is, kb. 5-6 éve rendeltem tőlük kávékat, amikor tavaly azt vettem észre, hogy ugyanazon tételek mintha sötétebbek lennének, mint korábban - ezt János meg is erősítette, a fogyasztói tesztjük szerint finomabb az embereknek, ezért húzzák sötétebbre, mint korábban. Én pedig tudomásul vettem.

(#83720) Csápájev


Csápájev
őstag

Egy új brit kutatás szerint még a napi 25 kávé sem tesz rosszat a szívnek és az artériáknak – írja a brit The Guardian.
[link]

(#83721) radi8tor válasza Csápájev (#83720) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"...a kávé egyáltalán nem káros az érrendszerre."

És akkor gondolkozzunk el azon, mi van még az emberi szervezetben, amit kikészít a magas koffeinszint.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#83722) koxx válasza Csápájev (#83720) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Napi 2 gramm koffein, ugyan kinek ártana :DDD Inszomniások előnyben.

"A mérsékelt koffeinfogyasztás napi 130-300mg-ot jelent, míg a koffein túladagolásról a napi 600mg fölötti fogyasztásnál beszélhetünk."

[ Szerkesztve ]

(#83723) nyisziati válasza Csápájev (#83720) üzenetére


nyisziati
veterán

Egy volt munkatárs sztorija ezzel kapcsolatban:
autószerelő, zsenge kezdő korában. Irodista hölgyek főzték és mérték a kávét mindenkinek.
A szokás az volt, hogy mindenkinek írták a napi fogyasztását, majd nap végén mindenki felballagott az irodaszintre és kifizette a cechet.

Egyik nap emberünk a fárasztó munka végén kicsit leült pihenni. Vele szemben egy tükör volt, amiben észrevette, hogy a kezei már remegnek. Nem kicsit. Huszonéves srácnak.
Bement az irodista csajokhoz, akik közölték, hogy aznap 28 (!) adag kávéja volt meg. Na akkor húzta be a kéziféket a fogyasztással kapcsolatban.

(#83724) Csápájev válasza nyisziati (#83723) üzenetére


Csápájev
őstag

Okos lehet 😁

(#83725) nyisziati válasza Csápájev (#83724) üzenetére


nyisziati
veterán

Már meghalt.

(#83726) mdav88


mdav88
senior tag

Hihetetlen modon meg mindig elado, de mar teljes harci pompajaban:

(#83727) koxx válasza mdav88 (#83726) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pont akartam kérdezni, hogy elvitték-e már :)

(#83728) Csápájev válasza mdav88 (#83726) üzenetére


Csápájev
őstag

Itt mit kell nézni? :B

(#83729) Fred23 válasza koxx (#83722) üzenetére


Fred23
nagyúr

Napi 1 gramm nálam általában összejön már úgy 7-8 éve.

Ezt most fedeztem fel SPAR-ban, még sosem láttam, és nekem nagyon bejött, ahogy az összes dél-amerikai kávé eddig:

Tudom, legtöbben itt őrölt kávét nem is vennének, de az első főzés alapján olyasmi ízre, mint a zöld szemes MOKATE (AMERICA) darálás után, és 3 nap alatt úgyis elfogy a 250g.

(#83730) koxx válasza Csápájev (#83728) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amikor először felrakta írta, hogy elpukkant egy visszajelző LED. Gondolom kijavításra került :)

(#83731) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Roastopus Seashell by Dosata
Nagyon ott van benne a pirított dió!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#83732) bl4ze válasza sz.zs. (#83731) üzenetére


bl4ze
veterán

guszta :)

.:. bl4ze .:.

(#83733) hogyaza válasza mdav88 (#83726) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Azt a horpadást egy autó jégkárra szakosodott szaki pár perc alatt meggyógyítaná.Lehet vonzóbb is lenne egy vevöjelöltnek.

(#83734) Gery0505 válasza sz.zs. (#83731) üzenetére


Gery0505
tag

Nagyon szép párducmintás lett. :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#83735) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#83717) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Elkelt! Köszönöm az érdeklődést!

https://caffe35.webnode.hu/

(#83736) 3418 válasza hogyaza (#83733) üzenetére


3418
csendes tag

Szerintem csak olyat tudnak javítani, ami nem "élesen" horpadt.

(#83737) mdav88 válasza koxx (#83730) üzenetére


mdav88
senior tag

Ugy ugy!

Horpadast biztosan ki lehet huzni, aztan kicsit felcsiszolni, de mint emlitettem en ezzel nem kivanok foglalkozni. Az ara szerintem boven takarja az esztetikai hibat.

Nem biztos hogy mindenkinek megvan, de kulon kapcsolhato a termoblokk igy azt nem kell nonstop uzemeltetni. Kb 2-3perc alatt felut es van goz. A gepben raadasul ket pumpa van, igy fozes kozben fuggetlenul lehet gozolni.

(#83738) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Átolvastam amit tudtam, és látom itt magasabb a szint mint az én elvárásaim, :) de azért kérdeznék.
Egy Saeco magic-et használtunk, ami elromlott és most van javítás alatt, nem tudom mi lesz vele.
Egy ilyen egygombos megoldát vennék helyette, sajnos nem a minőség, hanem a megbízhatóság és a problémamentesség számít inkább. quick mill acquaviva úgy láttam megfelelne, de nem látok beszerzési lehetőséget.
Van esetleg problémamentes gép, forrás,ami ajánlott,? kb 100-120 ezer ft a keret rá.

Köszönöm

(#83739) mjani1172 válasza mjani1172 (#83738) üzenetére


mjani1172
addikt

Esetleg annyi hogy régebben óvtak az új, újabb gépektől, ez még most is így van?
Láttam egy ilyen csodát,:
Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851/01
hirdetni ez nekem megfelne csak a javítása, élettartama miatt aggódom.Felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#83740) Flashback válasza mjani1172 (#83739) üzenetére


Flashback
addikt

Nem hiszem hogy itt nagy tapasztalat van ezekkel a gépekkel. A német amazonon szétnézve ez tűnik BB-nak.
DeLonghi ECAM 22110

Kicsit drágábban:
Philips EP2220/10

Siemens EQ.6 Plus s700

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#83741) Flashback válasza Flashback (#83740) üzenetére


Flashback
addikt

Helyesbítés:
Azt hiszem hogy itt nincs nagy tapasztalat ezekkel a gépekkel.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#83742) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, a fölösleges catler es 8012 full felújított gépem még mindig eladó. hamarosan nagyon útban lesz, így 55e ft-ért vihető (és tényleg csak azért ennyi, mert most jól jönne, ha elmenne hamar)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83744) bl4ze


bl4ze
veterán

Elfogyott a Mondial Oro Intenso 70/30 kávém, és ma egy a fagyasztóban pihent 2019 02 havi P&Y Locavore-t bontottam : parádés ez is ! :R

.:. bl4ze .:.

(#83745) mjani1172 válasza Parci (#83742) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia! Tudsz róla valamit adatot küldeni? képek , állapot. Bár nem ilyet keresek, de nincs kőbe vésve, árban jó, átgondoljuk.

(#83746) Csápájev válasza Parci (#83742) üzenetére


Csápájev
őstag

Ezt elég jó áron adod...

(#83747) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Van egy Gaggia New Baby-m, amin elfelejtett átfolyni a víz: kb. 1,5 héttel vízkőtlenítés után, nemhogy a kávén nem nyomja át a vizet, de üresben sem.
Simi fórumtárs egy talán 3 hét múlva ha meg tudná nézni hírrel sajnos nem örvendeztetett meg - pedig, Ő még közel is lakik - így kérdésem, hogy Bp-n, mondjuk akkor már a 4. kerületben ( :DDD ) van hozzáértő fórumtárs, aki szervizelné a gépet? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#83748) vicces1


vicces1
aktív tag

Esetleg, ha van aktuális infótok!?

Pacifictól vagy Szegedről rendelt manapság Yirgát valaki? Melyik hogy muzsikált?
Azt látom, hogy a szegedi elég friss pörkölés, a Pacifictól még várom a dátumot.

Az El Salvador vagy bármelyik pacamara-t forszíroznám még, arról nagyon jó emlékem maradt.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83749) bl4ze válasza vicces1 (#83748) üzenetére


bl4ze
veterán

P&Y Yirga esetleg ? :) Azt nem kell rendelni, hacsak nem vidéki vagy...

.:. bl4ze .:.

(#83750) Rush77


Rush77
aktív tag

Mai klasszikusabb TT8020 illetve egy az én mércémmel jól(jobban) sikerült tejes. (a kézremegés miatt ennél nagyon ritkán sikerül jobban) :B

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.