Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82801) meander válasza Bazsee71 (#82791) üzenetére


meander
tag

Ma postolta instagramon mint féltett titok. Legalább röhögtem egy jót. Bocs telefonról nem tudom hogyan linkeljem ide

(#82802) weinmaker válasza meander (#82801) üzenetére


weinmaker
őstag

Miért nem írtad neki, hogy olvasson bele a fórumba, hátha elleshet még valami újat, mert ítt már ez ezer éves téma. :DD

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#82803) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

[link] Megjött a Lelit nyitott szűrőtartó kar. Másodikra egy ilyet tudtam húzni vele. Még az őrlőt azért állítgatom, de fröcskölés legalább nincs😎

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82804) koxx válasza *Mukeey* (#82803) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit gyorsan indult meg a lefolyás, nem?

(#82805) *Mukeey* válasza koxx (#82804) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ohh még nagyon sok vele a hiba. Sokat kell kisérleteznem.
Őröljem finomabbra? Vagy több kávé bele?

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82806) koxx válasza *Mukeey* (#82805) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Finomabbra örlés is segíthet, ill a lefolyásnál úgy tűnik a szélén nem/nehezen folyik át a víz. Nem tudom mekkora a kosár ill mennyi került bele.

(#82807) *Mukeey* válasza koxx (#82806) üzenetére


*Mukeey*
addikt

16g-os dupla ims. Tele raktam.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82808) bl4ze válasza yazoo1 (#82796) üzenetére


bl4ze
veterán

Külföldről van,2 év szavatosság van "ráütve"
Nekem egész jó friss, 2021 01 a lejárat. Ezzel még nincsen gond, a 2018 04 már nagyon necces.

.:. bl4ze .:.

(#82809) boygabi_ válasza *Mukeey* (#82805) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Én is pont ezzel szenvedek. Nekem is vannak a kosárnál helyek ahol úgy látszik, hogy nem folyik a kávé.
Ha finomabbra darálok szép lassan jön le viszont akkor jön az 1:1 arány ami nekem nem ízlik.
Én többet már nem tudok vele tenni. Az egész örleményt átszitálom, tehát ettől homogénebb illetve rögmentesebb nem nagyon lehet.

(#82810) PpenoO


PpenoO
őstag

Cseh kiruccanásunk során találtam véleményem szerint két jó kávézót.

Az egyik Cesky Krumlovban van, Kafemlejneknek néven fut. A trieszti Hausbrandt márkát tartják, a klasszikus olasz mellett még vagy 5 single origint is (Costa Rica, Etiópia, Guatemala, Brazil és egy amire nem emlékszem). Itt az etióp és a costa ricai fajtát kostoltam meg és mindkettő mosolyt tudott csalni az arcomra, meglepően finomak voltak, nem lógott ki semmi, többnyire minden a helyén volt ami egy eszpresszónál fontos. Sajnos az apparátusról nem tudtam képet csinálni, így marad ez.

A másik helyre Ceske Budejovice főterén találtam rá - néven fut. Saját pörkölés, komolyabb felszerelés és egy jó barista igazán varázslatos élményt tudott okozni. A napi ajánlatra (kenya + salvador) mentem rá és hát kellett fél perc mire újra a földön tudtam járni. Vettem is egy 200gr friss pörkölésnek mondható hondurasi alapanyagot.

[ Szerkesztve ]

(#82811) freaghill


freaghill
őstag

Megjött az új PY Choco Madness. Nagyon más ugyanazzal a beállítással a friss pörkölésű, mint az előző.
Sokkal több folyik le, és nem igen ízlik.
Meglepő számomra, hogy ennyire számít. Állítom kell az örlőn, szerintem.

(#82812) Parci válasza freaghill (#82811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nagyon új, akkor pihentesd még. a darálónál pedig nincsenek fix beállítások, a szokásossal kell kezdeni, de aztán mindig a kávéhoz igazodni -- ami viszont nagyon "ugrálhat" még, ha a kávé nagyon friss.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82813) *Mukeey* válasza PpenoO (#82810) üzenetére


*Mukeey*
addikt

A második elég komolynak tűnik. Jól néz ki a végeredmény, a Faema+Mahlkönig kombo meg atom👌

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82814) adp válasza freaghill (#82811) üzenetére


adp
őstag

emlekeim szerint annak a kavenak kell legalabb 3 het, bar jo reg ittam
de kb az osszes hasonlo szintu porkolesnek kell annyi ido, jobban mondva ott kezd a legoptimalisabb lenni

[ Szerkesztve ]

(#82815) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Jó ideje frissen pörkölt kávét őrlök frissen! a Graef CM702-es őrlőmmel, aztán ezt főzöm meg utántölthető kapszulába rakva, egy Lidl-s balzsamecetes tubus aljával tamperolva megfelelő tömörségűre. Kérdésem sz lenne, hogy ha a tök alap DC Piccolo-t lecserélném egy akármilyen Nespresso gépre, akkor azzal előrébb lennék-e?
Ahhoz van fém utántölthető kapszula, valamint általánosságban mintha magasabbra lenne pozícionálva a Nespresso, mint a Dolce Gusto.

Köszi előre is a választ.

(#82816) soldier2 válasza vtechun (#82815) üzenetére


soldier2
őstag

Nem valószínű.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#82817) adp válasza vtechun (#82815) üzenetére


adp
őstag

Szerintem ezzel kapcsolatban nem sok lesz a tapasztalat, összehasonlítás szinten. Ami biztos nespresso, vagy azzal kompatibilis kapszulából ittam már jó, de D.G-ból még nem nagyon, igaz abból csak a gyáriakat kóstoltam, és botrány mind.
Ami mondjuk érdekes, hogy a D.G gépből, ha jól tudom, egyetlen egy lyukból jön a víz, ami minden tekintetben szörnyű megoldás, a nespressónál meg több lyuk is van, így jobban is tud oldódni.
Én mondjuk a helyedben nem vesződnék ilyesmivel, hanem vennék egy kisgépet, viszonylag kis pénzből 45e ft. Ha használt akkor gaggia, ha új akkor a delonghi dedica+ 5év gari és nincs vele gond

[ Szerkesztve ]

(#82818) bl4ze válasza freaghill (#82811) üzenetére


bl4ze
veterán

Sokkal több folyik le, és nem igen ízlik.
Meglepő számomra, hogy ennyire számít. Állítom kell az örlőn, szerintem.

Biztosan állítani kell akkor, ha "sokkal több folyik le".
Lődd be a megfelelő lefolyásra/mennyiségre.

Én is most kávét váltottam (Barbera Mago) és el kellett komolyan tolni az őrlést finomabb irányba.

.:. bl4ze .:.

(#82819) SlayerSub


SlayerSub
tag

Ha hirtelen kell kávé és a nincs időm rendelni helyi pörkölőtöl, van olyan multis vagy kisboltos megoldás ami elfogadható? :)

(#82820) bl4ze válasza SlayerSub (#82819) üzenetére


bl4ze
veterán

Talán MM, ha van közelben.

.:. bl4ze .:.

(#82821) Rush77 válasza SlayerSub (#82819) üzenetére


Rush77
aktív tag

Esetleg ha van a közelben normális kávézó ahol árulnak kávét is.

(#82822) mdav88 válasza SlayerSub (#82819) üzenetére


mdav88
senior tag

Nekem ilyen szuksegmegoldas eseten a lavazzaval volt vallahato tapasztalatom. De ez nagyban fugg a frissessegetol....

(#82823) Rush77


Rush77
aktív tag

Jut eszembe. Dark arts kávékat ismeri vagy kóstolt valaki?

(#82824) SlayerSub válasza bl4ze (#82820) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi, és ott mit?

@mdav88
Melyik lavazzara gondolsz?

(#82825) Mano66 válasza SlayerSub (#82824) üzenetére


Mano66
senior tag

Gondolom a "Mordor"-ból (AVX) valóra gondolt. ;]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#82826) SlayerSub válasza Mano66 (#82825) üzenetére


SlayerSub
tag

Értem, köszi.

(#82827) freaghill


freaghill
őstag

Ha a vendég Lungo-t kér azt hogyan készítitek el?
Húztok egy frankó espressot és ráöntitek 30ml vízre?

[ Szerkesztve ]

(#82828) Gery0505 válasza freaghill (#82827) üzenetére


Gery0505
tag

Ez nem az Americano receptje? Azt szokták így hígitani egy kis vízzel. Legalábbis a Cserpeséknél amikor ittunk egy kávét a Kálvin téren, így készítette Páromnak az Americano-t a pultos srác. Amúgy nagyon finom kávét főznek ott. :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#82829) *Mukeey* válasza freaghill (#82827) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én 30ml forró vízre egy pressot húzok. Americano az még hosszabb, több vízzel.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82830) bl4ze válasza SlayerSub (#82824) üzenetére


bl4ze
veterán

Ott van választék, és meg tudod nézni mi friss. És igen, vélhetően AVX lesz ami legfrissebb, abból van talán 250-500gr is. De a "retail" Olasz kávékat is nézd át, hogy mikori pörkölés/lejárat.

.:. bl4ze .:.

(#82831) #64275200 válasza *Mukeey* (#82829) üzenetére


#64275200
törölt tag

Egyetértek veled. Én a kész kávét soha nem öntöm fel forróvízzel, hanem a vízre csapolom a kávét.

(#82832) freaghill


freaghill
őstag

Köszi :R

(#82833) adp válasza #64275200 (#82831) üzenetére


adp
őstag

nem mintha készítenék ilyet, de mi a különbség?

(#82834) #64275200 válasza adp (#82833) üzenetére


#64275200
törölt tag

Tudod ez olyan mint a vérbeli fröccskedvelők szokása. Állítólag a szódához kell önteni a bort, mert különben a szóda "összetöri" a pohárban lévő bort.
A kávénál az a lényeg, hogy esztétikusabban eloszlik a crema a csészében, ha a forróvízre csapolod a kávét.Ízben szerintem nincs különbség.
Bár az americano esetében van aki leszedi a cremát is.

[ Szerkesztve ]

(#82835) adp válasza #64275200 (#82834) üzenetére


adp
őstag

jó ez a fröccsös példa, elég ironikus... :F :DD mármint, hogy a szóda alapból szétoffolja a bort, nem hinném, hogy számítana bármit is

[ Szerkesztve ]

(#82836) *Mukeey* válasza #64275200 (#82831) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Annak még az az előnye is, hogy a pohár még jobban elő van melegítve ez által.

Americano helyett meg inkább valami filterest szoktam ajánlani.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82837) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Urak, kellene egy kis segítség. Találtam egy fél éves Lellit Anna + Sage Bcg820(katt) szettet 135k-ért. Jól gondolom, hogy ez így jó áron lenne?

(#82838) #64275200 válasza adp (#82835) üzenetére


#64275200
törölt tag

Főleg ha valami príma kannás borról van szó

(#82839) bluesfan válasza grizlisandor (#82837) üzenetére


bluesfan
tag

Ha az Anna TEM verzió(gyári PID), akkor jó vétel lehet őrlővel együtt. Persze állapotfüggő is a kérdés, de fél év alatt talán nem gyötörték őket halálra.

(#82840) grizlisandor válasza bluesfan (#82839) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen, Lelit Anna PL41TEM. Kutatok az örlő után Az örlő meg más néven egy Catler CG 8030, azt olvasom jó gép. :) Meglátjuk mire jutok az eladóval.

(#82841) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, kávéhoz apró szemű fehér cukrot hol, mit vesztek, mi vált be Nektek?

Valami olyasmi apró szeműre gondolok mint a "gyári" illy-s tasakokban van :)

Thx :C

.:. bl4ze .:.

(#82842) bluesfan válasza grizlisandor (#82840) üzenetére


bluesfan
tag

Az az őrlő nekem személy szerint nem a szívem csücske, de több itteni fórumos kolléga elégedett vele és az Annát is képes lehet kiszolgálni.

bl4ze : mi xilitet használunk. Apró szemű és jól oldódik.

[ Szerkesztve ]

(#82843) bl4ze válasza bluesfan (#82842) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi. Xilit-nek van egy enyhe mellékíze. "Sima" cukrot néznék inkább.

.:. bl4ze .:.

(#82844) Koczó93


Koczó93
őstag

Eladóvá vált ez a kis Carimali Uno E. Szerettem volna teljes körűen felújítani de sajnos időhiányban szenvedek. 3.5 literes hx, roto szivattyúval, végtelen gőzzel :)
Kapott egy új Fluid o tech pumpát, néhány apróságot, ki lett savazva illetve a külseje szinterezést kapott(Ral3003), lakkozva van és polírozva. Jelenleg csak kannából itatható mert a bojlertöltő szelep átereszt de vízhálózatra is köthető. Csak személyes átvétel lehetséges, Veresegyházán.
80e ft


[kép]
[kép]
kép

(#82845) adp válasza bl4ze (#82843) üzenetére


adp
őstag

szerintem kerdezz meg egy kavezot milyen barna cukrot vesznek, mostamaban inkabb poharba teve teszik ki, es azok jol oldodnak

(#82846) koxx válasza bl4ze (#82841) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kávéba cukrot? :Y

(#82847) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Sziasztok,
Eladóvá vált Lelit Anna:
https://hardverapro.hu/apro/lelit_anna_pl41tem_elado/friss.html
Nem vagyok túl nagy szaki, szóval túl műszaki kérdésekre nem tudok válaszolni, viszont aki komoly érdeklődő mindent megnézhet, kipróbálhat rajta (szét is kaphatja, csak szerelje is össze :D).

(#82848) bl4ze válasza koxx (#82846) üzenetére


bl4ze
veterán

ugye nem kezdesz el cukor ná+%!odni ????

.:. bl4ze .:.

(#82849) bluesfan válasza Dr.Anonymus (#82847) üzenetére


bluesfan
tag

Írtam privit.

(#82850) koxx válasza bl4ze (#82848) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dehogy, szar általam kevésbé kedvelt kávéba én is rakok cukrot.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.