Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) PpenoO válasza Noroo (#82698) üzenetére


PpenoO
őstag

Omron PIDdel (eredeti? :) ) már tuti elvitték volna.

[ Szerkesztve ]

(#82702) iatti válasza PpenoO (#82701) üzenetére


iatti
aktív tag

az én gc-m omron pides/eredeti?/,de nem eladó. :B a tudomány jelenlegi állása szerint már csak a rézbojler hiányzik belőle. ;)

(#82703) iatti válasza sz.zs. (#82700) üzenetére


iatti
aktív tag

most a népek a nyári kikapcsolódásra gyűjtenek.

[ Szerkesztve ]

(#82704) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Eladó egy makulátlan, gyönyörű, kívül-belül felújított, tuningolt 2011-es Gaggia Classic. Az alábbi alkatrészek lettek cserélve, felújítva:
Gépműhelyben újra szálcsiszolt ház,
új pumpa, új kazán, új főzőfej, új nikkelezett réz vízterítő +ipari felsőszűrő, új szűrőtartó kar új gyári szűrőkkel, új rozsdamentes csepptálca rács alátét, új solenoid leeresztőcső.
Tuningok:
Sestos pid ( hőmérséklet szabályozó ) + Sharp ssr, rézcsőtuning Sioux Chief tágulási tartállyal, szűkítő. Manométernek csatlakoztatási lehetőség kiépítve, ledugózva. A gép csak jó minőségű vízzel ( Norda, szűrt, vagy kevert víz ) használható!
Az ár az állapotot és a sok új alkatrészt tekintve fix 140e Ft.
További képek: [link]

[ Módosította: Parci ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82705) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, tanács kéne a profiktól!

Hirtelen lett 2db Dolce Gusto kávéfőzőm. Betáraztam rendesen kapszulákból is, amikor megakadt a szemem egy utántölthető kapszulán!

Eddig világ életemben szarvasi kávéfőzőt használtam.
A kérdésem az lenne, ha adott egy jó minőségű darált kávé, akkor lenne-e különbség a szarvasiban főzött, vagy a Dolce Gusto utántöltő kapszulán átfőzött kávén?
A szarvasi nagynyomású gőzt nyom át a kávén, nem tudom, hogy a Dolce Gusto milyen elven működik (talán kompresszor nyomja át a meleg vizet), és hogy ez befolyásolja -e a végterméket.

Segítségeteket előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#82706) koxx válasza balazs1956 (#82705) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nehogy ennyi pénz kiadj egy utántölthető kapszuláért, én nespressohoz aliról vettem kb negyed annyiért.

(#82707) Chrystyn válasza balazs1956 (#82705) üzenetére


Chrystyn
tag

Nem vagyunk egyformák,én nem azért vettem kapszulás kávéfőzőt hogy töltögessem a kis bigyulát,főleg hajnali 3-kor :)),de amúgy Ebay,Ali,Wish sokkal olcsóbban kapsz igaz azok műanyagok.
Ízre ,biztos nem lesz olyan mint a Szarvasi kávéfőző által főzött kávé. (szerintem)

(#82708) soldier2 válasza balazs1956 (#82705) üzenetére


soldier2
őstag

Olyan utántölthető kapszuláról itt még nem írt senki ami akár csak a közelébe került volna az előtöltött kapszuláknak. A minőségj előre darált kávé meg illúzió, valójában nem létezik (drága van persze, de attól még nem minőségi)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#82709) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Üdv, összeszedtem a kérdéseimet a minőségi kávéfogyasztás rögös útjához, kérlek segítsetek az ügyben. :)
Kelleni fog egy eszpresszóképes kisgép: Gaggia Evolution, Baby, Classic. Utóbbi a szimpatikus. + tuning(link).

Felhasználásra A terv, gondolkozom rajta, hogy hétköznap bevinném a melóhelyre, ott használnánk reggel 1-8 személyre és délután is kb ugyanennyi eszpresszó főzésére. Hétvégén meg itthon, ha vendégek jönnek tudjam azt a 1-6 személyre eszpresszót elkészíteni. El tudja látni ezeket a feladatokat a tuning GC (?) vagy jöjjön a B terv és veszek itthonra hétvégénkénti fogyasztáshoz egy Bialetti Brikka (Elite)-t.

Kell fog egy örlő: Greaf CM702. Visszaolvasva kezdésnek ez jó lesz. fémlapot(link) ki kell szednem a pangó őrlemény minimalizálás érdekében.

Friss őrlésű kávét egyszerűen beszerezni tudok KávéKalmár-tól közeli Borháló üzletbe és/vagy AVX alapanyagot viszonteladótól.

Interspar közelében jártam tegnap, benéztem már úgy se voltam még bent, meg ha van Nestle Vera, akkor veszek egy zsugorral. Hát volt, de csak 4 üveggel találtam a polcon, megkérdeztem egy eladótól, hát ennyi van összesen, így muszáj voltam elhozni mindet. :DDD

Érdeklődnék, hogy erre a felhasználásra jó lesz egy tuning GC? Vagy valami komolyabb gép kellene?

(#82710) mdav88 válasza _az (#1) üzenetére


mdav88
senior tag

Hatha lat benne valaki fantaziat....
[link]

(#82711) sz.zs. válasza grizlisandor (#82709) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nagyon jó egy tuning GC, én otthonra nem is vennék mást. Viszont munkahelyre szerintem vétek lenne bevinni ilyen felhasználásra, de ez csak az én privát véleményem.
Nem is feltétlenül azért mert nem bírná, hanem inkább azért mert senki nem tekintene rá sajátjaként, és le amortizálódna nagyon hamar szerintem... egy ilyen gépet karban kell tartani, tisztítani kell ilyen felhasználás mellett elég sűrűn, és ha gőzölni is szeretnétek akkor mindenképp egy dual bojleres gépben gondolkodjatok.
Aztán lehet hogy csak én gondolom túl ezt az egészet és tök jó lenne oda, nyilván majd mások is leírják a véleményüket ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82712) balazs1956 válasza soldier2 (#82708) üzenetére


balazs1956
senior tag

(#82706) koxx
#82707) Chrystyn
#82708) soldier2

Köszönöm a segítséget.
Még ha arra válaszolna valaki, hogy ugyanaz a kávé a két gép közül melyikben lesz finomabb, jobb, stb., azt értékelném.
Az egész okoskodás az asszonynak, illetve a vendégeknek szól, mert ha azt leírnám, hogy én hogyan fogyasztom a napi 3 kávémat, szerintem azonnal kitiltanának a fórumról :)

(#82713) stereofan válasza grizlisandor (#82709) üzenetére


stereofan
tag

szia,
szerintem a pid, rézcsőtuning, stb. nagyon jó ezeknél a típusoknál, mind a hőstabilitást segítik.
viszont ilyen nagy"létszámot" gyors egymásutánban nem fog tudni kiszolgálni ez a gép.
tudom, hogy más kategória, de ilyen célra én egy ese pod-os gépet ajánlanék, pl. egy ilyen Spinelt duál termoblokkal.

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82714) Parci válasza mdav88 (#82710) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, az az ipari kapcsoló az oldalán... :(((

meg a pléhlemez az elején a gyári kapcsoló helyett, odaszegecselve.

vajon a belseje egyáltalán kremina?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82715) Csápájev válasza Parci (#82714) üzenetére


Csápájev
őstag

Kezét törném le annak, aki ezt a kapcsolót rárakta.

(#82716) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Kavefozot szeretnek venni.

Nem vagyok inyenc, de valamiert nagyon erzekeny vagyok a mellekizekre: aluminium, acel, gumi, egett iz, stb.
Ezeket szinte mindig kierzem a kavebol, megha masok nem is.
Az a tippem, hogy az ilyen izu kavek nem is egeszsegesek tulzottan.

Az a kerdesem, hogy milyen kavefozot vegyek, hogy semmi ilyen mellekiz ne legyen a feketemben?

Arban nem szeretnek szigoru lenni, de azert 50 folott csak nagyon indokolt esetben koltenek.

Elony lenne, ha megfelelne az alabbi elvarasoknak is, de ezek nem feltetelek:

- alacsony karbantartasi igeny
- egyszeru hasznalat
- 5+ ev mulva is legyen eselyem hozza alkatreszt venni, meghozza a gyarinal nem rosszabb minosegben: tomites, szuro, stb. Amik szoktak kelleni.

A formatum lehet barmilyen, csak a mellekizek legyenek 100%-ban szamuzve.

Koszi elore is a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#82717) Parci válasza Bici (#82716) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármelyik pár ezer forintos filterkávé eszköz jó lesz :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82718) Bici válasza Parci (#82717) üzenetére


Bici
félisten

Ez a filterkávé nekem új. :B
Utánaolvasok. :K

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#82719) grizlisandor válasza sz.zs. (#82711) üzenetére


grizlisandor
addikt

&(#82713) stereofan:
Rajtam kívül senki nem nyúlna hozzá. Sajnos a kollégák többször is leszerepeltek, az osztályunkon egy automata gépet használunk és sikerült az okosoknak leégetni a szivattyút, mert víz nélkül akartak kávét főzni. Csináltam leírást, hogy használat előtt nézzék meg, van-e benne kávé, víz, meg ürítse ki a pogácsatartót, de néha nem sikerül még így se. Nem nehéz szerintem. :DDD A kedvencem, hogy elfelejtik üríteni a pogácsatartót és behullanak a gépbe a pogácsadarabok és belül is kell takarítani a gépet, mert a túlfolyót eldugítja.

Nem viszem be melóhelyre, csak hétvégén iszok jó kávét. :)
Szeretem a műszaki cuccaim dobozait megtartani, ugye a 2015 előtti GC-t kell vadásznom, sok esetben nincs meg hozzá a dobozza. Van esélyem valahonnan szerezni hozzá eredeti dobozt külön?

(#82720) stereofan válasza grizlisandor (#82719) üzenetére


stereofan
tag

a "gazda" nélküli, közös munkahelyi készülékekről szerintem külön altopicot lehetne nyitni, jópár fórumtársnak lennének történetei!
én is tudnék írni erről... :Y (egy ideig rendben tartottam a közös gépet, de meguntam a szélmalomharcot, vittem be magamnak egyet)

igen, a felépítése miatt a 2015 előtti gc típusok az ajánlottak,
csak külön a doboz nem nagyon szokott lenni, dobozzal is viszonylag ritkább. ha pidelve lesz a szokásos módon, akkor a saját doboza nem lesz használható (a pid miatt nem fér bele a hungarocell részbe)

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82721) Csápájev válasza Bici (#82718) üzenetére


Csápájev
őstag

(#82722) sz.zs. válasza stereofan (#82720) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Csak a pid helyét kell kivágni és máris működik a gyári hungarocell is :B

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82723) stereofan válasza sz.zs. (#82722) üzenetére


stereofan
tag

:R 👍😄

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82724) mdav88 válasza Parci (#82714) üzenetére


mdav88
senior tag

Ezert irtam a fantazia reszt.... Lattam en is, bar az sra baratinak tunik.
Termeszetes gyalazatos a kokany megoldas....

(#82725) Parci válasza mdav88 (#82724) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát erős fantázia kell hozzá. vagy esztétikai érzéketlenség.

sajnos pont a szétbarmolt kasztni nem egy könnyen javítható valami, ha meg veszel hozzá gyári dolgokat, máris nem lesz olcsó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82726) adp válasza Noroo (#82698) üzenetére


adp
őstag

én sem gondoltam, hogy ennyiért árulgatom hetekig

PpenoO: Omron piden is a celsius az celsius :))

[ Szerkesztve ]

(#82727) Noroo válasza Parci (#82699) üzenetére


Noroo
tag

azaz! :D

Mondanám, hogy ha eladósorba kerül a Major, utána "akár" még én is ráugorhatok... a robur még engem is elbír (ez az akár a reklámokban mérhető komolyságú) :D

(#82728) SlayerSub


SlayerSub
tag

Ezt fémlapocska kiszerelő manővert a cm702-es modeleknél is érdemes megejteni? Mivel porciozva szedem ki a kávét a hűtőből, ezért én is 5-10 percig szugerálom h minden gramot megkapjak amit beleraktam.

[link]

(#82729) Rush77 válasza SlayerSub (#82728) üzenetére


Rush77
aktív tag

A 702-ben tudtommal nincs ilyen lap.
Ott pár pofon és ráindítás és kijön a kávé.

[ Szerkesztve ]

(#82730) vicces1 válasza SlayerSub (#82728) üzenetére


vicces1
aktív tag

A 702-ben nincs semmilyen fémlapocska

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#82731) SlayerSub válasza vicces1 (#82730) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi :D még jó h nem szedtem szét!

(#82732) soldier2 válasza Parci (#82714) üzenetére


soldier2
őstag

Gyönyörű, karcmentes ház (amennyire a képekről megítélhető), az a kókány megoldás miatt talán nem a legszebb, de legalább olcsó.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#82733) paljoc


paljoc
tag

Mi mással is indulhatna, mint egy jó kis nyitott szűrős csapolással! /meg árammal😎/
[cafe racer]

(#82734) koxx válasza paljoc (#82733) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

BeoPlay az egyik kedvenc kiülős kávézónk :)

(#82735) #64275200 válasza grizlisandor (#82719) üzenetére


#64275200
törölt tag

Itt egy dobozos GC![link]
:DD

[ Szerkesztve ]

(#82736) stereofan válasza #64275200 (#82735) üzenetére


stereofan
tag

nem akarom leszólni, de ez pont a kerülendő verzió, közelebbről megnézve a gombjait láthatod, meg a feliratról is, hogy különbözik

a fűtött kupak tartó nem rossz ;)

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82737) OPiiPO válasza #64275200 (#82735) üzenetére


OPiiPO
addikt

kapcsolók alapján ez nem a 2015 előtti verzió

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82738) #64275200


#64275200
törölt tag

(#82736) stereofan
(#82737) OPiiPO

Bocsi én nem értek hozzá! Én egy 4 éves HX gépet nyomok. Soha sem volt ettől kisebb masinám.
Most meg egy DB-t keresek. Ezért nézek be néha a Jófogásra is

[ Szerkesztve ]

(#82739) stereofan válasza #64275200 (#82738) üzenetére


stereofan
tag

semmi gond,
köszi hogy belinkelted! 👍

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#82740) OPiiPO válasza #64275200 (#82738) üzenetére


OPiiPO
addikt

no problemo :)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82741) Noroo válasza #64275200 (#82735) üzenetére


Noroo
tag

fűtött kupak tartó? azmiaz? :Y

(#82742) phranxinatra válasza Noroo (#82741) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Cup holder népiesen fordítva. :D

(#82743) Noroo válasza phranxinatra (#82742) üzenetére


Noroo
tag

te k....a élet... :DD

még a gtranslate IS pohártartónak fordítja!

elvonulok kizokogom magam... :W

(#82744) vicces1 válasza #64275200 (#82735) üzenetére


vicces1
aktív tag

Eszébe ne jusson megvenni senkinek!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#82745) adp válasza grizlisandor (#82719) üzenetére


adp
őstag

nekem van egy dobozos gaggiám :D

(#82746) sz.zs. válasza sz.zs. (#82704) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Egyelőre jegelve.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82747) jana86


jana86
csendes tag

Érdekelne valakit alapfokú sensory skills képzés a Flow-ban? Ha érdekel, írj privát üzenetet nekem, l.sz.! (3 ember a minimum létszám, és egyelőre egyedül vagyok, ehhez próbálok társakat verbuválni.)

(#82748) koxx válasza jana86 (#82747) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mennyi az annyi?

(#82749) jana86 válasza koxx (#82748) üzenetére


jana86
csendes tag

70 ezer Ft a tanfolyam és a vizsga. Ha nem kérsz hivatalos papírt (nem küldik el az SCA-nak a vizsgád eredményét), akkor ennek a regisztrációs díjával kevesebb - 60 ezer.

(#82750) SlayerSub


SlayerSub
tag

Valaki nem cserélne 25 db 30ml-s mézes üveget nagyobbra, 40-50ml-s kellene. Ha nem akkor veszek, nem nagy összeg, csak gondoltam megpróbálom, mert 12g-re váltottam és az már nem fér be a 30ml-be.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.