Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) *Mukeey* válasza Dr.Anonymus (#82847) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Privi ment tőlem is!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82852) grizlisandor válasza bluesfan (#82842) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ugyan miért nem a szíved csücske? Nekem nagyon szimpatikus. :)

Visszatérve a szettre, beszéltem az eladóval, ragaszkodik az árhoz, mivel fél éve 240k vette, és hogy, ez már így is elég jó ár érte, meg csak ~20 kávét főzőtt vele és azóta is pihen. Ha engedne az árból meg tudnék barátkozni vele, de így inkább maradok a GC tervnél.

(#82847) Dr.Anonymus:
Holnap utánaolvasok jobban a gépnek, lehet dobok én is, ha a többiek nem kapkodják el. :DDD

(#82853) adp


adp
őstag

[link]
Nekem is elado a Gaggia baby - m ha mar sorakoznak az elado dolgok. Utolso ara 65e

[ Szerkesztve ]

(#82854) Dr.Anonymus válasza grizlisandor (#82852) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

A hirdetés jegeléséig 6-an jelentkeztek rá.
Ezek szerint akkor jó áron hirdettem meg :D

(#82855) bluesfan válasza grizlisandor (#82852) üzenetére


bluesfan
tag

"Ugyan miért nem a szíved csücske?"

Mert a szép kijelzője miatt(aminek adagonkénti őrlésnél túl sok gyakorlati haszna nincs), két, két és félszer annyi az ára, mint más gyártó hasonló felépítésű és képességű portékájának.

(#82856) yazoo1


yazoo1
tag

Néztem ezeket a Lelit plo42 temp- eket, jónak tűnnek!

Amelyikben van őrlő,az megfelelően őröl?Amelyikben nincs pid,az hány fokon főz?

Ui.egy barátom mondá: " a vizet javítjuk fel a borral, és nem a bort a vízzel..":)

[ Szerkesztve ]

(#82857) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

megjött a kosár, amit a Dedicaba szántam, sikerült beleapplikálni a portafilterbe. nem tökéletes, pénzt nem kérnék érte, de eddig úgy fest, rendben működik. épp volt itthon jónak tűnő (elég finomra darált) friss őrlemény (a nyomásfokozóson már többnyire nem folyt át, ha tampereltem, ha nem). komoly az érezhető különbség a gyári kosárhoz képest, bár messze van ez még a jótól. sok opcióm nem volt próbálgatni kávé hiányában.

elég ciki kérdésem lesz viszont. égen földön nem találok single cup kialakítást ehhez a szűrő mérethez. mennyire nagy szentségtörés dupla kosárban szimpla adagot tamperelni? jól gondolom, hogy nagyon nagy? elég sokszor lenne szükség egy csészére is, de jó lenne örökre szabadulni a nyomásfokozós szűrőtől.

köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#82858) *Mukeey* válasza yazoo1 (#82856) üzenetére


*Mukeey*
addikt

A Fred van beleépítve. Alsó kategóriás őrlő, de teszi a dolgát. Egyszerű szerkezet.
Úgy emlékszem, a pid nélküliek 92fokra vannak gyárilag állítva. De azért ezek a Lelitek nem tudom, mennyire precízek a víz hőfokában, biztos nem annyira, mint mondjuk egy utólag tuningolt Gaggia.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82859) nLali válasza bl4ze (#82841) üzenetére


nLali
senior tag

Az én cukor tippem a kókuszvirág cukor. Barna, aprószemű, könnyen oldódik. Ezt ajánlották egy kávézóban arra az esetre, ha cukor nélkül innám a kávét :)
( Nagyon kevés kell belőle )

[ Szerkesztve ]

(#82860) bluesfan válasza nLali (#82859) üzenetére


bluesfan
tag

Én is kipróbáltam már sok cukorféleséget. Az eritrit és pont a kókuszvirág cukor volt az, ami elég jól félrevitte a kávé ízét. Ezért is maradtam a xilitnél, még eddig az tűnik a a legsemlegesebbnek. Tegnap megkóstoltam csak magában. Van egy enyhén alkoholos érzete, ahogy olvad a szájban, de annyira keveset teszünk a kávéba belőle, hogy ezt ott nem véltem felfedezni.

[ Szerkesztve ]

(#82861) radi8tor válasza nLali (#82859) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a baj a fruktózzal (kókuszvirágcukor és társai), hogy nem tudja hasznosítani a szervezet és csak a májat hizlalja...

⭐ Stella

(#82862) koxx válasza hoffman_ (#82857) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En pl hiaba szeretnek csak 10 grammot tenni a 18as kosarba, nem tudnam tamperelni mert egy bizonyos magassagtol szukul a kosar oldalfala. Fozzel 1:2-es duplakat.

(#82863) soldier2 válasza hoffman_ (#82857) üzenetére


soldier2
őstag

Adupla kosárba kevés kávét tenni nem járható út. A keresztmetszet nagy, a pogácsa ellenállása sokkal kisebb lesz (mivel vékonyabb) a víz átzubog és nagyon rossz lesz a végeredmény. Darálóval sem tudsz utánamenni, már-már púderfinomságra lenne szükség a megfelelő idejű lefolyáshoz, de ha képes lenne rá a darálód akkor is rossz lenne a végeredmény a túl sok lisztszerű őrlemény miatt. Rá kell szokni a duplára mese nincs (vagy a lefolyó...)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#82864) nLali válasza bluesfan (#82860) üzenetére


nLali
senior tag

Elvitte? Én olyan keveset használok belőle, hogy épp csak érezni.

radi8tor : Most direkt lemértem. 0.6 grammot használok napi kétszer. Eddig nem tudtam, hogy nem tudja feldolgozni a szervezet. Figyelni fogok rá, hogy máshol ne használjam.

[ Szerkesztve ]

(#82865) TA68


TA68
senior tag

Elég sok szó esett már a víznek a kávé ízére gyakorolt hatásáról. Egy érdekes tapasztalat, amit egy Nespresso fórumon olvastam.

(Google fordítóval)
"Emlékeztetni kell arra, hogy a víz keménysége drámai módon változik
Nem titok, hogy a víz keménysége nagy szerepet játszik a kávé ízében, de soha nem értettem, hogy mennyire befolyásolja az ízt, amíg nem kapok egy második otthont egy másik városban, ahol a víz keménysége a másik helyemmel ellentétes polár.

A városban a csapvíz nagyon puha (nincs vízkő probléma), míg a másik helyen egy kis vidéki városban, a víz hihetetlenül kemény és ásványi anyag, és meg kell küzdenünk a mészkő felhalmozódását, amikor a csapvíz valamit érint. egyszer. Annyira rossz, hogy csövünk, mosógépünk, WC-tartályunk, fürdőszobai szerelvényünk és így tovább minden idők elmaradnak és gyakran cserélni kell őket. Azonban a kávé ezen a világon kifinomult.

Annyira testes és gazdag, minden apró hangjegy a kompozícióban kiemelve van, és egy nagyon fokozatos, harmonikus, összetett ízt teremt. Különösen Etiópia, az én kedvencem, az illataim és a frissen sült kenyér. Éppen ellenkezőleg, városi lakásomban Etiópia szinte unalmas, nagyon lapos és egydimenziós. Mint két teljesen különböző sült. Ugyanez igaz minden más ízre, amit eddig a városban próbáltam (Roma, Cosi, Volluto). Különösen Cosi óriási leereszkedés volt, ugyanúgy kóstolt, mint a forró vizet, annyira keserűséggel, annyira rossz, hogy a legtöbbet öntöttem a lefolyóba. A romák nem voltak sokkal jobbak, mint egy cseppfolyós változata annak a kávéfújásnak, amelyet valaki, aki egy csésze kávét iszik a dohányzás alatt. Hirtelen visszahúzódtam a középiskolai matematikai tanáromhoz, aki pontosan ilyen típusú kávéval és cigarettázással volt.

Természetesen a felfelé néző, hogy a város Nespresso gépe valószínűleg túl fogja élni a mészkő vidéken. Nem biztos benne, hogy ez jó kompromisszum az ellenséges kávé árán, bár lol. Bárhogyan is visszamegyek oda, azt hiszem, egy üveg ásványvíz vizet fogok venni a városba egyszerre, így néha finom kávét is kapok. ;-)

Tehát azt hiszem, ez a hozzászólás csak emlékeztetőnek számít, ha kapszulákat kapsz, ahelyett, hogy megtiltanád őket a szekrény hátoldalán, vagy dobnád ki őket, próbáld meg őket másfajta vízzel készíteni, és nagyon különböző ízeket kóstolni!"

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#82866) radi8tor válasza nLali (#82864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem találtam most hirtelen átfogó cikket erről, de itt elég érthetően leírják a dolgokat.

⭐ Stella

(#82867) Nyufiful


Nyufiful
csendes tag

Bezzera Unica PiD, 3 éves, szerintetek érdemes megvenni? Megér 210.000 Ft-ot? Vagy ebben az árkategóriában lenne jobb vètel is?

(#82868) soldier2 válasza nLali (#82864) üzenetére


soldier2
őstag

"nem tudja hasznosítani a szervezet" ez nem bug, hanem feature. Az összes (közel) 0 kalóriás édesítőszer így működik. Ami miatt vigyázni kell velük, hogy az éhségérzetet nem csillapítja (naná, hiszen nem tápanyag mint a cukor) és hajlamos túlzabálni az ember állítólag.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#82869) hoffman_ válasza soldier2 (#82863) üzenetére


hoffman_
nagyúr

+ koxx

köszi a válaszokat! ettől féltem én is, nem adja ki a fizika. lefolyóba (jó) kávét nem szívesen öntenék, ha már összejön egy jobb minőség. eddig ha nem ketten voltunk rá, akkor maradtak a duplák nekem. ez megint csak nem járható irány :d

emiatt nem akarok új gépet venni még... :DDD

ui.:

azt nem említette senki a hasonló utólagos "gányolás" során, ezért leírom, hátha valaki hasonlót követne el valaha. miszerint is a kicsikínai által gyártott dupla szűrőbe (az ÖSSZESBE, ami a neten elérhető), beleütötte a vonalat a kettessel, hogy véletlenül se cseszd el, ez bizony két főre van! egyeneságú következmény, hogy az 51-es tamperrel nem lehet rendesen dolgozni a filterben, szorul és karcolja a tampert.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#82870) mdav88


mdav88
senior tag

Ki tud valaki segíteni rézcsöves GC + Rex C100 jól működő pid paraméterekkel?
Valamiért az autotune nem akarja az elvárásaimat teljesíteni.

Előre is köszi!

(#82871) vicces1


vicces1
aktív tag

IMS18gr vs VST15gr

Azzal kezdem, hogy meglepett a VST15gr-os kosár.
Annyira nem néztem meg előre, hogy mennyiben más az IMS-hez vagy a többihez képest.

Másként kell vele előkészíteni, de teljesen. (gondolom akik már használták tudják)
Nem akarok okosakat mondani, de határozott benyomásaim vannak, viszont még csinálok pontos összehasonlításokat, teszteket, ami azért annyira mégsem lehet pontos, mivel valóban nem használható ugyanaz a mennyiség egyazon kávéból, ugyanazon őrlő beállítással.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#82872) xemelon


xemelon
tag

Nektek is nagyon karcolódik a teteje?

(#82873) contaxg válasza xemelon (#82872) üzenetére


contaxg
veterán

nekem egyáltalán nem.. :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#82874) vicces1


vicces1
aktív tag

A Salvadort nyitottam (csodás illat) és próbáltam elsőre a VST15gr-al, nyitott karral. (kockázatosan élek :D )

Meglepően világos pöri, fel is toltam 93-ra a PID-et, (nem igényli, elég lett volna 90-en) komplex volt az íz, több savasságot vártam és nem szép a csapolás, de ez elsőre az én hibám, illetve nyilván állítani kell jelentősen az őrlőn.
Túl volt töltve 18gr-al, ebbe a kosárba a világosból sem kell 16,5-17gr-nál több.
Szóval elsőre is iható finom presszó lett, normál portafilterrel csak annyi látszódott volna, hogy kissé gyorsabb a lefolyás.
Itt érzek jobban jelentőségét a gép vízhozamának, a nyomásszabályozhatóság és előáztatást tekintve, mivel alacsonyabb, vékonyabb a tömörített pogácsa a kosárban, miközben több lyukon és nagyobb területen enged át a VST15gr-os változat, vagyis kisebb ellenállást ad a nyomással szemben mint pl az IMS18gr-os kosárban lévő pogi.
De a lényeg, hogy találtam ízben különbséget másodikra egy PASCO Prime-ban az IMS-hez képest.

Aztán majd játszom tovább vele.

Na mára kiokoskodtam magam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#82875) yazoo1 válasza *Mukeey* (#82858) üzenetére


yazoo1
tag

A Lelitek dupla kazánosok?

(#82876) grizlisandor válasza Dr.Anonymus (#82854) üzenetére


grizlisandor
addikt

Akkor tárgytalan. :DDD

(#82855) bluesfan:
Igen, a kijelző csak menő, még így csomagban használtan jó lenne, de újonnan horror.

(#82877) Koczó93 válasza Koczó93 (#82844) üzenetére


Koczó93
őstag

Elkelt a Carimali köszönöm az érdeklődést :)

(#82878) waxos


waxos
csendes tag

Debrecenben vagy a környékén nincs valakinek esztergályos ismerőse, aki le tudna szedni egy La Spaziale karból, hogy jó legyen egy Saeco-alapú géphez? Csak a karból kellene levenni, a kartartó maradna az eredeti állapotában. Valami ilyesmi kellene [link] Ismerős ajánlott egy szakit, akinek odaadtam a kart és a gépet, de azt mondta nem tudja befogatni az esztergába, így elmaradt a farigcsálás. Másoknak mindenesetre ügyesebb volt az esztergályosa, mert jó néhányan meg tudták csináltatni.

:O

(#82879) *Mukeey* válasza xemelon (#82872) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nekem is azonnal hajszálkarcos lett.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82880) *Mukeey* válasza yazoo1 (#82875) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem mindegyik. Az anna az nem, a dianatól felfelé igen, de ezek már 300K-tól indulnak. Bianca az 650K.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#82881) zoknee válasza vicces1 (#82871) üzenetére


zoknee
csendes tag

Épp most rendeltem IMS 12/18 grammos duplát, és a The Single 8.5grammost. Kíváncsi leszek, mennyiben lesz más, mint a sima gyári cuccok a gaggiához. És várom, hogy mit írsz az IMS vs VST vonalon.

(#82882) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Sziasztok,

mive a régi gépem (Cateler ES8012) megadta magát ezért új gépet készülök vásárolni, tudnátok ajánlani olyan gépet amit itthon is be lehet szerezni (van hivatalos szervíz és alkatrész ellátás) és beleférhet egy 400.000Ft-os keretbe? Én elsősorban a Lelit PL92T-re gondoltam, de szívesen meghallgatnék más véleményeket is.

Előre is köszönöm a tippeket. ;)

Üdv.

(#82883) koxx válasza Zolli77 (#82882) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fragola legutóbb egy ilyen db-s expobart ajánlott (igaz ez már 440k) [link] az egyel lejjebb lévő modell 360k-ra jön ki.
Catlerben mi pusztult meg? Én is tervezem a cseréjét, de még nem dőlt el mi lesz az utód, az expo gépek szimpatikusak, meg sajnos az R58 is...

[ Szerkesztve ]

(#82884) horinori2 válasza *Mukeey* (#82880) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Szia! Írtam privátba.

(#82885) mdav88


mdav88
senior tag

Expolygonba érkezett pár újdonság, mint csészék és vst cuccok:
[link]

(#82886) Zolli77 válasza koxx (#82883) üzenetére


Zolli77
csendes tag

A mágnesszelep már egyszer megadta magát, az cserélve lett (amikor a gyártó még hajlandó volt alkatrészt értékesíteni a szervizeknek, ma már nem...). Most valószínűleg megint az, meg melette is elkezdte ereszteni a vizet, sajnos belülről full műanyag az egész a javításhoz elig-alig lehet hozzáférni. Még talána 440 is beleférhet, de neccesebb, pláne hogy örlőt is venni kéne mellé. De köszönöm szépen a tippet.

Üdv.

(#82887) koxx válasza Zolli77 (#82886) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fasza :/
Az enyém még csak ~1éves (Catler ES8011), de még jó lenne garisan hibátlanul eladni.
Örlőből mit vennél?

(#82888) Zolli77 válasza koxx (#82887) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Hát elsősorban egy Eureka Mignon Specialitá 17NX-re gondoltam, az egy jó befektetésnek tűnik most, Ebben az árkategóriában még a Sette 270 jöhet szóba szerintem, de ahogy érzem annak lassan érkezik az utódja így nagyot fog csökkenni az ára, szóval kevésbé tűnik jó befektetésnek.

Most nagyon úgy állok hogy a Lelit-et (Elizabeth) fogom megvenni és mellé ezt az örlőt, ez belefér abba a keretbe amit most rá akarnék szánni. és a hely is elég fontos számomra, így ez a setup annak az igénynek is megfelelne, mivel egyik sem kimondottan hatalmas.

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#82889) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Összeszedtem GC-vel kapcsolatban felmerült gondolataimat:
Nestle Verával lesz használva a gép. Egy héten 5-10 kávé lesz főzve, heti 1x, sima vakszűrős tisztítás. Jó lesz, ha minden második vakszűrős tisztításánál kiveszem a felső szűrőt? Havi 1x elég, ha a vakszűrőzéshez megy a fejtisztító szer(puly caff)? Félévente meg kap a gép egy light citromsavas átöblítést. Ez így jó lesz? Van egyéb teendő karbantartás címszó alatt? Kötelező tömítéscsere x időnként vagy valami?

Kávén kívül kell még, ha jól néztem vissza:

Vakszűrő, tisztítószer(Puly Caff + citromsav), tisztítókefe, pohármérce. Tamper, simpla és dupla szűrő. Tejhabosító kancsó, ebből mekkorát ajánlott venni? Kihagytam valamit? Mérlegem van, de volt szó róla(katt)

Kávédaráló Graef cm702
Bejáratás, ehhez bolti kávét, mennyi kell? 1 kiló bolti kávébab elég lesz? Elosztogathatom a családban a kotyogósokhoz? Hogy kell ezt elképzelni bejáratást? 250gram-os a kávébab tartót így 4x meg tudom tölteni és a nagy darálási fokozatról indulva ledarálom a babokat? Szétszedem és kitakarítom a darálószerkezetet.

(#82890) baowah


baowah
újonc

Sziasztok eladó az alábbi gép+őrlő szett, mióta nincs alvási apnoém, lejöttem a kávéról.
Csodálatos kis Arrarex Caravel, korai, v 1.1 darab, mindene gyári, jól működik, előttem egy szicíliai nénijé volt. 85000,-

Zassenhaus Guatemala, szerintem a világ legszebb kézi őrlője Svájcból, fa és fém, csodás letisztultság, fém kés, semmi kerámia. 33000,-





infó: orwobaowah_kukac_gmail

(#82891) soldier2 válasza baowah (#82890) üzenetére


soldier2
őstag

"mióta nincs alvási apnoém..." - hogy sikerült megszabadulni tőle?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#82892) baowah válasza soldier2 (#82891) üzenetére


baowah
újonc

http://alvascentrum.hu/intezmeny/honved-korhaz/
maximalisan rendes orvosokkal es szemelyzettel talalkoztam, nagyon halas vagyok nekik. A kave meg eszembe sem jut napkozben, pedig 6-8-at megittam regebben, ost egy tejeskave reggel a vilannyos presszobol, amit a felesegem lefoz, aztan megyek elore

(#82893) yazoo1 válasza *Mukeey* (#82880) üzenetére


yazoo1
tag

Köszi

(#82894) jana86 válasza baowah (#82892) üzenetére


jana86
csendes tag

A kávét - jó esetben - nem is azért issza az ember, mert ébren kell maradnia, hanem mert mennyei élmény ízlelgetni! :)

(#82895) sz.zs. válasza jana86 (#82894) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pontosan! Én pl. símán elalszom egy dupla presszó után is :D

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82896) sz.zs. válasza grizlisandor (#82889) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem a felsőszűrőt és a vízterítőt csak akkor vedd le és áztasd be amikor fejtisztítóval dolgozol.
Nestle Vera mellett nem tudom milyen sűrűn kell citromsavazni, akik ilyet használnak, majd megírják.
De Nestle "vadászat" helyett szerintem egyszerűbb, ha Te keversz magadnak vizet, pl. az alábbi recept szerint:
Tuningolt deszt. víz:
12,9 g szódabikarbóna és 25 g keserűsó 500 g deszt. vízhez, ez lesz a pufferoldat, ami marha sokáig ( hónapokig ) elég, így ezt hűtőbe kell tartani. Ebből az oldatból 3,5 g 1 l deszt. vízhez.

Javasolt a DM-ben kapható deszt. víz használata.

3,5 dl-es kancsóval 2 kapucsínóhoz való tej felgőzölhető.

Szerintem felesleges a Graef-ot bejáratni...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82897) baowah válasza jana86 (#82894) üzenetére


baowah
újonc

ez igy van, de nem jut eszembe, hogy igyak meg egyet :(
bar a felesegem szerint ne adjam el, mert olyan szep :D

(#82898) koxx válasza sz.zs. (#82896) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennek a víznek amúgy milyen íze van?

(#82899) sz.zs. válasza koxx (#82898) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Víz íze :DD
Megmondom a frankót, nem kóstoltam. A puffer oldat viszont b@szott édes :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#82900) jana86 válasza sz.zs. (#82895) üzenetére


jana86
csendes tag

Utazáskor az egyik haverom rendszeresen előadja a mutatványt. Megállunk ebédelni az autópályaétteremben, ledob utána egy dupla presszót, a parkolóból még ki sem érek, már ott horkol a hátsó ülésen. :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.